Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret326947
 Merkez  Kitabevi - Galip  İLHANER 
Darbenin siyasi ayağı YOK sivil ayağı VAR – Galip İlhaner – 28 Mayıs 2017

Darbenin siyasi ayağı YOK sivil ayağı VAR – Galip İlhaner – 28 Mayıs 2017


 Darbenin siyasi ayağı YOK sivilayağı VAR – Galip İlhaner – 28 Mayıs 2017Darbenin siyasi ayağı YOK sivil ayağı VAR – Galip İlhaner – 28 Mayıs 2017
Evet. Darbe girişiminin siyasi ayağı yok, ama sivil(siyasi) ayağı var. Hem de çok. Siyasi kadrolar elbette sivil ayak içinden çıkacaktı. Bu matruşkanın içinden; cumhurbaşkanı da başbakan da, bakanlar da,…darbe başarılı olduktan sonra, gelişmelere göre açıklanacaktı.

Darbe girişiminin; sivil (FETÖ) ayağı VAR, siyasi (AK Parti, CHP, MHP, HDP, BBP, SP,...) ayağı YOK. Çünkü; sivil ayağı da, siyasi ayağı da, darbeyi planlayan (FETÖ) hareketin kendisidir.

15 Temmuz FETÖ (Harakiri Çetesi) darbesinin siyasi ayağı belki de hiçbir zaman öğrenilemeyecek. Darbe girişimini siviller yaptı/yaptırdı. Siviller, darbe girişimini askerlere yaptırdı. Bu bir sivil-asker darbe girişimi aynı zamanda.

Darbe girişiminde birkaç grubun (bazı Kemalistler, NATOCU subaylar,…) birlikte hareket ettiği de net bir şekilde görülüyor. Ama ana grup, FETÖ grubu. Bu gerçek, beyinsiz olmayanlar için, açık ve net bir şekilde ortadadır.

Darbeyi planlayanlar; Cumhurbaşkanını, başbakan ve diğer mevkilere gelecek kişileri, kendi hareketinin içinden atayacaktı. Başka partilere zaten ihtiyaçlarıda yoktu.

Yani darbenin siyasi ayağı var ama, kendi hareketi içinden var. Başka partilerden ise, darbe başarılı olduktan sonra zaten faydalanacaklardı.

Milli Kabine (Yurtta Sulh Kabinesi)

Milli kabine diyerek, bakanlar kuruluna her partiden (AK Parti, CHP, MHP, HDP, BBP, SP,…) bir ya da birkaç kişi alabilirlerdi. O kadar.

Dünyayı yönetmeyi hedefleyen bir hareket (FETÖ), bir ülkenin yönetimini, kendi dışında bir oluşuma, başka partilere,…bırakır mıydı? Elbette her kadrosu da hazırdı. Cumhurbaşkanı da, başbakanı da, bakanları da,…hatta yeni muhtarları bile hazırdı. Bu liste tabiî ki darbeye karar veren, 13 ya da daha az kişi dışında, kimsenin hiçbir zaman belki de bilemeyeceği bir liste. Terör örgütleri, kendi içindekilerden başka kimseye güvenmezler.

Fethullah GÜLEN mi darbeye karar verdi?

Dünya tarihinin, belki de en sivil (askerin sivilin emrinde olduğu darbe girişimi) darbe girişimine kim karar verdi?

Burada, Fethullah GÜLEN fiili bir durumla mı karşı karşıya kaldı, yoksa darbe girişimini tamamen kendisi mi planladı?  Sorusu akla geliyor. Gülen’in; hal ve hareketlerine, açıklamalarına, panik haline, çelişkili (kurgu) açıklamalarına,…bakılınca, gelen teklifi değerlendirmiş gibi duruyor. Yani darbeyi bizzat kendisinin planlamasından ziyade, bir yerlerden gelen talimatı (teklif) değerlendirdiği, uyguladığı,…görülmektedir.

Adil yargılanma

Burada yapılması gereken, adaletle hüküm vermek. Suçluyu suçsuzdan ayırmak. Hiç kimseye haksızlık yapmamak. Yaş ve kurunun birlikte yanmaması için, ADİL bir yargılama yapmaktır. Aksi halde, darbe girişiminde bulunan gerçek suçlular bile, ileride mağdur durumuna düşerler.

İhanet ile minnet arasında

Ayrıca; minnet duygusu ve ileride hain durumuna düşme korkusu, itirafları engelliyor. Bu psikolojik durum, rehabilitasyon ile, ailelerinin (anne faktörü) devreye girmesi ile çözülebilir. Aynı durum PKK elemanları için de geçerlidir.

Ölümden sonra bile olsa, hain olarak anılmak, hiçbir insan için dayanılacak bir durum değildir. Tarih bunun örnekleri ile doludur. Bu durum son derece ciddi bir şekilde dikkate alınmalıdır. Terör örgütleri, devlete ve millete tercih edilemez. EN BÜYÜK İHANET, HALKA (DEVLETE) YAPILAN İHANETTİR. Çünkü, kendi kendine ihanet etmiş oluyorsun. Vatanına ve milletine, meşru otoriteye,… ihanet etmiş oluyorsun.

Siyasi ayağı AK Parti’de aramak

Bu samimi bir düşünce değil. FETÖ cemaat aşamasındayken, Türkiye’de ve dünyada neredeyse her parti (CHP, MHP, SP,…), STK,… oluşum ile ilişkiye girmiştir. Bugün sadece AK parti değil, diğer partilerde (CHP, MHP, SP, BBP,…) de siyasi ayak aramak yanlıştır.

AK Parti ve FETÖ tasfiyeleri

AK Parti kendi içinde FETÖ tasfiyesi yapmaya kalkarsa, sonu ANAP ve DYP gibi olur. AK Parti tasfiye yerine yenilenme yapmalı. Çalışanlar (liyakat) ve çalışmayanlar üzerinden hareket etmelidir. Aksi halde kendi içinde bir iç çatışma (iç savaş) çıkarır. Hem kendisi kaybeder hem Türkiye kaybeder.

AK Parti Milli Görüş kadrolarıyla güçlendirilmeli ve Saadet Partisi ile ittifak yapmalı

AK Parti, Milli Görüşçü kadrolarla güçlendirilmelidir. Kendisine karşı kullanılmaya çalışılan Saadet Partisi ile ciddi ittifaklar içerisine girmelidir. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde SP ile ittifak için elinden geleni yapmalıdır.

Darbe girişimine zamanında mı müdahale edildi?

Bence, darbe girişimine en uygun zamanda müdahale edildi. Darbe girişimine müdahale etmek için en uygun zaman beklendi. Zamansız müdahale daha ağır sonuçlar doğurabilirdi. Daha kanlı ve başarılı olabilecek yeni bir darbe, bu şekilde engellenmiş oldu. Aksi halde, kesinlikle başarılı olacak bir darbenin yolu açılırdı.

AK Parti, MHP,…  CHP’nin bu konuda birbirlerini suçlamaktan vazgeçmeleri gerekiyor. Bu ortak bir mücadeledir. Siyasi partilerin hiçbirisi, darbe giriminde yer almamıştır. Kimsenin kimseyi suçlayacağı bir durum da ortada yoktur.

Darbenin siyasi ayağı da sivil ayağı da kendi içinde fazlasıyla vardır. Hiçbir partiye ihtiyaçları yoktur. Darbe başarılı olduktan sonra, her partiden de kullanabilecekleri kişileri, zaten bulabileceklerdi. Hem de ihtiyaçları olmadığı halde.

Darbe Erdoğan kurgusu mu, kontrollü darbe mi?

Darbe kurgudur, darbeyi ERDOĞAN planlamıştır,…diyenler: aslında darbenin başarısız olmasına üzülenlerdir. Demek ki; başarısız olan her darbe girişimi senaryodur, kurgudur,…öyle mi? O halde siz, başarılı olacak bir darbe girişimimi istiyorsunuz?

Aslında bir kontrollü darbe girişimi bu. ABD ve malum istihbarat örgütlerinin kontrolünde gerçekleşti ama, başarısız oldu.

***

Darbeyi de ben yaptım çözüm sürecini de ben bitirdim

İki terör örgütü (FETÖ-PKK) de hem ideolojisiz kaldılar hem de halkı kaybettiler. Kendi ideolojilerini kendileri bitirdi.

FETÖ gittikçe halkı kaybediyordu. PKK da gittikçe Kürtleri kaybediyordu. Bu gerçek iki örgütü de çıldırttı. Halkı tamamen kaybetme korkusu, onları gittikçe şiddete itti.

Kimse darbeye kalkıştığını itiraf etmiyor. Kimse çözüm sürecini neden ve nasıl bitirdiğini de itiraf etmiyor.

Halbuki biz darbeyi kimin yaptığını (FETÖ) da çözüm sürecini kimin (PKK) bitirdiğini de açık ve net bir şekilde biliyoruz.

Her şey gözlerimizin önünde oldu. İki olayı da bizzat yaşadık.

Devlet cemaate, bölge PKK’ya bırakılmıştı adeta. İkisi de ihanet ettiler. Bu yapılırken halka güvenilmişti aslında. Halk; devletine, kendi kendisine ihanet etmedi ama, iki terör (FETÖ-PKK) örgütü de ihanet etti.

***

Tuzağa düşmüşler

Hem PKK hem FETÖ sürekli tuzağa düşürüldüklerini iddia ediyorlar.

PKK, çözüm sürecinin bitmesinde ERDOĞAN’ın tuzağına düştüklerini

FETÖ, darbenin ERDOĞAN tuzağı (komplosu, kurgusu,…) olduğunu söylüyor. Madem tuzak, neden bu tuzağa düşüyorsunuz?

Darbeye ERDOĞAN senaryosu demek; halkı aptal yerine koymaktır. Halkın zekasıyla dalga geçmektir. Halkı aşağılamaktır. Halkı aşağılayan herkes kaybetmiştir.

***

Matruşka Cuntasının Harakiri Çeteleri (FETÖ ve PKK)

İki terör örgütünün de birer matruşka olduğu, gidenin yerini de hemen doldurduğu görülmektedir.

İkisinin de arkasında dış güçler var.

İkisi de hiçbir şeye doymuyor.

İkisi de halkı aşağılayarak, adam yerine koymuyor.

İkisi de amaca ulaşmak için her yolu, her işbirliğini,…mubah görüyor.

İkisinin de başlangıcı, ortaya çıkışı,…karanlık.

İkisi de şiddete bulaştı.

İkisi de kan döktü.

İkisi de hiç uygulamadıkları demokrasiyi istiyorlar.

İkisini de diktatörler yönetiyor.

İkisi de seçimlerde işbirliği yaptı.

Her şeyden önemlisi,

ikisi de İHANET etti.

***

Biz söylemiştik diyenler

15 Temmuz FETÖ darbesinden sonra piyasaya çıkıp, “biz bu hareketin, FETÖ’nün ne olduğunu söylemiştik, biliyorduk” diyenler var. Kimi mütedeyyin (dindar) insanlarla, hatta İslam ile olan hesaplaşmasından dolayı, kimi kıskançlığından dolayı, o zaman CEMAAT olan yapıya karşıydı. Şimdi bu gerçeği ifade etmeden: “biz biliyorduk, biz söylemiştik” tekerlemesini sürekli tekrarlıyorlar.

Evet siz söylüyordunuz. Ama, sizin derdiniz FETÖ değil. Dindar insanlardı. Siz dürüst olduğunuz için değil, dindar insanlarla probleminiz olduğu için hatta, İSLAM dini ile probleminiz olduğu için söylüyordunuz. Siz FETÖ ile değil, dindar insanlarla uğraşıyordunuz. FETÖ’nün büyümesine en büyük katkıyı, dindar insanları dışlayarak siz yaptınız zaten.

FETÖ’nin cemaat (TABAN) iken büyümesinin en büyük sebebi; dindar insanların Türkiye ve dünyada ötekileştirilmesiydi.

Hatta FETÖ isteseydi, en fazla görüntü ve fotoğrafı ERBAKAN hoca ile olurdu. GÜLEN’in ERBAKAN hoca ile ilişkiye girmemesi, Erbakan’ın değil Gülen’in tercihidir. Gülen Refah Partisi’nin öncülleri ve ardıllarını destekleyip oy verseydi, en çok milli görüş geleneği ile anılırdı. En fazla milli görüşçüler Gülen (cemaat iken)’i aktif siyasete çekmek istedi ama, Erdoğan bunu başardı. Siyasete giren bir cemaat, tarikat,… zaten kendi sonunu hazırlar.

Ayrıca FETÖ, devleti ele geçirmeye çalıştığı için değil, EREDOĞAN ve AK Parti’yi ele geçirmeye çalıştığı için kaybetti. Yıllarca siyasete uzak durma imajı verdiği için, siyasiler tarafından kollandığı için,… bir çekim merkezi olmuştu. Parti kurmak yerine, AK Parti’yi ele geçirmeye çalıştı. ERDOĞAN’ı ele geçiremedi ama, AK Parti’yi ele geçirmek üzereydi. Bundan dolayı hem halkta kaybetti hem AK Parti’de kaybetti.

FETÖ, darbe yapmayı da Kemalistlerden, Atatürkçülerden, Atatürk adını kullanarak darbe yapanlardan öğrenmiştir.

27 Mayıs 1960 Darbesi (Menderes’in şehit edilmesi)

22 Şubat Ayaklanması (Talat AYDEMİR)

12 Mart 1971 Muhtırası (Demirel düşürüldü)

12 Eylül 1980 darbesi (Kenan EVREN)

28 Şubat Süreci 1997 (Erbakan düşürüldü)

27 Nisan e-muhtırası 2007 (Erdoğan’a muhtıra verildi)

İşte!... FETÖ darbe girişimine giden yolun kilometre taşları bunlar. Cehenneme (15 Temmuz 2016 Darbe Girişimi) giden yolların iyi taşlarla döşenmiş halidir bu. Hala, içinizde; darbe çığırtkanlığı yapanlar da, darbe girişiminin başarısız kalmasına üzülenler de var.

***

Geliyorum Diyen Darbe

"Dünya 5 den büyüktür"ün faturasını ödeyebiliriz.Türkiye darbe ortamına sürükleniyor. Galip İlhaner VAN - 19:01 - 10 May 2015 - https://twitter.com/Galipilhaner/status/597431374581256192- 10 Mayıs 2015

 

Aslında darbe geliyorum diyordu. AK Parti ve ERDOĞAN’ın seçimlerde üst üste aldığı başarılar, Türkiye’nin BOP projesinin gerçekleşmesine (pratikte)büyük ölçüde engel olması, Türkiye’nin bölgesel güçten küresel güce oynama stratejisi,…Her şeyden önemlisi, Türkiye’nin gittikçe bağımsız bir devlet olması,…iç ve dış derin odakları rahatsız ediyordu. Erdoğan ve AK Parti’yi durdurmanın başka yolu kalmamıştı onlar için. Tek yol kalmıştı, o da içerideki işbirlikçilerle darbe yapmak.

Bunun için; iç ve dış, hatta hem iç hem dış (PKK, FETÖ, DAEŞ/IŞİD, DHKP-C,…)  terör örgütleri devreye sokuldu. Türkiye, adım adım darbe sürecine doğru sürüklendi.

Önce PKK ile başladılar. Yapılan plan; PKK kanlı eylemlerle darbe zemini oluşturacak, halk çaresiz orduya müdahale et diyecek ve darbe gerçekleşecek. Sonra Türkiye en az 3 parçaya bölünecek (Türkiye'yi En Az 3'e Bölme Planı - http://www.selamanadolu.com/?Syf=18&Hbr=902861&/T%C3%BCrkiyeyi-En-Az-3e-B%C3%B6lme-Plan%C4%B1---Galip-%C4%B0lhaner-VAN-15-A%C4%9Fustos-2016-Milat-Gazetesi-Man%C5%9Feti - 15 Ağustos 2016 ), Suriye haritası da istedikleri gibi çizilecekti.

İşte PKK bu yüzden çözüm sürecine İHANET etti. Cemil BAYIK ve Bese HOZAT, çözüm sürecini bitirme kararı alıp, bir hafta hiç ortalıkta görünmediler. Bir hafta sonra ortaya çıkıp, çözüm sürecini ERDOĞAN’ın bitirdiği yalanını (iftirasını) yaymaya çalıştılar.

“PKKABD - İsrail ileanlaştıÇözüm Sürecini bitirme kararı aldı. Ramazandan sonra ağır taleplerde (Öcalan serbest, özerklik,...) bulunacak - https://twitter.com/Galipilhaner/status/615979035148046336 - 30 Haziran 2015

 

PKKABD ve İsrail ile Büyük Kürt Serhıldanı (İsyan-Kürt Baharı) için anlaşmıştır. PKKÇözüm Sürecini bitirdi. Galip ilhaner VAN 30.06.2015 - https://twitter.com/Galipilhaner/status/615973748093661184 - 30 Haziran 2015

O dönemde yaşananları yukarıdaki şekilde özetlemiştik.

***

Aslında darbe zemini oluşturma çalışmaları, çözüm sürecinin en çok ilerlediği yıl olan 2013 yılında yapılıyordu.

PKK ve Derin Güçler Darbe Ortamı Planlıyorlar, Hedef  Erdoğan – 15 Haziran 2013, http://www.selamanadolu.com/?Syf=26&Syz=260907&/PKK-ve-Derin-G%C3%BC%C3%A7ler-Darbe-Ortam%C4%B1-Planl%C4%B1yorlar,-Hedef--Erdo%C4%9Fan--Galip--%C4%B0LHANER

***

Gezi olayları da darbe zemini için bir araç olarak kullanıldı. Türkiye; Mısır ve Ukrayna,…gibi bir sürece sürüklenmeye çalışılıyordu. Hedef, ERDOĞAN üzerinden bütün Türkiye idi.

Batıda Gezi Doğuda Serhıldan; Hedef Erdoğan – 29 Haziran 2013, http://www.selamanadolu.com/?Syf=26&Syz=263840&/Bat%C4%B1da-Gezi-Do%C4%9Fuda-Serh%C4%B1ldan;-Hedef-Erdo%C4%9Fan---Galip--%C4%B0LHANER

***

“One Minute” ve özlelikle “Dünya 5’ten Büyüktür” söylemleri, darbe sürecini gittikçe hızlandırıyordu.

Darbe Ortamına Sürükleniyoruz - 13 Mayıs 2015, http://www.selamanadolu.com/?Syf=26&Syz=422821&/Darbe-Ortam%C4%B1na-S%C3%BCr%C3%BCkleniyoruz-%E2%80%93-Galip-%C4%B0lhaner-VAN-%E2%80%93-13-May%C4%B1s-2015

***

Daha sonra bütün terör örgütleri (PKK, TKP/ML, THKP-C/MLSPB, MKP, TKEP-LENİNİST, TİKB, DKP, DEVRİMCİ KARARGAH ve MLKP.) bir araya getirildi. Aralarında bir iş bölümü yapıldı. Hangi örgütün hangi illerde eylem yapacağı, üst akıl tarafından kendilerine iletildi.

PKK - DHKP-C, Türkiye’yi Darbe Ortamına Sürüklemek İçin  Birleşebilir - 23 Mayıs 2015, http://www.selamanadolu.com/?Syf=26&Syz=425313&/PKK---DHKP-C,-T%C3%BCrkiye%E2%80%99yi-Darbe-Ortam%C4%B1na-S%C3%BCr%C3%BCklemek-%C4%B0%C3%A7in--Birle%C5%9Febilir.---Galip-%C4%B0lhaner-VAN-23-May%C4%B1s-2015

***

Başkanlık sistemine geçişi engellemenin yolu da darbeden geçiyordu.

PKK Askeri Darbe İstiyor - 18 Aralık 2015, http://www.selamanadolu.com/?Syf=26&Syz=469632&/PKK-Askeri-Darbe-%C4%B0stiyor---Galip-%C4%B0lhaner-VAN-18-Aral%C4%B1k-2015

***

Darbe için son karar verilmişti. Artık düğmeye basmanın zamanı gelmişti. Ama, darbe yapacak bir ordu yoktu. Genel Kurmay Başkanı’nın emir komuta zinciri içinde (12 Eylül 1980 gibi) bir darbe gerçekleştirmek imkansızdı. Bunun için cunta gerekiyordu. ABD, cuntaya mesajı vermişti. Matruşka Cuntası, HARAKİRİ ÇETESİ’ni harekete geçirdi. Ordu yoktu ama, cunta vardı ve göreve hazırdı. Hem de ölümüne hazırdı.

Darbe Yapacak Ordu Bulunamadı Cunta Aranıyor - 23 Haziran 2016, http://www.selamanadolu.com/?Syf=26&Syz=511253&/Darbe-Yapacak-Ordu-Bulunamad%C4%B1-Cunta-Aran%C4%B1yor---Galip-%C4%B0lhaner-VAN-23-Haziran-2016

***

Darbe haberini yapan, Milat Gazetesi muhabiri Enes BABACAN, darbe gecesi vuruldu.

 

Aşağıdaki haber, Milat Gazetesi muhabiri ve 15 Temmuz FETÖ darbesi gazisi, “Enes BABACAN” imzalı

 

SON UMUTLARI ASKERİ DARBE

 

“Son umutları askeri darbe

…  ENES BABACAN / İSTANBUL 

…  PKK öncülüğündeki terör örgütlerinin birleşmesini “10 terör örgütü ‘Halkların Birleşik Devrim Hareketi' adıyla birleşip, PKK'nın emperyalist kuyruğunu uzattılar.” sözleriyle değerlendiren İlhaner,“Bu örgütler, Türkiye'de artık başarılı olmak için son umut olarak gördükleri ‘askeri darbeye' zemin oluşturmak için, birleştiler. Halktan destek bulmayan terör örgütleri şimdi de şehit ve gazi sayısını artırıp ‘askeri darbe' derdine düştüler” dedi.

Yardımcıları FETÖ hücreleri

Galip İlhaner, açıklamalarında çok önemli bir noktaya da parmak bastı: “Bu amaç için FETÖ'nün hücreleri de PKK'ya destek oluyor. KCK yöneticileri Duran Kalkan, Cemil Bayık gibi isimlerin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gitmesine yönelim söylemleri ‘Batı'da Gezi, Doğu'da Serhıldan hedef Erdoğan' plânı devam ediyor. FETÖ'nün devlet içindeki hücrelerinin desteği ve birleşen terör örgütlerinin toplu eylemlerle Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti hükümetini düşürmeye çalıştığı açıktır. Bu sebeple askeri darbe gibi ‘hayalperest' planlar bile yapıyorlar” dedi.

Yeni bir örgüt kuracak

PKK'nın TKP/ML,THKP-C/MLSPB,MKP, TKEP-LENÎNÎST, TÎKB,DKP, DEVRÎMCÎ KARARGAH, MLKP gibi örgütlerin yanı sıra yeni bir örgüt kurmaya çalıştığını belirten İlhaner, “Beyni uluslararası  istihbarat örgütlerinin, gövdesi ve ayakları Ermeni, Alevi ve Kürt gibi etnik kesimlerden oluşan terör örgütü PKK, şimdi de İmam Hatip Liselerinden dağa kaçırdığı çocuklardan terör örgütü kurup harekete geçirecek. Bu örgüt mensupları sol marjinal eylemlere karşı kullanılarak çatışma ortamı oluşturulmaya çalışılacak” dedi.

Bu sefer batıda deneyecekler

“Son Ankara saldırısı birleşen 10 şer odağına verilen bir ilk eylem görevi olabilir” diyen İlhaner,  “PKK henüz eylemi açık ve net bir şekilde üstlenmedi. Ya PKK, içindeki hangi gurubun hangi dış istihbarat servislerince kullanıldığını henüz kendisi de bilmiyor ya da tepkilere göre TAK veya şeytanın kuyruğuna takılan 10 şer odağı içindeki bir örgüte üstlendirecek. Mesela Halkların Birleşik Devrim Hareketi  (HBDH) üstlenerek ilk taşeronluk görevini yaptığını kendisini kullanan dış istihbarat servislerine ispat edebilir. PKK'nın hedefi Batı illerinde yaşayan Kürtlerle komşularını birbirine düşürmektir. PKK Kürtleri ayaklandırmayı başaramadı. Batı illerini ayaklandırmaya çalışıyor. Bu akıl dış istihbarat örgütlerinin aklıdır PKK aklı değil. PKK, Kürt sorunundan istediğini elde demedi, şimdi Türk sorunu oluşturarak istediğini elde etmeye çalışacaktır” şeklinde ifade etti.

Kürt Halkı HDP'yi kapattı!

Kürt halkının HDP milletvekillerinin dokunulmazlıklarını çoktan kaldırdığını belirten İlhaner, “Kürt halkı bölgede sokağa çıkmıyor ‘HDP, ÖCALAN, PKK/Kandil' dinlemiyor artık.  Kürtler PKK/HDP'yi öyle iyi tanıdılar ki Demirtaş'ın Cuma namazı çağrısı bile karşılık bulmadı. Figen Yüksekdağ, Ertuğrul Kürkçü, Sırrı Süreyya Önder gibileri 5 vakit namaza bile başlasalar, Kürtlerin desteğini alamazlar. HDP'lilerin dokunulmazlıkların kaldırılması, halkta ciddi bir tepkiyle karşılanmayacak. HDP'li vekillerin dokunulmazlıkları kaldırılsa buna en çok PKK sevinir. Zira emir eri olarak gördükleri HDP'yi başarısız oldunuz diyerek meclisten de çekerler” iddiasında bulundu.” Son umutları askeri darbe - http://m.milatgazetesi.com/son-umutlari-askeri-darbe-haber-80100 17 Mart 2016 - 17 Mart 2016

 

İşte adım adım darbe sürecine böyle geldik. Bu tehlike hala tam olarak geçmiş değildir. Yeni süreç CHP ve tabanı üzerinden denenebilir. ABD, başarısız olduğu 15 TEMMUZ (Matruşka Cuntası) darbe girişimi için, yeni aktörler kullanma yoluna gidebilir.

CHP oyunlara gelmemelidir.

CHP ve tabanını (özellikle ALEVİ kardeşlerimizi) GEZİ sürecinde sokağa çekmeye çalıştılar. CHP tabanı uzun bir sürecin sonunda o da kısmen oyunun farkına vardı. Hala CHP’yi (rejim değişecek) sokağa çekip, Kemalist (Atatürk üzerinden hareket eden) bir darbe zemini, oluşturmaya çalışıyorlar. CHP (ve Vatan Partisi-Perinçek) asla ve asla bu BÜYÜK oyuna gelmemelidir.
.
 Darbenin siyasi ayağı YOK sivilayağı VAR – Galip İlhaner – 28 Mayıs 2017
.
 Darbenin siyasi ayağı YOK sivilayağı VAR – Galip İlhaner – 28 Mayıs 2017
.
 Darbenin siyasi ayağı YOK sivilayağı VAR – Galip İlhaner – 28 Mayıs 2017
.
 Darbenin siyasi ayağı YOK sivilayağı VAR – Galip İlhaner – 28 Mayıs 2017
.
 Darbenin siyasi ayağı YOK sivilayağı VAR – Galip İlhaner – 28 Mayıs 2017
.
 Darbenin siyasi ayağı YOK sivilayağı VAR – Galip İlhaner – 28 Mayıs 2017
.
 Darbenin siyasi ayağı YOK sivilayağı VAR – Galip İlhaner – 28 Mayıs 2017
.

  
725 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın