Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam52
Toplam Ziyaret327198
 Merkez  Kitabevi - Galip  İLHANER 
SUUD Selman ılımlı Hilafeti Halifeliği geliyor Galip İlhaner 25 Mart 2018

SUUD Selman ılımlı Hilafeti Halifeliği geliyor Galip İlhaner 25 Mart 2018

 SUUD Selman ılımlı Hilafeti - Halifeliği geliyor – Galip İlhaner 25 Mart 2015

.
 SUUD Selman ılımlı Hilafeti - Halifeliği geliyor – Galip İlhaner 25 Mart 2015
.
 SUUD Selman ılımlı Hilafeti - Halifeliği geliyor – Galip İlhaner 25 Mart 2015
.

 SUUD Selman ılımlı Hilafeti - Halifeliği geliyor – Galip İlhaner 25 Mart 2015 .
.

 SUUD Selman ılımlı Hilafeti - Halifeliği geliyor – Galip İlhaner 25 Mart 2015

.
 SUUD Selman ılımlı Hilafeti Halifeliği geliyor Galip İlhaner 25 Mart 2015
.
SUUD Selman ılımlı Hilafeti - Halifeliği geliyor – Galip İlhaner 25 Mart 2018
ABD (İsrail), bütün İslam dünyasını kontrol altına almak istiyor. Dünya hakimiyetinin devamı için bu şarttır. Türkiye, Çin, Brezilya, Rusya,… ve Hindistan gibi güçler, gittikçe yükseliyor. ABD’nin dünya hakimiyeti gün geçtikçe sarsılıyor ve tehlikeye giriyor. Fakat, Çin ve Hindistan gibi güçlerin, nüfuslarının kontrol edilemeyecek kadar yüksek olması, bu ülkelerin dünyaya hükmetmesinin önündeki en büyük engel. Yüksek nüfus, hem büyük bir avantajdır hem büyük bir dezavantajdır. Kontrol altına alınamayacak kadar yüksek bir nüfus, o nüfusa sahip olan ülkeler için, aynı zamanda büyük bir tehdit (ekonomik krizler, etnik/dini isyanlar,…) ve tehlikedir.

 

İslam dünyası da gittikçe uyanıyor. İslam (Anadolu) dünyasının doğal lideri de elbette tartışmasız olarak Türkiye’dir. Türkiye’yi durdurmanın ve İslam dünyasına hükmetmenin yolu, halifelikten geçer. İslam dünyasında Hilafet-Halifelik isteği, gittikçe yükseliyor. ABD; İslam dünyasını kontrol altına almak için, kendi kontrolünde, kukla bir Halife/Hilafet ilan edebilir/edecektir. Gelişmelere baktığımızda, bunun için en uygun adayın SELMAN ve en uygun ülkenin de Suudi Arabistan olduğu görülmektedir.

 

ABD; Suudi Arabistan’ı Sünni dünyanın lideri, İran’ı da Şii dünyanın lideri olarak konumlandırmaya çalışmaktadır. Bu durum açık ve net olarak görülmektedir. Suud-İran savaşı da büyük bir olasılıktır. Böyle bir savaş, İslam dünyasını mezhep savaşlarına sürükleyecektir.

 

Bütün bu hamlelerin amacı, elbette ki; Türkiye’nin durdurulmasıdır. ABD, ERDOĞAN’ı kullanamayacağı için, Erdoğan’ı bitirmeye çalışıyor. Fethullah GÜLEN’in de 15 Temmuz darbesinde başarısız olması, ABD’ye İslam dünyasında kullanabileceği neredeyse en büyük kozunu kaybettirdi. Fethullah GÜLEN’in, ERDOĞAN ile kavga etmesinin en temel sebebi de ABD’nin GÜLEN hareketinin öncülüğünde, liderliğinde bir HİLAFET-HALİFELİK kurmak istemesiydi. Bence; ABD/GÜLEN’nin, ERDOĞAN’ı bitirmek istemesinin en temel sebebi budur. ERDOĞAN’ın, Gülen’nin halifeliğine biat etmeyeceğinin açık ve kesin bir şekilde görülmesidir. Bu durumda ABD’nin; SELMAN ve Suudi Arabistan’a oynamak dışında, kayda değer bir alternatifi kalmıyor.

 

Kral Selman, bu açıklamasıyla önemli bir sinyal vermişti zaten.

“Suudi Prens'ten skandal Türkiye sözleri … CBC kanalına konuşan gazeteci, Salman bin Muhammed'in ayrıca, "Erdoğan'ın yönettiği Osmanlılar, Müslüman Kardeşleri de kullanarak halifeliği yeniden getirmek istiyor. İran ideolojik devrimini yaymak istiyor." dediğini aktardı. Prens Selman'ın Irak ve Mısır'ın Sina bölgesindeki "terör gruplarını" da sayarak Türkiye ve İran ile birlikte 'şeytan üçgeni' suçlamasında bulunduğu belirtildi., (07.03.2018), http://www.yenicaggazetesi.com.tr/suudi-prensten-skandal-turkiye-sozleri-186059h.htm ”

***

ABD, halifelik için ilk adımı daha önce, hilafet kurumunu terörle eşdeğer yaparak, IŞİD ile atmıştı.

16 Haziran 2014 tarihinde: “İŞİD'e Hilafet (terör) devleti kurdurulacak…, https://twitter.com/Galipilhaner/status/478403432559042562 , 16.06.2014” demiştik.

 

Nitekim, bunu ifade etmemizden tam 13 gün sonra, IŞİD/DEAŞ Halifelik ilan etti.

 

 “IŞİD hilafet ilan etti! AFP'nin duyurduğu habere göre IŞİD, sesli bir mesajla hilafet devleti kurduğunu açıkladı ve Ebu Bekir El Bağdadi'yi de halife ilan etti. Musul'u işgal ettikten sonra Bağdat'a doğru hareket eden ancak son dönemde peşmerge ve Irak ordusunun karşı direnişiyle durdurulan IŞİD, hilafeet ilan ettiğini duyurdu. BAĞDADİ'Yİ HALİFE İLAN ETTİLER Bir video mesajla hilafeti ilan ettiğini açıklayan örgüt 'Irak Şam İslam Devleti' emiri olarak Şeyh Ebubekir el Bağdadi'nin de halifeliğini duyurdu. IŞİD, Irak ve Suriye sınırındaki sınırı dozerle yıkarak Sykes-Picot anlaşmasıyla çizilen sınırın artık geçerliliğinin olmadığını iddia etti. Orta Doğu'da tüm dengeleri değiştiren IŞİD, hilafet ilanının ardından şehir turları başlattı., http://www.star.com.tr/dunya/isid-hilafet-ilan-etti-haber-903246/ , 29 Haziran 2014 Pazar”

 

***

25 Mayıs 2017 tarihinde, “Mekke-Medine merkezli Hilafet (Halifelik) devleti mi geliyor? ABD, Suudi Arabistan’ı bölerek, bir Sünni HİLAFET (HALİFE) Devleti mi kuracak?, https://twitter.com/Galipilhaner/status/867647017379614720 ” demiştik. Bu ifademizden yaklaşık 6 ay sonra bunun belirtileri de görülmeye başlandı.

 

“Neo-Conlar'ın bölünmüş Suudi Arabistan'ı projesi … 'İSLAM VATİKAN'INDA SEKÜLER HALİFE PLANI Suudi Arabistan'ın Mekke ve Medine üzerindeki hakimiyeti nedeniyle İslam dünyasını derinden etkilemesi ve petrol zengini Kraliyet ailesinin farklı aşiretlerden oluşmasından ötürü kontrolünün zor olması, ABD'yi Suud'a acil müdahaleye zorladı. Pentagon/CIA planlarına göre, Mekke ve Medine'nin Suudi kontrolünden alınarak bölgenin bütün Müslüman grupları barındıran bir konsey tarafından yönetilmesi ve burada Vatikan benzeri bir İslam Devleti oluşturulması hedefleniyor. Vatikan benzeri bir devletin Batı'yı rahatsız etmeyeceğinden ümit ediliyor. Neo-Con planında, Mekke-Medine özel yönetim bölgesinin başına 'seküler bir halifenin' getirilmesi de var. ABD böylelikle İslam dünyasını daha rahat kontrol edebilmeyi umuyor. Başında kukla bir halifenin bulunacağı Hicaz merkezli 'kutsal belde' sadece Mekke-Medine hattını kapsayacak., …, https://www.takvim.com.tr/dunya/2017/11/12/neo-conlarin-bolunmus-suudi-arabistani-projesi  , 12 Kasım 2017”

***

Bağımsız/bağımlı küçük Filistin ve bağımlı/bağımsız küçük Kürdistan geliyor

Bence, SUUD Selman HİLAFET/Halifelik projesi;

bağımsız küçük Filistin ve bağımsız küçük Kürdistan (PKK ya da Barzani alternatifi biri liderliğinde) projelerinden ayrı değil ve bunları da içine almaktadır.

 

İslam dünyasının olası tepkilerini kontrol altına almanın yolu;

Filistin bağımsız devletini kurarak, Arap (İslam) dünyasının tepkilerini kontrol altına almak/azaltmak,

Türkiye’yi zayıflatıp, İslam (Anadolu) dünyasının liderliğini engellemek için de Türk-Kürt savaşı çıkartmaktan geçer.

***

6 Temmuz 2017,  ABD, İsrail,... Planı: Uluslararası dengeler de gözetilerek, Bağımsız Kürdistan ve bağımsız Filistin birlikte ilan edilecek., https://twitter.com/Galipilhaner/status/882847776161353729

***

6 Temmuz 2017, Yüksek ihtimalle, Bağımsız Kürdistan ve bağımsız Filistin birlikte ilan edilecek., https://twitter.com/Galipilhaner/status/882847408803241984

***

Elbette bağımsız Filistin’in başkenti KUDÜS olmayacak. Kudüs, İsrail’e verilecektir. Bunu da ancak, İslam Halifesi sıfatını taşıyan birisi kabul ederse, İslam dünyasının tepkisi azaltılabilir.

***

10 Aralık 2017, BÜYÜK İsrail için, KÜÇÜK Filistin kuracaklar. İSLAM dünyasını; bağımsız, başkenti KUDÜS olmayan,... KÜÇÜK Filistin Devleti ile kandıracaklar., https://twitter.com/Galipilhaner/status/939927509218586624 ”  demiştik. Bunun belirtileri de ortaya çıkmaya başladı.

***

“ABD ve Suudi Arabistan'ın kirli Kudüs planı ifşa oldu! ABD ve Suudi Arabistan'ın üzerinde anlaştığı kirli Kudüs planının yeni detayları ifşa oldu. Plana göre, Kudüs, İsrail'in başkenti olacak, Filistin ise yeni başkent olarak Abu Dis şehrini kabul edecek., … http://www.gazetevatan.com/abd-ve-suudi-arabistan-in-kirli-kudus-plani-ifsa-oldu--1124335-dunya/ , 06 Aralık 2017”

***

23 Aralık 2017,… HİLAFET (Halifelik) Devleti geliyor. ABD, Suudi Arabistan'a Halifelik ilan ettirecek. Halife; Kudüs'ün İsrail'in başkenti olduğunu kabul edecek ve böylece, bağımsız Filistin devleti de kurulacak., https://twitter.com/Galipilhaner/status/944525292625911808 ”

***

Kısaca özetlersek; ABD (İsrail) planı; İslam dünyasındaki Hilafet özlemini, Suudi Arabistan üzerinden karşılayarak, İslam dünyasını kontrol altına almaya çalışmaktır. Selman’ın ılımlı mesajları ve kendisini engelleyebilecek kadroya operasyon yapması, bu yolda bir mıntıka temizliğidir. ABD; kutsal topraklara yerleşebilir/yerleşecektir. ABD, Suudi Arabistan ve Selman’a Halifelik vererek, kukla Halifenin muhafızlığını yapmak ve İslam dünyasını yönetmek için, Suudi Arabistan’a (işgal) yerleşebilir. İslam dünyasının tepkilerini azaltmak için, bağımsız Filistin, Türkiye’yi durdurmak (oyalamak, zayıflatmak,…) için de bağımsız Kürdistan (PKK/PYD), aynı süreç içinde ve uluslar arası dengeler de gözetilerek kurulabilir. Bağımsız Kürdistan demek ise; yüksek ihtimalle Türk-Kürt savaşı demektir. Bu da İslam dünyasının parçalanması ve zayıflaması demektir. Türkiye’yi bekleyen en büyük tehlike; Türkiye’ye dış müdahaleye de yol açabilecek olan, Türk-Kürt savaşıdır. Türkiye ve Kürtler bu oyunu bozarak, Türk-Kürt Birliğini sağlayacak güçtedir ve bunu da başarmalıdır. Türkiye, Suriye üzerinden bir İslam Ordusu (ÖSO) kuruyor. ÖSO ileride, İsrail’i de durduracak bir orduya dönüşecektir. TÜRKİYE, Suriye'de Ümmeti birleştirecek. Ümmeti Suriye üzerinden bölmeye çalışanların oyunlarını, Ümmeti Suriye üzerinden birleştirerek bozacağız.

AFRİN’de kim/kimler kaybetti?

 

Afrin’de; ABD de ABDullah ÖCALAN da kaybetti. Abdullah ÖCALAN ne demişti PKK'ya:

" - Sırrı: Rojava (Suriye’nin Kürt bölgesi) için bir aktarımınız olacak mı?
 - Öcalan: Suriye’de Kürtler iki tarafla da görüşsünler, kim haklarını verirse onunla çalışsınlar."

PKK, ABDullah ÖCALAN’ı, işine geldiği konularda hep dinledi. İşine gelmediği konular da ise, hemen hiç dinlemedi. Ama, PKK bu konuda ABDullah ÖCALAN’ı dinledi ve ABD ile birlikte hareket etti. Hem ABD. ÖCALAN hem PKK hem ABD kaybetti.

 

PKK, (Cizire-Kobani, ABD’nin Komünist Kantonları) Suriye’de bağımsızlık ilan edebilir.

 

ABD; PKK’ya, Cizire Kantonu’nda bağımsız Kürdistan ilan ettirebilir. PKK, bütün Kürtlerin desteğini almak için, Suriye’de her an (bağımsız Kürdistan ilan ederek), bağımsızlık için savaşma kararı alabilir. PKK’nın bu kararı geciktirmesindeki en temel sebep, Türkiye Kürtlerinin, bağımsız PKK/ABD Kürdistanı’nı desteklemeyeceğinden çekinmesidir. PKK böyle bir karar alırsa, Kürtleri büyük ölçüde etkileyecektir. Kürtlere: “PKK için değil, kendi bağımsız devletiniz için, Kürdistan için savaşın” deme gerekçesini eline almış olacaktır. PKK’nın Suriye’de, bağımsız Kürdistan ilan etmesi ve Kürdistan için, Kürtlerin devlet kurması için savaşacağını ilan etmesi, Kürtleri büyük ölçüde etkileyecektir. ABD’nin amacı; bütün Kürtleri PKK çatısı altında toplayarak kullanmaktır. PKK da zor durumdan kurtulmak için, bütün kozlarını (son koz bağımsızlık ilanı) oynayabilir. ABDullah ÖCALAN’ın öldürüldüğü provokasyonu ile, halkı sokağa çekmeye de çalışabilir. Buna göre hareket etmek gerekiyor. Bütün oyun, Kürtler üzerine oynanmaktadır. Elbette Kürtler, bu büyük oyunu bozacaktır. TÜRKİYE, bütün Kürtlerin devletidir.

 

*************

Konu ile ilgili diğer twitter mesajlarım

4 Şubat 2016, IŞİD (Halifelik) terörü, ERDOĞAN'ın İSLAM ülkeleri liderliğine (Halifelik) verilmiş bir cevaptır. Ortadoğu terörize edilmeye devam edilecek., https://twitter.com/Galipilhaner/status/695188257856946176

***

3 Şubat 2017, IŞİD üzerinden Halifelik ilan ettirilerek, terörizim ile anılması sağlandı. Bundan sonra birçok İslam ülkesinde Halifelik ilan ettirecekler.,  https://twitter.com/Galipilhaner/status/827549829878468608

***

3 Şubat 2017, Birçok cemaat, tarikat üzerinden İslam dünyasında Halifelik kavgaları başlayacak. Birçok İslam ülkesinde Halifelik ilan ettirecekler., https://twitter.com/Galipilhaner/status/827550410097487872

***

5 Şubat 2017, İslam dünyası bölünmeye çalışılıyor. Halifelik ilanları (savaşları) başlayacak. ABD, birkaç kişiyi Halife/Halifelik ilan etmeye hazırlıyor., https://twitter.com/Galipilhaner/status/828302592581201921

***

5 Şubat 2017, Halifelik ilanları (savaşları) başlıyor. ABD, birkaç kişiyi Halife - Halifelik ilan ettirmeye hazırlanıyor., https://twitter.com/Galipilhaner/status/828302134043090949

***

25 Mayıs 2017, Mekke-Medine merkezli Hilafet (Halifelik) devleti mi geliyor? ABD, Suudi Arabistan’ı bölerek, bir Sünni HİLAFET (HALİFE) Devleti mi kuracak?, https://twitter.com/Galipilhaner/status/867647017379614720

***

25 Mayıs 2017, ABD'nin hedefi; kendi kontrolünde, Mekke-Medine (Kudüs) merkezli bir Sünni HİLAFET (Halifelik) Devleti kurup, bütün İSLAM dünyasını yönetmek., https://twitter.com/Galipilhaner/status/867658390071279616

 

25 Mayıs 2017, Mekke-Medine merkezli Hilafet (Halifelik) devleti mi geliyor? ABD, Suudi Arabistan’ı bölerek, bir Sünni HİLAFET (HALİFE) Devleti mi kuracak?, https://twitter.com/Galipilhaner/status/867647017379614720

***

27 Mayıs 2017, Mekke-Medine (KUDÜS) merkezli Hilafet (Halifelik) devleti mi geliyor? ABD, Suudi Arab’ı bölerek Mekke-Medine kutsal toprakları içine alan…, https://twitter.com/Galipilhaner/status/868377639240781824

***

13 Haziran 2017, ABD (İsrail), Halifelik (Hilafet) üzerinden İslam dünyasını bölmeye çalışacak. Birkaç İslam ülkesinde HALİFELİK ilan ettirerek,....,  https://twitter.com/Galipilhaner/status/874482022844157953

***

1 Temmuz 2017, ABD-İsrail; Halifeliği (Hilafet) …  IŞİD ile terörize etti Sünni dünyayı bölmek için şimdi Suud''a ilan ettirebilir.,  https://twitter.com/Galipilhaner/status/881227127181508608

***

6 Kasım 2017, ABD, Suudi Arabistan'a, kendi kontrolünde bir Halid ilan ettirecek. Suud Hilafet Devleti geliyor.,  https://twitter.com/Galipilhaner/status/927411954704179200

***

10 Aralık 2017, BÜYÜK İsrail için, KÜÇÜK Filistin kuracaklar. İSLAM dünyasını; bağımsız, başkenti KUDÜS olmayan,... KÜÇÜK Filistin Devleti ile kandıracaklar. https://twitter.com/Galipilhaner/status/939927509218586624

***

19 Aralık 2017, Suudi Arabistan; ABD destekli HALİFELİK (Hilafet) ilan ederek, İran'a savaş ilan edebilir. ABD; TÜRKİYE yerine, Sünni dünyanın lideri olarak, Suudi Arabistan'ı hazırlıyor., https://twitter.com/Galipilhaner/status/943091444700631041

***

21 Aralık 2017, Kudüssüz, Filistin devleti HİLAFET (Halifelik), Suudi Arabistan devleti PKK, Kürdistan devleti gibi devletler kurulacak., https://twitter.com/Galipilhaner/status/943732668193234944

***

23 Aralık 2017,  … HİLAFET (Halifelik) Devleti geliyor. ABD, Suudi Arabistan'a Halifelik ilan ettirecek. Halife; Kudüs'ün İsrail'in başkenti olduğunu kabul edecek ve böylece, bağımsız Filistin devleti de kurulacak., https://twitter.com/Galipilhaner/status/944525292625911808

***

23 Aralık 2017, HİLAFET (Halifelik) Devleti geliyor. ABD, Suudi Arabistan'a Halifelik ilan ettirecek. Halife; Kudüs'ün İsrail'in başkenti olduğunu kabul ederek, bağımsız Filistin devletini kuracak., https://twitter.com/Galipilhaner/status/944524730681487360

*** SUUD Selman ılımlı Hilafeti - Halifeliği geliyor – Galip İlhaner 25 Mart 2015

.
 SUUD Selman ılımlı Hilafeti - Halifeliği geliyor – Galip İlhaner 25 Mart 2015
.
 SUUD Selman ılımlı Hilafeti - Halifeliği geliyor – Galip İlhaner 25 Mart 2015
.
 SUUD Selman ılımlı Hilafeti - Halifeliği geliyor – Galip İlhaner 25 Mart 2015 ..

 SUUD Selman ılımlı Hilafeti - Halifeliği geliyor – Galip İlhaner 25 Mart 2015
.
 SUUD Selman ılımlı Hilafeti Halifeliği geliyor Galip İlhaner 25 Mart 2015
.

  
634 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın