Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret326953
 Merkez  Kitabevi - Galip  İLHANER 
Kürtler PKK’dan ve ABD’den evlatlarını istiyor - Galip İlhaner 13 Eylül 2019 VAN

Kürtler PKK’dan ve ABD’den evlatlarını istiyor - Galip İlhaner 13 Eylül 2019 VAN
 Kürtler PKK’dan ve ABD’den evlatlarını istiyor - Galip İlhaner 13 Eylül 2019 VAN

Kürtler PKK’dan ve ABD’den evlatlarını istiyor - Galip İlhaner 13 Eylül 2019 VAN

Anların PKK ve ABD'ye İsyan sürecini 90’lı yıllarda başlattık. Bu aynı zamanda Kürtlerin en büyük isyanı olacaktı. Ve nihayet, en büyük Kürt isyanını başlamış olduk

Biz, 90’lı yıllardan beri, (bizim adımıza kan döktüğünü iddia eden) PKK’ya: “Bizim adımıza kan dökme, bizim için katl (öldürme) yapma” diyoruz.

 

‘Cesur Çoğunluk’, 2007 VAN bağımsız milletvekili adaylığım sırasında kullandığım seçim sloganımdı. Bu sloganı, Kürtler içerisinde, PKK’ya:  “Benim adıma KAN dökme, benim adıma öldürme (katl), silah bırak” diyecek cesur bir çoğunluğun olması gerektiğini ifade etmek için kullanmıştık.

 

PKK, dış destekle ayakta kalan bir örgüt olmakla beraber, sonuçta Türkiye’den; Kürt, Türk, Ermeni, Alevi, … gençlerinin kullanıldığı bir terör örgütü. Yani PKK’nın insan kaynağı önemli ölçüde Türkiye’den karşılanıyor.

Terör örgütüne gidişi engellemenin yolu da öncelikle anlardan geçer. Çocuğunu, daha PKK’ya gitmeden engelleyeceksin. Elinden geleni yapacaksın. Buna rağmen çocuğun gönüllü bile gitmişse, kandırılarak ya da zorla götürülmüşse, çocuğunu terör örgütlerine bırakmamak için mücadele edeceksin. Bu durum bir annenin hem hakkı hem de görevidir.

Kürt toplumunda kandın faktörü çok etkili ve güçlüdür. Bundan dolayı yıllardır PKK terörünü yenebilecek en büyük gücün, ana faktörü olduğunu ifade etmeye çalışıyorum. Bu durum çözüm sürecinde ‘analar ağlamasın’ olarak kavramlaştı.

***

“1 - BENİM ADIMA KAN DÖKME BENİMA ADIMA ÖLDÜRME …Biz Barış isteyen Kürtler, bu olaya el koyuyoruz ve PKK’ya bizim adımıza kardeşlerimizi öldürmeyeceksindiyoruz…  2 - PKK ÇOCUĞUMU İSTİYORUM (PKK ÇOCUKLARIMIZI , ÇOCUĞUMU GERİ VER)   “Kürtlerden PKK'ya One Minute … PKK’nın ancak Kürt toplumunun baskısıyla dağdan inebileceğini ifade eden İlhaner,”Devletin çağrısıyla PKK teslim olmaz. PKK, ancak Kürt Halkının baskısıyla, çocuğu örgütte olan anaların ya çocuğumu istiyorum ya da teslim olun çağrısıyla dağdan inebilir. Kürt Halkı’nın barışçıl iradesi PKK’yı dağdan indirebilir. bunu söylerken PKK’nın tamamından bahsetmiyoruz. Ana gövdeden bahsediyoruz. Yoksa Ortadoğu’da PKK’lar daha uzun zaman bitmez.” Dedi…”,   Kürtlerden PKK'ya One Minute, http://www.sanliurfa.com/haber37064-kurtlerden-pkkya-one-minute.htm  : (26 Ağustos 2011)

***

"Devletin çağrısıyla PKK teslim olmaz. PKK, ancak Kürt Halkının baskısıyla, çocuğu örgütte olan anaların ya çocuğumu istiyorum ya da teslim olun çağrısıyla dağdan inebilir. Kürt Halkı'nın barışçıl iradesi PKK'yı dağdan indirebilir. Bunu söylerken PKK'nın tamamından bahsetmiyoruz. Ana gövdeden bahsediyoruz. Yoksa Ortadoğu'da PKK'lar daha uzun zaman bitmez" dedi., https://www.ensonhaber.com/kurtler-pkkya-one-minute-diyecek-2012-02-27.html , (27.02.2012)

 

 ***

 “3 - BDP KANDİL KAMPI’NA GİDİP ÇOCUKLARIMIZI GETİRMELİDİR … “… BDP yetkilileri gidip Kandil Dağı’nda uluslararası istihbarat örgütlerinin pençesinde olan çocuklarımızı alıp getirmediler…” Galip İlhaner, Vatana Dönüş (PKK) Çözüm Planı,:  http://yurthaber.mynet.com/makale-haberleri/vatana-donus-pkk-cozum-plani---148  : 31.05.2012

** *

“PKK ÇOCUKLARIMIZI GERİ VER DİYECEK ANALARIN SAYISI ARTACAK … “Sessiz kalmayın … Selam Anadolu Derneği Başkanı Kürt siyasetçi Galip İlhaner, PKK’nın dağa kaçırdığı çocuklar için aileleri BDP Genel Merkezi’nin önünde eylem yapmaya çağırdı. Çocuklarının kaçırılmasına sessiz kalmayıp, tepki gösteren aile sayısının günden güne yükseldiğini belirten İlhaner, “PKK’nın silah bırakması için, elindeki çocukları bırakması için, en etkili yol anaların isyanıdır, desteklenmelidir” dedi., http://www.yeniakit.com.tr/haber/sessiz-kalmayin-18818.html  : 25 Mayıs 2014 Pazar

***

“KÜRT ANNELER, ÇOGEV-DER’DE BİRLEŞTİ

Öte yandan, yavruları PKK tarafından kaçırılan anneler, hem kendi hem de diğer çocukları örgütün elinden kurtarmak için bir çatı altında birleşti. Bu kapsamda Kürt stratejist Galip İlhaner başkanlığında Çocuklarımızı Geri Verin Derneği (ÇOGEV-DER) kuruldu. Dernek hakkında bilgi veren İlhaner, “PKK’ya silah bıraktıracak Kürt anaları ve Kürt halkıdır. Dernek ile beraber Kürt anaların eylemlerini daha sistematik hale getirip seslerinin daha gür çıkmasını sağlayacağız. PKK silah bırakana kadar eylemlerimiz devam edecek” dedi.

DERNEK AMBLEMİNİ DE TANITTI

Söz konusu derneğin amblemini de anlatan Galip İlhaner, “Yeşil – Kırmızı renk, bir hilal ve beş yıldız şeklinde, beyaz zemin üzerinde yeşil ve kırmızı renkle yazılmış “Çogev-Der” yazısından oluşmaktadır. Yeşil renk barışı, kırmızı renk barışın gücünü, hilal anneyi, yıldızlar ise anaların çocuklarını temsil etmektedir” ifadelerini kullandı.”, https://www.yeniakit.com.tr/haber/anneler-ankarada-21894.html , 25 Haziran 2014

***

Çocukları Dağa Kaçırılan Analara Çağrı

 

Selam Anadolu Derneği Başkanı Kürt Siyasetçi Galip İlhaner, PKK’nın dağa kaçırdığı çocuklar için aileleri BDP Genel Merkezi’nin önünde eylem yapmaya çağırdı.

 

26 Mayıs 2014 Pazartesi 09:31

Çocuklarının kaçırılmasına sessiz kalmayıp tepki gösteren aile sayısının 6’ya yükseldiğini belirten Galip İlhaner, “6 yürekli, cesur anayı destekliyoruz. Anaların sayısı artacaktır. Anaların sayısı 13 de olacak, 33 de olacak, 99 da olacak, 999 da olacaktır. Anaların sayısı 999 olduğunda zaten bu sorun da bitme noktasına gelecektir” dedi.

 

MEDYA DUYARSIZ

 

İlhaner yaptığı açıklamada, bir kısım duyarlı gazetenin dışında medyanın anaların evlatlarını PKK’dan geri istemesine duyarsız kaldığını belirterek şunları kaydetti: “PKK deyince yerinden hoplayıp kraldan fazla kralcı kesilen insan hakları savunucuları, aydın ve gazeteci takımı olaya duyarsız kalmaktadır. PKK terörü sorunun çözümü için; bugüne kadar ortaya çıkmış en etkili hareket,  anaların bu eylemleridir, bu isyanlarıdır. PKK’nın silah bırakması için, elindeki çocukları bırakması için, en etkili yol anaların isyanıdır. Bu isyana destek, bu eyleme destek vermek gerekiyor.”

 

BDP GENEL MERKEZİ ÖNÜNDE DE EYLEM YAPMALILAR

 

Şu anda Van, Şırnak, Hakkari, Batman, Ağrı, Muş, Bingöl, Diyarbakır, Şanlı Urfa, Mardin, Mersin, Adana, İzmir, Antalya, Yüksekova, Çaldıran, Eruh, Şemdinli, Cizre, Silopi, Uludere, Siirt gibi birçok ilde ve ilçelerde anaların “PKK Çocuklarımızı Geri Ver” eylemine hazırlandığını vurgulayan Galip İlhaner, cesur anaların BDP/HDP Genel Merkezleri önlerinde de eylem yapması gerektiğini kaydetti.

 

CESUR ANALAR KANDİL’E DE YÜRÜYECEKTİR

 

İlhaner “Cesur analar, başta Kandil olmak üzere PKK kamplarına da yürümelidir. Cesur analar, Kandil Kampı’na gidip çocuklarını PKK’dan alıp geri getirmelidir. Cesur analar, yürekli analar bunu başaracaktır. Artık bu psikolojik eşik aşılmıştır. Bugüne kadarki anaların eylemlerini desteklediğimiz gibi, Diyarbakır`da `Evladımı/Çocuğumu Geri İstiyorum` Eylemi’ni de destekliyoruz. Cesur analar, Kandil Kampı’na da yürüyecektir. Tarih bunu da yazacaktır. Ana yüreğinin önünde, hiçbir güç duramaz” dedi.

 

KÖŞK SEÇİMİNİ TAVİZ KOPARMA FIRSATINA ÇEVİRİYORLAR

 

Anaların cesaretlendirilmesi gerektiğini, PKK’ya silah bıraktıracak iradenin bu olduğunu söyleyen İlhaner, şöyle konuştu: “PKK bizi iç savaşa götürüyor. Suriye’ye götürüyor. Bunun önüne geçmemiz gerekiyor. Çözüm süreci iyi gidiyorsa PKK’dan kaç kişi bugüne kadar silah bıraktı. PKK silah bırakacaksa neden çocukları dağa kaldırıyor. PKK silah bırakacaksa neden silah bırakmak isteyen, gelip teslim olmak isteyen elemanlarını hain ilan edip iç infazlarla öldürüyor. Çözüm süreci başladığından beri kaç Kürt çocuğunu iç infazlarda öldürdü PKK. Bunun açıklamasını da istiyor Kürt Halkı Kandil savaş baronlarından. PKK, HDP ile kamuoyunu oyalıyor, BDP ile de Büyük Kürt isyanının temellerini mi atıyor? BDP/PKK, Abdullah Öcalan, ikili mi oynuyor? Ne yapmaya çalışıyorlar. Çözüm sürecini sabote etmek için ne tür formüllerin peşindeler? Neden her olaya fırsat gözüyle bakıyorlar. Cumhurbaşkanlığı sürecini neden taviz koparmak için fırsata çevirmeye çalışıyorlar? Neden samimi davranmıyorlar? Neden AK Parti Hükümeti’nin aldığı riske karşı samimi davranmıyorlar? Neden PKK’ya silah bırak demiyorlar?”

 

NEDEN ÇOCUKLARI ALIP GELMİYORLAR?

 

İlhaner ayrıca şu ifadeleri kullandı: “BDP/HDP samimi iseler, kaç defa Kandil’e gidip geldiler. Bugüne kadar kaç kişiyi alıp getirdiler? Kandil’e gittiklerinde, 100 – 150 kişilik bir gurubu alıp getirsinler, o zaman samimiyetlerine inanalım. Neden bunun için çalışmıyorlar? Neden ikili oynuyorlar? Abdullah Öcalan mı ikili oynuyor? Yoksa BDP/PKK, Abdullah Öcalan’a rağmen mi süreci sabote etmeye çalışıyorlar? Erdoğan sorunun çözümü için en büyük fırsatımız. Neden bu fırsatı değerlendirmiyoruz? Hangi ülkede birileri yol kesip kimlik kontrolü yapıyor? Erdoğan samimiyetle başlattığı çözüm sürecinde ciddi bir yara alırsa daha mı iyi olacak? Neden Erdoğan’ın otoritesini sarsmaya çalışıyorsunuz? Neden Erdoğan’a ihanet ediyorsunuz? PKK üzerine düşeni neden yapmıyor? Çözüm süreci Kürt Halkı’nın tek evladıdır, bu evladın adı barıştır. Kürt Halkı, PKK’nın barışı öldürmesine müsaade etmeyecektir. Herkes hesabını ona göre yapsın. Türkiye asla Suriye gibi olmayacaktır. Cesur analar, BDP/HDP Genel Merkezi’nin önünde eylem yapmalıdır.”, https://www.habervaktim.com/haber/372361/cocuklari-daga-kacirilan-analara-cagri.html , 26 Mayıs 2014

***

Yukarıdaki alıntı haberlerden de anlaşılacağı üzere, annelerin eylemler yapması ve çocuklarını PKK’dan istemeleri gerektiğini daha önce gündeme getirmiştik. 2014 yılında analar eylem yaptı fakat, toplumsal destek de medya desteği de yeterli olmadı. Bizde 2014 yılında, çocuklarını PKK’dan isteyen analara yardımcı olmak için: ‘Çocuklarımızı Geri Verin Derneği’ kurduk ama, gittiğimiz hiçbir (AK Parti, CHP, MHP, BBP, HDP, …) kapıdan destek bulamadık.

***

Bugün durum biraz daha farklı. Nene Hatunlar bugün Diyarbakır’da tarih yazıyor. Kürtlerin büyük isyanı başladı. Bu isyan belki de tarihteki en büyük Kürt isyanı olacak. Görüntüde HDP’ye karşı başlatılan bu isyan, aslında ABD’ye karşı başlatılan bir isyan. Çünkü HDP, gariban Kürt çocuklarını ABD’ye asker olarak ve İsrail’in Arzı Mevud hedefi için gönderiyor.

 

Biz Kürt Halkı olarak, PKK’ya bizim adımıza kan dökme hakkını vermiyoruz. PKK’dan, kayıtsız şartsız silah bırakarak, PKK’yı tasfiye ederek, çocuklarımızı serbest bırakmasını istiyoruz. PKK, bu kardeş kavgasında yenilmiştir. 30 yılın sonucunda, PKK hanesinde, elde var sıfır.

 

PKK sayesinde, olumlu manada gerçekleşen hiçbir şey yoktur. Tam tersine, PKK, Kürt haklarının gecikmesine sebep olmuştur. PKK, Kürt Halkı’nın acı çekmesine sebep olmuştur. PKK, Kürt Halkı için elde var sıfır mahiyetindedir. PKK, bu savaşı kazanamaz. Çünkü; biz, Kürt Halkı olarak, PKK’yı desteklemiyoruz. Çünkü; bu dava haklı bir dava değildir.

 

Çocuğu PKK’da olan bütün analara sesleniyorum!

Anaların yürüyüşü eylemleri yapınız.

Çocuğumu geri ver eylemleri yapınız.

PKK’ya silah bırak eylemleri yapınız.

Anaların yüreği PKK’ya silah bıraktıracak güçtedir.

PKK’ya silah bıraktıracak güç; Cesur, yürekli anaların itirazı olacaktır.

Anaların gücünün önünde hiçbir güç duramaz.

PKK en ağır yenilgisini yaşamalı, anaların gücü PKK’yı yenmelidir ve yenecektir.

***

Ekrem bey PKK’yı kurtarabilecek mi?

Ekrem bey sürekli gündemde kalarak gündemi değiştirmeye çalışıyor. Tatil kaçamağı ve Diyarbakır’a giderek PKK belediye başkanlarıyla görüşmesinin yıprattığı imajını da düzeltmeye çalışıyor. Ama en önemli sebebi zor durumda kalan partneri (Cemil BAYIK) PKK’yı kurtarmak. Çünkü PKK tarihindeki en zor dönemini yaşıyor. Diyarbakır’da Nene Hatunların PKK’ya karşı başlattığı çocuklarımızı geri verin eylemi, PKK (HDP)’yı çok zor durumda bıraktı. İşte Ekrem beyin İstanbul Yenikapı’daki makam araçları şovu ve devamında gelecekler, bu gündemi değiştirme amaçlı.

Ekrem bey gündemi değiştirerek, PKK'yı zor durumdan kurtaracağını düşünüyor. Ekrem beyin derdi israf, yolsuzluk falan filan değil. Ekrem bey direk PKK (HDP)'yı kurtarmaya çalışıyor. Anaların eylemini gündemden düşürmeye çalışıyor. Kürtleri AK Parti ve Erdoğan’dan, kendisine çekmeye çalışıyor. Ama yöntem yanlış. Kürtleri, projelerle kazanmak yerine, PKK üzerinden kazanmaya çalışıyor.

*

Tarihteki en büyük Kürt isyanı başlamıştır. Analar, PKK (HDP)'ya ve ABD'ye karşı isyan başlatmıştır. Kürt Halkı inatçıdır. Bu isyandan vazgeçmeyecektir. Nene Hatunlar, PKK (ABD)'ya isyan ediyor. Bunu ne PKK (HDP), ne ABD, ne de Ekrem (CHP) bey engelleyemez.

***

CHP’nin yeni Kürt raporu

CHP yeni bir Kürt raporu hazırlıyor. Amacı Kürtler değil. Kürtleri düşündüğü için değil, AK Parti ve özellikle de MHP’yi zor durumda bırakmaya çalışıyor. AK Parti ile Kürtlerin arasını açmaya çalışıyor. MHP’yi de tek parti dönemi uygulamalarını savunmak zorunda bırakarak, kendi geçmişini MHP’ye yüklemeye çalışıyor. Kürtleri, bakın CHP tek parti dönemi uygulamalarını savunmuyor, MHP savunuyor algısı ile kandırmaya çalışacak.

CHP; özellikle Kürtçe eğitim üzerinden hareket ederek, AK Parti’yi zor durumda bırakmayı hedefliyor. Özerklik, kısmi af, Abdullah Öcalan’ın ev hapsi gibi durumlar da gündemde. PKK (HDP) üzerinden Kürtleri kandırmaya çalışıyor.

CHP, sömüreceği bir konuya ihtiyaç duyuyor ve sebebi olduğu Kürt Sorunun bitmediği, devam ettiği algısını yerleştirmeye çalışıyor. Türkiye’nin artık bir Kürt sorunu yoktur. AK Parti ve ERDOĞAN, CHP’nin sebebi olduğu Kürt sorunu bitirmiştir. Sorunun adı artık Kürt Sorunu değil, CHP’nin de ortak olmaya çalıştığı, BEKA ve TERÖR sorunudur.

  
136 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın