Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam52
Toplam Ziyaret327198
 Merkez  Kitabevi - Galip  İLHANER 
ABD’nin SURİYE’DE UÇUŞA YASAK BÖLGE İLANINA DOĞRU – Galip İlhaner VAN 21 Ağustos 2016

ABD’nin SURİYE’DE UÇUŞA YASAK BÖLGE İLANINA DOĞRU – Galip İlhaner VAN 21 Ağustos 2016

 
 ABD’nin SURİYE’DE UÇUŞA YASAK BÖLGE İLANINA DOĞRU – Galip İlhaner VAN 21 Ağustos 2016

ABD’nin SURİYE’DE UÇUŞA YASAK BÖLGE İLANINA DOĞRU – Galip İlhaner VAN 21 Ağustos 2016


ABD, Suriye’de Kuzey Irak’taki gibi bir uçuşa yasak bölge ilan ettirmeye hazırlanıyor.

 

ARZI MEVUD KORİDORU’na DOĞRU

 

ABD, ESED’i PKK’ya saldırtarak uçuşa yasak bölge için meşruiyet arıyor. ABD, savaş uçaklarıyla PYD bölgesine yardıma geldi. Kürtler’e yardıma geldim diyor. Halbuki Kürtler için değil İsrail’in ARZI MEVUD KORİDORU için geldi. Burada ESED de kullanılıyor IŞİD de PKK da kullanılıyor.

 

AMAÇ: Uçuşa yasak bölge ilan ettirmek

 

 

ABD'den, PKK'ya talimat; Ya darbe zemini (15 Temmuz'da başaramadı) oluştur (12 EYLÜL gibi) Ya ateşkesle Suriye PKK/İsrail DEVLETİ'ne Arzı Mevud Koridoruna odaklan.

 

ABD; Arzı Mevud PKK (PYD) Koridoru'nu (Kuzey Irak gibi), PKK Devleti (2.İsrail) Koridorunu uçuşa yasak bölge olarak ilan etmeye hazırlanıyor

 

ABD STRATEJİSİ; ESED'i PYD (PKK)'e saldırtarak, Arzı Mevud PKK Koridoru'nu (Kuzey Irak gibi) uçuşa yasak bölge olarak ilan ettirmek.

 

PKK darbe zemini oluşturma görevine (15 Temmuz için başarılı olamamaıştı) devam ediyor. Eylemlerini arttırmadan önce, yeni bir çözüm süreci önererek, haklı duruma geçmek istiyor.

 

PKK'nın; yeni bir çözüm süreci istemesinin bir sebebi de; Gündemi değiştirerek, CIA (ABD), PKK,... darbe işbirliğini gündemden düşürmek.

 

PKK, Marjinalleşme tehlikesini hissetmeye başladı. 15 TEMMUZ DARBESİ, KÜRTLER'i uyandırdı. PKK, darbeyi gündemden çıkarmak istiyor.

 

PKK, yeni bir çözüm süreci istemekte samimi değil. Yeni bir darbe zemini için, eylemlerini arttırmaya meşruiyet kazandırmak için, istiyor. Ama, ABD bu talimatı verdiyse, ramazan ayında yapmak istediği ancak hükümetten yüz bulamadığı için ertelediği ateşkesi yapabilir.

15 TEMMUZ DARBECİLERİ ile işbirliği yapan PKK, bir çıkmazda; Kürtler'i kaybedip Marjinalleşme ile Yeni bir darbe zemini oluşturma arasında

PKK, yeni bir çözüm süreci istediğini açıkladı. Darbe zemini oluşturma ile KÜRTLER'i kaybetme ve SURİYE'de zor durumda kalma arasında gidip geliyor.

Kürt Halkı PKK'ya tepki gösterdikçe, yürüdükçe,… PKK panikliyor. PKK, bugün yeni bir çözüm süreci istedi. PKK, marjinalleşmeye doğru gidiyor.

 

PKK'nın yeni bir çözüm süreci önermesinin temel sebepleri;

1. 15 TEMMUZ DARBECİLERİ ile işbirliğinin PKK, CIA,…)  ortaya çıkmasını engelleyerek, darbe gündemini değiştirip, dikkatleri dağıtmak.

2. 15 Temmuz Darbesi ve Demokrasi Mitinglerinden dolayı kaybettiği tabanını geri kazanmak. Kürtler’in önemli bir kısmı, PKK’nın darbecilerle işbirliği yaparak hendekleri kazdığına inanıyor.

3. Darbe zemini (12 EYLÜL DARBESİ öncesi gibi bir ortam oluşturma) için, arttıracağı eylemlerine meşruiyet kazandırma.

 4. ERDOĞAN'ın, bu şartlarda kabul etmeyeceğini bile bile; barış, çözüm,... önerisinde bulunarak, AK Parti ve ERDOĞAN'ı zor durumda bırakmak.

5. Suriye'de PKK Devleti (2. İsrail Devleti) ve Arzı Mevud Koridoru için zaman kazanma

 

PKK çözüm süreci önerisi; Darbe gündemini değiştirmek Suriye'de zor durumda kalmaktan kurtulma, Arttıracağı eylemlere meşruiyet kazandırmak için olabilir.

 

PKK; darbe zemini oluşturma görevine devam ediyor. Eylemlerini arttırmadan önce, yeni bir çözüm süreci önererek, haklı duruma geçmek istiyor

 

PKK; 15 TEMMUZ DARBECİLERİ ile işbirliği ortaya çıkmasın, gündem değişsin,... diye yeni bir çözüm süreci önererek, dikkatleri dağıtmayı hedefliyor.

 

Kürt Sorunu bitmiştir. Kürt Sorunu kavramı, artık gündemimizden tamamen çıkmalıdır. Kürtler'in de TÜRKİYE'nin de sorunu PKK terör örgütüdür.

 ABD’nin SURİYE’DE UÇUŞA YASAK BÖLGE İLANINA DOĞRU – Galip İlhaner VAN 21 Ağustos 2016

  
763 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın