Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret326946
 Merkez  Kitabevi - Galip  İLHANER 
Lanetli fitne ittifakına doğru-1 Galip İlhaner 18 Kasım 2018

Lanetli fitne ittifakına doğru-1 Galip İlhaner 18 Kasım 2018

PKK, CHP’yi de Türkiye’yi de büyük bir tuzağa çekiyor. PKK yöneticilerinin değişik tarihlerde ve ısrarla CHP ile HDP üzerinden ittifak yapmayı önermeleri, kesinlikle hayra alamet değildir.

*

“KANDiL’iN PLANI CHP iLE GiZLi iTTiFAK KURMAK

Selam Anadolu Derneği Başkanı Kürt siyasetçi Galip İlhaner, Kandil’in ‘özerklik’ planı yürüttüğünü söyledi.  Örgütün CHP ile de ittifak arayışlarını sürdürdüğünü ifade eden İlhaner şöyle konuştu:

YABANCI İSTİHBARATLA... “PKK Abdullah Öcalan’ın yol haritası yerine uluslararası istihbarat örgütleriyle hazırladıkları ‘Özerk Kürdistan’ yol haritasını dayatıyor. Örgüt üst yönetimi Demirtaş’a Öcalan’ın ‘önderlik koltuğu’nu vaat ediyor. Ya Cemil Bayık ile Diyarbakır KCK ekibi veya Demirtaş tasfiye olacak ya da Abdullah Öcalan.”

DARBE ORTAMI HAZIRLIĞI“Seçimler son derece gergin geçecek. Şubatta PKK üst yapısında değişim yaşanacak. AK Parti’yi deviremeseler bile darbe ortamı oluşturmak için çalışacaklar. Bunun için CHP ile gizli ittifaklar yapmak dahil her yolu deneyecekler.”   HABER MERKEZi

http://www.gazetevahdet.com/kandilin-plani-chp-ile-gizli-ittifak-kurmak-1572h.htm : 18.12.2014 04:00”

*

Vahdet Gazetesi’nde geçen bu açıklamamız 2014 yılına ait. Bugün CHP-HDP (PKK) ittifakında maalesef bu duruma gelinmiş bulunuyor.

***

Kürt Sorununda sebep ve sonucun ittifakı

Sebebi CHP ve sonucu PKK olan terör belası ile yıllardır uğraşıyoruz.

CHP, sebebi olduğu sonuç olan PKK ile açık ve net bir şekilde HDP kamuflajı altında ittifak yapacak.

PKK’yı % 10 barajını açtırarak  HDP üzerinden meclise taşıyan CHP, şimdi de yerel seçimlerde HDP üzerinden PKK ile yeni bir ittifak (işbirliği) yapacak.

Gizli fitne görüşmesi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yerel seçimlerde ittifak konusunu eski HDP Mardin Belediye başkanı Ahmet Türk’le görüştüğünü ve prensip anlaşmasına vardıklarını yazılı ve görsel basından öğrendik. Görüşme basında, “Kürt siyasetini domine edebilen Ahmet Türk ile CHP liderinin ‘demokrasi ve adalet ittifakı” başlığı altında şu şekilde özetlenmektedir:

“Sayın Türk, Türkiye ağır bir süreç geçiriyor. Bu resmi bir ittifak görüşmesi değil ama bazı kritik yerlerde demokrasi ve adalet arayışında mutabakat içinde olabiliriz. Özellikle İstanbul ve Ankara seçimlerinin sonucu Türkiye’yi yeniden şekillendirebilir!

‘Kafasıyla Kılıçdaroğlu’nu onaylayan Ahmet Türk şöyle diyor:

- Haklısınız efendim. Neler yapılabilir konuşalım. Biz Kürtler de hatalarımızı gözden geçirmeliyiz. Ulusal bir sorunu, sadece Kürt bakışıyla çözemeyiz!

Kılıçdaroğlu, somut önerilerini sorunca, Ahmet Türk devam ediyor:

- Tabanımızın oy vereceği isimler koyabilirseniz demokratik mutabakat olabilir. Mesela Ankara’da Mansur Bey’e (Mansur Yavaş’ı kastediyor...) tabanımız sıcak bakmaz! İstanbul’da bazı kritik ilçelerde de CHP listelerinden Kürt seçmene yakın isimlerle sonuç alınabilir!“

***

CHP neden PKK’yı meşrulaştırmaya çalışıyor?

Bir Güvenlik Korucusu ya da PKK’nın hedefinde olan bir Kürt, Ahmet Türk ile gizli ya da açık görüşürse, artık PKK’nın hedefinde olur mu? Neden Kürtler PKK’yı bırakıyor da CHP bir türlü PKK’yı bırakmamakta ısrar ediyor?

CHP’nin HDP ile gizli ya da açık ittifakı, PKK’yı meşrulaştırmaktan başka neye yarayacaktır?

Siz (CHP) Ahmet Türk’ün, PKK’ya kadın, çocuk, öğretmen,… öldürme dediğini duydunuz mu?

Ahmet Türk’ün kimse PKK’ya gitmesin dediğini duydunuz mu?

Ahmet Türk iyi bir insan ise; neden kimse çocuklarını PKK’ya göndermesin demiyor? Neden PKK’ya: sen Türkiye ile neden savaşıyorsun, neden benim devletimin insanlarına kurşun sıkıyorsun demiyor? Neden Türkiye’de kan dökmeyi bırak demiyor?

***

AHMET TÜRK, KILIÇDAROĞLU İLE YAPTIĞI GÖRÜŞMEYİ ANLATTI

RS FM'de yayınlanan Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına konuk olan Ahmet Türk, Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmeyi anlattı.

… 'ERDOĞAN'IN YERİNDE OLSAYDIM SABIRLI OLURDUM'

Ahmet Türk,  2015 yılının yaz aylarında sona eren Çözüm Süreci'ne atıfta bulunarak: "Süreci bitiren sayın Erdoğan oldu ama ben olsaydım bu konuda sabırlı olurdum. Süreci bitiren olmazdım" diye konuşmuş.

Ahmet bey PKK’nın çözüm sürecini bitirdiğini açık bir şekilde inkar ederek, herkesi salak yerine koyuyor. PKK, ABD’nin 2. İsrail PKK Devleti kurma sözüne karşılık çözüm sürecini bitirdi. Bunu aklı (beyni) olan herkes biliyor.

***

PKK (DBP) belediyeleri, PKK’ya para ve eleman gönderiyordu

CHP yöneticileri, DBP (HDP) belediyelerinin PKK’ya para gönderdiğini, eleman gönderdiğini bilmiyor mu? Ahmet Türk’ün de PKK belediye başkanı olduğunu ve görevden alındığını bilmiyor mu?

CHP yöneticileri, HDP yöneticilerinin, beyinlerini yıkayarak kandırdığı ve PKK’ya gönderdiği Kürt çocuklarının; öğretmen, asker, polis, kadın, çocuk,… öldürdüğünü bilmiyor mu?

CHP neden ümidini Kürtlere değil de PKK (HDP)’ya bağlıyor? CHP neden Kürtleri kazanmak yerine PKK’yı kazanmaya çalışıyor?

***

HDP bir parti midir?

HDP bir parti ise;

Neden PKK’ya eleman gönderiyor?

Neden PKK’nın uyuşturucu ticaretine göz yumuyor?

Neden öğretmen, kadın, çocuk, öldürenleri PKK’ya gönderiyor?

TSK neden HDP’nin PKK’ya gönderdiği elemanlarla savaşıyor?

HDP bir parti ise, neden bunca yıldır kan akıyor?

HDP bir siyasi parti değildir. Sadece şartların oluşturduğu fiili bir durumdur.

Açık ve net, HDP ile ittifak, PKK ile ittifaktır ve PKK’nın işlediği ve işleyeceği bütün günahlara ortak olmaktır.

***

Haftanın Twitleri

Çözüm sürecini bitirmeye götüren süreç

30 Haz 2015PKKMGK sonrası,ABDullah Öcalan'nın dahi müdahale edemeyeceği bir şekildeçözüm sürecini bitirme kararı aldı.

*

30 Haz 2015PKKÇözüm Sürecini bitirme kararı aldıKan dökmek için bahaneler biriktiriyorPKKBayramla birlikte kanlı eylemlere başlıyor.

30 Haz 2015PKKÇözüm Sürecini bitirme kararı aldıRamazan bitişi ile kanlı eylemlere başlıyor.

*

30 Haz 2015PKKABD - İsrail ile anlaştıÇözüm Sürecini bitirme kararı aldıRamazandan sonra ağır taleplerde (Öcalan serbestözerklik,...) bulunacak

*

30 Haz 2015PKKABD ve İsrail ile Büyük Kürt Serhıldanı (İsyan-Kürt Baharıiçin anlaşmıştırPKK Çözüm Sürecini bitirdi.

*

30 Haz 2015PKKMGK toplantısı sonrasıdaha önce (ABD - İsrail ile anlaşarakbitirme kararı aldığı Çözüm Sürecini bitirmeyi resmileştirdi.

*

21 Tem 2015PKK neden barış istemiyorPKKneden çözüm sürecini sabote ediyorÇünkü ABD,İsrail,... desteğini almış ve bağımsızlık peşindedir de ondan.

***

CHP, marjinalleştiğinin farkındadır. HDP ile yapacağı ittifak ve İYİ Parti faktörü, CHP’yi gittikçe marjinalleştirecektir. İYİ Parti aslında, AK Parti’nin değil, CHP’nin en büyük rakibi olarak ortaya çıkmıştır. İYİ Parti CHP’yi marjinalleştirerek, AK Parti’nin rakibi olacak ve ana muhalefete oynayacaktır. Türkiye’nin geleceğinde AK Parti ve İYİ Parti yarışı olacaktır artık. ATATÜRK de CHP’den alındı mı, CHP tamamen marjinalleşir. Artık Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü de CHP istismarından kurtarmanın zamanı gelmiştir. Anıtkabir bahçesinde, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK Türbesi bile yapılabilir. Gelenler de böylece bütün Kurtuluş Savaşı kahramanları için dua ederler. Türkiye’nin geleceğinde, radikal (Laikçi, Türkçü, Kürtçü, Dinci,…) ideolojili partiler olmayacaktır. Herkes hesabını ona göre yapsın.

 

 

  
200 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın