Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret326951
 Merkez  Kitabevi - Galip  İLHANER 
PKK’nın AÇLIK GREVLERİ OYUNLARI yine Başladı Galip İlhaner VAN – 1 Eylül 2016

PKK’nın AÇLIK GREVLERİ OYUNLARI yine Başladı Galip İlhaner VAN – 1 Eylül 2016


 PKK’nın AÇLIK GREVLERİ OYUNLARI yine Başladı Galip İlhaner VAN – 1 Eylül 2016

PKK’nın AÇLIK GREVLERİ OYUNLARI yine Başladı Galip İlhaner VAN – 1 Eylül 2016

 

Dış güçlerin piyonu ve insanlıktan çıkan PKK, yıllardır ölen insanların ölümünü bir görsel şölen gibi KANDİL’den izlemekten hiç vazgeçmedi ve bundan hiç bıkmadı. PKK hep açlık oyunları oynadı Kürtler ile. Kürtler’i öldürdü, öldürttü ve PKK tepesindeki baronlara bir görsel şölen gibi izletti. Her ölümden zevk alır PKK. Çünkü ölüm demek PKK’ya taraftar demek, gücün artması demek, öleni sömürmek demek,…

PKK özellikle çözüm sürecine yaptığı ihanetin Kürtler tarafından görülmesi ve af edilmemesi ile yüzleşmek zorunda  kaldı. ÖCALAN ve PKK’nın darbecilerle anlaşarak Hendekler kazarak darbe zemini oluşturmaya çalışması, darbeden sonra daha net bir şekilde görüldü Kürtler tarafından. Kısacası Kürtler AÇLIK OYUNLARI’nın farkına vardı.

 

Kürt Halkı; Öcalan’ın İmralı’dan gönderdiği “Darbe Mekaniği” şifresi ile darbe zemini oluşturun talimatını verdiğini de gördü. 15 Temmuz darbe girişimi ile birlikte Kürtler arasında PKK taraftarları arasında hem ÖCALAN hem PKK’ya karşı ciddi bir refleks gelişti. Kürtler yüksek sesle PKK ve ÖCALAN’ı eleştirmeye başladılar. Kürtler’de yüksek bir MİLLİ bilinç oluştu.

 

PKK’yı Kürtler’i tamamen kaybedip marjinalleşme korkusu sardı. Kimseyi sokağa çıkaramıyorlar. Kürtler’i tamamen kaybedebiliriz korkusuna kapıldılar. Şimdi son kozlarını oynayacaklar.

 

PKK, TSK’dan firar edin dedi kimse dinlemedi, halkı sokaklara çıkarmaya çalıştı kimse çıkmadı, darbeden sonra ÖCALAN öldürüldü bile dedi, yine kimseyi sokağa çıkaramadı. PKK hızla marjinalleşmeye doğru gidiyor. Devletin bu fırsatı değerlendirmesi gerekiyor.

 Açlık oyunları hapishanelere de sıçrayacak,

 

AÇLIK OYUNLARI BAŞLADI

 

Açlık grevinin (oyunları) sebepleri;

 

1. PKK’nın tek kozu, son kozu kaldı, o da ÖCALAN’ın ölümü. ÖCALAN’ı ERDOĞAN öldürttü provokasyonuna hazırlanıyorlar. PKK’nın istismar edebileceği; Kürtler eziliyor, faili meçhuller, haklarımız verilmiyor, bizi eziyorlar,… gibi bütün malzemeleri tükendi.

 

2. Darbe süreci ile birlikte hem PKK hem Abdullah ÖCALAN’ın itibarı sıfıra yaklaştı. PKK’nın ve ÖCALAN’ın sıfıra yaklaşan itibarını kurtarmak.

 

3. Yeni bir çözüm süreci başlatmak

 

4. Türkiye’nin, Suriye’ye müdahalesini önlemek. ABD gibi güçler de bunu istiyor.

 

5. Bir çıkmaza giren PKK baronları bazı konularda geri atmak istiyor ama, bunu da ÖCALAN söylesin de öyle yapalım anlayışındalar.

 

6. Kürtler’i tamamen kaybedip marjinalleşme ile yüzleşme korkusunu aşmak.

 

7. Öcalan öldürüldü üzerinden büyük Kürt isyanının zeminini oluşturmak.

 

8. Biz elimizden geleni yaptık ama, Türk Devleti barış istemiyor demek istiyor. PKK, bağımsızlık için savaştığını ilan etmek istiyor ve bunun için en uygun zamanı bekliyor.

 

9. PKK, Barzani’den önce bağımsız PKK devleti kurmak istiyor.

 

Tedbir için;

 

Yenikapı Ruhu; VAN merkezli büyük bir miting hazırlığı yapılmalı. Nisan ya a Mayıs ayında miting yapılmalı. Bölge STK’larından oluşan Genç Siviller benzeri Milli bir STK kurulmalı ve bu STK Kürtler’i teröre karşı sürekli meydanlarda tutabilmeli. Kürtler PKK terörüne karşı sesini yükseltmeye hazır hale gelmiştir. Diyarbakır merkezli hiçbir çalışma yapılmamalı. Diyarbakır merkezli yapılacak çalışmaların ciddi faydası olmayacaktır. Daha çok VAN, Mardin, Muş, Şanlıurfa,… gibi iller seçilmeli.

 

ÖCALAN’ın ölümü ve itibarı; ÖCALAN yeni nesil gençler arasında bilinmiyor. Öcalan’ın “Kirli Dosyası” hazırlanmalı ve Öcalan’ın derin ilişkileri, PKK içinde yaptığı içinfazlar, öldürttüğü kişiler,… tamamı açıklanmalıdır. Abdullah Öcalan’ın Avrupa’da yaşayan resmi nikahlı karısı ve MİT Ajanı Mehmet Ali YILDIRIM’ın kızı KESİRE ÖCALAN istenmeli ve yargılanmalı. Öcalan’ın gençler arasındaki itibarı sıfıra indirilmeli. Öcalan’ın ölümü elbette ki PKK tabanında etkili olacaktır. PKK’nın Türkiye’yi bölebilecek bir tabanı yok ama, Türkiye’nin MİLLİ HUZURU’nu bozabilecek bir kitlesi mevcuttur. Öcalan’ın ölümünden dolayı olası olayları önlemenin en etkili yolu kirli dosyasını hazır bulundurmaktan geçer.

 

Açlık Oyunları; Anneler devrede olmalı. Kimler açlık grevine katılırsa anneler devreye girerek çocuklarını vazgeçirmelidir. Açlık grevleri oyunları 81 ile ve bütün hapishanelere yayılabilir.

 

Lise, öğrenci yurtlarındaki olaylar, Üniversite olayları; PKK lise ve üniversitelerde de olaylar çıkaracaktır. Bunun için de gerekli tedbirler alınmalıdır. PKK’nın öğrenci evlerine alternatif yurtlar çoğaltılmalıdır. Devletin kapasitesi yüksek yurtları olmalıdır. Burada en önemli husus ailelerin devreye girmesidir. Kimin çocuğu olaylara karışırsa ailesi ile direk temasa geçilmeli ve ailesi üzerinden hareket edilmelidir.
.
 PKK’nın AÇLIK GREVLERİ OYUNLARI yine Başladı Galip İlhaner VAN – 1 Eylül 2016

  
938 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın