Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam51
Toplam Ziyaret327197
 Merkez  Kitabevi - Galip  İLHANER 
Kürtler PKK’yı neden desteklemiyor? – Galip İlhaner 13 Mayıs 2018

Kürtler PKK’yı neden desteklemiyor? – Galip İlhaner 13 Mayıs 2018

 Kürtler PKK’yı neden desteklemiyor? – Galip İlhaner 13 Mayıs 2018Kürtler PKK’yı neden desteklemiyor? – Galip İlhaner 13 Mayıs 2018Kürtler, PKK ve devlete karşı konumlanmaya göre 3 gruba ayrılır

1. PKK’yı destekleyenler: Çoğu geçmişte ve PKK yüzünden bedel ödemiş olmakla birlikte, bağımsız Kürdistan düşüncesi ile Kürt ırkçılığı yapanlar

2. Devleti tutanlar: İSLAM kardeşliği ile Türkiye’yi kendi devletleri olarak gören ve Türkiye; Irak, Suriye,… gibi parçalanmasın düşüncesinde olanlar

3. Ortada olanlar: Ortama göre, PKK ile devlet arasında gidip gelenlerdir. Taraf olmakta zorlanan bu gruptakilerin en büyük korkusu, gelecekte HAİN olarak anılma korkusudur. Çünkü; PKK’yı da devleti de tutanlar, hain, işbirlikçi,… olarak anılıyorlar. Bu gruptakileri, siyasi MÜNAFIK olarak değerlendirmek de haksızlık olur. Çünkü çok sayıda sebep söz konusudur. PKK tarafında olanlar ve PKK karşısında (devleti tutanlar) olanlar büyük bedeller öderken, PKK ve devlet arasında gidip gelenler, hem PKK hem devlet rantından faydalanıyorlar.

***

Kürtlerin büyük çoğunluğu PKK’yı desteklemiyor

Kürtler; Türk Solu ve Kürt sorunun sebebi olan CHP’nin, sonucu olan HDP (PKK) ve DEMİRTAŞ’ı (ERDOĞAN nefretinden dolayı) desteklediği gibi desteklerse, Türkiye birkaç yıl içerisinde Suriye gibi parçalanır. Hatta Suriye’den daha beter olur. Kürtler PKK’yı bırakıyor ama, Tük Solu ve CHP, PKK’yi bırakmıyor. CHP’nin HDP ile ittifakı, PKK’yı meşrulaştırmaktan ve Kürtleri PKK’ya itmekten başka bir işe yaramaz.

Kürtlerin büyük çoğunluğu, PKK’yı desteklemiyor. Yıllardır, PKK silahlarının oluşturmuş olduğu fiili durum hala devam ediyor. Bu etkinin geçmesi uzun yıllar alacaktır.

Kürtlerin PKK’yı desteklememesinin en önemli sebebi, İSLAM. İslam inancının etkisi ile oluşan Türk-Kürt (Ümmet/Müslüman) kardeşliği, evlilikler,… entegre bir toplum oluşmasına önemli katkıda bulunmuştur. Türk-Kürt artık, tek millet (Anadolu Milleti) olmuştur. Komünist PKK’nın; dinden, İSLAM’dan uzak hatta, İslam’a düşman bir terör örgütü olması, Kürtlerin PKK’ya karşı olmasını kolaylaştıran en önemli sebeptir.

Kürtlerin PKK’yı desteklemeyeceğinin en nemli sebepleri;

1. İslam (Müslümanlık). Her şeyden önce Türkiye, geçmişi ve geleceği ile bir İSLAM ülkesidir.

2. Kürtler, Türkiye’yi ve geçmişini (…Selçuklu, Osmanlı,…) kendi devletleri olarak görmektedir. Türkiye, demokratik ADİL bir hukuk devleti olarak, dünyadaki bütün Kürtlerin en büyük devletidir.

3. Irak, Libya, Suriye,… gibi ülkelerin parçalanması ve Türkiye de bu ülkeler gibi parçalanırsa, bundan en fazla Kürtlerin zarar göreceği gerçeği. Kürtler; Türkiye’nin bekasını, kendi bekaları olarak görmektedir.

Bu sebeplerden dolayı; PKK ve arkasındaki güçler, Kürtleri İslam inancından uzaklaştırmaya çalışmaktadırlar.

***

VAN’da GÜLAÇACAK

Özellikle Güneydoğu’da, milletvekili adayı gösterilecek isimler önemli. 24 Haziran seçimleri için aday adaylığını açıklayan Osman Nuri GÜLAÇAR önemli adaylardan biri. GÜLAÇAR, 2014 AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayıydı. Osman Hoca, bölgenin tanınan kanaat önderlerinden. 30 yılı aşkın bir süredir; gençlik çalışmaları, konferanslar, sohbetler, sulhlar, taziyelerdeki etkileyici konuşmalarıyla, halkın çoğu tarafından tanınan ve sevilen bir isim. GÜLAÇAR, 2014 yerel seçimlerinde aday olmamasına rağmen, ERDOĞAN tarafından kendisine adaylık teklifi yapılmış. Seçim sürecinde; FETÖ manipülasyonları, iptal ettirilen oylar, PKK (HDP)’nın baskı ve şiddeti üst düzeyde olmasına rağmen, Van’dan 150 binin üzerinde oy aldı. Osman Hoca; VAN’ın tüm ilçelerinde karşılığı olan, yıpratma girişimlerine rağmen halkın samimi bulduğu, inandığı, güvendiği biri. İslami kimliğinden ötürü PKK'nın en çok çekindiği ve hedef tahtasına oturttuğu bir isim. Etkileyici ve samimi hitabetiyle geniş kitleleri etkileyen ve harekete geçirebilen biri. Burada sözü AK Parti VAN Milletvekili A.dayı Sayın GÜLAÇAR’a bırakıyoruz

***

“Doğuda yaşayan biz mütedeyyin Kürtlerin işi zor. Bazen devlete de yaranamıyoruz. Halbuki mağdur ve mazlumiyetimize rağmen, Bediüzzaman gibi hep devletin yanında yer almışız.

Van’dan öyle bir liste çıkmalı ki; bizim insanımız o listeye inansın ve güvensin. Geçmişteki seçimlerimiz, ‘seçim değil adeta bir savaştı.’

Üç büyük sorunumuz vardı:

1. Bizim evin içindeki (partim)  dünyevileşme, rant, çıkar olaylarının davamıza verebileceği zarar.

2. HDP/PKK'nın cebir ve şiddeti. 50'ye yakın saldırı oldu. Şahsıma yönelik taşlanma, evime ses bombası, köy yolunda saldırıya uğrama, Çaldıran'da silahlı çatışma, kadın ve gençlik kollarımıza karşı yapılan saldırılar

3. En önemlisi FETÖ'nün tüm devlet kurumlarını kilitleyerek "kazandırtmayacağız" direnişi

İnsanlarda aşırı bir korku-endişe vardı. Bunlara rağmen ciddi başarı elde ettik. 25 bin oyumuz iptal edildi. Başkale ilçemizde 25 bin civarında oy açık olarak gelmişti. Başlarken 50 bin eksik oyla başlamıştık. Yine de hamdolsun iyi bir sonuç aldık. Bölgenin şartlarını dikkatte alarak, dava adamlarıyla yola devam etmeliyiz. Dava adamları listesi ve  samimiyet insanımızı ikna edecektir.” Diyor Osman Nuri GÜLAÇAR hoca.

***

Saadet Partisi ve HÜDA-PAR eksen kayması mı?

SP’nin CHP ile, HÜDA-PAR’ın HDP ile ittifak yapma girişimleri oldu. SP, CHP ile ittifak kurdu. HDP ise, HÜDA-PAR ile ittifak yapmaktan vazgeçti. Bu durum SP ve HÜDA-PAR eksen kayması mı yaşıyor sorularını gündeme getirdi. SP ve HÜDA-PAR, ümmetçi millilikten laik seküler ulusalcılığa mı kayıyor?

HDP ve DEMİRTAŞ baraj altında

DEMİRTAŞ ve HDP (PKK)’nin, beklediği oyu alamayacağı görülüyor. Seçimden sonra; hile yapıldı, seçimler iptal edilsin ya da Kürtler meclis dışında kaldı, erken seçim olsun provokasyonları yapacaklardır. Çünkü Kürtler; 24 Haziran seçimlerinde, HDP ve DEMİRTAŞ’a düşük oy vererek, PKK’ya büyük bir ders vermeye hazırlanıyor.

.
 Kürtler PKK’yı neden desteklemiyor? – Galip İlhaner 13 Mayıs 2018

  
323 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın