Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam52
Toplam Ziyaret327198
 Merkez  Kitabevi - Galip  İLHANER 
BOP kantonları ile Türk Kürt Savaşı Tuzağına Sürükleniyoruz – Galip İlhaner VAN – 25 Eylül 2016

BOP kantonları ile Türk Kürt Savaşı Tuzağına Sürükleniyoruz – Galip İlhaner VAN – 25 Eylül 2016


 BOP kantonları ile Türk Kürt Savaşı Tuzağına Sürükleniyoruz – Galip İlhaner VAN – 25 Eylül 2016

BOP kantonları ile Türk Kürt Savaşı Tuzağına Sürükleniyoruz – Galip İlhaner VAN – 25 Eylül 2016Türkiye’yi gelecekte bekleyen en büyük tehlike; geliyorum diyen Türk – Kürt Savaşı’dır. Türk-Kürt savaşının temelleri atılıyor Suriye’de.

PKK üzerinden Türk-Kürt savaşı tuzağına sürüklüyorlar bizi. ABD – FETÖ darbesi de gösterdi ki; Türkiye içerideki işbirlikçilerin de ortak olması ile dışarıdan bir müdahale ile bölünmedi,… Türkiye’nin dış (ABD, AB, NATO, BM,…) müdahale ile bölünebileceğini hesapladılar ama, 15 Temmuz çetesinin darbesi ile ortaya çıktı ki, dış müdahale de yeterli değil.

Şimdi, herkesim (Türk, Kürt, Alevi,…)’in kendi savaşını vereceği bir kantonlaşmaya doğru sürükleyip, özellikle bizi Türk-Kürt savaşına çekmeye çalışıyorlar. Türk-Kürt Savaşı çıkmadan Türkiye bölünmez.

BOP KANTONLARI OLUŞTURULUYOR

TÜRK, KÜRT, SÜNNİ, ALEVİ, Şİİ, ARAP, ERMENİ, NUSAYRİ, ÇERKEZ, AZERİ, BELUCİ, FARS,,… kantonları kurma planları var. Ortadoğu kantonlaştırılacak. ABD, İngiltere (Vatikan), İsrail’in başını çektiği bir kantonlaştırma stratejisi uygulanıyor. Ortadoğu’daki (Türkiye, İran, Suudi Arabistan dahil) bütün devletlerin kantonlaşması stratejisi uygulanıyor.

PKK’nın sürekli bağımsız devlet istemiyoruz yalanının arkasındaki gerçek de budur.

Kantonlaşma demek Rusya’nın da bölünmesi demek. ABD kantonlaşmayı sadece Ortadoğu için değil, Rusya için de tasarlamıştır.

BARZANİ Mİ PKK MI ÖNCE BAĞIMSIZ DEVLET İLAN EDECEK?

ABD şimdilik Barzani’den değil PKK’dan yana duruyor. PKK devletinin kurulmasını istiyor. Şu anda PKK’ya oynuyor. PKK’yı da PYD’den ayrıştırma numarasıyla yapıyor desteğini. PKK’yı DAEŞ bahanesi ile ağır silahlarla donatıyor.

PKK devletini İsviçre gibi model bir ülke haline getirme planları var. Aralarında sınır bağlantısı olmasa da kantonlar birbirlerine bağlı olabilir. Kantonların yönetimi tek merkezden olabilir. PKK’yı modern silahlarla ve kantonel yönetimle büyütüp, ileride gerekirse, konjoktüre göre kantonları birleştirerek,  ABD’ye bağlı bağımsız bir devlet (PKK Devleti)  haline getirebilirler. Hatta PKK kantonları ABD eyaletleri; New York gibi eyaletlerle, kardeş kantonlar, eyaletler olarak bile ilan edilebilir.

Barzani ve PKK şu anda yarış halindeler, kim daha önce bağımsızlık ilan edecek yarışı? Barzani’nin bağımsızlık ilan etmesine hem PKK hem ABD şu anda karşı. ABD, bütün Kürtler’i tek çatı altında toplamak istiyor. DEMİRTAŞ’ın Irak ziyareti de bununla bağlantılı. ABD, bütün Kürtler’i Kürtler’in birliği kamuflajı altında PKK çatısı altında toplamaya çalışıyor. Türkiye Kürtler’i kantonları, Irak Kürtler’i kantonları, Suriye Kürtler’i kantonları, İran Kürtler’i kantonları. Strateji tam olarak budur. Kantonlaştırarak bölme stratejisi. Demokratik Özerklik denen safsata da budur.

Türkiye Suriye’de tam manası ile bir tuzağa çekilebilir. Son derece dikkatli olmalıyız. ABD, DAEŞ ve PKK’nın bitmesini istemiyor ve her iki terör örgütünü de besliyor. PKK ve DAEŞ, Ortadoğu’nun kantonlaştırılması için kullanılıyorlar. ORTADOĞU’nun kantonlaştırılma süreci bitmeden DAEŞ bitirilmeyecek. Hatta DAEŞ’e de bir kanton kurularak, DAEŞ de ödüllendirilebilir. Ortadoğu’daki bütün etnik, dini yapılar için kantonlar kurulabilir.
.
 BOP kantonları ile Türk Kürt Savaşı Tuzağına Sürükleniyoruz – Galip İlhaner VAN – 25 Eylül 2016

  
673 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın