Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam52
Toplam Ziyaret327198
 Merkez  Kitabevi - Galip  İLHANER 
PKK ve IŞİD Terör Örgütlerine Gitmek için TEK bir Neden Dahi Yoktur - Galip İlhaner VAN 30 Haziran 2016

PKK ve IŞİD  Terör Örgütlerine Gitmek için TEK bir Neden Dahi Yoktur - Galip İlhaner VAN 30 Haziran 2016


 PKK ve IŞİD  Terör Örgütlerine Gitmek için TEK bir Neden Dahi Yoktur - Galip İlhaner VAN 30 Haziran 2016

 2. PKK’ya KATILIMIN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN; - Galip İlhaner VAN 30 Haziran 2016

 3. IŞİD’e KATILIMIN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN; - Galip İlhaner VAN 30 Haziran 2016
PKK ve IŞİD  Terör Örgütlerine Gitmek için TEK bir Neden Dahi Yoktur - Galip İlhaner VAN 30 Haziran 2016
Terör yine canımızı yaktı. Son rakamlara göre 42 kişi hayatını kaybetti ve 200’ün üzerinde de yaralımız var. Terör eyleminin yapılış tarzına baktığımızda bütün oklar IŞİD’i göstermektedir. İşin tuhaf tarafı, diğer eylemlerde olduğu gibi IŞİD hala bu eylemi üstlenmiş değil.

ABD, Suriye ve İran özellikle Türkiye'nin Rusya ile yakınlaşmasını istemeyen ülkeler. Burada terör eylemini ister IŞİD, ister TAK (PKK) olsun, kim yaparsa yapsın bu bir taşeronluk görevinin yerine getirilmesidir. Bu basit bir terör olayı değildir. Bu arkasında güçlü istihbarat örgütlerinin olduğu ve terör örgütlerine ihale edildiği bir eylemdir.

 Şu anda IŞİD de PKK da hangisinin bu eylemi üsteleneceğini kendi yöneticileri de bilmiyor. İhale hangisine verilirse o örgüt üstlenecek. Şu anda PKK da IŞİD de hangi birimlerine bu eylemin yaptırıldığını, kendi yönetici kadroları da bilmiyorlar. Bunu yapan güç, hangisine üstlen derse o üstlenecek.

Duruma bakılırsa; İstanbul Havaalanı eylemini yapan güç, bu eylemi IŞİD’de üstlendirecek ya da bu şekilde bir kanı oluşturacaklar. Belki de ismi duyulmamış yeni bir örgüt bile eylemi üstlenebilir.

 

IŞİD NEDEN EYLEMELRİNİ ÜSTLENMİYOR?

Son derece enteresan bir durumla karşı karşıyayız. IŞİD terör örgütü Türkiye’de yaptığı eylemlerin büyük çoğunluğunu üstlenmiyor.

Bu durum son derece stratejik bir tercihtir.

1. IŞİD, Türkiye’de geleceğe oynuyor ve tabanını arttırmak için, tepki çekmemek için,… yaptığı eylemleri üstlenmiyor.

2. ERDOĞAN başta olmak üzere; MİT, Devletin diğer kurumları, AK Parti Hükümeti’ni şaibe altında bırakmak için, eylemlerini üstlenmiyor. Türkiye ve dünya kamuoyunda sürekli bir şüphenin devamını sağlıyor. İnsanların kafasında soru işaretleri oluşturuyor ve bu eylemlerin arkasında MİT,-Devlet ve ERDOĞAN var algısını yerleştirmeye çalışıyor.

 

TERÖR ÖRGÜTLERİNE KATILIMIN ÖNÜNE GEÇİLMELİ

PKK ve IŞİD gibi terör örgütlerine hala bir kısım insanların ilgi gösterdiğini, bir kısım insanların bu terör örgütlerine katıldıkları görülmektedir.

Devletin bu konuda hala yapması gereken adımların etkili bir şekilde atılmadığı da görülmektedir.

 

PKK’ya KATILIMIN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN;

PKK’ya katılımlar özellikle çözüm sürecinde arttı. PKK; devlet memuru olacaksınız, Demokratik Özerklik kuruyoruz, devlet bu bölgeyi bize verdi,…gibi safsatalarda çocukların aklına girerek onları kandırıp dağa kaçırdı. Bölge şimdi kendisine kısmen gelmiş durumda. Ama, PKK’ya az sayıda da olsa katılım devam ediyor. PKK artık daha çok, çocukları dağa kaldırıyor. PKK ile mücadele ilköğretime kadar indirilmelidir.

1. Gençlere Milli Bilinç aşılanmalı, gençler geleceklerini Türkiye’de görmeli ve en önemlisi de Türkiye, Türkiye’de yaşayan herkesin devletidir gerçeği benimsetilmelidir. Türkiye, Kürtler’in devletidir.

2. Özellikle gençlere yönelik istihdam olanakları arttırılmalıdır.

3. Spor üzerinden gençler değerlendirilmelidir.

4. Tarım ve hayvancılık bölgeleri, organize hayvancılık ve tarım bölgeleri,… kurularak, bölgenin potansiyeli değerlendirilmelidir.

5. Sınır ticareti yasal yollarla yaptırılarak her türlü kaçakçılık; petrol, sigara, eroin, insan,… engellenmelidir. Kaçakçılığın bir hak değil bir suç olduğu, sınır ticareti yapacaklara bunun yasal yollarla ancak yapılabileceği anlatılmalıdır.

6. Bölgede yıllardır oluşmuş olan suç işleme özgürlüğü, kural tanımama, kanunlara uymama,… anlayışı değiştirilmelidir. Bunun için aile hekimliği gibi aile avukatı, aile hukukçusu,… gibi bir müessese kurulabilir. Hukukun üstünlüğü olacak ve hiç kimsenin suç işleme özgürğü olamaz anlayışı yerleştirilmelidir.

7. Abdullah ÖCALAN’ın gençler, çocuklar,… üzerinde ciddi bir etkisi vardır. Öcalan adeta AtaKÜRT olarak görülmektedir. Öcalan’ın bu etkisi kırılmalıdır. Bunun için de, Öcalan’ın kirli dosyası hazırlanmalı ve Öcalan’ın kirli, derin ilişkileri tamamen deşifre edilmelidir.

8. İnşaat işçiliği belli bir prosedüre bağlanmalıdır. İnşaat İşçileri Birimi kurulmalı ve bu birim belli bir eğitimden geçen işçilere resmi bir belge vermelidir. Bölge ekonomisinin önemli bir kısmı inşaat işçilerine bağlıdır. Bu durum tarımı ve hayvancılığı da sekteye uğratmaktadır. Ayrıca inşaat işçilerinin önemli bir kısmı PKK sempatizanıdır. Özellikle PKK yüzünden yıkılan; Cizre, SUR, Silopi, Nusaybin, Yüksekova,… gibi yerlerde çalıştırılacak bütün işçiler, belli bir eğitimden geçirilmelidir. Eğitimden geçmeyenler çalıştırılmamalıdır.

9. Gençler, PKK’nın legal görünümlü; dernek, okuma salonları, belediye evleri,… gibi illegal yapılarından kurtarılmalıdır.

10. PKK’nın Kürt özgürlük hareketi olmadığı, tam tersine Kürtler’e zarar verdiği gençlere anlatılmalıdır. Kürtler’in yaşadığı bütün olumsuzlukların PKK yüzünden olduğu gerçeği etkili bir şekilde anlatılmalıdır.

11. PKK vahşetlerini anlatan belgeseller hazırlanmalıdır.

12. Özerklik, federasyon, Özyönetim,… gibi safsataların, Türkiye’yi bölünmeye götüreceği, ve bu safsataların hiçbir zaman olmayacağı kesin bir şekilde ifade edilmelidir. Türkiye’nin geleceğinde, ne özerklik olacak ne de federasyon olacaktır. Türkiye, üniter ve MİLLİ bir devlet olarak yoluna devam edecektir gerçeği benimsetilmelidir.

13. PKK’nın diğer terör (IŞİD) örgütleri gibi bir terör örgütü olduğu gerçeği benimsetilmelidir.

 

IŞİD’e KATILIMIN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN;

 

1. İlahiyat mezunu olmayan ve ilahiyat mezunu bile olsa, 50 yaş üzerindeki bütün imamlar zorunlu olarak emekli edilmelidir.

2. Diyanet İşleri Başkanlığı son derece etkili bir şekilde çalışmalıdır.

3. IŞİD’in İslami bir yapı olmadığı ve tam tersine İslam’a ve Müslümanlara en büyük zararı erdiği üzerinde stratejiler geliştirilmelidir, çalışmalar yapılmalıdır.

4. CİHAD kavramı etkili bir şekilde anlatılmalıdır. Cihadın insan öldürme değil, insan yaşatma olduğu benimsetilmelidir.

5. İslam fıkhındaki tartışmalı konular yeniden ele alınmalı ve bir kurul tarafından belli bir sonuca bağlanmalıdır.

6. Anadolu İslam Kurultayı/Kongresi (AnA-İslam) oluşturulmalı ve bu kongrenin 81 ilde de temsilcilikleri olmalıdır. Diyanet ile koordineli çalışacak olan bu Meclis geniş kapsamlı olmalıdır.

7. Cuma hutbelerinde her türlü terör, sürekli lanetlenmelidir. Bu gelenek haline getirilmelidir. Her Cuma Hutbesi’nin sonunda mutlaka “İSLAM her türlü terörü lanetlemiştir” cümlesi kullanılmalıdır.NOT :


TAŞERONLAR ÜZERİNDEN TOPRAK ALINMASININ ÖNÜNE GEÇİLMELİ

İSRAİL özellikle Güneydoğu’dan ve özellikle GAP bölgesinden sürekli toprak satın almaktadır.

Halktan direk toprak alma yerine, Truva atı olarak kullandığı taşeron emlak şirketleri üzerinden toprak alma yoluna gitmektedir.

Devlet bu hassas konunun üzerine gitmeli ve Taşeron/Truva atlarının üzerinden toprak alımına sınırlamalar getirmelidir.

.

PKK ve IŞİD  Terör Örgütlerine Gitmek için TEK bir Neden Dahi Yoktur - Galip İlhaner VAN 30 Haziran 2016


 PKK ve IŞİD  Terör Örgütlerine Gitmek için TEK bir Neden Dahi Yoktur - Galip İlhaner VAN 30 Haziran 2016

 2. PKK’ya KATILIMIN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN; - Galip İlhaner VAN 30 Haziran 2016

 3. IŞİD’e KATILIMIN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN; - Galip İlhaner VAN 30 Haziran 2016


  
943 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın