Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam52
Toplam Ziyaret327198
 Merkez  Kitabevi - Galip  İLHANER 
İşgal Gecesi ve 15 Temmuz Anadolu Destanı – Galip İlhaner 17 Temmuz 2017

İşgal Gecesi ve 15 Temmuz Anadolu Destanı – Galip İlhaner 17 Temmuz 2017

 İşgal Gecesi ve 15 Temmuz Anadolu Destanı – Galip İlhaner 17 Temmuz 2017

İşgal Gecesi ve 15 Temmuz Anadolu Destanı – Galip İlhaner 17 Temmuz 2017

 

15 Temmuz gecesi, sadece bir darbe teşebbüsü değildi. Darbeden çok öte bir (DIŞ) müdahaleydi. Halk sadece bir darbeyi püskürtmedi o gece. Türkiye, bir işgalden de kurtarıldı. 2. Kurtuluş savaşı verildi o gece. Aynı zamanda o gece, Çanakkale Destanı’na benzer bir ANADOLU  DESTANI da yazıldı.

***

DİKKAT! ... Türkiye'de darbe ortamı oluşturmak için; gizli bir el dolaş(çalış)ıyor. (07:39 - 18 May 2015) demiştik. O gizli el, 15 Temmuz akşamı ortaya çıkacaktı.

***

 

Darbe teşebbüsü eden oldu?

ADALET ve Kalkınma Partili bir TÜRKİYE’nin, son yıllarda; büyümesi, gelişmesi, iç ve dış güç odaklarını rahatsız ediyordu. Özellikle ERDOĞAN’ın; “One Minute” çıkışı ve “Dünya 5’ten Büyüktür” meydan okuması, şimdiye kadar dünya sistemine getirilmiş olan en büyük itiraz ve başkaldırıydı. Dünya sistemine yapılan bu meydan okumanın hesabı, bir şekilde ödetilecekti.

 

"Dünya 5 den büyüktür"ün faturasını ödeyebiliriz.Türkiye darbe ortamına sürükleniyor.” (19:01 - 10 May 2015) demiştik. Nitekim, bunun hesabını 15 Temmuz gecesi sormaya çalıştılar.

 

Cemaat gitti FETÖ kaldı

Aslında FETÖ, cemaat tabanının bile rahatsız olacağı kadar büyümüştü. Taban, cemaatin tepesinden, ADALET getirecek beklentisi içindeyken,… FETÖ sadece, bir çetenin çıkarı için mücadele ediyordu. O çete ise, tam bir harakiri (FETÖ) çetesiydi.

 

Darbeye giden süreçte FETÖ, neredeyse cemaatini, yani tabanını tamamen kaybetmişti. Cemaatin, yani halk tabanının FETÖ’den uzaklaşması, tepe yöneticilerinin, FETÖ çetesinin,… yeni bir strateji belirlemesine sebep oldu. ERDOĞAN’ı halkın gücü ile deviremeyeceklerini artık anlamışlardı. Çünkü Fetöcüler, halkı tamamen kaybetmişlerdi. Hem de kendi tabanlarını, ERDOĞAN ve AK Parti’ye kaptırarak kaybetmişlerdi. Seçimlerde bir güçlerinin olmadığını anlamışlardı. Çete kendisi ile baş başa ve yalnız kalmıştı.

 

FETÖ, ERDOĞAN ve AK Parti ile işbirliği yaptığını düşünerek, bir başka darbe çetesi olan Ergenekon çetesini kısmen de olsa tasfiye ettiğini düşünüyordu. ERDOĞAN olmasaydı, Ergenekon Cuntası da tasfiye edilemezdi. ERDOĞAN, hem Ergenekon Cuntasını tasfiye etti, hem FETÖ cuntasını tasfiye etti.

 

FETÖ, ERDOĞAN ve AK Parti faktöründen dolayı, darbe sürecine kadar halkı tamamen kaybetmişti. Halkı kaybettikleri için de tamamen yoldan çıkmışlardı. Artık darbe yapmanın zamanı gelmişti. Cunta harekete geçecekti.

 

TSK mı darbe yapacak cunta mı?

 

ABD, darbe için gerekli mesajları ara ara veriyordu. Ama ordu, emir komuta zinciri içinde darbe yapacak gibi de değildi. Aslında ABD’nin isteği, güçlü bir koalisyondu.  FETÖ liderliğinde ve FETÖ, NATO,… ve Kemalist subayların tamamen bir işbirliği içinde olmasıydı. O zaman darbe tam manası ile başarıya ulaşabilirdi.

 

O süreçte; “Darbe Yapacak Ordu Bulunamadı Cunta Aranıyor - Galip İlhaner VAN 23 Haziran 2016, http://selamanadolu.com/?Syf=18&Hbr=892077&/Darbe-Yapacak-Ordu-Bulunamad%C4%B1-Cunta-Aran%C4%B1yor---Galip-%C4%B0lhaner-VAN-23-Haziran-2016demiştik.

 

ABD, emir komuta zinciri içinde darbe yapacak bir ordu bulamayınca, lider cunta olan FETÖ Cuntasını harekete geçirdi. NATO,… ve Kemalist subaylar da kısmen darbeye destek verdiler ve zayıf bir koalisyon oluştu. Ama, hiçbir koalisyonun, halkın karşısında başarılı olma şansı yoktu. Nitekim halk, ERDOĞAN liderliğinde, Anadolu Destanı yazdı. O gece Türkiye yeniden (2. defa) kuruldu. Devlete hakim olan 100 yıllık zihniyet, 15 Temmuz gecesi tamamen çöktü. Yeni bir devlet kuruldu aslında o gece. Yeni bir TÜRKİYE Kuruldu.

 

FETÖ, ERDOĞAN’ı oyuna getirdiğini düşünerek, kendi darbesini yapmayı planlıyordu

 

Türkiye’de bir fiili askeri darbe, mutlaka ama mutlaka olacaktı. Ergenekoncular, Balyozcular,… darbe planları yapıyorlardı. FETÖ, Ergenekonculara darbe yaptırmadığını düşünürken, ERDOĞAN’ı, Ergenekoncuların değil, kendisinin devirmesinin zeminini hazırladığını düşünürken,… Ergenekoncuları (kısmen) tasfiye edip, kendi darbesini planladığını düşünürken,… FETÖ, ERDOĞAN’ı devirme şerefini, Ergenekonculara bırakmadığını düşünürken,… aslında ERDOĞAN’ın planının işlediğinin tam farkında değildi.

 

Tam bir cuntalar mücadelesi ve yarışı vardı. Ergenekon Cuntası kısmen tasfiye olurken, FETÖ Cuntası darbe teşebbüsünde bulundu ve Anadolu Destanı ile, halkın direnişi ile tasfiye edildi.

 

Sonuçta her iki cunta (Ergenekon/Kemalist - FETÖ) da darbeciydi. 2 cunta (FETÖ-Kemalist) da ERDOĞAN’ı devirmeyi hedefliyorlardı. Erdoğan, 2 darbeci cunta arasında kalmıştı. Ergenekon Cuntasını FETÖ Cuntasına tasfiye ettirdi, FETÖ Cuntasını da halka tasfiye ettirdi.

 

Aslında ERDOĞAN, 2 cuntayı önce birbirine düşürdü. Önce FETÖ Cuntasına Ergenekon Cuntasını tasfiye ettirdi. Sonra FETÖ Cuntasını tasfiye etmeye sıra gelmişti ki, darbe teşebbüsü meydana geldi. Darbe teşebbüsü olmasaydı da ERDOĞAN, FETÖ Cuntasını tasfiye edecekti. Sıra bu cuntaya gelmişti.

 

***

 

Gecikmiş darbe

 

Aslında darbe, 2013 yılında olacaktı. Barış yılı olan 2013. PKK’nın silah bırakmaya mecbur bırakılacağı 2013.

O süreçte; “Derin Güçler 2013 Yılında Darbe Planlıyor  12.11.2012 – Pazartesi, http://www.selamanadolu.com/?Syf=26&Syz=186374&/2013----Darbesi---Galip-%C4%B0LHANER , 12 Kasım 2012” demiştik. PKK, Kürt halkının destek vermemesinden dolayı, darbe zemini oluşturmada başarılı olamadı. PKK ve PKK’ya kuyruk olan örgütler,… ve DHKP-C, DEAŞ/IŞİD, 12 Eylül gibi bir darbe zemini oluşturamadılar. Bunu başaramadılar.

 

PKK’da darbe zeminin oluşması için, darbecilerle işbirliği içindeydi. Çözüm sürecini bitirerek, özerklik ilanları yaptırarak, hendekler kazdırarak,… darbe sürecini hızlandırmaya çalışıyordu. PKK hem Ergenekoncu Cunta ile hem FETÖ Cuntası ile işbirliği içindeydi. Abdullah ÖCALAN  (ikili oynayarak) da darbe mekaniği diyerek, PKK’ya şifreli mesajlar göndererek, darbe zemini oluşturmak için, PKK’ya mesajlar veriyordu. Darbe olursa serbest kalacağını hesaplıyordu. Her zamanki gibi sadece ve sadece kendisini düşünüyordu. Darbenin akim kalması ile; ABD, İsrail,… PKK, ABDullah ÖCALAN, DEAŞ/IŞİD,… ve darbeye destek veren bütün güçler kaybetti.

 

Ve darbe teşebbüsü, gecikmeli olarak, 15 Temmuz 2016 yılında yapıldı.

 

O süreci; “Vatandaşı, asker müdahale etsin durumuna Bir yıla (2016) sıkıştırılmış bir fiili askeri darbe zemini oluşturma, projesi ile karşı karşıyayız” (10:07 - 15 Mar 2016)  bu şekilde ifade etmiştik.

 

***

Sonuç;

 

ERDOĞAN liderliğinde bir Anadolu Destanı yazıldı ve darbeciler tamamen tarihin ÇÖP sepetine atıldı. Artık hiç bir güç, TSK’ya darbe yaptıramaz. Hiçbir güç, TSK’da cunta da kuramaz. Halkın gücü her şeyin üstesinden geldi ve gelir. Artık ABD bile Türkiye’de darbe yaptıramaz. Türkiye artık darbe sürecini tamamen atlatmalı ve ADİL bir sistem kurarak, İSLAM ADALETİ üzerine yoluna devam etmelidir. ADALET, Türkiye’nin en büyük gücü olmalıdır. Türkiye, dünyaya ADALET ihraç edecek bir duruma gelmelidir. Dünya sistemini insancıl hale getirmenin yolu da, ABD-İsrail-AB düzenini yıkmanın yolu da sadece ve sadece adaletten geçer. Yaş-kuru birlikte yanmadan, tam adaletin uygulanacağı ve mağduriyetlerin giderilmesiyle, iç barışını tahkim edecek bir Türkiye, zaten dünya liderliğine doğru gidecektir. Dünyanın ihtiyaç duyduğu en büyük gerçek, ADİL bir lider ülkenin dünyanın lideri olmasıdır. O ADİL Lider ülke ise, TÜRKİYE olacaktır.

***

 

DARBE SÜRECİNE GİDERKEN YAPMIŞ OLDUĞUMUZ BAZI ANALİZLER (TWİTTER MESAJLARIM)

***

DİKKAT! ... Türkiye'de darbe ortamı oluşturmak için; gizli bir el dolaş(çalış)ıyor. 07:39 - 18 May 2015

***

Fiili özerklik ilanı ile de darbe ortamı oluşmuş olacak. Bu şekilde HDP üzerinden uluslar arası bir proje uygulanmış olacak. 10:38 - 31 May 2015

***

ABD; Suriye'de bir PKK devleti kurarak,Türkiye'ye en büyük kazığını attı.Dünya 5'ten büyüktür'ün faturasını (darbe) ödemeye devam edeceğiz. 13:11 - 20 Haz 2015

***

PKK; 103 DBP (PKK) belediyelerinin tamamına HENDEK açtırmaya hazırlanıyor. PKK,darbe dış müdahale (BM,ABD,AB,RUSYA,...)'ye zemin hazırlıyor. 08:42 - 17 Ara 2015

***

PKK, 12 EYLÜL darbesine gidilen süreçte uygulanan darbe ortamı hazırlama planına aynen uyuyor. 09:37 - 18 Ara 2015

***

PKK Fiili Askeri Darbe İstiyor. PKK, askeri darbenin olacağına/olabileceğine gerçekten inanıyor. 09:42 - 18 Ara 2015 

***

DİKKAT PKK ile mücadelede Devlet içinde (asker,polis,...) birileri; toplu halk katliamı yaparak DARBE için, zemin hazırlayabilir. 20:55 - 08 Şub 2016

***

ACABA Devlet içindeki bir gurup ile PKK, askeri darbe zemini oluşturmak için, ortak mı hareket ediyor? 07:20 - 09 Şub 2016

***

Devlet içinde bir gurup ile PKK, askeri darbe ortamı oluşturmak için, birlikte hareket edebilirler. İki taraf da katliam yapabilirler. 07:21 - 09 Şub 2016

***

Devlet içinde bir gurup ve PKK, Erdoğan'ı devirmek için, askeri darbe zemini oluşturabilirler. PKK darbe istiyor. 07:23 - 09 Şub 2016

***

ABD,Türkiye'de bir askeri darbeyi destekler PKK var gücüyle askeri darbe zemini oluştururken ABD,PKK (PYD)yı destekleme açıklamaları yapıyor 07:27 - 09 Şub 2016

***

PKK; DHKP-C,MLKP,IŞİD,... gibi terör örgütleri Türkiye'deki askeri darbe zemini oluşturmanın bir parçası. ABD,... gibi güçler de destekliyor 12:23 - 09 Şub 2016

***

Kim demiş: "ABD, Türkiye'de askeri darbe desteklemez." ABD şu anda PKK'yı, darbe zemini oluşturması için destekliyor. 12:28 - 09 Şub 2016

***

Hatip DİCLE; "Öcalan uyarmıştı Darbe mekanizması devrede" diyor Evet PKK, askeri darbe zemini oluşturuyor. Hep ikili oynayan Öcalan talimatı 06:41 - 07 Mar 2016

***

Darbe zemini oluşturmak için, 10 terör örgütü birleşti. TKP/ML, PKK, THKP-C/MLSPB, MKP, TKEP-LENÎNÎST, TÎKB, DKP, DEVRÎMCÎ KARARGAH, MLKP 16:49 - 12 Mar 2016

***

Vatandaşı, asker müdahale etsin durumuna Bir yıla (2016) sıkıştırılmış bir fiili askeri darbe zemini oluşturma, projesi ile karşı karşıyayız 10:07 - 15 Mar 2016

***

IŞİD ya da TAK (Gerçek PKK), gündemi çeşitli örgütlerle değiştirip, dikkatleri dağıtıyorlar. Hepsinin amacı ortaktır. Askeri DARBE zemini 17:30 - 19 Mar 2016

***

Amaçları: Askeri darbe zemini oluşturarak, Türkiye’yi zayıflatıp bölmek ve ERDOĞAN’ı ve AK Parti’yi devirmektir. 07:30 - 21 Mar 2016

***

ABD; askeri darbe zemini oluşur diye mi üstlerindeki asker ailelerine, TÜRKİYE'yi terk edin talimatını verdi? ... 12:09 - 30 Mar 2016

***

Birileri; ERDOĞAN'ı askeri darbe ile devirmek için, içavaş zeminini oluşturuyor. Çıkaracakları içsavaştan da ERDOĞAN'ı sorumlu gösterecekler 19:01 - 26 Haz 2016

***

ERDOĞAN (AK Parti); Cemaat'i ordudan tasfiye edeyim derken, kendisine darbe yapacak, bir SİSİ cuntasını, kendi elleriyle oluşturabilir. 21:44 - 14 Tem 2016

***

 

15 TEMMUZ GECESİ VE SONRASI YAPMIŞ OLDUĞUMUZ BAZI ANALİZLER (TWİTTER MESAJLARI)

***

Her türlü askeri darbe girişimine karşı çıkalım. İktidar, muhalefet,... herkes darbe girişimine karşı direnmelidir. 23:31 - 15 Tem 2016

***

Askeri darbe demek, İçsavaş demektir. TÜRKİYE'nin bölünmesi, parçalanması demektir. Askeri Darbe, VATAN HAİNLİĞİ demektir. 23:58 - 15 Tem 2016

***

Darbe teşebbüsünde bulunanlar, kim olursa olsun; ABD-İsrail,... desteği olmadan, böyle bir kalkışma yapamaz ABD destekli bir cunta görünüyor 00:22 - 16 Tem 2016

***

Ulusal Kanal'ı tebrik ediyorum. Herkes darbe girişimine karşı çıkmalıdır. Darbeden, hiç kimse kazançlı çıkamaz. 00:27 - 16 Tem 2016

***

İnsan olan hiç kimse, darbeyi destekleme soytarılığında bulunamasın. Darbeyi destekleyen herkes, VATAN HAİNİDİR. 00:29 - 16 Tem 2016

***

ERDOĞAN, KILIÇDAROĞLU, BAHÇELİ,... aynı yerde ve birlikte meydana çıkarak, darbeye karşı direnmelidir. Demokrasi budur. 00:35 - 16 Tem 2016

***

Bu ülkenin ASKERİ, çocukları,... ABD'nin, 12 Eylül darbedindeki gibi "Bizim Çocuklar Darbe Yaptı" dediği askerler ve çocuklar değil. 00:55 - 16 Tem 2016

***

#darbeyehayır Asker bizim çocuklarımız değil mi? Çocuklarımıza çağrı yapalım. Gerekirse askerden firar etsinler. 01:10 - 16 Tem 2016

***

#darbeyehayır TÜRKİYE, iç savaşa sürükleniyor. Kimse oyuna gelmesin. Darbeden hayır gelmez. 01:11 - 16 Tem 2016

***

#SokağaSakınÇıkma diyenler DARBE taraftarlarıdır. Sokağa çıkın ama, hiçbir şeye ve hiç kimseye,... zarar vermeyin. 01:16 - 16 Tem 2016

***

#DarbeyeHayır Darbenin arkasında; ABD, İsrail,... var. Darbe başarılı olmadan, darbeye destek açıklaması yapmazlar. Başarısız olursa, karşı 01:24 - 16 Tem 2016

***

***

#DarbeyeHayır KILIÇDAROĞLU, BAHÇELİ,.. meydanlara çıkmalıdır. Tehlikede olan; vatandır, demokrasidir. 01:20 - 16 Tem 2016

***

#DarbeyeHayır TÜRKİYE'yi, Mısır ile karıştıran ŞAŞKIN DARBECİLER Arkanızda; ABD, İsrail,... gibi güçler bile olsa, başaramayacaksınız. 01:33 - 16 Tem 2016

***

#DarbeyeHayır Darbenin arkasında; ABD, İsrail,... var. Darbe başarılı olmadan, darbeye destek açıklaması yapmazlar. Başarısız olursa, karşı  01:24 - 16 Tem 2016

***

#DarbeyeHayır TÜRKİYE'deki bütün camilerden, darbeye karşı anonslar yapılsın. Bütün İMAMLAR, camilere koşsun. Herkes sabah namazına gitsin.  01:45 - 16 Tem 2016

 

***

#DarbeyeHayır Herşeyde bir HAYIR vardır. Bu ŞAŞKIN darbe teşebbüsü, TÜRKİYE'nin iç barışını güçlendirecektir. İnsan olan herkes karşı çıktı.  02:21 - 16 Tem 2016

 

***

Bu darbe girişimi aynı zamanda, ABD, İsrail,... başarısızlığıdır. 07:43 - 16 Tem 2016

***

#DarbeyeHayır Halk, Muhalefet, aydınlar, medya, STK,... TÜRKİYE, bir bütün olarak darbe sınavını geçti. Bütün TÜRKİYE'ye SELAM olsun.  09:05 - 16 Tem 2016

***

Devlet, hükümet,... asla ve asla adalet'ten şaşmamalıdır. Yaş ve kuru birlikte yanmamalıdır. Bir ÇETE'nin cezasını masumlar ödememelidir.  11:53 - 16 Tem 2016

***

Saat 10'da darbe yapılmaz Bu bir yem (strateji) olabilir Uyanık olmalı ve herşeye hazırlıklı olunmalıdır. En az 1 hafta meydanlarda olunmalı  13:09 - 16 Tem 2016

***

#DarbeyeHayır Bütün TÜRKİYE bir oldu. Adeta kurtuluş savaşı gibi bir mücadele veriliyor. Herkesi tebrik ediyoruz.  02:41 - 16 Tem 2016

***

#DarbeyeHayır CUMA günü, demokrasi ve direnme günü, Hayırlı Cuma,.. ilan edilmeli.  07:55 - 16 Tem 2016

***

Darbe değil; TİYATRO diyenlerin, RUHSAL ve Psikolojik tedavi görmeleri lazım. Gerçeklikten ancak bu kadar kopulabilir.  13:17 - 16 Tem 2016

***

En az 1 hafta ya da 1 ay; Darbeye karşı, Yatsı namazı ve Sabah namazı Hutbeleri okutulmalıdır. Halk sürekli diri tutulmalıdır  13:21 - 16 Tem 2016

***

Dikkat! DARBECİLER başarırsa, TÜRKİYE; Türkistan, Kürdistan,... olarak enaz 2 parçaya bölünür Darbe de henüz tam manası ile atlatılmış değil  14:58 - 16 Tem 2016

***

En az 1 haftayı riskli olarak görüyorum. En az 1 hafta her gece, sabah namazına kadar, meydanlarda olmak lazım.  16:43 - 16 Tem 2016

***

Darbecilerin; (en az 3 ekip K,N,C,...) Kesinlikle bir B Planları vardır. Hatta A, B, D,... Planları da vardır. Yem ekibi hemen sorgulanmalı 17:10 - 16 Tem 2016

***

15 Temmuz VATANA İHANET DARBESİ ile ilgili özel bir logo tasarlanmalı ve bütün kurum/kuruluşlar,... işyerleri bu logoyu işyerlerine asmalı. 19:54 - 16 Tem 2016

 

***

15 Temmuz VATANA İHANET DARBESİ girişimi, CEMAAT'i aşan bir darbedir. ABD (NATO)'nin olmadığı bir darbe, düşünülemez, ona göre...  20:48 - 16 Tem 2016

***

Naylon Darbe diyenler; adamlar birkaç gün önce kral - komutandılar. Şimdi, ER bile değiller Tutuklu, esir,... oldular. Naylon Darbe için mi?  22:21 - 17 Tem 2016

***

Darbecilerin PKK ile yaptıkları; Hendek ortaklığı ile Darbe ortamı oluşturmak, Anlaşma, Ortaklık, İHANET, ... Ortaya çıkarılmalıdır.  23:31 - 17 Tem 2016

***

ÖCALAN'ın "Darbe Mekaniği" diyerek PKK'ya darbe ortamı hazırlaması için verdiği şifreli mesajı, hendekler,... PKK-ÖCALAN darbeci ilişkisidir 10:10 - 18 Tem 2016

***

PKK-HDP, darbe ile ilgili ÖCALAN'ın öngörüsü çıktı diyerek, PKK ve ÖCALAN'ın darbecilerle olan ilişkisini gizlemeye çalışıyorlar 10:31 - 18 Tem 2016

***

PKK ile DARBECİLER; TÜRKİYE'yi darbe ortamına sürüklemek için, HENDEKLER'i birlikte kazdılar. PKK ile DARBECİLER, SEVR ANLAŞMASI yaptılar 10:37 - 18 Tem 2016

***

Darbeciler, Dış güçler ve PKK ile Sevr Anlaşması yapmıştır. Darbe aynı zamanda Sevr ve Lozan Anlaşmaları'nın güncellenmesidir.  07:51 - 19 Tem 2016

***

Temmuz ayı boyunca (en az 13-15 gün), halk sürekli meydanlarda olmalı. Bu bilinci devam ettirmek için, 07:56 - 20 Haz 2017

***

15 TEMMUZ Darbesi, yeni bir devlet kurmanın yolunu açtı. Referandumda "EVET" diyecek olan, "MİLLİ CESUR ÇOĞUNLUK" yeni bir devlet kuracak. 02:26 - 22 Mar 2017

 

***

15 TEMMUZ fırsatını değerlendirebiliriz. Yeni bir TOPLUM (Barışçıl) Yeni bir ADALET (Sistem) Yeni bir DEVLET (Demokratik) Kurabiliriz. 05:39 - 17 Ağu 2016

 

galipilhaner@gmail.com

  İşgal Gecesi ve 15 Temmuz Anadolu Destanı – Galip İlhaner 17 Temmuz 2017
.
 İşgal Gecesi ve 15 Temmuz Anadolu Destanı – Galip İlhaner 17 Temmuz 2017
.
 İşgal Gecesi ve 15 Temmuz Anadolu Destanı – Galip İlhaner 17 Temmuz 2017
.
 İşgal Gecesi ve 15 Temmuz Anadolu Destanı – Galip İlhaner 17 Temmuz 2017
.
 İşgal Gecesi ve 15 Temmuz Anadolu Destanı – Galip İlhaner 17 Temmuz 2017
.
 İşgal Gecesi ve 15 Temmuz Anadolu Destanı – Galip İlhaner 17 Temmuz 2017
.
 İşgal Gecesi ve 15 Temmuz Anadolu Destanı – Galip İlhaner 17 Temmuz 2017

  
251 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın