Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam52
Toplam Ziyaret327198
 Merkez  Kitabevi - Galip  İLHANER 
Makyavel Kemal Ekrem ve Makyavelist CHP – Galip İlhaner 5 Ocak 2019 VAN

Makyavel Kemal Ekrem ve Makyavelist CHP – Galip İlhaner 5 Ocak 2019 VAN

 Makyavel Kemal Ekrem ve Makyavelist CHP – Galip İlhaner 5 Ocak 2019

Makyavel Kemal Ekrem ve Makyavelist CHP – Galip İlhaner 5 Ocak 2019 VANAslında Kemalizm Tarikatı da Makyavelist bir tarikattır. Geçmişten günümüze Makyavel’in ruhuyla hareket etmiştir. İttihat Terakki’den CHP’ye, Makyavel’in ruhu bu jakoben (Kemalist) tarikatta mevcuttur.

 

Makyevelizm kavramı, Niccolò Machiavelli ile anılır. Kısaca,  “amaca ulaşmak için her yol mubahtır” şeklinde özetlenebilir. Makyavelizmi en iyi,  Makyavel’in ”Hükümdar/Prens” isimli kitabıyla  anlatmak mümkündür.  Machiavelli, “amaca ulaşmak için her yol mubahtır” anlayışını, felsefesini bu kitapta ayrıntılı bir şekilde işlemiştir.

 

Aslında Makyavelli hiç ölmedi. Makyavelli’nin ruhu, amaca ulaşmak için her yolu kullananlarda hep yaşadı, yaşamaya da devam ediyor. Günümüzde de yaşıyor. Makyavelli’nin günümüzdeki en önemli temsilcileri; Netanyahu, Donald Trump, … ve Kemal Kılıçdaroğlu (ekibi) olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

ABD, İsrail, … gibi güçlerin en temel motivasyonu Makyavelizm felsefesidir.

ABD, Bin Ladin’i kullandı, işi bitince ortadan kaldırdı.

ABD, El Bağdadi’yi kullandı, işi bitince ortadan kaldırdı.

ABD, en son Kasım Süleymani’yi ortadan kaldırdı.

 

Konumuza tekrar dönersek;

CHP’de Atatürk yerine Makyavel egemen.

Makyavelli, son birkaç yıldır Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve CHP’nin politikalarında son derece etkili bir figür ve Makyavelizm Felsefesi CHP’nin temel felsefesi haline gelmiş durumda. CHP Atatürk’ü bıraktı ve Makyavel’e geçiş yaptı adeta. Kemalizm ile Makyavelizm birbirinin eşiti haline geldi. Özellikle 31 Mart yerel seçimlerinde Makyavelizm çok etkili bir şekilde kullanıldı CHP tarafından. Mesela, Allah’ı inkar eden CHP İstanbul İl Başkanı Canan hanım, iftardan iftara koştu, ellerini semaya kaldırıp iftarda yapılan dualara eşlik etti.

 

CHP İstanbul Büyükşehir adayı Ekrem bey ise; rakılı/içkili sofralardan uzak durdu,  seçim sürecinde Cuma namazı çıkışlarında dindar başkan pozları verdi. O da iftardan iftara, namazdan namaza koştu. Yasin bile okudu camide.

Ama, seçim geçtikten sonra tekrar eski hallerine, rakılı sofralarına, tatillerine, … yani asıllarına döndüler. Artık Ekrem beyi cumalarda bile göremiyoruz.

 

Makyavel’in ruhu dolaşıyor CHP’de. Hatta CHP ve Kemal bey, Makyavel’in ruhunu yeni oluşumlara da bulaştırmaya çalışıyorlar.

 

Aynı zamanda çok sayıda partiye en eş başkan oldu Kemal bey. Libya tezkeresinde açık bir şekilde gördük ki; meclisteki ve meclis dışındaki muhalif partilere de liderlik yaptı. Baraj altında kalırsınız şantajıyla, yeni kurulan/kurulacak partilere de liderlik yapıyor M. Kemal bey.

 

Kemal bey 5 partinin eş başkanı. Tam 5 parti yönetiyor. HDP (PKK)’yi de parti (fiili durum öyle) olarak sayarsak, tam 6 parti yapıyor.

 

Kemal Kılıçdaroğlu'nun yönettiği partiler

 

1. CHP

2. İYİ Parti

3. Saadet Partisi

4. Gelecek Partisi

5. Babacan/Gül Partisi (daha kurulmadan CHP etkisinde)

6. HDP (PKK)

 

İşte Kemal bey bu partilerin tamamına liderlik yapıyor.

*

Kemal bey yeni kurulan/kurulacak partiler için de Makyavelist davranıyor.

 

"Yeni partileri takip ediyoruz, Sayın Ahmet Davutoğlu ve Sayın Ali Babacan'ın yaptığı açıklamaları dikkatle izliyoruz. Millet ittifakının öngördüğü benzer ortak noktalarımız çok fazla. Hatta yüzde 99 diyebilirim. Parlamenter sistem, yargı bağımsızlığı, güçler ayrılığı gibi demokratik temel kuralları gibi noktalarda görüş birliği var. İleride ittifak oluşabilir mi bugünden bir şey söylemek çok zor tabii, seçim ortamında bakacağız.”

 

Makyavel Kemal bey, ‘tam % 99 ortak noktalarımız var’ diyor yeni oluşumlar için. Daha birkaç yıl önce yeni oluşumun liderleri ve kadroları için neler de  neler söylüyordu M. Kemal bey.

*

Kemal bey PKK için de oldukça Makyavelist davranıyor.

 

" Selahattin Demirtaş olayı bir demokrasi ayıbıdır. Demirtaş'ın Cumhurbaşkanlığı seçimine girmesine izin veriyorsunuz ama sonra hapse atıyorsunuz. Türkiye'de demokrasi olduğunu hiç kimse dünyaya anlatamaz" diyerek, PKK’lı Selahattin beyi PKK’lı olarak da görmüyor. Demirtaş’ın PKK’lı olduğunu kamufle ederek, sorunu demokrasi ile ilişkilendiriyor. Kürtleri kazanmak yerine, HDP üzerinden Kürtleri PKK’ya itiyor. Kürtleri kazanmanın yolunun PKK’dan geçtiğini zannediyor. Bu daha kolay bir yol görünüyor çünkü.

*

Abdullah GÜL’ün cumhurbaşkanlığı adaylığını engellemek için ellerinden gelen her şeyi yaptılar, sonra Gül’ü cumhurbaşkanı adayı yapmaya kalkıştılar. Meral hanım veto etmeseydi, Abdullah GÜL CHP’nin resmi cumhurbaşkanı adayı olacaktı.

 

HDP üzerinden PKK ilse seçim ittifakı da yaptılar, sonra “Terör örgütlerine kim destek veriyorsa, Allah belasını versin” dediler. Tam bir Makyavelizm örneği.

 

“Selahattin Demirtaş’ı serbest bırak” diyerek, yargıya mı, Erdoğan’a mı talimat vermeye çalıştığı belli olmayan Muharrem bey, PKK’lı Selahattin’in çizgisini beğenen Ekrem bey, …

 

Eşleri PKK’lı Selahattin’in eşinin doğum günü partisine koşan Kemal ve Ekrem beyler,…

 

“… Akdeniz’de bir Türkiye yok”,  diyen Kemal bey, sonra:  Libya’da ne işimiz var”, diyen yine Kemal bey.

 

Amaçları Erdoğan’ı,  Abdülhamid Han gibi devirmek. Bu amaca ulaşmak için her yola açıklar. İç savaşa bile açıklar. Gezi isyanında bunu gördük.

 

CHP’nin Kemalist Makyavelist ruhu artık birleşmiştir. Makyavelizm CHP ve Kemalizmi esir almıştır. Bu ruh tedavi edil(e)mezse, Türkiye’yi de CHP’yi de çok zor bir süreç bekliyor. CHP ya Atatürk’ü tamamen bırakacak ya Makyavel’i. Ya Atatürkçülüğü bırakacak ya Makayevlizmi (Kemalizm). İkisi bir arada Türkiye’ye de CHP’ye de felaket getirir. CHP; Atatürk (Atatürkçülük) ile Makyavel (Makyavelizm/Kemalizm) arasında bir tercihte bulunmak zorundadır.

***

Önemli tespitler

*

ABD ve Rusya komşu değil mi?

Kanal İstanbul'a karşı çıkanların, dünyanın yuvarlak olduğundan bile haberleri yok. Kanal İstanbul ile ABD’nin, Rusya ile denizden komşu olacağını iddia ediyorlar. Halbuki ABD ile Rusya zaten komşu. ABD ile Rusya'nın komşu (Berring Boğazı) olduğunu bile bilmeyenler var. ABD'nin Karadeniz'de filo bulundurmasına ihtiyacı yok. ABD'nin, Kanal Çanakkale - Kanal İstanbul'a da ihtiyacı yok. Bilmeyenler öğrensin.

***

Türkiye, dünyanın eş başkanlığından dünya liderliğine gidiyor.

Dünyanın eş başkanlık sistemi değişiyor. Çoklu adil bir sistem geliyor. ABD, Rusya, AB, … BM daimi üyeleri dünyayı adil bir şekilde yönetemiyorlar. Bu adaletsizliğe itiraz eden Türkiye, dünyanın eş başkanlık (5’li) sistemini değiştirdi. Türkiye şu fiili olarak anda BM’nin 6. Üyesi durumunda. Dünya Türkiye2yi böyle görmek istiyor hatta böyle görüyor.

***

Mehdi (kurtarıcı) Türkiye’dir.

Mehdi (kurtarıcı) bekleyenler: Aslında herkes bir mehdidir. Adil ve barışçıl olan herkes birer mehdidir.

Mehdi, ADİL TÜRKİYE'dir. Mehdi, Türkiye liderliğinde yeni bir dünya (Selam/Pax-Anadolu) düzeninin (Anadolu Barışı) kurulmasıdır. Mehdi Selamdır/barıştır, adalettir. Türkiye dünyanın, dünya insanlığının kurtarıcısıdır, dünyanın Mehdi’sidir. Türkiye; 2020 yılını ADİL yasalar çıkararak, ADALET sistemimizi kurmalı, 2020 yılını Türkiye ADALET yılı, 2023 yılını da dünya ADALET yılı ilan etmeli. Dünyanın ihtiyaç duyduğu adalet, İslam Adalet sistemidir. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’in Hz. Ömer’e bıraktığı miras olan adalet. Bu adalet de ancak Türkiye liderliğinde gerçekleşebilir.

***

ABD Irak'a neden geliyor?

ABD, Kasım Süleymani’yi öldürdükten sonra, tekrar Irak’a asker gönderme kararı aldı. Yarım bıraktığı işleri tamamlamaya geliyor ABD. Bütün Kürtleri PKK çatısı altında toplayıp, 2. İsrail'i kurmak için geliyor.

1. ... Irak ve İran'ı bölmek

2. Talabani, ... ve Barzani'yi bertaraf edip, PKK'nın yolunu açmak.

3. PKK'ya devlet kurup, büyük  İsrail'e zemin hazırlamak için geliyor ABD.

***

PKK mı Türkiye’yi böler, CHP mi?

PKK (HDP) CHP’ye sızmış durumda, Türkiye'yi CHP'ye böldürme stratejisi izliyor. CHP ise; PKK (HDP) taleplerine karşılık veremeyeceği için, Türkiye'yi PKK talepleriyle AK Parti'ye böldürmeye çalışıyor. CHP’nin yeni stratejisi, PKK taleplerini Kürtlerin talepleri olarak gündemleştirip, Kürtleri AK Parti’den tamamen koparmaya çalışmak üzerine kurulu. Özellikle Kürtçe ve Avrupa yerel Yönetimler Özerklik Şartı üzerinden hareket edecek. Aynı zamanda tek parti (CHP) dönemi uygulamalarını MHP’ye savundurarak, MHP’yi de tuzağa çekmeye çalışacak. Bu gidişle bunda başarılı olacak gibi de görünüyor.  MHP bu oyuna/tuzağa gelmemeli. CHP tamamen Makyavelist bir strateji ile hareket ediyor çünkü.

***

Laik Kemalistler (Atatürkçüler) neden ERDOĞAN'ı sevmezler?

Çünkü ERDOĞAN, ATATÜRK'ün alternatifi oldu, cesareti ve yaptıklarıyla da ATATÜRK'ü şimdiden geçmiş durumda. ERDOĞAN, ATATÜRK'ü geçti ve ATATÜRK'ün yerine, Türkiye Cumhuriyeti'nin 2. Kurucusu (15 Temmuz 2. Kurtuluş Savaşı) olarak tarihe geçti. İşte Erdoğan’ı bundan sevmiyorlar. Diğer sebepler birer ayrıntıdan ibarettir.

***

Makyavelist Tarikatlar

 

Türkiye'nin başına gelen en büyük (Makyavelist) felaketler;

 

1. Makyavelist Kemalizm (CHP) Tarikatı/Cemaati; Türkiye’nin en büyük tarikatı olarak, Erdoğan’ı devirmek için işbirliği yapmayacağı iç ve dış odak yok. Abdülhamid Han’ı deviren İttihat ve Terakki ruhunu, Edoğan’ı devirmek için taşıyor.

 

2. Makyavelist  Apoizm (PKK-HDP) Tarikatı; komünist PKK gidip kapitalist-emperyalist ABD (İsrail) askeri oldu. Büyük İsrail için Kürtleri feda ediyor. Kürtlerin kanını akıtarak İsrail’in sınırlarını genişletiyor.

 

3. Makyavelist Gülenizm (FETÖ) Cemaati; ABD (İsrail) ile işbirliği yapıp, Türkiye’nin işgal (15 Temmuz) girişimine meze oldu. Anadolu’nun gücünü, emeğini, … ABD çıkarlarına feda etti.

 

Sürekli vatanı Kemalistler kurtardı edebiyatı yapılıyor. Türkiye'yi Kemalistler değil, dindarlar kurtardı. Kemalistler dindarların kurtardığı vatanı yönettiler. Hem de yıllarca dindarları ezerek yönettiler. Kimsenin Kemalistlere minnet borcu yoktur. Tam tersine, Kemalistlerin bu millete (Türk, Kürt, Arap, Çerkez, Ermeni, … Alevi, Sünni, …) borcu vardır.

 

İslami (Nurcu) kesimin FETÖ’den, Kürtlerin PKK (HDP)’dan, … bütün Türkiye’nin ise Kemalistlerden alacağı vardır.

*

ABD’nin baş belası Evanjelizm, Türkiye’nin baş belası Kemalizm

 

ABD'de Evanjelizm, Türkiye'de Kemalizm en büyük tarikattır.

Evanjelizm Tarikatı, Cumhuriyetçi Parti

Kemalizm Tarikatı, CHP ile temsil ediliyor.

Kemalizm Tarikatı şu anda; İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin, Antalya, Muğla, Aydın, Eskişehir, ... gibi büyükşehirleri ve illeri yönetmektedir. FETÖ gibi kadrolaşıyorlar. Kendilerinden olmayanları dışlıyorlar.

Makyavelizmi Gülenciler de kullandı. Devlet kadrolarını ele geçirmek için her yolu mubah gördüler. Şimdi Kemalistler kullanıyor. Hatta Kemalistler 100 yıldır Makyavelizm’i kullanarak devlete sızıp, devleti ele geçirip, insanımızı ezdi.

*

Ha FETÖ ha KEMALİZM

 

ÖSYM eski Başkanı Ali Demir dönemi ile Kemalist eski başkanlar dönemi arasında ne farkı var? 80 yıl boyunca Kemalistler sınavsız devlet kadrolarına kendi (Kemalist/laik) adamlarını aldılar, kadrolaştılar. Sonra Kemalistlerden kadrolaşma bayrağını FETÖ devraldı. Hem darbeci hem devlete sızma tarikatlarıdır bunlar. FETÖ ile ADD, ÇYDD, … gibi Atatürkçü derneklerin devlete sızması aynıdır. Türkan SAYLAN ile Fethullah GÜLEN arasında; devlete sızma, amaca ulaşmak için her yol mubah anlayışı aynıdır. Gülen (Gülenizm) de darbelere kalkışmıştır, Kemalistler (Atatürkçüler) de darbelere kalkışmıştır. Zihniyet aynıdır. Benden olmayana yaşam hakkı yok felsefesi ikisine de hakimdir. Gülen nurculuğu kullanmıştır, Kemalistler Atatürk’ü kullanmıştır. Nasıl ki Kemalist darbeler ilhamını Nutuk ve Atatürk’ten alamayacaksa, Gülen de ilhamını Risale-i Nurlar’dan ve Bediüzzaman Said-i Nursi’den alamaz. Kemalistlerin yaptığı darbelerden Atatürk ve Atatürkçülük sorumlu tutulamayacağı gibi, Gülen’in darbesinden de Bediüzzaman Said Nursi ve Nurculuk sorumlu tutulamaz.

07.01.2019

 

https://www.milatgazetesi.com/galip-ilhaner/makyavel-kemal-ekrem-ve-makyavelist-chp/haber-227419

 

 

***


Galip İlhaner

Makyavel Kemal Ekrem ve Makyavelist CHP

07.01.2020 00:02

Aslında Kemalizm Tarikatı da Makyavelist bir tarikattır. Geçmişten günümüze Makyavel’in ruhuyla hareket etmiştir. İttihat Terakki’den CHP’ye, Makyavel’in ruhu bu jakoben (Kemalist) tarikatta mevcuttur.

Makyevelizm kavramı, Niccolò Machiavelli ile anılır. Makyavelizmi en iyi,  Makyavel’in ”Hükümdar/Prens” isimli kitabıyla anlatmak mümkündür.  Machiavelli, “amaca ulaşmak için her yol mubahtır” anlayışını, felsefesini bu kitapta ayrıntılı bir şekilde işlemiştir.

Aslında Makyavelli hiç ölmedi. Makyavelli’nin ruhu, amaca ulaşmak için her yolu kullananlarda hep yaşadı, yaşamaya da devam ediyor. Günümüzde de yaşıyor. Makyavelli’nin günümüzdeki en önemli temsilcileri; Netanyahu, Donald Trump ve Kemal Kılıçdaroğlu (ekibi) olarak karşımıza çıkmaktadır.

ABD, İsrail, gibi güçlerin en temel motivasyonu Makyavelizm felsefesidir.

ABD, Bin Ladin’i kullandı, işi bitince ortadan kaldırdı.

ABD, El Bağdadi’yi kullandı, işi bitince ortadan kaldırdı.

ABD, en son Kasım Süleymani’yi ortadan kaldırdı.

CHP’de Atatürk yerine Makyavel egemen.

Makyavelli, son birkaç yıldır Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve CHP’nin politikalarında son derece etkili bir figür ve Makyavelizm Felsefesi CHP’nin temel felsefesi haline gelmiş durumda. CHP Atatürk’ü bıraktı ve Makyavel’e geçiş yaptı adeta. Kemalizm ile Makyavelizm birbirinin eşiti haline geldi. Özellikle 31 Mart yerel seçimlerinde Makyavelizm çok etkili bir şekilde kullanıldı CHP tarafından. Mesela, Allah’ı inkar eden CHP İstanbul İl Başkanı Canan hanım, iftardan iftara koştu, ellerini semaya kaldırıp iftarda yapılan dualara eşlik etti.

CHP İstanbul Büyükşehir adayı Ekrem bey ise; rakılı/içkili sofralardan uzak durdu,  seçim sürecinde Cuma namazı çıkışlarında dindar başkan pozları verdi. O da iftardan iftara, namazdan namaza koştu. Yasin bile okudu camide.

Ama, seçim geçtikten sonra tekrar eski hallerine, rakılı sofralarına, yani asıllarına döndüler. Artık Ekrem beyi cumalarda bile göremiyoruz.

Öte yandan Kemal bey çok sayıda partiye eş başkan oldu. Libya tezkeresinde açık bir şekilde gördük ki; meclisteki ve meclis dışındaki muhalif partilere de liderlik yaptı. Baraj altında kalırsınız şantajıyla, yeni kurulan/kurulacak partilere de liderlik yapıyor M. Kemal bey.

1.CHP,  2. İYİ Parti, 3.Saadet Partisi, 4. Gelecek Partisi, 5.Babacan/Gül Partisi (daha kurulmadan CHP etkisinde), 6.HDP (PKK)

İşte Kemal bey bu partilerin tamamına liderlik yapıyor.

Kemal bey PKK için de oldukça Makyavelist davranıyor.

" Selahattin Demirtaş olayı bir demokrasi ayıbıdır. Demirtaş'ın Cumhurbaşkanlığı seçimine girmesine izin veriyorsunuz ama sonra hapse atıyorsunuz. Türkiye'de demokrasi olduğunu hiç kimse dünyaya anlatamaz" diyerek, PKK’lı Selahattin beyi PKK’lı olarak da görmüyor.

Abdullah GÜL’ün cumhurbaşkanlığı adaylığını engellemek için ellerinden gelen her şeyi yaptılar, sonra Gül’ü cumhurbaşkanı adayı yapmaya kalkıştılar. Meral hanım veto etmeseydi, Abdullah GÜL, CHP’nin resmi cumhurbaşkanı adayı olacaktı.

HDP üzerinden PKK ile seçim ittifakı da yaptılar, sonra “Terör örgütlerine kim destek veriyorsa, Allah belasını versin” dediler. Tam bir Makyavelizm örneği.

Eşleri PKK’lı Selahattin’in eşinin doğum günü partisine koşan Kemal ve Ekrem beyler,…

“Akdeniz’de bir Türkiye yok”,  diyen Kemal bey, sonra:  Libya’da ne işimiz var”, diyen Kemal bey.

Görülüyor ki CHP’nin Kemalist Makyavelist ruhu artık birleşmiştir. Makyavelizm CHP ve Kemalizmi esir almıştır. Bu ruh tedavi edil(e)mezse, Türkiye’yi de CHP’yi de çok zor bir süreç bekliyor.

***

https://www.milatgazetesi.com/galip-ilhaner/makyavel-kemal-ekrem-ve-makyavelist-chp/haber-227419

  
62 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın