Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret326952
 Merkez  Kitabevi - Galip  İLHANER 
PKK - DHKP-C, Türkiye’yi Darbe Ortamına Sürüklemek İçin Birleşebilir. - Galip İlhaner VAN 23 Mayıs 2015

PKK - DHKP-C, Türkiye’yi Darbe Ortamına Sürüklemek İçin  Birleşebilir. - Galip İlhaner VAN 23 Mayıs 2015


 PKK - DHKP-C, Türkiye’yi Darbe Ortamına Sürüklemek İçin  Birleşebilir. - Galip İlhaner VAN 23 Mayıs 2015


PKK - DHKP-C, Türkiye’yi Darbe Ortamına Sürüklemek İçin  Birleşebilir. - Galip İlhaner VAN 23 Mayıs 2015

...

PKK - DHKP-C, Türkiye’yi Darbe Ortamına Sürüklemek İçin  Birleşebilir. - Galip İlhaner VAN 23 Mayıs 2015

PKK - DHKP-C, Türkiye’yi darbe ortamına sürüklemek için  birleşebilir.

Bu birleşme DHKP-C’nin PKK’ya katılması[1] şeklinde de olabilir,

PKK - DHKP-C terör örgütlerinin aynı anda eylemlere başlayarak,

Ortak eylemeler yapma şeklinde de olabilir.

PKK seçimlerde HDP üzerinden[2] PKK dışındaki diğer sol terör guruplarını da meclise taşımaya çalışıyor.

HDP barajı aşarsa;

PKK başta olmak üzere DHKP-C,… benzeri terör örgütleri de meclise taşınmış olacak.

PKK kamplarını ziyarete gidecek milletvekilleri dışında,

DHKP-C kamplarını ziyarete gidecek milletvekilleri de olacak.

 

 [1] HDP’den DHKP-C’ye teşekkür

İHA -  Giriş Tarihi: 22.05.2015 20:07

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş, HDP’ye yönelik saldırıları düzenleyen terör örgütüDHKP-C’ye teşekkür etti.

HDP Adana İl Binası'nda il eş başkanları ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Meral Danış Beştaş, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun HDP'nin Adana ve Mersin'deki binalarına yapılan bombalı saldırıyıDHKP-C'den tutuklanan bir teröristin yaptığı yönündeki açıklamalara inanmadıklarını söyledi. Başbakan Davutoğlu ve İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamanın yanlış adres göstermekten ibaret olduğunu savunan Beştaş, "Bir çok olayda failleri yakalamamak için hep aynı yöntem kullanılıyor. Yeni bir yöntem de bilmiyorlar. Bu konuda çok amatör olduklarını, çok kötü bir kopyalama faaliyet yürüttüklerinin de altını çizmek istiyorum. Bu olayda kamuoyunun tepkisini, seçim yaklaştığı için seçimdeki performanslarını düşürmemek, bizim mağduriyetimizi ve bizi yönelen haksızlığı gidermek için yine yalana başvurdular. Yeni bir yöntem bilmiyorlar. Gerçekler onların gerçek yüzünü, hakikati ortaya çıkarıyor" diye konuştu.

"DHKP-C BİZİM ASLA DÜŞÜNMEDİĞİMİZ BİR ADRESTİR"

Bombalı saldırıların faili olduğu iddia edilen S.Y'nin 2007 yılında gösteri sırasında yakalandığı davadan beraat ettiğini iddia eden Beştaş, "Bu olayın DHKP-C ile ilgisi olduğuna dair ellerindeki iddia ettikleri 2007 yılında S.Y isimli vatandaş bir gösteride yakalanmış. Yaptığımız araştırmalarda sonra da beraat etmiş. Yani bu vatandaşın velev ki doğru olsa bile bir kişinin isnat ile yakalanması onun örgütün üyesi olduğunu da göstermez, onun adına hareket ettiğini de göstermez, o örgütün bunu planladığını hiç göstermez. DHKP-C bizim asla düşünmediğimiz bir adrestir. Kendileri de açıklama yapmıştır. Bize desteklerini ifade etmişlerdir. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Zaten bu konularda fail olarak görülen ya Kürtlerdir, ya solculardır. Saldırı HDP'ye yönelik olunca, kendileri de farklı bir kimlikle değerlendirince bu sefer solcuları hedef göstermektir" ifadelerini kullandı.

"NEDEN ADRES IŞİD DEĞİL DE DHKP-C"

Beştaş, söz konusu fail S.Y'nin açıklamalara göre, Suriye'de IŞİD kamplarına giren birisi olduğunu hatırlatarak, "Neden adres IŞİD değil de DHKP-C bunu soruyoruz. 'IŞİD'li DHKP-C' diye garip bir manşet atmış bir gazete. Nasıl bir bağlantı çözemedik" dedi.
Soruşturmanın Ankara'dan yapıldığını ve faillerin yakalanmaması talimatı verildiğini ifade eden Beştaş, "3 gün sonunda failin isminin açıklanmasının hiçbir kıymeti yoktur. Eğer fail gerçekten oysa, bu fail tek başına o işi yapmamıştır. Bunun arkasındaki güçlerdir önemli olan. Yakalamama kararını yeni vermediler. Şuanda bu olayı faili meçhul bırakmaktır temel yaklaşımları" şeklinde konuştu.

"HÜKÜMET GÖREVİNİ YAPARSA TABİİ Kİ TEŞEKKÜR ETMEYİZ"

Beştaş, hükümetin olayı kınadıktan sonra HDP'den teşekkür istediklerine dikkat çekerek, "Biz hükümete teşekkür etmiyoruz. Hükümet bize bir iyilik yapmadı. Hükümet bizim öldürülmemiz konusunda saldırganları teşvik eden bir tutum içindedir. Hükümet gerçekten görevini yaparsa, tabii ki biz onlara teşekkür etmeyiz. Ama görevlerini yaptıklarının hakkını da teslim ederiz. Siyaset teşekkür ve kınama üzerine yürümez" diye konuştu.

 

http://www.sabah.com.tr/gundem/2015/05/22/hdpden-dhkp-cye-tesekkur# :  İHA -  Giriş Tarihi: 22.05.2015 20:07

 

[2] HDP/PKK,…  seçim stratejisi : PKK dışındaki terör örgütlerini de meclise taşımak – Galip İlhaner – VAN 18 NİSAN 2015

HDP/PKK,…  seçim stratejisi : PKK dışındaki terör örgütlerini de meclise taşımak.

 Barajı aşmak ve bütün Kürtler’in oyunu almak üzerine kurulu.

 Seçimlerde ÖCALANCILAR daha baskın olacak. ÖCALANCILAR Türkiye içinde BAYIKÇILAR’DAN daha güçlüler. KANDİL’de  ve PKK silahlı kadroları üzerinde de BAYIKÇILAR daha güçlüdür.

 BAYIKÇILAR; KANDİL/PKK/BAYIK,... bu gurup için baraj aşılsa da aşılmasa da önemli değil. Biz yolumuza devam ederiz anlayışındalar. Silahlı guruplarla zaman zaman gövde gösterisi yapacaklar. PKK kongresi gündemden çıkarılmış durumda. Seçimlerden sonra BAYIK tasfiyeye yine direnecek.

 ÖCALANCILAR; Bu gurup için, ABDullah ÖCALAN’ı özgürleştirme ve Demokratik Özerklik Sistemini kurma seçimidir.

 ÖCALANCI/HDP adayları ne olursa olsun meclise girelim anlayışındalar. ABDullah ÖCALAN’ı kurtarma/özgürleştirme ve Demokratik Özerklik ilan etme seçimi olarak bakıyorlar. Seçimlerden önce Demokratik Özerklik ilanı için hazırlık yapmışlardı. Bu hazırlıklar yetişmedi. Seçimlerden sonra fiili olarak özerkliğe geçmeyi planlıyorlar. Çekindikleri için değil hazır olmadıkları için bekliyorlar.

İddia edildiği gibi baraj aşılmazsa, meclise girilmezse, özerklik ilan edecekler, parlemento kuracaklar değil.

Baraj aşılsa da aşılmasa da bunu yapmayı planlıyorlardı zaten.

Çok iyi hazırlık yapmışlar. PKK’ya karşı olan kesimler için çok iyi hazırlanmışlar. Bunların tamamını tespit etmişler. Önce bizi destekleyin diyorlar. Bizde hepinize yetecek kadar yer var diyorlar. İkna metodunu kullanıyorlar önce. İkna olmayanları ise tehdit ediyorlar.

Tespit ettikleri kişileri akraba çevresiyle baskı altına alıyorlar. Akrabaları aracılığıyla direk telefon ettiriyorlar ve baskı uyguluyorlar.

En son silah ve açık tehdit devreye giriyor. Ajan, işbirlikçi, hain,…  yaftası ile baskı devrede.

En çok kullanılan argüman ise; Sen Kürt Değil Misin?

Oy vereceğine dair namus şeref üzerine yemin ettirme, oy kullandıktan sonra telefonla resmini çekip getirme,… gibi yöntemler yine kullanılacak.

AK parti adayları ise HDP adayları gibi propaganda yapıyorlar. HDP/PKK argümanlarıyla oy istiyorlar.

Kadınların çoğu çocuk maaşları, ERDOĞAN ve İslam (DİN) sempatisi ile AK Parti’ye oy veriyor. Kadınlara büyük bir baskı uyguluyorlar ve kadınların oylarını eşlerine kullandırtıyorlar.

Sandık güvenliği ve kadınların yalnız başına oy kullanması sağlanmalıdır.

PKK bütün sorunlu kesimleri, sol terör örgütlerini meclise taşımayı hedefliyor. Türkiye eğer HDP  bu şekilde meclise girerse, DHKP-C ve diğer terör örgütleri ile de ciddi sorunlar yaşayacaktır. Terör mecliste temsil edilmiş olacaktır.

HDP barajı aşamazsa PKK’nın  marjinalleşmesi daha kolay olur. Başka siyasi yapılanmalar boşluğu doldurur ve PKK da HDP/DBP de bu şekilde  marjinalleşebilir.

BAYIKÇILAR ve ÖCALANCILAR arasında zaman zaman çelişkili durumlar çıkabiliyor ama, iki tarafın da  hedefleri de aynı. Türkiye’yi bölmek. Metotları ve öncelikleri biraz farklı. Aralarında geçirgenlik vardır.

Burada BAYIKÇILAR ya da ÖCALANCILAR, şahısları bir sembol olarak kullanıyorlar. Bu anlayış Kürt ulusalcılığının parçalarıdırlar. ÖCALAN ve BAYIK isimleri olmasa da, Kürt toplumunda bağımsızlık ve önce özerklik sonra bağımsızlık anlayışı belirginleşmiştir.

Bundan böyle tartışma konularından biri de;

1. Bağımsız Kürdistan Şeriat ile mi yoksa laiklik ile mi yönetilecek

2. Demokratik Özerklik rejimi şeriat mı olacak laiklik mi olacak

 ÖCALANCILAR’ın  minumum  oy hedefleri

DİYARBAKIR :  % 90

VAN :  % 70

IĞDIR :  % 60

KARS :  % 40

AĞRI : % 70

BİTLİS : % 70

MUŞ : % 70

ERZURUM : % 30

TUNCELEİ : % 70

SİİRT :  % 65

ŞANLIURFA :  % 50 ÜZERİ

BİNGÖL : % 50 ÜZERİ

BATMAN : % 70

HAKKARİ – ŞIRNAK :  % 90 - 95

İSTANBUL, İZMİR, ANTALYA, MESİN, ADANA,… : Maksimum oy alma hedefi.

 .

 PKK - DHKP-C, Türkiye’yi Darbe Ortamına Sürüklemek İçin  Birleşebilir. - Galip İlhaner VAN 23 Mayıs 2015

 ..

  
1689 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın