Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret326953
 Merkez  Kitabevi - Galip  İLHANER 
Ya Misak-I MİLLİ (Büyük TÜRKİYE) Ya DA Arz-I Mevud (Büyük İsrail) – Galip İlhaner 3 Nisan 2017

Ya Misak-I MİLLİ (Büyük TÜRKİYE) Ya DA Arz-I Mevud (Büyük İsrail) – Galip İlhaner 3 Nisan 2017

 Ya Misak-I MİLLİ (Büyük TÜRKİYE) Ya DA Arz-I Mevud (Büyük İsrail) – Galip İlhaner 3 Nisan 2017

.

 Ya Misak-I MİLLİ (Büyük TÜRKİYE) Ya DA Arz-I Mevud (Büyük İsrail) – Galip İlhaner 3 Nisan 2017 Ya Misak-I MİLLİ (Büyük TÜRKİYE) Ya DA Arz-I Mevud (Büyük İsrail) – Galip İlhaner 3 Nisan 2017


Anadolu Coğrafyasını (Ortadoğu/İslam Dünyası); fiili durum oluşturarak, kantonlara ayırıp bölme stratejisi uygulanıyor. Bu stratejinin sahibi, ABD ve yedeğindeki güçlerdir. PKK üzerinden, 2. İsrail kurma planı da adım adım yürümektedir.

ABD, IRAK’ta; Barzani (Kürt) – Irak (Arap) çatışması çıkararak, PKK’ya Kürdistan adı altında (2. İsrail), bağımsız devlet olma yolunu açıp, PKK’yı Kürtlerin tek temsilcisi yapmaya çalışıyor. İleride Barzani (Irak Kürtlerini)’yi PKK ile birlikte hareket etmeye, hatta PKK’ya katılmaya (iltihak) bile zorlayabilir. Ya Barzani PKK’ya katılacak ya da PKK Barzani’ye katılacak.

Türkiye, bu realiteye göre stratejiler belirlemek zorundadır. Ya Misak-I Milli gerçekleşecek, ya da Arz-I Mevud. Ya Türkiye büyüyecek ya da İsrail (2. İsrail PKK devleti ile).

KÜRDİSTAN; 2. AZERBAYCAN MI, 2. HATAY MI, 2. İSRAİL Mİ OLACAK?

Bunun önüne geçmek için, Musul (Kürtler) - Kerkük (Türkmenler) kardeşliği tesis edilmelidir. Aksi halde, Musul - Kerkük çatışması çıkar. Musul - Kerkük çatışması demek; Irak’ta Kürt - Türkmen çatışması, Türkiye’de Türk - Kürt çatışması demektir. Bu da ileriki yıllarda, Türk - Kürt savaşına zemin hazırlamak demektir.

Türkiye büyümek zorundadır. Büyümezse küçülmek zorunda kalabilir/kalacaktır. Küçülmenin önüne geçmek için, büyüme stratejisi (konjoktüre göre ütopik bile görülse) gereklidir. Bu da ancak Misak-I Milli ile olur.

Kerkük Barzani’ye bağlanırsa, Misak-I Millinin gerçekleşmesi daha kolay olur. Kerkük, Irak’a bağlanırsa, Misak-I Millinin gerçekleşmesi neredeyse imkansız hale gelir.

Musul (Kürtler) + Kerkük (Türkmen) = Türk - Kürt Birliği demektir. Türkiye bu birliği sağlayamazsa, daha sonra çatışmayı önlemek kaçınılmaz hale gelebilir ve bu çatışmayı durdurmak da son derece zor olacaktır.

ABD KISMEN KANDİL’E, PKK DA KISMEN ŞENGAL’E YERLEŞ(TİRİL)EBİLİR

ABD, PKK’yı (kısmen) Kandil’den çıkarıp Şengal’e yerleştirerek, PKK ile ortak bir şekilde KANDİL’de askeri üs kurabilir. ABD, Barzani yerine PKK’ya açık bir şekilde oynamaktadır.

Aslında ABD, bütün Kürtlerin peşindedir. Barzani şimdilik sadece (göreceli olarak) Irak Kürtlerine oynamaktadır. PKK ise, bütün Kürtlere oynamaktadır. Bundan dolayı PKK, ABD’ye daha çok lazımdır. Ayrıca, Barzani İslami bir harekettir. PKK ise, laik bir harekettir. Bunun gibi çok sayıda neden ve Barzani’nin Misak-I Milli’ye dahil olma isteği de etkendir.

Kısacası ABD, PKK’yı, Türkiye’yi tehdit (bölmek) edip kullanabileceği için destekliyor. Barzani’ye ise, Türkiye Misak-I Milli ile büyüyeceği için karşıdır. Barzani, Türkiye’yi bölmek için strateji değiştirirse, ABD hiç tereddüt etmeden Barzani’yi de destekleyebilir. ABD’nin Kürtlere desteği, konjoktüre göre değişmekle birlikte, son derece stratejiktir.

Ayrıca, TSK’dan kaçan subaylar Kandil’e yerleştirilerek, IŞİD benzeri bir terör örgütü de kurdurulabilir. Irak ordusuna yapılan, TSK’ya da yapılabilir. Bu konuda da dikkatli olmak gerekiyor.

ABD’nin Kandil’e bu kadar önem vermesinin çok sayıda sebebi vardır. Buna petrol,… ya da başka madenler de eklenebilir.

***

NOT: ABD’Yİ DURDURMANIN YOLU AMERİKA KITASINDAN GEÇER

ABD (şimdilik) ancak, Amerika kıtasındaki bir güç tarafından durdurulabilir. BREZİLYA, MEKSİKA, VENEZÜELA, KANADA, KÜBA,… gibi bir ülkenin nükleer güce sahip olması, ABD’yi dengeleyebilir. ABD’ye karşı olan güçlerin yapması gereken, Amerika kıtasındaki bir ülkeyi, ABD’ye karşı güçlendirmektir. ABD’nin içeriden parçalanmasını beklemek yerine, böyle bir strateji uygulanmalıdır. Ayrıca, ABD vatandaşlarını da son derece acı bir gelecek beklemektedir. ABD’nin dünya insanlığına acı çektirmesine seyirci kalan Amerikalılar, gün gelecek, İlahi ADALET tecelli ettiğinde, büyük acılar çekeceklerdir. Temennimiz; Amerikan halkının, kendi ülkelerinin yöneticilerine uyarılarda bulunarak, onları engellemeye çalışarak, ABD’nin dünyaya daha fazla acı çektirmesinin önüne geçmeleridir.
.
Ya Misak-I MİLLİ (Büyük TÜRKİYE) Ya DA Arz-I Mevud (Büyük İsrail) – Galip İlhaner 3 Nisan 2017

 Ya Misak-I MİLLİ (Büyük TÜRKİYE) Ya DA Arz-I Mevud (Büyük İsrail) – Galip İlhaner 3 Nisan 2017

.

 Ya Misak-I MİLLİ (Büyük TÜRKİYE) Ya DA Arz-I Mevud (Büyük İsrail) – Galip İlhaner 3 Nisan 2017

  
400 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın