Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam52
Toplam Ziyaret327198
 Merkez  Kitabevi - Galip  İLHANER 
KÜRTLER, NEVRUZDA BOYKOT REFERANDUMDA EVET DİYOR - Galip İlhaner 13 Mart 2017

KÜRTLER, NEVRUZDA BOYKOT REFERANDUMDA EVET DİYOR - Galip İlhaner 13 Mart 2017


 KÜRTLER, NEVRUZDA BOYKOT REFERANDUMDA EVET DİYOR - Galip İlhaner 13 Mart 2017

KÜRTLER, NEVRUZDA BOYKOT REFERANDUMDA EVET DİYOR - Galip İlhaner 13 Mart 2017Kürt Halkını; 2017 Nevruzunu boykot etmeye ve referandumda “EVET” demeye çağırıyoruz.

Kürt Halkı’na, kendimize,… çağrımızdır. PKK ve arkasındaki dış güçler ve derin güçler, Türkiye’yi derinleşmiş bir iç savaşa çekmeye çalışmaktadır.

Türkiye’yi Suriyeleştirmeye çalışmaktadırlar. Halkımızı, 2017 Nevruzunu BOYKOT ederek, bu provokatif eylemlere katılmamaya çağırıyoruz.

Halkımızı; PKK, HDP, DBP,… gibi KCK terör örgütlenmesinin bütün illegal ve yarı-legal yapılarının yapacağı; hiçbir gösteri, miting, etkinliklere,… katılmamaya çağırıyoruz.

PKK, HDP, DBP,… gibi KCK terör örgütlenmesinin yaptığı, yapacağı hiçbir eylem BARIŞÇIL amaçlı değildir.

PKK, HDP, DBP,… gibi KCK terör örgütlenmesinin yaptığı, yapacağı hiçbir eylem DEMOKRATİK  eylem değildir.

PKK, HDP, DBP,… gibi KCK terör örgütlenmesinin yaptığı, yapacağı EYLEMLER, tamamen Türkiye’yi Suriye gibi derinleşmiş bir iç savaşa çekmeyi amaçlamaktadır.

Kürt Halkı nasıl ki; PKK’nın DEVRİMCİ HALK SAVAŞI’nı boşa çıkardıysa, PKK’yı desteklemek zorunda kalmamak için; evini, barkını, yerini, yurdunu, mahallesini, Cizre’sini, Nusaybin’ini, SUR’unu, Silopi’sini, Yüksekovası’nı,… terk ederek, tepkisini somut bir şekilde ortaya koymuşsa,… 2017 Nevruzunda olacak provokasyonların önüne geçmek için de, Nevruzu BOYKOT etmelidir ve edecektir.

PKK ve ARKASINDAKİ GÜÇLERİN YENİLGİSİ KÜRTLER’in YENİLGİSİ DEĞİLDİR.

PKK, çözüm sürecini bitirerek başlattığı, DEVRİMCİ HALK SAVAŞINI KAYBETMİŞTİR. Ama, kendi yenilgisini, Kürtler’in yenilgisi olarak propaganda yapmaktadır. Ortada Kürtler’in yenilgisi DİYE BİR ŞEY yoktur. Kaybeden PKK ve arkasındaki dış güçler ve derin güçlerdir. Kürt Halkı; çözüm sürecini bitiren PKK (HDP, DBP,…)’yı, bundan böyle sürekli cezalandıracaktır. HDP’ye oy vermeyerek, PKK eylemlerine destek vermeyerek ve referandumda “EVET” diyerek, tepkisini daha güçlü bir şekilde gösterecektir.


Bunun için, PKK’nın her köyde, her mahallede, her şehirde, her ilde, her ilçede,… “ZERDÜŞT ATEŞİ” yakmayı ve iç savaş çıkarmayı amaçladığı “2017 NEVRUZU” büyük bir fırsattır. Kürt Halkı 2017 NEWROZU’nda, KCK, HDP, PKK,…terör yapılanmalarına gerekli cevabı, Nevruzu BOYKOT ederek, etkinliklere, mitinglere,… katılmayarak gösterecektir.

2017 Nevruzu, PKK tarihinin en sönük Nevruzu olacaktır. Kürt Halkı tepkisini, 2017 Nevruzuna katılmayarak gösterecektir.

PKK; Nevruzu, baharın gelişinin kutlanması olmaktan çıkarmış, RİO KARNAVALI’na dönüştürmüş ve ZERDÜŞT’ün ATEŞİ’ne koşmak olarak saptırmıştır.

Kürt Halkı 2017 Nevruzunda, ZERDÜŞT’ün ATEŞİ’ne - RİO KARNAVALI’na değil, ÇANAKKALE’ye, koşacaktır, ÇANAKKALE  ruhuna koşacaktır, birlikte yaşam iradesine, ortak kaderine, birlik ve beraberliğe, kardeşliğe, barışa,… koşacaktır.

Bundan böyle MART ayı Nevruz ile değil, ÇANAKKALE ZAFERİ ile anılmalıdır. ERDOĞAN-BEŞTEPE (AKSARAY); bu yıl ÇANAKKALE ZAFERİ RESEPSİYONU düzenleyerek, ZAFER RESEPSİYONU’nu, geleneksel hale getirerek, bu sürece katkı yapabilir.

MART AYI bundan böyle, ÇANAKKALE ZAFERİ ile anılmalıdır. MART AYI; hormonlu bir Kürt ulus/ırkçı/faşist bilinci oluşturma amaçlı ve ZERDÜŞT’ün ATEŞİ’ne dönüştürülerek, amacından saptırılmış bir Nevruz ile anılmamalıdır.

Nevruz mitingleri zorunlu (güvenlik nedeniyle) olmadıkça yasaklanmamalıdır. PKK, Nevruzu tüketmiştir. Nevruz artık baharın gelişi olarak kutlanmaktan uzaklaşmıştır. Kürtlerden bekledikleri katılımlar da olmayacak. Boyunlarının ölçüsünü de alacaklardır.

Kürt Halkı; barıştan, kardeşlikten, birlik ve beraberlikten,… yanadır. Kürt Halkı; kendi ülkesini, kendi vatanını, kendi devletini, kendi TÜRKİYE’sini,… kimseye böldürmeyecektir.

Biz, Kürt Halkını, Selahaddin Eyyubi’nin peşinden gitmeye çağırıyoruz. ABDullah ÖCALAN ve Zerdüşt’ün peşinden gitmemeye çağırıyoruz.

Kısacası Kürt Halkını; Nevruzu BOYKOT etmeye ve referandumda EVET demeye çağırıyoruz.

ŞENGAL STRATEJİK BÖLGE

Şengal son derece stratejik bir bölgedir. Şengal kimin (BARZANİ-PKK) elinde olursa, bağımsız Kürdistan kurma fırsatı da büyük ölçüde onun elinde olur. Barzani Irak’ta bağımsız Kürdistan (2. Azerbaycan) peşindedir, PKK ise 4 ülke (Türkiye, İran, Irak, Suriye) topraklarında bağım(sız)lı Kürdistan (2. İsrail) peşindedir.

Şu anda PKK, Türkiye için yakın teh(dit)likedir. Barzani ise Türkiye için DOST ve müttefiktir. Barzani’nin ileride Türkiye için tehlike, tehdit,… olup olmayacağı, Türkiye’nin izleyeceği stratejilere bağlıdır.

PKK’nın bütün kampları; Kandil, Şengal, Mahmur, Avaşin, Hakurk, Gare, Zap,… Türkiye ile Barzani’nin ortak askeri üsleri haline getirilmelidir. PKK’nın Barzani’ye iltihak etmesi sağlanmalıdır. Aksi halde ileride; ABD, AB, İsrail, Rusya, İngiltere,… gibi güçlerin desteği ile PKK, Barzani’den daha güçlü hale gelebilir ve Barzani (Irak Kürtleri) PKK’ya katılmak zorunda kalabilir.

PKK’NIN KAÇIRDIĞI TARİHİ FIRSAT

Kim PKK yöneticilerinin yerinde olsaydı;

Çözüm sürecini KESİNLİKLE bitirmezdi,

TÜRKİYE’yi bölme amacından tamamen vazgeçerdi,

PKK’yı tamamen feshedip, TASFİYE edip,

Türkiye’nin de tam desteğini alarak,

Türk-Kürt ittifakı oluşturup,

Barzani’ye (iltihak ederek) katılırdı ve

Bağımsız Kürdistanı BARZANİ çatısı altında kurup Akdeniz’e çıkardı.

PKK, çözüm süreci ile ayağına kadar gelen bu büyük fırsatı kaçırdı.

BARZANİ Mİ PKK’YA KATILACAK PKK MI BARZANİ’YE İLTİHAK EDECEK?

Eğer PKK, Kürtler konusunda samimi ise, kendi kendisini tamamen feshederek, Barzani’ye katılabilir. Aksi halde, yani PKK Barzani’ye katılmazsa, Barzani PKK ile savaşmak zorunda kalacaktır. Barzani PKK’yı tasfiye edemezse,… PKK; arkasına aldığı güçlerle, Barzani’yi tasfiye edecektir. ABD şu anda, DEAŞ/IŞİD bahanesi ile PKK (PYD)’yı ağır silahlar da vererek, desteklemektedir.

ABD ileride, Barzani’yi PKK’ya katılmaya zorlayabilir. PKK  güçlenirse, Türk-Kürt savaşı kaçınılmaz hale gelebilir. Barzani güçlenirse, Türk-Kürt ittifakı oluşabilir.

Realite budur. Türkiye bu realiteye göre stratejiler belirlemelidir. Türkiye Barzani’ye sahip çıkmazsa, ABD, İsrail, İngiltere, Rusya, AB,… gibi güçler Barzani’ye sahip de çıkar, Barzani (Irak Kürtleri)’yi Türkiye’ye karşı da kullanır.

Türkiye, Irak petrollerini dünya pazarlarına ulaştırmazsa, Kürt petrolü İran üzerinden, hem de İsrail (ABD,…) destekli bir şekilde, dünya pazarlarına ulaştırılır. Türkiye bu durumda hem Kürtlerden olur hem de petrolden olur.

DÖRT KÜRT DEVLETİNİ BÖLÜP BİR KÜRDİSTAN (2. İSRAİL) KURMAK

Dört Kürt (Türkiye, İran, Irak, Suriye) devletini bölüp bir Kürdistan (2. İsrail) kurma planı açık bir şekilde görülmektedir. Türkiye ve İran Kürtleri, kendi devletleri ile büyük ölçüde entegre olmuş durumdalar. Türkiye ve İran Kürtleri; Türkiye ve İran’ı kendi devletleri olarak görmektedirler. Irak ve Suriye Kürtleri için maalesef bu durum görünmemektedir. Irak ve Suriye’nin bölüneceği de net bir şekilde ortadadır.

ABD’nin, “fiili durum oluşturma stratejisi” sonucu, Irak ve Suriye parçalanmaya doğru gitmektedir. Fiili durum, ileride resmi bir hale de gelecektir. Yani de facto durum de jure’ye evrilecektir. Türkiye de buna göre stratejiler belirlemelidir.

Bu durumda Türkiye;

1. Türkiye; Irak ve Suriye (ESED)’nin şu andaki  merkezi yönetimlerini destekleyerek, Irak ve Suriye’nin toprak bütünlüklerini korumalarına yardımcı olabilir. Ama, bunu sağlamak neredeyse imkansız hale gelmiştir.

2. Irak ve Suriye bölünecekse (ki fiili durum budur) ve 2 Kürt devleti (Barzani 2. Azerbaycan/Kürdistan Devleti – PKK 2. İsrail devleti) de ortaya çıkacaksa, bu durumda Türkiye, Irak ve Suriye Kürtlerini, Barzani çatısı altında toplayarak, PKK’yı da tamamen tasfiye ederek, Barzani devletini himaye etme üzerine stratejiler üretebilir.

3. Irak ve Suriye Kürtleri, Irak ve Suriye’den kaçınılmaz bir şekilde ayrıldıktan sonra, Türkiye’nin izleyeceği strateji, Türkiye ile birleşmelerini (iltihak) sağlamaya çalışmak olabilir. Türkiye; Irak ve Suriye Kürtlerini, HATAY gibi, zamanla Türkiye’ye katılabilir. Türkiye bu durumda, Misakı Milli Stratejisini uygulamış olur.

Bu arada; ABD, Suriye’yi fiili olarak işgal etmeye hazırlanıyor. Emareler bunu gösteriyor. Suriye’de, Türkiye’yi; PKK üzerinden bir Türk-Kürt savaşı ve Suriye ile (2 devlet  arası) maliyeti yüksek (TUZAK), ciddi bir savaş bekliyor. ABD’nin planlarından biri de bu olabilir. ABD’nin Suriye üzerinden Türkiye’yi işgal teme planı da olabilir mi? 15 Temmuz darbesinde bunun da provası yapıldı. Aslında her şey açık bir şekilde ortada.

ABD, IŞİD’i bitirmek için değil, haritaya son şeklini vermek için, Suriye’yi işgale geliyor. Saddam’ı ve ordusunu dağıtan ABD, IŞİD’i deviremiyor, bitiremiyor,… öyle mi?

Bir hareketi bitirmenin en önemli kuralı, yolu,… o hareketin merkezini ortadan kaldırmaktır. IŞİD’in başkenti, merkezi, herşeyi olan RAKKA’ya hala ciddi bir müdahale yapılmadı. Demek ki burada büyük bir oyun var. ABD ve koalisyon güçlerinin hedefi DEAŞ’ı bitirmek olsaydı, şimdiye kadar RAKKA’ya müdahale ederek bitirmişlerdi. PKK (PYD) ve DEAŞ, uzun dönemli planlar için kullanılıyor.

YENİ BİR DÜNYA DÜZENİ KURULUYOR

ABD’nin; kısmen de olsa, sarsılmaya doğru giden dünya hakimiyetini tahkim etmek için, büyük maceralara hazırlandığı görülüyor. ABD’nin kendisine rakip olarak gördüğü ülkelerden birinin Türkiye olduğu da ortadadır.

ABD, nükleer silah bahanesi ile Pakistan ve Kuzey Kore’ye ciddi bir müdahale yapabilir. Dünyanın gündemini bir anda değiştirebilir. Böylece Suriye’de istediği haritayı da daha kolay sonuçlandırabilir.

AB’ye lider (AB’nin en önemli lideri Almanya/ABD) olamayacağını anlayan İngiltere’nin, AB’den ayrılmak (Geri dönme ihtimali yüksek. Geri dönmezse; yeni bir düzenin, birliğin,… kurulmasına öncülük edecek demektir) istemesi, Almanya’nın AB liderliğinden küresel süper güce oynaması, ÇİN’deki hareketlenme, İran’ın manevraları, Rusya’nın (ABD yerine) dünyanın 1. Süper gücüne oynaması, Türkiye’nin İslam dünyasının liderliğine ve dünyanın süper gücüne oynaması,… gibi olgular,… yeni bir dünya düzenine doğru gittiğimizi göstermektedir.

Ruysa, 1. Süper güce oynamaktadır. Rusya bu güce, hedefe,… Türkiye (sıcak denizler) olmadan ulaşamaz.

ALMANYA TÜRK-KÜRT ÇATIŞMASI PLANLIYOR

Almanya derin devleti, Müslümanlardan (Türk/Kürt,…) rahatsızdır. Müslümanları Almanya’dan, hatta Avrupa’dan geriye göç ettirmeye çalışıyor. Özellikle Almanya’da Türk-Kürt çatışması çıkararak, bu çatışmayı Türkiye’ye ihraç etmeye çalışıyor.

Almanya’da Türk-Kürt çatışması demek, Türkiye’ye ciddi bir şekilde yansıması demektir.

Hollanda, Almanya’nın etkisi ile harekete geçmiş gibi görünüyor. Neredeyse bütün AB ülkeleri Türkiye’ye karşı birleşerek, Türkiye’yi dünyadan tecrit etmeye çalışabilirler.

Türkiye NATO’dan da çıkarılabilir. Bunun zemini hazırlanıyor gibi. Türkiye, onurunu da koruyarak, öfkelenmeden ve stratejik hareket etmelidir. NATO’dan çıkmak, şimdilik aceleye getirilmiş bir karar olur. Türkiye, altyapısını kurmadan NATO’dan ayrılırsa, ciddi sorunlarla karşılaşabilir.

Türkiye; ABD ile Rusya arasında bir tercih yapmaktan ziyade, denge stratejisi ile hareket etmelidir. Bizim için ABD ile RUSYA arasında fazla bir fark olmamalıdır.

Türkiye kendisini Rusya’ya fazla kaptırmamalıdır. Rusya ile ittifak ,Türkiye’ye daha fazla zararlar da verebilir.

İslam ülkeleri ve Türk cumhuriyetleri ile stratejik ilişkiler geliştirilerek, yeni birlikler kurarak, spor üzerinden; futbol, basketbol,… ligleri kurularak,… yeni bir dünyanın temelleri atılabilir.

Türkiye; Suriye, EGE, Kıbrıs,… gibi konularda taviz vermeye de zorlanacaktır.

Yeni dünya düzeninde; Anadolu İslam Coğrafyası (Ortadoğu),  kantonlara ayrılarak, şehir devletçikleri halinde parçalanıyor.

Irak ABD nüfuzuna, Suriye Rusya nüfuzuna, Kıbrıs AB’ye, EGE adaları Yunanistan’a, Kürtleri PKK üzerinden Akdeniz’e çıkararak, ortak bir şekilde (Kürtleri) kullanma üzerine bir strateji de görünmektedir.

Türkiye, BOP projesine müdahil olarak, BOP’un içinde yer alarak, bunun önüne kısmen geçmiştir. Ama, bu büyük oyun henüz bozulamamıştır. Türkiye bu oyunu bozmak için son derece stratejik hamleler yapmak zorundadır.

Türkiye; Pakistan, Azerbaycan,… gibi ülkelerle ortak hareket ederek, bütün İslam ve Türk dünyasını arkasına (yanına) almalıdır.

ANADOLU PAKTI (PAX-ANADOLU)’NA, ANADOLU BARIŞI (SELAM)’NA DOĞRU

ERDOĞAN (Kürtler) ve BAHÇELİ, D-8’i aşan bir birlik kurma üzerine hareket ediyorlar. MİLLİ ikili; İslam dünyası ve Türk dünyasını bir araya getirerek, yeni bir dünya kurmak için anlaşmışlardır. Bu ittifak, İslam ve Türk dünyasını ayağa kaldıracak, Türkiye’yi de dünya liderliğine TAŞIYACAKTIR.

Milli bir ruhla hareket etmeli ve bu ittifakı desteklemeliyiz. Kurulacak yeni bir dünya için, İslam ve Türk dünyasının birliği için, Selahaddin Eyyubi ittifakı şarttır. Referandum, bunun için büyük bir fırsattır.

SELAHADDİN EYYUBİ (ANADOLU) İTTİFAKI FIRSATI

Anadolu (Selahaddin Eyyubi) Barışı/SELAM İttifakı oluşmuştur.

AK Parti, Kürtler (dindar/mütedeyyin), MHP,… referandumda ittifak yapma fırsatını yakalamıştır. Bu fırsat son derece iyi değerlendirilmelidir.

Türkiye’nin bir geçiş dönemine ihtiyacı var. İç ve dış yakın tehditler bunu zorunlu kılıyor. Referandum ve cumhurbaşkanının (erken seçim) da seçilmesi ile geçiş dönemi büyük ölçüde bitmiş olacak. Geçiş dönemini atlattıktan sonra, yeni bir anayasa ve demokratikleşme sürecine daha gireceğiz.

Türkiye’nin iç barışı için, SELAM  için,… AK Parti, Kürt ve MHP ittifakı şarttır.

Yurtta Barış Dünyada SELAM için…
.
 KÜRTLER, NEVRUZDA BOYKOT REFERANDUMDA EVET DİYOR - Galip İlhaner 13 Mart 2017
.
 KÜRTLER, NEVRUZDA BOYKOT REFERANDUMDA EVET DİYOR - Galip İlhaner 13 Mart 2017
.
 KÜRTLER, NEVRUZDA BOYKOT REFERANDUMDA EVET DİYOR - Galip İlhaner 13 Mart 2017
.
 KÜRTLER, NEVRUZDA BOYKOT REFERANDUMDA EVET DİYOR - Galip İlhaner 13 Mart 2017
.
 KÜRTLER, NEVRUZDA BOYKOT REFERANDUMDA EVET DİYOR - Galip İlhaner 13 Mart 2017
.

  
608 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın