Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret326947
 Merkez  Kitabevi - Galip  İLHANER 
Darbe Yapacak Ordu Bulunamadı Cunta Aranıyor - Galip İlhaner VAN 23 Haziran 2016

Darbe Yapacak Ordu Bulunamadı Cunta Aranıyor - Galip İlhaner VAN 23 Haziran 2016 Darbe Yapacak Ordu Bulunamadı Cunta Aranıyor - Galip İlhaner VAN 23 Haziran 2016Darbe Yapacak Ordu Bulunamadı Cunta Aranıyor - Galip İlhaner VAN 23 Haziran 2016ABD'nin eski başkan yardımcısı Dick Cheney'nin ulusal güvenlik danışmanı John Hannah: Er ya da geç bir hesaplaşma günü yaşanması ihtimal dahilinde. ABD, zararlarını azaltma hazırlıklarına şimdiden başlamalı." Diyerek, Türkiye’yi Erdoğan üzerinden açık ve net bir şekilde tehdit etti.

 

Aşağıdaki sözler John Hannah tarafından ifade edildi.

 “… 'Houston, bir sorun çıktı. Ciddi bir sorun. Türkiye yavaş yavaş ama engel olunamaz bir şekilde uçurumdan aşağı yuvarlanıyor. İşaretler gerçekten kötü. Despotluk. Terörizm. İç savaş. Ufukta, "müflis devlet" ve "zorla bölünme" gibi senaryolar görünüyor.

ABD'li politikacıların, ne kadar tercih etmeseler de, şu soruyla boğuşmak zorunda kalacakları gün yaklaşıyor olabilir: "Yoldan çıkan bir NATO müttefiki ile nasıl başa çıkılır?... 


ERDOĞAN TÜRKİYE VE ORTADOĞU İÇİN BÜYÜK RİSK

Hannah'ın belirttiğine göre Erdoğan tam bir başarısızlık örneği ve hem Türkiye, hem orta doğu hem de Avrupa için mevcut durumuyla büyük bir risk faktörüne dönüşmüş vaziyette, aynı zamanda bölgedeki terör sorununu körükleyen kişi konumunda algılanıyor.  Erdoğan'ın Türkiye'de politik süreçleri tek başına domine etmesinin şartları zorlaştırdığını ve büyük bir probleme dönüştüğünü vurgulayan makalede, AKP içerisindeki olası rakipleri konumundaki Abdullah Gül, Bülent Arınç ve Davutoğlu'nun ayaklarını kaydırmasının da bu kişileri küçük düşürmesi ile eleştiri konusu olarak tanımlarken, Türkiye'nin Erdoğan'ın zorbalığından ve aşırılıklarından kurtarılması gerektiği belirtiliyor. 


TÜRKİYE'DE ASKERİ MÜDAHALE İHTİMALİ VAR

Türkiye'de olası bir askeri mücadele riskinin bütünüyle ortadan kalkmadığını da vurgulayan Hannah, geniş bir popülariteye sahip olan Erdoğan'a karşı bu tip bir müdahalenin de olasılıklar dahilinde olduğunu, fakat PKK ile yeniden alevlendirilen savaş ortamı üzerinden Erdoğan'ın ordu ile taktiksel bir ittifak kurarak bu riski azaltma gayreti içerisinde olduğu ifade ediliyor. Tüm bunlara rağmen ordu içerisinden birilerinin Türkiye'yi Erdoğan'ın İslamcı diktatörlünden ve ülkeyi soktuğu tehlikeli yoldan çıkarmak için darbe girişiminde bulunmayacağının hiç bir garantisi olmadığı da vurgulanıyor…"

Yukarıdaki satırlardan da anlaşılacağı üzere, ABD, John Hannah üzerinden asker (ordu)’e bir mesaj veriyor. Askere darbe yapın mesajı ancak, bu kadar açık ve net bir şekilde ifade edilebilirdi.

Fakat bir sorun var. TSK darbe yapar mı? TSK ABD’nin 12 Eylül müdahalesini yaptırdığı, “ bizim çocuklar” olur mu tekrar? Duruma bakılırsa, TSK’da darbe yaptırabilecek bir komuta konseyi ya da etkili bir asker bulamıyorlar.

O halde ordu bulamıyorsan, komutan bulamıyorsan,... ‘CUNTA’ hazırlayacaksın. Cuntanın darbe yapması için de, ortamı hazırlaman gerekecek.

Darbe zemini için Türkiye’de uygun pozisyonda kesimler her zaman için vardır. Erdoğan’dan rahatsız olan bir kesim zaten hazır durumda. Bu kesim ulusalcı olmasına rağmen, PKK ile işbirliği yapabilecek kadar gerçekten kopmuş ve işi abartmış durumda.

Ulusalcıların kullanacağı en önemli kesim olan ALEVİLER de hazırlanmaya çalışılıyor. Lise ve üniversite öğrencileri kullanılmaya hazırlanıyor. Türkiye’nin 81 ilinde, sokağa çıkabilecek liseliler bulmak hiç de zor değil.

Liseli çocuklar üzerinden, çocukları kullanarak, bir ‘ÇOCUK DARBESİ’ yapmaya çalışılabilir.

PKK zaten darbe ortamı yapmak için hazır durumda. Daha fazla kan dökerek, Türkiye’yi askeri darbeye zorlamak için, her şeyi yapmaya hazır.

Türkiye’ye; ‘One Minute ve Dünya 5’ten Büyüktür’ün hesabının sorulacağı bir sürece doğru gidiyoruz.

Hükümet bundan böyle mümkün olduğunca ortamı gerecek açıklamalardan kaçınmalıdır. PKK ile mücadelede Kürtler’in desteğini maksimuma çıkaracak, Kürtler’i daha yüksek sesle PKK’ya karşı çıkabilmeleri için cesaretlendirecek,… stratejiler üzerinde çalışmalıdır.

Aleviler’i kazanmaya yönelik stratejiler üzerinde çalışmalıdır.

Liselilere yönelik özel çalışmalar yapmalıdır.

Cemaat tabanını kazanmaya yönelik çalışmalar yapmalıdır.

Ulusalcılara yönelik stratejiler üzerinde çalışmalıdır.

Atatürk’ün millilik özelliğinden faydalanmalıdır.

Spor bakanlığı üzerinden ulusal ve ulusular arası çalışmalar yapmalıdır.

Devlet ihaleleri AK Parti’li olmayan işadamlarına da verilmelidir.

Milli stratejiler geliştirilmelidir.

Bundan böyle ‘Dünya 5’ten Büyüktür’ kavramını, daha az kullanmalı ve bu strateji, spor (futbol, basketbol,…) üzerinden hayata geçirilmeye çalışılmalıdır.

Askeri bir darbe ortamına sürükleniyoruz. 2013 yılında başarılamamış olan ve ertelenen darbe, 2017 yılında bir sisi-lise darbesi ile karşımıza çıkabilir.

Türkiye’yi gergin bir ortama sürükleyecek en önemli konu, başkanlıktır.

Başkanlık ve yeni anayasa tartışmaları; rejimi değiştirecek, laikliği değiştirerek bitirecek, Şeriat gelecek, diktatörlük getirecek, Kürtler’i ezecek, Aleviler’i ezecek, demokrasiyi bitirecek, tek adam rejimine götürecek, üniter yapıyı bitirecek, Türkiye’yi bölecek,… gibi konular etrafında tartışılacak.

Türkiye'nin en güçlü adamları;

1. Recep Tayyip ERDOĞAN (Halk)

2. Doğu PERİNÇEK (Asker-Yargı)

3. Cemil BAYIK (PKK)

4. Fethullah GÜLEN (Polis-Yargı)

Hükümet, buna göre strateji belirlemelidir. Aksi halde darbe zemini oluşmasa bile, hükümet yine de yıpranacaktır.
.
 Darbe Yapacak Ordu Bulunamadı Cunta Aranıyor - Galip İlhaner VAN 23 Haziran 2016

  
1877 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın