Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam39
Toplam Ziyaret288539
 Merkez  Kitabevi - Galip  İLHANER 

Abdullah ÖCALAN'ın eşi Meral KIDIR ve Veli KÜÇÜK

Abdullah ÖCALAN'ın eşi Meral KIDIR

ve Veli KÜÇÜK

 

 Abdullah ÖCALAN'ın eşi Meral KIDIR ve Veli KÜÇÜK

.

Abdullah ÖCALAN'ın eşi Meral KIDIR

ve Veli KÜÇÜK

.

Derin Ve Karanlık İlişkiler Ağı


Kesire Öcalan'dan sonra Öcalan'ın 2. eşi olduğu deşifre olan Meral Kıdır'ın, Ergenekon sanığı Veli Küçük'le derin bağlantısı ortaya çıktı.


Teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın lise yıllarından arkadaşı Yakup İnce geçtiğimiz günlerde Öcalan'ın ikinci bir eşi ve bu evliliğinden de bir oğlu olduğunu söylemişti.

Bu açıklama üzerine Türkiye Gazetesi'nden Melik Duvaklı Öcalan'ın ikinci eşinin Meral Kıdır olduğunu ve kendisinin bir albay kızı olduğunu deşifre etmişti.

O haberde dikkat çeken başka bir nokta daha vardı. Ergenekon-PKK ilişkisi bir kez daha ortaya çıkaran ayrıntıya göre Öcalan'ın eski eşi Meral Kıdır, Ergenekon sanığı Veli Küçük ile sık sık görüşüyormuş.

VELİ KÜÇÜK İLE SIK SIK GÖRÜŞÜYORDU

Ergenekon sanıklarından Emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün Meral Kıdır ile sık sık görüştüğü iddiaları yer alıyor. İşte Ergenekon iddianamesinde yer alan o ifadeler:

"Veli Küçük'ün Giresun'da görev yaptığı dönemde DHP'nin Dursun Karataş'la arasının iyi olduğunu, Öcalan'la da arasının iyi olduğunu, bunun başında da Meral Kıdır isimli bir bayanın olduğunu ve bu bayanın cezaevinde olduğunu, Veli Küçük'ün bu bayana mektup göndererek; Meral, Dursun'a söyle benim bölgemde PKK ile ittifakı bozsunlar? dediğini, daha sonradan Meral Kıdır'ın Dursun'a mektup göndererek 'Dursun, ben Veli Küçük'ün bölgesinde eylem yapmam. Siz bu hatayı Bedri Yağan'la birlikte yapmıştınız. Ben bu hatayı yaparak örgütümü helak etmem' dediğini anlattığını, Meral Kıdır'la sık sık görüştüğünü..."


http://www.habervaktim.com/haber/279157/derin-ve-karanlik-iliskiler-agi.html

.

Meral Kıdır konuştu: Öcalan'ın eşi değilim

1979 yılında PKK'ya katılıp Öcalan'la evlendiği iddia edilen Meral Kıdır suskunluğunu bozdu: Öcalan'ın eşi değilim.

 Abdullah Öcalan'ın ikinci eşi olduğu ve bir çocuk yaptığı öne sürülen Meral Kıdır, iddiaları yalanladı. "Öcalan'ın ikinci eşi değilim. İddiaları ortaya atanlar hakkında mahkemeye gideceğim" diyen Kıdır, albay değil, göçmen bir astsubayın kızı olduğunu söyledi.

"ÖCALAN'IN EŞİ DEĞİLİM" DAVA AÇACAĞIM

Abdullah Öcalan'ın ikinci eşi olduğu ve bir çocuk yaptığı iddia edilen Meral Kıdır'a ulaşıldı. Gazete Habertürk'ten Zülfikar Ali Aydın'a konuşan Kıdır, Öcalan'ın eşi olmadığını belirterek, iddiayı ortaya atanlar hakkında dava açacağını söyledi. Edinilen bilgilere göre Mardin'de Eğitim Enstitüsü'nde okurken, 1979'da PKK'ya katılan Meral Kıdır, okulunu yarım bırakarak örgütün üstlendiği Suriye'ye gitti. Burada Abdullah Öcalan'la tanışan Meral Kıdır, 1992 yılına kadar örgütün Lübnan ve Suriye'deki kamplarında kaldı. İddiaya göre Kuzey Irak'taki PKK faaliyetlerine de katılan Kıdır, 1992 yılında Türkiye'ye gönderildi. Meral Kıdır, Yalova'da kaldığı eve yapılan baskınla yakalandı. Örgüt yöneticiliğinden suçlanan Kıdır, 22.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

BELİNDEN YARALANDI

Çanakkale Cezaevi'nde kalan Meral Kıdır, 19 Aralık 2000'de düzenlenen "Hayata Dönüş" operasyonunda çıkan çatışmada açılan ateş sonucu belinden yaralandı. 11 yıl cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilen Meral Kıdır, omurgasına isabet eden mermi nedeniyle halen yürümekte güçlük çekiyor. Kıdır, hastalığı nedeniyle evinden çıkmıyor. HABERTÜRK'ün telefonla ulaştığı Kıdır, "Hiç kimseyle konuşmak istemiyorum" dedi ve Öcalan'ın eşi olduğu iddialarını reddederek, iddiaları ortaya atanlar hakkında mahkemeye gideceğini söyledi. Kıdır'ın babasının göçmen kökenli bir astsubay olduğu, babasının görevi nedeniyle Eskişehir'de doğduğu belirtildi.

 'SONRADAN ORTAYA ÇIKTI'

Meral Kıdır'ın Öcalan'ın eşi olduğu iddialarını reddeden bir yakını, "Yakalandığı dönemde hazırlanan polis fezlekesinde bile böyle bir iddia yoktu. Zaten Suriye'de kaldığı dönemi bilen bir itirafçının ifadeleriyle mahkûm oldu. Polisin o dönem hazırladığı dosyada bile Öcalan'ın eşi ya da sevgilisi olduğuna dair bir iddia yoktu. Öcalan ile evlendiği iddiası Ergenekon davasıyla ortaya atıldı. Sadece Öcalan değil, örgütün başka yöneticileriyle evlendiğine dair iddialar da ortaya atıldı. Bunların hiçbiri doğru değil" diye konuştu.

EMEKLİ MAAŞI ASTSUBAY BABADAN

Meral Kıdır'la ilgili ilginç bir detay da ortaya çıktı. Kıdır cezaevinden çıktıktan sonra hayatını kaybeden babasının emekli maaşını almaya başladı. Maaş kesilince Kıdır avukatları aracılığıyla mahkemeye başvurup emekli maaşını istedi. 5 yıl süren dava sonunda birikmiş alacaklarını da alan Kıdır, halen babasının emekli maaşıyla geçiniyor. Meral Kıdır

MERAL KIDIR'LA İLGİLİ İDDİALAR

Ergenekon'da yer alıyor ABDULLAH Öcalan'ın ikinci eşi ve bir albayın kızı olduğu öne sürülen Meral Kıdır'la ilgili iddialar Ergenekon iddianamesinde yer alıyor. İddianamedeki bilgilere göre sanıklardan emekli Tuğgeneral Veli Küçük, Öcalan'ın ikinci eşi Meral Kıdır'la sık sık görüşüyordu. PKK'da uzun yıllar kalan Selma Batmaz da, Kıdır ile Öcalan'ın bir MİT mensubunun kızı olan ilk eşi Kesire Öcalan arasında çekişme olduğunu iddia etti.

 

 

http://www.ensonhaber.com/meral-kidir-konustu-ocalanin-esi-degilim-2012-12-25.htmlPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   3952 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın