Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret326948
 Merkez  Kitabevi - Galip  İLHANER 
Meydanlar Boşaldıkça PKK Çıldırıyor - Galip İlhaner VAN 15 Ağustos 2016

Meydanlar Boşaldıkça PKK Çıldırıyor - Galip İlhaner VAN 15 Ağustos 2016


 Meydanlar Boşaldıkça PKK Çıldırıyor - Galip İlhaner VAN 15 Ağustos 2016

Meydanlar Boşaldıkça PKK Çıldırıyor - Galip İlhaner VAN 15 Ağustos 2016 


Kürtlerden HDP’ye tokat

 

HDP’nin Ağrı mitingine ilgi az oldu. HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın katıldığı Ağrı mitingine katılım düşük seviyede kaldı. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında gösterdikleri tavır ve son zamanlarda artan PKK terörü yüzünden HDP, özellikle Kürtlerden tepki alıyor. Son olarak HDP’nin Ağrı’da düzenlediği ve konuşmacı olarak Figen Yüksekdağ’ın katıldığı mitinge halk ilgi göstermedi. Ağrı’daki Orduevi yanındaki alanda düzenlenen “Darbelere Karşı Radikal Demokrasi” mitinginde konuşan Yüksekdağ, “Bu halkın iradesini görmezden gelen, bu iradeyi hiçe sayan hiçbir iktidar, hiçbir koalisyon yaşamadı, çöktü” dedi.

 

RESUL EKREM ŞAHAN / ANKARA HDP ve DBP’nin ortaklaşa düzenlediği miting hüsranla sonuçlandı. Bölgede darbe girişimine karşı meydanları hınca hınç dolduran vatandaşlar bölücülerin mitinglerine ilgi göstermedi. Meydanların boş kalmasını Yeni Akit’e değerlendiren Uzmanlar, “Bölge halkı darbeye karşı sessiz kalan HDP’ye tavrını gösterdi” dedi.

 

IŞIK: HALK ESAS TEHLİKENİN ARTIK FARKINDA

 

Vatandaşların HDP’nin gerçek yüzünü gördüğünü söyleyen gazeteci-yazar İlhami Işık, “Kürtler mitinge katılmayarak HDP’nin kendilerini temsil etmediğini bir kez daha gösterdi. Katil darbecilere sessiz kalan HDP’nin Kürtleri mitinglerine çağırmaları kabul edilemez. İçinde halkın olmadığı bir yapıyla karşı karşıyayız. İnsanlar artık zulmün, zalimliğin, katliamın nereden geldiğini ve kimler tarafından yapıldığını yaşayarak öğrendiler. Kürtler artık kendilerine yönelik esas tehlikenin ne olduğunu biliyor” dedi. 

 

İlhaner: KÜRTLER HDP’Yİ SAMİMİ BULMUYOR

Kürt halkının artık HDP’nin samimiyetine inanmadığını söyleyen Kürt siyasetçi Galip İlhaner ise, “Kürtler, bölgede kazılan hendeklerin darbeye zemin hazırlamak için yapıldığını biliyor. HDP’nin yalanlarına bölge halkının karnı doyduğu için artık samimi bulmuyorlar. Halk örgüte tepkili olduğunu demokrasi mitingleriyle ortaya koydu. HDP halkı tekrar kazanmak için mitingler yapıyor. Ama artık başaramazlar, bölge halkı uyandı” ifadelerini kullandı. 

 

http://www.yeniakit.com.tr/haber/kurtlerden-hdpye-tokat-202653.html - Eklenme: 15 Ağustos 2016, 06:58

  

  
985 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın