Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret326947
 Merkez Kitabevi - Galip İLHANER 

Anasayfa

 
 
 
 • 1
 •  
 • 2
 •  
 • 3
 •  
 • 4
 •  
 • 5
 •  
 • 6
 •  
 • 7
 •  
 • 8
 •  
KCK’nın Bölünerek, Türkiye’yi Bölme Stratejisi – Galip İlhaner VAN 15 Haziran 2016 Altan Tan’ın çıkışı neyin habercisi?.. KCK güdümlü ‘particikler dönemi’ geliyor!.. Altan Tan ile Selahattin Demirtaş arasında baş gösteren ‘yol ayrımı’ polemiği, Türkiye’nin şimdilik dar etnik temelli tek siyasi düzlemi olan HDP çevrelerinde nereye varacağı pek kestirilemeyen ilginç bir süreci de başlatmış gözüküyor. ALTAN TAN NEDEN BU ZAMANI BEKLEDİ? Söz konusu ‘ayrışma’ söylemi ve durumunun, parti üzerindeki ‘teröre destek’ suçlamalarını hafifletme amaçlı ‘muvazaalı’ bir girişim olma ihtimali yüksek… Zira Altan Tan, PKK’yı ve şiddeti eleştirmeyi neden son ana bıraktığının cevabını henüz verebilmiş değil… ÇÖZÜLME HIZLI GELİŞEBİLİR… Ancak Altan Tan’ın Öcalan’a yakınlığı da bu tartışmalarda göz ardı edilmemeli… Bu gelişme Öcalan kanadı ile Kandil arasındaki güven sorununa da işaret ediyor olabilir. Eğer durum böyle ise, çözülmenin hızlı olması beklenebilir…
PKK’DAN BESLENEN 100 BİN İNSAN!.. Neticede PKK, tam bir holdingleşmeye doğru gitmektedir. Sermayesi ‘kan’ olan, karşılığında uluslararası fonlarla kasasını dolduran ‘vampir holding’… Bugün PKK’dan ‘ekmek yiyen’ 100 binin üzerinde insan var!.. PKK, TAŞERONLUKTAN İŞVERENLİĞE (HOLDİNGLEŞMEYE) GEÇİYOR! PKK’nın mevki-makam dağıtan bir holdinge dönüşmesi, kitle tabanını da artırıcı bir etkiye sahip… Milletvekilliği, belediye başkanlığı, belediye meclis üyelikleri, STK yöneticilikleri… gibi çok sayıda pozisyona yönetici atayabildiğini kim inkar edebilir?..
15.06.2016
15.06.2016
Bundan sonra, yeni şehirlerin kurulması ile birlikte yeni bir Kürt sosyolojisi ortaya çıkacaktır. Bu sosyoloji, “Benim Devletim TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ”dir sosyolojisidir. İşte PKK ve yandaşlarını kahreden durum budur. Bu sosyoloji oluşuyor ve PKK bu durumun farkındadır. Bundan dolayı PKK, yeni şehirlerin kurulmasını engellemek için her şeyi yapacaktır. PKK Kürtler’e sizin devletiniz Türkiye değil dedirtmek için her şeyi yapacaktır. Yeni mücadele PKK ile Kürtler arasındadır da artık. Kürtler; “Türkiye Cumhuriyeti Benim Devletimdir ve TSK Milli bir ordudur ve benim ordumdur” diyecektir. PKK; “Türkiye Kürtler’in devleti değildir, kendi devletimizi kuracağız ve PKK Kürtler’in ordusudur” dedirtmeye çalışacaktır. Bakalım, PKK mı kazanacak? - Kürtler mi kazanacak? Buna büyük ölçüde, “Benim Devletim Türkiye Cumhuriyeti’dir - T.C.’dir. MİLLİ Ordum TSK”dır. Diyen, Kürtler karar verecektir.
Vatandaşı bölme planları PKK'nın sosyal medya üzerinden Kürtlere karşı Türkleri ayaklandırmaya çalıştığını belirten İlhaner, “Türkleri tahrik ederek, ‘Kürtleri istemiyoruz, ne halleri varsa görsünler. Batı illerinden gitsinler' propagandasını yapıyor. Son günlerde sosyal medyada ve özellikle twitter'da, son derece ayrıştırıcı ve radikal “taglar” dolaşıyor ve bu taglar sürekli üst basamaklarda yer alıyor. Mesela #KürtlerKatledilsin #KürtünFaturasınıÖdemiyorum#KürtlerTehcirEdilmelidir #KortlorKodlodolson taglarını açanlar ve yönlendirenler, gerçek isim yerine sembol isimleri tercih ediyorlar. Özellikle ülkücüleri tahrik ediyorlar. İki milletin arasında sokak çatışmasına zemin oluşturmaya çalışıyorlar. Buna benzer taglar önümüzdeki dönemde Kürtler tarafından da açılıyormuş gibi yeni taglar açılabilir” dedi.
10.06.2016
10.06.2016
Sosyal Medyanın Kripto Provokatörleri, Türk-Kürt Ayrışması Peşinde Galip İlhaner VAN 9 Haziran 2016 Kürtler, PKK’ya açıkça karşı çıktı… Türkiye’nin ‘Suriye’ olmasına onay vermedi… Hendeklere destek vermedi, ‘kontrollü göç’ ile güvenlik güçlerine alan açtı… PKK ile çatışmayı bile (Dürümlü örneği) göze aldı, ihanete ortak olmadı… PKK’yı değil, kendi devletini (Türkiye) seçti… Kürtler Cizre’de, Sur’da, Nusaybin’de, Silopi’de, Lice’de, Varto’da, Yüksekova’da kendi devletleri yerine PKK’yı destekleselerdi ‘belki’ bugün Türkiye topraklarında ABD, AB, NATO, Rus askerleri olacaktı!.. Yapılan hesap, Amerikalarda müzakere edilen dosya içeriği ve varılmak istenen nokta da, tam da buydu aslında… PKK, iç savaş hesabını tutturamadı; kaybetti…
KÜRTLER PKK’YA İHANET ETTİ PKK'ya göre; KÜRTLER, PKK'ya ihanet etti. Kürtler, devrimci hendek (halk) savaşı ile, iki tercih arasında kaldı ve bir tercih yapmak zorunda kaldı. Ya PKK terör örgütünü seçecekti ya da kendi ülkesi olan Türkiye’yi seçecekti. Kürtler burada radikal bir karar verdi ve PKK’yı değil, vatanını, kendi ülkesini, kendi devleti olan Türkiye’yi seçti. Kürt Halkı; Cizre, SUR, Nusaybin, Silopi, Lice, Varto, Yüksekova,... da PKK’yı desteklemedi ve PKK’dan kaçtı. Eğer Kürt halkı; Cizre, SUR, Nusaybin, Silopi, Lice, Varto, Yüksekova,... da PKK’yı ve PKK’nın derin güçler adına yaptığı işgali destekleseydi,… bugün Türkiye topraklarında ABD, AB, RUSYA,… askerleri ve işgali bile söz konusu olabilirdi. Yapılan plan buydu. Yapılan plan dış müdahale ile Türkiye’nin bölünmesiydi. BM, NATO, AB, ABD, Rusya,… gibi güçlerin olaya müdahale etmesiydi beklenen. Ama, Kürt Halkı bu oyunu bozdu. Kürt Halı bu oyunu bozduğu için hem PKK hem üst akıl tarafından cezalandırılma yoluna gidilecektir.
09.06.2016
08.06.2016
Almanya, Müslümanları ‘tehcir’ etmek istiyor!..- Galip İlhaner VAN 4 Haziran 2016 Türkiye’de ve bölgemizde son beş altı yıldır yaşananlara bakıldığında, aslında tüm bunların ‘iki’ cümlenin intikamı olduğunu görmemiz zor değil… İki cümle dediysek, öyle ağızdan çıkıp atmosferde kaybolan cinsinden değil… Küresel sömürgeci sistemin çarklarına levye etkisi yapan… “One Minute!..” Ve “Dünya beşten büyüktür!..”
TEK MİLLET BÜYÜYOR – TÜRKİYE’DE ANADOLU MİLLETİ, DÜNYADA İSLAM (ÜMMET) MİLLETİ Bizim de lise yıllarından beri kullandığımız ve savunduğumuz, ‘TEK MİLLET’ – ‘ANADOLU MİLLETİ’ anlayışı, gerçeği,… gün geçtikçe İSLAM Dünyasında da Türkiye’de de tutmaktadır. Türkiye’de AnAdolu Milleti (Türk, Kürt, Arap, Ermeni, Laz, Çerkez, Zaza, Arnavut, Boşnak, Pomak,…) = TEK MİLLET Dünyada İSLAM ÜMMETİ = TEK MİLLET TEK MİLLET güç kazandıkça, dünyanın efendilerinin egemenlikleri sarsılmaya başladı. TÜRKİYE, küresel güç olmaya doğru giderken, egemenler son derece rahatsız. Bundan dolayı Türkiye tam bir kuşatma ile karşı karşıya. TEK MİLLET tuttu, dünya çıldırdı. Dünya PKK ve Ermeniler üzerinden; Almanya, ABD, İsrail, Rusya,... aslında TÜRKİYE'den; ‘One Minute’ ve ‘Dünya 5'ten büyüktür’... hesabını soruyorlar.
04.06.2016
03.06.2016
BARZANİ HER AN DEVRİLEBİLİR! Bunun için Barzani faktörünün zayıflatılması gerekiyor… Uzun dönemde, yerine PKK’yı yerleştirmek üzere Barzani’yi devirmek isteyeceklerdir… Kısacası ABD, İsrail, PKK, İran ve Talabani, Barzani’ye karşılar… Hatta belki dünyayı şok edecek bir gelişme şeklinde Barzani’yi her an devirebilirler de!.. Mesela bu bağlamda son bir gelişme olarak İran’ın Barzani’yi ülkesine davet etmesine dikkat çekici… Barzani, hemen her gün Sünni Kürt vatandaşlarını idam ettiği haberleriyle çalkalanan bir ülkeye neyin görüşmesine davet edilmiştir?.. Barzani’nin, bir PKK süikasti ile devre dışı bırakılması da mümkündür…
Önce BM’de Temsil, Arzı Mevud PKK'dan Arzı Mevud İsrail'e Doğru - Galip İlhaner 30 Mayıs 2016 PKK'nın Suriye'de sözde “devlet” özde ise Siyonizm hizmetkârı olacak yapıyı kurabilmesi için uluslararası meşruiyete ihtiyacı olduğuna belirten Kürt Siyasetçi Galip İlhaner, “Arz-ı mevud'a ulaşmak isteyen şeytan, “DAİŞ'i yenen güç” olarak PKK'yı ağır silahlarla donatıp uluslararası ‘meşruiyet' sağlama hesabında. Bunu da PKK'yı, BM'de temsil edilir hale de getirerek yapacaklar” dedi. “DAİŞ'e karşı Rakka'ya bir ‘taarruz zaferi' görüntüsü altında sürülen PKK, dünyanın büyük güçlerinin yenemediği terör örgütünü yendi” imajı için çalışılacağını kaydeden İlhaner, “PKK'ya Suriye'de sözde bir uydurma meclis kurarak BM'de temsil edilir hale getirmeyi planlıyorlar. Bütün bu planları bozabilecek yegane güç Türkiye Cumhuriyeti devletinden başkası değildir” diye konuştu.
30.05.2016
30.05.2016
Şİİ İRAN İLE Şİİ IRAK VE LAİK (ve SÜNNİ) TALABANİ BİRLEŞMESİNE DOĞRU Enteresan entrikalardan biri de ABD ile İRAN arasındaki ilişkilerin, gittikçe Bizans entrikalarına rahmet okutacak ilişkilere dönüşmesidir. İran olası bölünmesinin önüne geçmek için TALABANİ ile sıkı bir ilişki içinde. Kendisine Talabani’yi değil Barzani’yi tehdit olarak görüyor. İran Şİİ Irak ile birleşmenin yollarını da arıyor. Bu şekilde hem topraklarını genişletecek hem de olası KÜRT bölünmesinin önüne geçmiş olacak. Şİİ Irak ile birleşmesinin önündeki en büyük engel coğrafi sınırlar. Zira Şİİ Irak ile Şİİ İran arasında SÜNNİ KÜRTLER (Barzani-Talabani) bulunmaktadır. Kürtler’in tamamı le birleşmek hem riskli hem de İran için imkansız. Ama, bir kısmı ile birleşmek mümkün. Burada LAİK ve Sünni KYB, yani TALABANİ faktörü devreye giriyor. İran’ın uzun dönemli stratejisi; 1. Şİİ Irak ile birleşmek, 2. Kürtler’i tehlike olmaktan çıkarmak,
PKK’YI BM’YE ÜYE YAPACAKLAR!.. PKK’nın ‘devlet’ kurabilmesi için uluslararası meşruiyete ihtiyacı var. Bunu da büyük ölçüde ‘IŞİD’i yenen güç’ olarak kazanacak. IŞİD’i bütün dünya yenemedi ama, PKK yendi/yenebildi efsanesi oluşturulacak… PKK için Kobani’de bir efsane oluşturmayı kısmen başardılar. Kürtler’e de bir ‘Kürt Kurtuluş Savaşı’ geçmişi oluşturdular. Kobani bahanesi ile PKK’yı güçlendirdiler… Kobani bir ‘savunma savaşı’ydı, Rakka ise bir ‘taarruz savaşı’ olarak tasarlanıyor. PKK, dünyanın büyük güçlerinin yenemediği IŞİD’i Rakka’da yenecek, onları Rakka’dan çıkaracak ve ‘PKK – Suriye’ devleti için en önemli adımlardan biri atılacak. Büyük güçler IŞİD’i yenen güç olarak PKK’yı ağır silahlarla donatıp uluslararası ‘meşruiyet’ de sağlama hesabında… PKK’yı, BM’de temsil edilir hale de getirecekler.
29.05.2016
28.05.2016
Müslüman Kürt halkının, çocuklarının İsrail için ölmesini istemediklerini belirten Çocuklarımızı Geri Verin Derneği Başkanı Galip İlhaner, “Bir çok aile çocuklarının peşine düşmekten korkuyor. Ailelerin çocukları için PKK’ya tepki göstermeleri teşvik edilmelidir. Devlet akıllıca bir organizasyonla bu ailelere ulaşırsa insanlar çocuklarını PKK’dan istemek için seslerini yükseltebilirler. Örgütün çözülmesi ve ard arda gelen teslim olmaları bölgede memnuniyet oluşturmuş durumda. Hiç bir aile çocuklarının gidip İsrail için ölmesini istemiyor. Kürt halkı PKK’yı meşru görmüyor. Türkiye’de savaşmak için tek bir neden dahi olmadığını Kürt halkı çok iyi biliyor. Bir grup öne çıkıp buna öncülük ederse PKK’dan çocuklarını isteyenlerin sayısı artacaktır. Bazı Kürtler, PKK’dan kurtulmak için çocuklarından bile vazgeçecek duruma geldi.
PKK'nın çözüm sürecini bitirerek marjinalleşme sürecine girdiğini belirten Kürt Siyasetçi Galip İlhaner, “Devlet çok ciddi hatalar yapmazsa, dokunulmazlıkların kalkmasıyla birlikte, PKK ve HDP'nin marjinalleşme süreci daha da hızlanacaktır” tespitinde bulundu. Bunun ilk belirtisinin, Kürt halkının “Çukur Siyaseti”ni desteklememesiyle ortaya çıktığını, ardından 1 Kasım genel seçimlerinde PKK ve HDP'ye sandıkta açık bir tavır konulduğunu söyleyen İlhaner, “Eğer yeterli güvenlik önlemleri alınsaydı, HDP barajı da aşamazdı” dedi. Geçmişte yapılan hatalar Terör örgütü PKK'nın sözde lideri Öcalan'ın Kürtler üzerinde “zorla yola getirme” yöntemini bölge halkı üzerinde uzun yıllar denediğini hatırlatan İlhaner, “Devletin ve geçmiş hükümetlerin yaptığı hatalar nedeniyle, Kürtlerin yoğunlukta yaşadığı yerlerde ‘Zorun Rolü' teorisi kısmen benimsendi” ifadelerini kullandı.
28.05.2016
26.05.2016
Şimdi kurulacak devlet (kanton, özerklik,…)’in kadroları belirleniyor. ABD’yi ve İran’ı arkasına alan Cemil BAYIK, kendisinin başkanlığında ısrarlı. Rusya’yı arkasına alan Murat KARAYILAN ve Demhat AGİT ise Abdullah ÖCALAN’ın başkan olarak ilan edilmesini istiyorlar. Olmazsa ÖCALAN sembolik başkan olarak ilan edilecek. Eğer BAYIK VE EKİBİNİ aşamazlarsa Salih MÜSLİM üzerine oynuyorlar. Müslim de RUSYA desteğine güveniyor. Salih MÜSLİM tamamen yalnız kalmış durumda. MÜSLİM, PKK tarafından başarısız biri olarak görülüyor ve adam yerine bile konulmuyor. Bundan dolayı da Cemil BAYIK ile anlaşamıyor. İki taraf da Salih MÜSLİM’i adam yerine koymuyor aslında. PKK, Suriye devleti için mevki makam dağıtıyor. Mevki makam kavgası şimdiden başladı. Suriye PKK devletinin başına kimin geçeceğine ise; ABD, İran, İsrail,... (Cemil BAYIK), RUSYA, AB,... (Salih MÜSLİM, Murat KARAYILAN) karar verecek
PKK yıllarca; Kürdistan'da Zorun Rolü teorisine uygun bir şekilde, beşikteki çocuğu dahi öldürerek, davrandı. PKK’nın Zorun Rolü teorisi; 1. Darbesini Kürtler’in Demokratik Özerklik BAAS Diktatörlüğünü desteklememesi ile yedi. 2. Darbesini Devrimci Halk Savaşına Kürtler’in destek vermemesi ile yedi. 3. Darbesini 1 Kasım seçimlerinde yedi. 4. Darbesini DÜRÜMLÜ katliamı ile yedi. 5. Darbesini dokunulmazlıkların kaldırılması ile yiyecek. Kısacası Abdullah ÖCALAN’ın Kürdistan’da Zorun Rolü teorisi çöktü. Kürt Halkı bu safsatayı bitirdi.
26.05.2016
21.05.2016
BU İNSANLAR NEDEN ÖLDÜ? Olayı analiz etmemiz ve bir sonuca varmamız gerekirse, bu insanlar, PKK’ya açık ve net bir tepki koydukları için öldürüldüler; “Bu ülke bizimdir ve bu ülkeyi kimseye böldürmeyiz” dedikleri için öldürüldüler… PKK’ya artık, “Sizin yaptıklarınıza razı değiliz!” dedikleri için öldürüldüler… Kürt köylüler Dürümlü’de, “Ey PKK! bizi kendi insanımızın öldürülmesine alet edemezsin” mesajını açık ve net bir şekilde vermiştir. Diyarbakır’ın Müslüman Kürt vicdanı ihaneti kabul etmedi… PKK’nın dış güçlerin maşası olduğuna, çözüm sürecine ihanet ettiğine, Sur’da nasıl bir yıkıma sebep olduğuna, Türkiye’yi, Suriye gibi derinleşmiş bir iç savaşa çekme amacı için nasıl gayret gösterdiğine şahit olan Kürt vatandaşlar, o patlayıcı yüklü kamyonu gizlemeye ve insanların ölümüne sessiz ve tepkisiz kalmaya razı olmamıştır. Kürt vatandaşlar kısacası PKK’ya, “Bu uğurda; birlik, beraberlik, kardeşlik uğrunda gerekirse canımızı da feda ederiz” mesajını vermiştir.
HDP/PKK ULUSLARARASI ‘MÜDAHALE’ İSTİYOR Bizde ise HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Amerika dahil bir çok Avrupaülkesi de AB dahil, çözüm sürecine dönülmesi konusunda çağrılar yapıyor. Gözlemcilik, arabuluculuk, garantörlük de dahil her türlü desteği sunmaya hazırlar” açıklamasında bulundu. Demirtaş’ın son derece önemli ve ‘önemsenmesi’ gereken bu benzeri açıklamaları, Türkiye’nin terör sorununa yabancı güçlerin müdahil olma ‘riskinin’ güncelliğini koruduğunu bir kez daha hatırlattı. Nihai kanaatimizi kestirmeden ifade ederek devam edelim; Türkiye, Sudan gibi bölünme tuzağına çekilmeye çalışılırken, Kürtler de Yahudi – İsrail’in Gargat Ağacı olarak konumlandırılmak isteniyor. KÜRTLER’E BİÇİLEN ROL… Şimdi sıra ikinci bir İsrail olmaya aday, muhayyel ‘Kürdistan’ın kurulmasında… Dört ülke uğraştırılarak İsrail’in güvenliğini garanti altına alınacak.
18.05.2016
14.05.2016
CHP UZUN YILLAR SONRA İLK KEZ KİLİT PARTİ OLDU Durumun CHP tarafına baktığımızda ise; PKK’nın marjinalleşmekten kurtulmak için CHP’yi kullanmak istediğinin henüz farkına varılamadığı görülüyor. CHP, ERDOĞAN karşıtlığından dolayı bu oyuna gelebilir. PKK’daki CHP ile ittifak isteğinin karşılığı, daha çok CHP’nin tavrına bağlı. PKK/HDP’nin marjinalleştirmesi fırsatı yakalanmışken CHP’nin takınacağı tutum hayatidir. CHP, PKK/HDP’nin elinden tutup kurtacak mı? Yoksa büyük bir oyuna gelip kendisiyle beraber Türkiye’ye ve Kürtlere de kaybettirecek mi? Bunu zaman gösterecek.
PKK’NIN EN BÜYÜK KORKUSU MARİNALEŞME SÜRECİNE GİRMESİDİR. PKK’nın en büyük korkusu marjinalleşme sürecine girmesidir. PKK bu marjinalleşme gerçeğinden nasıl kurtulacağını tartışmaya açmış bulunmaktadır. PKK’da kafalar karışık, olası bir erken seçimde; BAYIKÇILAR, seçime girmeyip seçimi BOYKOT etme taraftarıdır. ÖCALANCILAR, seçimlere CHP ve başka guruplarla ittifak yapma taraftarıdırlar. BAĞIMSIZ adaylarla seçimlere girme taraftarları ise şu anda azınlık durumundalar. PKK, marjinalleşmeye doğru hızlı bir şekilde gitmektedir. Aslında çözüm sürecini bitirenin biteceği, marjinalleşeceği ortadaydı. PKK, çözüm sürecinin sonunda; marjinalleşeceğini, silah bırakırsa biteceğini, ve gerçek amacı olan Türkiye’yi bölme amacına ulaşmadan tasfiye olacağını,… iyi biliyordu. Çözüm sürecini de zaten, gerçek amacı olan Bağımsız Birleşik Sosyalist Kürdistan hedefinden vazgeçmediği için bitirmişti.
12.05.2016
11.05.2016
KÜRTLERDEN DESTEK BULAMAYAN PKK ÇEKİLİYOR Kürt Siyasetçi Galip İlhaner ise, “PKK, tam anlamıyla bir Türk-Kürt savaşı çıkarmak istiyor. Bu denli bir savaş ise ancak devletler arasında olur. PKK böyle bir savaşı çıkaramazsa Kürtleri, Türkiye’den ayıramayacak ve sonu gelecek. PKK’nın tek taraflı ateşkes kararı ise şehir savaşında verdiği ağır kayıplar ve Kürtlerin desteğini kaybetmesinden dolayı alınmıştır. PKK, Suriye’ye çekilerek imaj yenilemek ve Kürtler üzerinde güven tazelemek istiyor. Ama ne yaparlarsa yapsınlar fayda etmeyecek. Çünkü Kürtler PKK’nın gerçek yüzünü gördü. PKK’nın; insanlığın, Ümmet’in ,Türk-Kürt birliğinin önündeki en büyük engel olduğuna herkes şahit oldu. Kürt halkının PKK’ya olan itibarı sıfır noktasına inmiştir” ifadelerini kullandı.
TERÖRDEN, ‘DEVLETLER ARASI SAVAŞA’… PKK, ‘çatışma’ (terör ile devlet arası) sürecinden ‘savaş’ (devletler arası) sürecine geçmeyi arzuluyor ve bu yönde çalışmalarını sürdürüyor. Türk-Kürt savaşı çıkarılmadan, Kürtler’in Türkiye’den koparılamayacağı biliniyor. Bu yüzden yeni strateji, müteaddit defa denenmesine rağmen başarılı olamayan eski bir strateji olan ‘Türk-Kürt Savaşı’ üzerine kuruluyor. PKK, Çözüm Süreci’nde de görüldüğü üzere gerçek amacı noktasında takıyyeci bir anlayışla yürüyor. Hiçbir zaman değişmeyen ‘Türkiye’yi bölme’ hedefi, Kürt toplumu nazarında ‘marjinalleşme’ korkusu sebebiyle gizleniyor. Ancak ön hazırlıklarının bittiğinden herkesin emin olması gereken sözde ‘parlamento’nun açılışı ile PKK, ‘bağımsızlık’ amaçlı savaştığını ilana hazırlanıyor.
10.05.2016
10.05.2016
İsrail ve ABD başta olmak üzere Batılı ülkelerin yıllarca kendi çıkarları için PKK’yı bir taşeron olarak kullanmaları sır değil… Şimdi PKK dişi ağrıdıkça, başı sıkıştıkça zamanında ‘emperyalist’ dediği bu ülkelerin kapısını çalmakta; onların kucağındaki yerini sağlamlaştırmaya çalışmakta… Öte yandan Kürt halkını 2. bir ‘Filistin’ yapma ihalesi de PKK’ya verilmiş durumda… Kürtler büyük maceralara; daha önce emsali görülmemiş bir tuzağa çekiliyor… Kürt halkı ‘Filistinlileştirilmeye’ çalışılıyor… PKK üzerinden ve PKK bahanesiyle bütün Kürtler Irak’ın kuzeyine göç ettirilmek ve burada sıkıştırılarak dört ülkeyle (Türkiye, İran, Irak, Suriye) savaştırılmak isteniyor… Kürt halkı Yahudiler gibi ezdirilmek ve bir devlet kurmaya mecbur edilmek isteniyor; PKK üzerinden büyük acılar çekmeye zorlanıyor… Kürt halkının en büyük sorunu PKK’dır… PKK olduğu müddetçe Kürt halkı daha büyük acılar çekmeye devam edecektir…
PKK çatışmalardan savaşa geçmeye hazırlanıyor! “PKK, çatışmaları devam ettirmek için geçerli bir gerekçe arıyor. Çünkü savaşması için tek neden dahi yok” değerlendirmesinde bulunan İlhaner, “PKK, çatışma sürecinden savaşma sürecine geçmeye hazırlanıyor. PKK, Türk-Kürt savaşı çıkarmadan, Kürtleri Türkiye'den koparamayacağını biliyor. Onun için bütün stratejisini, Türk-Kürt savaşı üzerine yapıyor. PKK'nın, gerçek amacını (Türkiye'yi bölmek) açıkça ilan etmemesinin en temel sebebi; marjinalleşme (Kürt toplumu nazarında) korkusudur. Bu marjinaleşme ve Kürtlerden destek alamama korkusu üzerine ramazan ayında daha öncede belirttiğimiz gibi çatışmasızlık ilan etmeye ama sonrasında çatışmaları büyüterek savaşmaya hazırlanıyor. HDP'nin tabanını da harekete geçirerek asker ve polisle savaştırmayı planlıyor. Çünkü PKK Kürtlere ‘bağımsızlık' için savaştığını on yıllardır beyan ediyor” dedi.
10.05.2016
09.05.2016
DEMİRTAŞ’IN HEDEFİ: TÜRK-KÜRT AYRILIĞI Kürt Siyasetçi Galip İlhaner, Demirtaş’ın ifadelerine sert tepki göstererek Kürt halkının temsil iradesinin TBMM olduğunu söyledi. Demirtaş’ın tehditlerine Kürt halkının pirim vermeyeceğini anlatan İlhaner, “Kürt halkı PKK ihanetini gördüğü için, örgütün Esed gibi bir rejim kurup Kürtleri ezeceğini biliyor. Bu yüzden örgütün kuracağı hiçbir sistemi kabul etmiyor. Kürt halkı Türkiye Cumhuriyeti’ni kendi devleti olarak görüyor. Kürt halkının iradesi TBMM’dir. Statümüz de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığıdır. Kürt halkı kendi devletini hiç kimseye böldürmez. Kendi toprağını PKK’ya vermez” diye konuştu.
KÜRTLER’İN İRADESİ TBMM – STATÜSÜ DE EŞİT VATANDAŞLIKTIR. Kürt Halkı statüsüz değildir. Türkiye bütün Kürtler’in devletidir. PKK’nın bütün amacı; Kürtler’e, ‘Türkiye Kürtler’in devleti değildir’ anlayışını kabul ettirmektir. Ancak bu şekilde Kürtler’i koparacağını düşünüyor. Yıllardır Kürt Halkı’na, Kürtçü siyaset tarafından, Öcalan irademizdir anlayışı dayatılmaktadır. Yine; Kürtçü siyaset tarafından, Yıllardır Kürt Halkı’na, Demokratik Özerklik Diktatörlüğü de statü olarak dayatılmaktadır. İrade ve statü dayatmaları kardeş kavgasının devam etmesi için bir gerekçe olarak kullanılıyor. Artık bu anlayışı değiştirmenin ve bu kardeş kavgasını bitirmenin zamanı gelmiştir. Kürt Halkı olarak, bu dayatmalara karşı çıkıyoruz ve İrademiz TBMM’dir diyoruz. Aynı şekilde, Statümüz eşit yurttaşlıktır, yani T.C. Vatandaşlığıdır, diyoruz.
05.05.2016
05.05.2016
PKK çatışmasızlık ilan etmeye hazırlanıyor Galip İlhaner VAN 22 Nisan 2016 PKK çatışmasızlık ilan etmeye hazırlanıyor! PKK’nın ve HDP’nin çukur taktiğini Kürtler tarafından desteklemeyince, TSK’nın operasyonları karşısında eriyen PKK’nın kurtuluşu ramazan ayında bulduğunu belirten ÇOGEV Başkanı Galip İlhaner, “Barış sürecini bitiren PKK’nın, çukur savaşlarını ve özyönetim ilanlarını da desteklemeyen Kürtler, PKK'yı büyük bir hayal kırıklığına uğrattı. PKK yeniden toparlanmak ve Kürtlerin tamamen nefretini kazanmamak için ramazan ayını bahane ederek tek taraflı çatışmasızlık ilan etmeye hazırlanıyor” dedi. Tarih: 22.04.2016 09:26:33
PKK ve işverenlerinden Ramazan ateşkes tuzağı Galip İlhaner VAN - 20 Nisan 2016 PKK ve işverenlerinden ‘Ramazan ateşkesi’ tuzağı! 20 Nisan 2016 PKK’nın Ramazan ayında çatışmasızlık (ateşkes) durumuna geçmesi muhtemel… ‘Onurlu’ bir ateşkes şansını çoktan yitiren örgüt, umudunu ABD, AB, İsrail, Rusya gibi beynelmilel iş ortaklarına bağlamış durumda… PKK bu süreçte ‘devlet olma’ amacıyla yeniden dizayn edilecek… Bu oyuna bir kez daha gelinmemeli… Kürt halkının, PKK’nın ‘Hendek’ ve ‘Özyönetim’ safsatasını desteklememesi, PKK’yı hayal kırıklığına uğrattı. Çözüm sürecini bitirerek Kürtlere ihanet eden PKK, Kürtler’in Özyönetim/Hendek safsatasını desteklemeyerek PKK’ya ihanet ettiğini düşünüyor.
23.04.2016
21.04.2016
ABDULLAH ÖCALAN'IN DERİN BAĞLANTILARI VE KİRLİ DOSYASI HAZIRLANMALI Abdullah ÖCALAN, ister içeri (İMRALI)'de ister dışarı (ev hapsi)'da ölsün, itibarlı biri olarak, AtaKÜRT olarak ölmemelidir. Devlet, ÖCALAN'ın KİRLİ DOSYASI'nı hazırlamalıdır. Öcalan'ın; derin güçlerle, derin odaklarla olan ilişkileri, kökeni, geçmişi, tecavüzleri, iç infazları, öldürttüğü insanlar, ihanetleri,... dosyası hazırlanmalıdır. ÖCALAN'ın; Kürtler'in anasını ağlatan adam olarak, Kürtler'e ihanet eden adam olarak, dosyası hazır olmalıdır. Öyle ki; Abdullah Öcalan öldüğünde, PKK'nın militanları bile onun için üzülmesin. PKK tabanı hayal kırıklığına uğrasın. Öcalan'ın kirli geçmişinde, bu gerçek yeteri kadar vardır. Öcalan'ın geçmişi bütün açıklığı ile açıklanmalıdır. Onun peşinden gidenler hayal kırıklığına uğramalıdır.
PKK Kızıl Kürdistan Kantonu Peşinde Galip İlhaner VAN 8 Nisan 2016 PKK, Azerbaycan ve Ermenistan arasında kuracağı Kızıl Kürdistan Kantonu Peşinde 16 Temmuz 1923 yılında kurulan Kürdistan Üzeydi, yani KIZIL KÜRDİSTAN ÖZERKLİĞİ, PKK üzerinden ve Rusya tarafından yeniden canlandırılıyor. Rusya’nın II. Mahabad oyunu devrede. Rusya 1940 yılında önce desteklediği İran Kürdistan Mahabad Cumhuriyeti’ne ihanet ederek, Kürtler’i kullanarak, yalnız bırakmıştı. SADDAM’ın Halepçe katliamında da SADDAM’ın yanında yer alarak Kürtler’e ihanet eden Rusya, Kürtler üzerinden oyun oynamaktan vazgeçmiyor. Şimdi Rusya yine yeni bir oyun peşinde.
18.04.2016
07.04.2016
PKK ile mücadelede başarılı olmanın TEK YOLU KÜRTLER’in desteğini almaktır. PKK’yı bırakmaya hazır olan bir kitle oluşmuştur. Fakat, bu kitle KÜRT ULUSALCILIĞI’ndan vazgeçmiş bir kitle de değildir. Bu kitleyi kazanmanın yolu, kendi düşüncelerine yakın bir KANAL açmaktır. Bu kanal MİLLİ bir KANAL olabilir. PKK’yı bırakmaya hazır olan kitle, kısa sürede ve AK parti ya da devletin tarafına geçmez/geçemez. Bu işin bir psikolojik boyutu vardır. Nasıl ki; AK Partili, CHPli, MHPli,… biri nasıl ki kendi partisini birden bırakmaya zorlanıyorsa, bir PKK taraftarı da bu zorluğu çekecektir. Yapılması gereken bu psikolojik eşiğin aşılması için bir KANAL açmaktır. Bu kanal, Orhan MİROĞLU üzerinden açılabilir. Orhan MİROĞLU, AK Parti’den ayrılmalı ve bir parti kurmalıdır. KÜRT ULUSALCILARI üzerinde en etkili olan parti HADEP deneyimidir. Bu partinin ismi kullanılarak, geçiş dönemi az hasarlı bir şekilde atlatılabilir.
MİLLİ KÜRTLER PKK’nın HEDEFİNDE – Galip İlhaner VAN 27 Mart 2016 PKK son günlerde Orhan MİROĞLU’nu hedef almış durumda. Bu zincirleme olarak devam edecek. Orhan MİROĞLU, Mehmet METİNER, Vahdettin İNCE, Galip ENSARİOĞLU, Muhsin KIZILKAYA, Bayram ZİLAN, Cemal TOPTANCI,… Gibi KÜRT siyasetçi ve yazarlar PKK’nın hedefindeler. Türkiye’nin bölünmesine karşı çıkan, Türkiye’nin Suriye gibi derinleşmiş bir iç savaş yaşamasını istemeyen, PKK terörüne karşı olan, birlikte yaşamaktan yana olan, Türkiye bizim devletimizdir diyen,… ve her şeyden önemlisi MİLLİ bir DURUŞ gösteren bütün KÜRT aydın ve siyasetçileri, bütün MİLLİ KÜRTLER PKK’nın hedefindedirler. Orhan MİROĞLU gibi aydın ve siyasetçiler KÜRTLER üzerinde ciddi bir etkiye sahiptirler. PKK tabanını gittikçe kaybediyor. Bu da KÜRT aydın ve siyasetçileri sayesinde oluyor.
03.04.2016
27.03.2016
AKP Hükümetinin çözüm süreci politikasını nasıl değerlendiriyorsunuz? AK Parti iyi niyetle, PKK terör sorununu çözmek için; son derece CESUR, zor ve riskli bir adım attı. AK Parti çözüm sürecini kontrolden çıkmayacağını düşünerek ağırdan aldı, seçimleri almanın bir aracı haline de getirdi, olayların bu duruma geleceğini öngöremedi. 7 kocalı hürmüz olan, uluslar arası istihbarat örgütlerinin ve güçlerin taşeronu olan, PKK terör örgütüne güvenme hatası yaptı. Evet gerçekten ERDOĞAN, PKK’nın ihanet etmeyeceğine inandı. ERDOĞAN, PKK’nın sözünü KÜRT SÖZÜ olarak algıladı. KÜRTLER İHANET ETMEDİ ama, PKK İHANET ETTİ. AK Parti Kürtler için süreci başlattı ama, bazı yanlışların yapılmasından dolayı SÜREÇ geçici bir durum olarak PKK’ya yaradı.
TAK, Dış İstihbarat örgütleri tarafından Paralel PKK olarak kullanılıyor. TAK bundan böyle PKK’nın önüne geçecektir. PKK’nın kirli işlerini üstlenmesi için kurduğu TAK aslında Gerçek/Real PKK’dır. PKK’da kontrol dışı gurup yoktur, PKK’da kontrol dışı gurup demek ölüm demektir. PKK da TAK da dış istihbarat servislerinin kontörlündedirler ve birer taşeron olarak kullanılmaktadırlar. TAK (Gerçek PKK), PYD, YPG,… uluslar arası istihbarat örgütlerinin kullandığı genel merkez olan KCK’ya bağlıdırlar. Aralarında hiç bir fark yoktur. Sadece harf farklılığı vardır. ŞEYTANIN FUTBOL TAKIMINI, PKK, DİĞER 10 ÖRGÜT VE IŞİD İLE KURDULAR Dış istihbarat servisleri Türkiye’ye karşı kullanılabilecek bütün terör örgütlerini; “Halkların Birleşik Devrim Hareketi” adıyla bir araya getirdiler.
20.03.2016
20.03.2016
Barış ve huzur ortamını sağlayalım PKK’nın baharın gelişinin kutlandığı nevruz bayramını, Zerdüşt’ün ateşini yakmak olarak gördüğünü belirten İlhaner, “Biz Kürtler olarak bu bahar Zerdüşt’ün ateşine değil, Çanakkale ruhuna koşmalıyız. Kur’an’da emredildiği gibi Müslümanlar olarak barış ve huzur ortamını tüm insanlık için sağlamalıyız. Türk ve Kürt halkları olarak birlikte yaşam iradesine, ortak kaderine, birlik ve beraberliğe, kardeşliğe, barışa koşmak için Mart aynı içindeki hormonlu Zerdüşt ateşinden uzak duralım” şeklinde konuştu.
Kürt Halkı PKK Gerçeğini Gördüğü İçin (Sur Yürüyüşlerine) Destek Olmuyor Galip İlhaner VAN - 2 Mart 2016
06.03.2016
04.03.2016
PKK; Nevruzu, baharın gelişinin kutlanması olmaktan çıkarmış, RİO KARNAVALI’na dönüştürmüş ve ZERDÜŞT’ün ATEŞİ’ne koşmak olarak saptırmıştır. Kürt Halkı 2016 Nevruzunda, ZERDÜŞT’ün ATEŞİ’ne - RİO KARNAVALI’na değil, ÇANAKKALE’ye, koşacaktır, ÇANAKKALE ruhuna koşacaktır, birlikte yaşam iradesine, ortak kaderine, birlik ve beraberliğe, kardeşliğe, barışa,… koşacaktır. Bundan böyle MART ayı Nevruz ile değil, ÇANAKKALE ZAFERİ ile anılmalıdır. BEŞTEPE (AKSARAY); bu yıl ÇANAKKALE ZAFERİ RESEPSİYONU düzenleyerek, ZAFER RESEPSİYONU’nu, geleneksel hale getirerek, bu sürece katkı yapmalıdır. MART AYI bundan böyle, ÇANAKKALE ZAFERİ ile anılmalıdır. MART AYI; Hormonlu bir Kürt ulusal bilinci oluşturma amaçlı ve ZERDÜŞT’ün ATEŞİ’ne dönüştürülerek, amacından saptırılmış Nevruz ile anılmamalıdır.
Konuyla ilgili Yeni Akit’e açıklamalarda bulunan Kürt siyasetçi Galip İlhaner, “PKK tarafında yer alan imamların büyük çoğunluğu PKK’nın dinsizliğini bilmiyor. Zaten bunların büyük bir kısmı Kur’an’dan habersiz oldukları için PKK’nın ve yaptığı terör eylemlerinin İslam’la bağdaşmayacağının da farkında değiller. Bunun yanı sıra PKK’nın imamlara baskı yapan birimleri var. İmamların örgütün yanında yer alması, dini hassasiyetlerine düşkün Kürt halkını etkiliyor. İmamların teröristlerin cenazelerinde yer alması, vaazlarında PKK’yı övücü ifadelere yer vermesi toplumda derin yaralar açıyor. Bunun çözümü ise bölgeye ilahiyat mezunu, iyi eğitim almış imamların gönderilerek örgütün dini istismar etmesini önlemektir” diye konuştu.
04.03.2016
29.02.2016
TÜRK – KÜRT SAVAŞI PLANLIYORLAR Suriye 3’e bölünüyor. Suriye’yi 3’e bölenler; ABD, Rusya, İran, İSRAİL,… gibi güçler, TÜRKİYE’yi de bölme planları yapıyorlar. İran ile anlaştıklarına göre, önce Türkiye’yi bölmeyi planlıyorlar demektir. İslam dünyasının liderliğini İRAN’a veriyorlar. İran mezhepçi olduğu için İSLAM dünyasını bir araya getiremez. Ama, bu tam da onların istediği bir durum. Türkiye’nin, İSLAM dünyasının lideri olmasını engellemek için, İran’a yol veriyorlar. Türkiye’yi engellemenin en önemli en büyük en etkili yolu ise; Türk – Kürt Savaşı çıkarmaktır. PKK (PYD-YPG,…) üzerinden Türk – Kürt Savaşı çıkarmayı planlıyorlar. Tarihin hiçbir döneminde, Türk – Kürt Savaşı olmadı. Türk – Kürt hep ittifak içinde oldu. Çözüm süreci ile birlikte Türk – Kürt ittifakı daha da pekişecekti.
TÜRKİYE’Yİ TERÖRLE YAN YANA GETİREMEZLER – Galip İlhaner VAN – 21 Şubat 2016 Kürt Siyasetçi Galip İlhaner de, “Türkiye’nin terör örgütlerini yanına alması düşünülemez. Bunlar Kürt halkını terör örgütlerinin temsil ettiğini söylüyor. Ama söz konusu terör örgütleri en çok Kürtlere zarar veriyor. Türkiye’yi PKK ve PYD ile dolayısıyla terörle yan yana getirmeye çalışıyorlar. Hem Türkiye’yi DAEŞ’e destek vermekle suçluyorlar hem de ‘Terör örgütleriyle neden iş birliği yapmıyorsun’ diyorlar. Türkiye’nin içerisinde bulunduğu acı ve gözyaşı ikliminde sergilenen bu ikiyüzlü tavrın kabul edilmesi söz konusu değil. HDP artık Kürt halkı tarafından da destek görmüyor. Yeniden seçim olsa HDP dibe çakılır” açıklamasında bulundu.
27.02.2016
21.02.2016
Türk - Kürt Savaşının zeminini Hazırlayarak, PKK’ya Bağımsızlık İçin Savaşma Gerekçesi Oluşturmak - Galip İlhaner 19 Şubat 2016
ABD ve Rusya’nın Suriye’deki ateşkes görüşmelerini gazetemize değerlendiren KCK ve Terör Uzmanı Galip İlhaner, “I. Sykes-Picot anlaşmasıyla Osmanlı toprakları olan Suriye ve Irak, gizli bir anlaşma ile İngiltere-Fransa arasında paylaşılmıştı ve bugün İngiltere’nin yerini ABD, Fransa’nın yerini ise Rusya alarak II. Sykes-Picot anlaşmasını yapmış durumdadır. ABD ve Rusya II. Sykes-Picot anlaşmasını tüm dünyanın gözleri önünde yapıyor. Dünyanın gözünün içine baka baka Suriye ve Irak topraklarını kendi aralarında yapılmış durumdalar. ABD büyük pay olarak Irak’ı, Rusya ise Suriye’yi almak konusunda anlaşmış görülüyor” dedi.
19.02.2016
14.02.2016
TÜRKİYE’Yİ PKK VE MÜLTECİLER İLE UĞRAŞTIRACAKLAR PKK’nın çözüm sürecini bozmaktaki hedefi de net bir şekilde ortaya çıkmış durumda. ABD ve Suriye ve Irak’ı paylaşmış durumdalar. IRAK, ABD’ye Suriye, RUSYA’ya verilmiş durumda. Suriye Kürtler’i bölgesi ise, PKK (PYD) üzerinden ORTAK kullanılacak. PKK, ABD ve Rusya tarafından ORTAK kullanılacak. KÜRTLER’i AKDENİZ’e ulaştıracağız vaadiyle kandırılan PKK ile işleri bittiğinde, KÜRTLER’i değil KÜRT PETROLÜNÜ AKDENİZ’e çıkaracaklar. Bu durumda; Türkiye’yi PKK ve mülteciler ile uğraştıracaklar. Suriye ve Irak haritasını çizerken Türkiye masada olmasın diye, Türkiye’yi PKK ve yeni mülteci dalgaları ile uğraştıracaklar.
Başbakan’ın Mardin konuşmasının yankılarının sürdüğünü belirten Galip İlhaner, “Terör örgütü PKK gibi gayri milli bir örgütle, Milli Türk, Milli Kürt omuz omuza beraber mücadele edeceği yeni süreç başlamıştır. ‘Milli Mücadele Ruhu’nun önünde kimse duramayacaktır” dedi. ENES BABACAN / İSTANBUL Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Mardin’de açıkladığı master plan değerlendiren Kürt siyasetçi Galip İlhaner, yeniden dirilişin başladığını vurguladı. Türkiye’nin bir millileşme sürecine ihtiyacı olduğunu “Başbakan Davutoğlu’nun Mardin’de 5 Şubat Cuma günü gerçekleştirdiği program tarihe ‘hayırlı Cuma’ olarak geçmiştir” diyen İlhaner “Milli bir kimlik altında bir ve beraber yaşamanın yeniden inşası başlamıştır” dedi.
12.02.2016
08.02.2016
Hayırlı Cuma ile Millileşme Sürecine Doğru - Galip İlhaner VAN 5 Şubat 2016 Türkiye’nin bir millileşme sürecine ihtiyacı vardı. 5 Şubat CUMA (Hayırlı Cuma) günü, MARDİN’de, Başbakan Ahmet DAVOTOĞLU, Millileşme sürecini başlattı. Hayırlı Cuma ile başlayan Millileşme Süreci hepimize hayırlı Olsun. Türkiye vatandaşı olan bütün toplumlar; Türk, Kürt, Laz, Ermeni, Arap, Çerkez, Abaza, Arnavut, Roman, Alevi, Sünni, Pomak, Boşnak,… MİLLİ bir kimlik altında bir ve beraber yaşamalıdır. MİLLİ Türk, MİLLİ Kürt, MİLLİ Laz,
PKK's 'rifle games' with children a war crime Galip İlhaner, the head of the NGO Give Our Children Back Foundation (ÇOGEV-DER), based in the province of Van in eastern Turkey, said the PKK terrorist organization has no problem with exploiting women or children for propaganda purposes, and it forces Kurdish children away from their families for this purpose. İlhaner said, "Those who are above a certain age try to keep their distance from the PKK. The organization wants to close this gap. It is easier to abduct or deceive children using various methods," and added that the terrorist organization forces these children to become involved in criminal and terrorist activities. These youth are inducted into the PKK's so-called Civil Protection Units (YPS).
05.02.2016
28.01.2016
Devlet kurumlarına yeni planlama Anadolu seçim sisteminin kurulmasını öneren İlhaner, “Türkiye 13 ana seçim bölgesine ayrılıyor. Ana seçim bölgelerinde, nüfusu 10 milyonu geçen bölge 3 seçim çevresine ayrılabilir, ya da nüfusu 1 milyonu geçen bölge 1 seçim çevresi yapılabilir. Milletvekili sayıları nüfusa göre belirlenir. TSK, Emniyet, Diyanet İşleri, Bakanlıklar ve Spor ligleri bütün kurum ve kuruluşlar bu sisteme yeniden yapılandırılmalıdır.
HDP destek veriyor PKK’nın ilan edeceği sözde ‘Kürdistan’ haritasını değerlendiren ÇOGEV-DER Başkanı Galip İlhaner, “PKK ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Türkiye’deki 20-25 bölgede ‘Kürdistan bölgesel yönetimi’ haritası üzerinde çalışıyorlar. PKK ve DBP açıklayacakları harita üzerinde ‘Türkiye Kürdistan Bölgesel Yönetimi’ haritasında, hangi il ve ilçelerin olacağının son kararı konusunda ihtilafa düşmüş durumdalar. Büyük ihtimalle PKK’nın çizdiği harita kabul edilecektir. PKK’nın eyalet haritası ile kalkınma ajansları haritasını uzlaştırmaya çalışıyor. Haritanın ilanı yine PKK’nın yarı legal eş kurumları; HDP, DBP, DTK, HDK tarafından açıklanacaktır” dedi.
20.01.2016
18.01.2016
KESKİN NİŞANCI SAYISI ARTACAK Sur’daki en büyük tehlikenin keskin nişancılar olduğunu belirten İlhaner, “Dünya’nın farklı ülkelerinden gelen keskin nişancılar Sur’da cirit atıyor. Güvenlik güçleri için tehlike arz eden keskin nişancılar son zamanlarda sivilleri hedef alarak devleti katliam yapmakla suçluyor. Aldığım bilgiler Rus ve Sırp kanasçıların bölgede eylemler yaptığı yönünde. Bölgede son derece etkili olan ve sansasyonel terör saldırılarının altına imza atan keskin nişancıların sayısının ilerleyen günlerde daha da artması bekleniyor” ifadelerini kullandı.
PKK 20 - 25 Bölgeli ve Kürdistanlı Harita Açıklamaya İlan Etmeye Hazırlanıyor - Galip İlhaner VAN 4 Ocak 2016 PKK harita ilan etmeye hazırlanıyor. PKK ve DBP harita üzerinde henüz uzlaşabilmiş değiller. TÜRKİYE KÜRDİSTAN BÖLGESEL YÖNETİMİ haritasında, hangi il ve ilçelerin olacağının son kararı henüz verilmiş değil. PKK ve DBP kendi haritaları üzerinde çalışıyorlar. Büyük ihtimalle PKK’nın çizdiği harita kabul edilecek. Haritanın ilanı yine; PKK’nın yarı legal Eş Fingirdeşmeli kurumları; HDP, DBP, DTK, HDK,… ortak açıklaması ile yapılacak. PKK; 20 – 25 bölgeli ve KÜRDİSTAN BÖLGELİ, Demokratik Özerklik BAAS Diktatörlük/Özyönetim haritasına son şeklini vermek üzere. PKK ve DBP; Demokratik Özerklik BAAS Diktatörlük/Özyönetim haritasını, kalkınma Ajanslarına da kısmen uyumlu bir şekilde hazırlayarak, AK Parti’yi zor durumda bırakmayı hedefliyor. KÜRDİSTAN HARİTASI, son şeklini almış değil. Ne PKK ne DBP KÜRDİSTAN diyebileceğimiz bir harita çizemiyorlar. Harita çizmekte oldukça zorlanıyorlar.
14.01.2016
04.01.2016
HDP - PKK kimlere ihanet etmedi ki - Galip İlhaner VAN 2 Aralık 2015 HDP/PKK,... kimlere ihanet etmedi ki; Kısacası, bütün TÜRKİYE’ye, hepimiz (TÜRK,KÜRT,LAZ,ERMENİ,ALEVİ,ÇERKEZ,..)'e ihanet ettiler. HDP/PKK,... kimlere ihanet etmedi ki; Çözüm sürecini bitirerek, en büyük ihaneti KÜRTLER’e yaptılar. HDP/PKK,... kimlere ihanet etmedi ki; Çözüm sürecini başlatan ERDOĞAN ve AK Parti,… HDP/PKK,... kimlere ihanet etmedi ki; AKİL İnsanlar heyetindeki herkese,... HDP/PKK,... kimlere ihanet etmedi ki; HDP’yi seçimlerde destekleyen Türk vatandaşlar, liberaller ve solcular,… HDP/PKK,... kimlere ihanet etmedi ki; Cemaat (GÜLEN Hareketi) HDP’yi özellikle Güneydoğu’da bir bütün olarak destekledi. HDP/PKK,... kimlere ihanet etmedi ki; Ahmet Hakan COŞKUN, onların yüzünden ölümden döndü, dayak yedi.
DBP’li Belediye Başkanlarına büyük baskı yaparak halk istemese de zorla ‘Öz yönetim’ ilan etmelerini isteyen PKK, her belediye başkanının başına diktiği ‘Eş belediye başkanları’ ile de talimatlara uymayanların cezalandıracağını söyleyen DBP’li eski siyasetçi T.K, “TBMM, seçilmiş DBP belediye başkanlarını PKK vesayetinden kurtarmalıdır. İçişleri bakanlığının da bu olaya et atması gerekir. İçişleri bakanlığı bütün DBP belediye başkanlarını toplayıp sorunlarını dinlemelidir. İstifa etmeyi düşünen seçilmiş belediye başkanları bile var ama PKK’nın şerrinden korkuyorlar. DBP’li belediye başkanları infaz bile edebilir” dedi.
02.01.2016
01.01.2016
Demirtaş destek turlarına devam edecek HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın KCK tarafından ‘Özyönetim’ istediğine siyasi destek toplamakla görevlendirildiğini belirten İlhaner “Demirtaş, HDP kongresi öncesi ve sonrası, özyönetim (Türkiye Kürdistan Bölgesel Yönetimi-TKBY)’e destek için, bundan böyle dış destek üzerine çalışacak. Gündemi kendi kontrolüne alarak, kongreye tek aday olarak da gidecek. Kısacası, HDP/DBP, HDK gibi PKK’nın yarı legal yapıları PKK’ya katılıyorlar. Bundan böyle bu yapılar tamamen PKK’ya bağlı olarak hareket edecekler. Yeniden başlama ihtimali olan Çözüm Süreci-Milli Birlik ve Kardeşlik Süreci ihtimallerini de Türkiye Kürdistan Bölgesel Yönetimi (Özyönetim/Demokratik Özerklik) için, bir pazarlık olarak kullanacak” ifadelerini kullandı.
Kısacası, HDP/DBP, HDK,… gibi PKK’nın yarı legal yapıları PKK’ya katılıyorlar. Bundan böyle bu yapılar tamamen PKK’ya bağlı olarak hareket edecekler. Yeniden başlama ihtimali olan Çözüm Süreci-Milli Birlik ve Kardeşlik Sürecini Türkiye KÜRDİSTAN Bölgesel Yönetimi (ÖZYÖNETİM/Demokratik Özerklik) için, bir pazarlık olarak kullanacaklar. Hedefleri; 1. Kürtler’i Türkiye Cumhuriyeti’nin 1. Sınıf vatandaşı olmaktan çıkararak, azınlık statüsüne almak. 2. Türkiye’yi, Suriye gibi derinleşmiş bir iç savaşa çekerek, dış müdahale (BM, NATO, ABD, RUSYA, SURİYE, İRAN, AB,…)’ye zemin hazırlamak. 3. Askeri darbe ortamı oluşturarak, kaos oluşturmak.
30.12.2015
28.12.2015
PKK HDP Özyönetim adı altında Türkiye KÜRDİSTAN Bölgesel Yönetimi ilan etmeye hazırlanıyor – Galip İlhaner VAN 20.12.2015 PKK-HDP-DBP-HDK,… Demokratik Özerklik BAAS Diktatörlüğü yani Özyönetim/Özdiktatörlük adı altında, Türkiye KÜRDİSTAN Bölgesel Yönetimi ilan etmeye hazırlanıyorlr. Çözüm süreci ile birlikte PKK’nın silah bırakıp, HDP,DBP,DTK,HDK,… gibi PKK’ya bağlı yarı legal örgütlere katılması beklenirken, tam tersi bir duruma doğru gidiyoruz. HDP,DBP,DTK,HDK,… gibi PKK’ya bağlı yarı legal örgütler, PKK’nın hendek – özyönetim (Özdiktatörlük) ilanlarına destek vererek, fiili olarak adeta PKK’ya katılmaya da karar verdiler. PKK, hendeklere destek vermeyen, hendek kurmayan DBP belediyelerine zaten çok büyük bir baskı yapıyordu. Özellikle VAN ve ilçe belediyelerinin halk desteğinin tamamen biteceği endişesi ile hendeklere destek vermemesi, PKK tepesini ciddi derecede gerdi.
MESUT Barzani’nin, Türkiye ziyaretini değerlendiren ÇOGEV-DER Başkanı Galip İlhaner “PKK’nın Kandil’den çıkarılması için Türkiye ve IKBY arasında askeri işbirliği yapılmalı. Gerekirse o bölgede ve özellikle Kandil’e yakın mevzilerde Türkiye’nin askeri bir üs kurmasına IKBY izin vermeli hatta bunu desteklemelidir” dedi. ÖZERKLİK PLANI YAPIYORLAR Türkiye’nin güney ve doğu sınırının PKK ve benzeri terör örgütleri tarafından kuşatıldığını belirten İlhaner, “PKK’nın, Türkiye sınırlarının kuşatılması stratejisine Türkiye içinden de terör örgütü sempatizanları destek oluyor. PKK çevreleri, dış müdahale için başta Rusya’yı harekete çağırıyorlar. Amaçları belli. Türkiye’yi bölme ve özerklik planları yapıyorlar. Bu stratejinin çökertilmesi için PKK’nın Kandil’den tamamen çıkarılması gerekiyor. Terör örgütünün Kandil’den çıkarılabilmesi için de Türkiye ve IKBY arasında askeri işbirliği yapılarak o bölgede bir askeri üs kurulmalıdır” yorumunda bulundu.
20.12.2015
20.12.2015
.
16.12.2015
10.12.2015
Kürt Stratejist Galip İlhaner: “Öldürüyorlar, kahramanlaştırıyorlar, bunların üzerinden halkı devlete düşmanlaştırıyorlar. Bu Öcalan’ın taktiği.” Muhammet Erdoğan \ Ankara Kürt stratejist ve siyasetçi Galip İlhaner, “Öldürüyorlar, kahramanlaştırıyorlar, bunların üzerinden halkı devlete düşmanlaştırıyorlar. Bu Öcalan’ın taktiği. PKK’nın kuruluşundan bugüne kadar kendilerine engel veya rakip olarak gördükleri, kendileri ile aynı düşüncede olmayanları, onları eleştirenleri ortadan kaldırıyorlar. Bunu da devletin üzerine atıyorlar. Hakeza PKK yönetimi de, ‘Tahir Elçi’yi devlet öldürdü diyeceksiniz’ şeklinde yandaşlarına talimat verdi. Bu stratejiyi uygulamadaki amaçlardan birincisi, öldürdükleri kişileri Kürt halkı nezdinde kahramanlaştırmak. İkincisi, Kürt toplumunda farklı ses çıkaranlara da ‘sizin sonunuz da böyle olur’ şeklinde mesaj vermek.
PKK gizli ajandası olan, Bağımsız Birleşik KÜRDİSTAN Devleti amacı doğrultusunda, önce özerklik (Demokratik Özerklik/Özyönetim) sonra ayrılma stratejisini devreye soktu. PKK, bölgeyi sıkıyönetim uygulamasına sürüklemeye, iç savaş görüntüsü oluşturup, dış (BM, ABD, RUSYA,…) müdahaleye zemin hazırlamaya çalıştı. Kürt Halkı PKK’nın isyan (serhıldan) çağrısına cevap vermedi. PKK halkı isyana zorlamak için, hendekler kazıyarak, fiili bir durum oluşturup, devlete mümkün olduğunca çok sayıda sivil vatandaş öldürterek, halkın desteğini sağlamaya çalıştı ama, başaramadı. En güçlü olduğu yerlerde bile halkı toplu isyana katmayı başaramadı. Devletin profesyonel müdahalelerde bulunması, PKK’nın amacına ulaşmasına büyük ölçüde engel oldu. PKK’nın şimdiki hedefi ise, zihinsel kopuşu hızlandırmak. Devlet, çatışmalı bölgelere kadınlar ve çocuklar üzerinden ve sağlık sektörü ile girmelidir.
01.12.2015
26.11.2015
PKK, en az 30 ilçede sokağa çıkma yasağı uygulatmaya hazırlanıyor. Galip İlhaner VAN 21 Kasım 2015 Erken yerel seçime gidilmelidir. Önce muhtarlık seçimleri yapılmalı, muhtarlık seçimlerinden 1-2 ay sonra da belediye seçimleri yapılmalıdır. PKK; OHAL, hatta sıkıyönetim uygulatma peşinde. Sürekli tabanlarına dış destek tamamdır, mesajları gönderiyorlar. Özellikle RUSYA'nın, KÜRT devleti kurmak için SURİYE'ye geldiği propagandası yapıyorlar. Sürekli, Türkiye Suriye gibi olmadan, Kürtler'in durumun düzelmeyeceği, Kürtler’in haklarına ulaşamayacağı,… propagandasını yapıyorlar. PKK, en az 30 ilçede sokağa çıkma yasağı uygulatmaya hazırlanıyor. Hiç beklenmedik ilçelerde de olaylar çıkabilir.
Diyarbakır Yerine VAN Merkezli Çözüm - Galip İlhaner VAN - 2013 - 2014 “… VAN MERKEZLİ ÇÖZÜM : Van merkezli sanayileşme gerçekleştirilebilir. VAN, II. Diyarbakır olmamalıdır. VAN böyle bir sürece girmeden önlemler alınmalıdır. VAN ili sorunun çözümü için önemli bir konumda bulunmaktadır. VAN halkı bölücülüğe prim vermeyen bir halktır. VAN II. Diyarbakır gibi belli bir düşüncenin ve gurubun hakimiyetine girmemelidir. Bunun için yapılması gerekenler yapılmalıdır. VAN, II. Gaziantep olabilir. Sanayi ve kültür kenti olabilir.”
21.11.2015
19.11.2015
Çözüm Sürecinin Yeni Muhatapları PKK Talepleri ile PKKlaştırılmamalıdır. Galip İlhaner VAN 17 KASIM 2015 Yeni muhataplar PKK’nın taleplerini savunur duruma getirilmemelidir. PKK talepleri ile Türkiye’de barış sağlanamaz. PKK talepleri; Türkiye’yi iç savaşa ve bölünmeye götürür. ANADOLU BARIŞI MİLLİ AKİLLER RMECLİSİ KURULMALIDIR AK Parti ve ERDOĞAN tarafından yapılan açıklamalara göre; Çözüm süreci yeni bir formatla ve Milli Birlik ve Kardeşlik Süreci olarak devam edecek. PKK, çözüm sürecine yarım saat bile uymamıştır ve çözüm sürecine ihanet etmiştir. Kürt Halkı PKK’nın çözüm sürecine ihanet ettiğini çok iyi biliyor. PKK’nın ihanet ederek bitirdiği çözüm süreci devam edecekse; millilikten asla taviz verilmemelidir.
Anadolu Barışı Kurultayı (Milli Akiller Meclisi) Kurulmalıdır. Galip İlhaner VAN 12 Kasım 2015 Çözüm süreci PKK’nın ihanet etmesi sonucu buzdolabına kaldırıldı. Şimdi yeni bir aşamaya geçmiş durumdayız. Öncelikle 2016 yılını geçmeyecek şekilde erken yerel seçimler yapılarak bölge belediyeleri PKK’nın elinden kurtarılmalıdır. Önce muhtarlık seçimleri yapılmalı daha sonra belediye seçimleri yapılmalıdır. Anadolu Barışı Kurultayı (Milli Akiller Meclisi) kurulmalıdır. Anadolu Barışı Meclisi’nde her eğilimden MİLLİ kişiler olmalıdır. Devlet (AK Parti), muhalefet, aydınlar, kanaat önderleri, iş adamları, din adamları,… PKK’ya sürekli kendisini tasfiye ederek silah bırakması baskısı yapmalıdır. Şu anda çocuğu PKK’da olan aileler ve çok sayıda PKK elemanı silah bırakmak istemektedir. AK Parti; kısmi bir af yasası çıkararak, silah bırakmak isteyen PKK elemanlarının sayılarını artırabilir.
17.11.2015
12.11.2015
Belediyeler (KÜRTLER)'i PKK'nın Zulmünden Kurtarmak için Erken Yerel Seçim Yapılmalı - Galip İlhaner VAN 10 KASIM 2015 PKK (DBP/HDP)’nın elinde olan her belediye perişan durumdadır. Adeta birer AFRİKA ülkesinin belediyesi gibidirler. Kürt Halkı belediyelerin PKK’nın elinden alınmasını sabırsızlıkla bekliyor. Seçim sistemi değiştirilmeli. Muhtarlık seçimleri yerel seçimlerden önce ve ayrı olarak yapılmalıdır. Muhtarlık seçimlerinden sonra, başkanlık referandumu ile belediye seçimleri birlikte yapılmalıdır. Kadınlar sağlık üzerinden kazanılabilir. Gençler spor üzerinden kazanılabilir.
PKK ÖCALAN’IN ÖLÜMÜNÜ SABIRSIZLIKLA BEKLİYOR! Cemil Bayık ve PKK’nın hala, “Öcalan ölse de kurtulsak” şeklinde basına yansıyan haberi yalanlamadığını hatırlatan İlhaner, “PKK, ‘Abdullah Öcalan öldürüldü’ İsyanı’na hazırlanıyor. PKK’nın tek kozu kaldı, o da Abdullah Öcalan’ın ölümü… Örgüt yönetiminde Öcalan’ın ölümü sabırsızlıkla bekleniyor. PKK, Öcalan’ın ölümünü adeta iple çekiyor. Cemil Bayık ve PKK hala “Öcalan ölse de kurtulsak” haberini yalanlamış değil. PKK büyük Kürt isyanı için ‘Abdullah Öcalan öldürüldü’ provokasyonuna hazırlanıyor. Cemil Bayık ve Bese Hozat ikilisi PKK ve HDP tabanında, HDP’nin seçimlerdeki oy kaybından sorumlu tutuluyorlar. PKK’nın tepesi kanlı eylemlerle bunu kamufle etmeye çalışacaktır” dedi.
10.11.2015
10.11.2015
İÇ SAVAŞA GİTMEDEN ERKEN YEREL YÖNETİM SEÇİMLERİ YAPILMALIDIR DBP (HDP-PKK) en yakın seçimde elindeki bir çok belediyeyi de kaybedecektir. Bunun korkusunu şimdiden yaşamaya başladılar. Onun için özerklik için acele ediyorlar. Belediyeleri en yakın seçimde kaybettiklerinde, Öz Yönetim/Demokratik Özerklik BAAS Diktatörlüğü safsatasının çökeceğini biliyorlar. Kürt Halkı, DBP (HDP) belediyelerinin hizmetlerinden memnun değildir. En yakın seçimde belediye sayısının 20’nin altına düşeceğini şimdiden görüyorlar. Onun için belediyeleri kaybetmeden fiili demokratik özerklik uygulamaya çalışacaklardır. Belediye seçimleri erkene alınmaldır. Kürt Halkı, Demokratik Özerklik denen Öz Yönetim Dikatörlüğünden kurtulmak için, belediye seçimlerini iple çekiyor. Türkiye, iç savaş yaşamadan, bölünmeye doğru gitmeden belediye seçimleri yapılmalıdır.
06.11.2015
04.11.2015
Öcalan Öldü 1 Kasım Seçim Sonuçlarının Şifreli Kodu mu? - Galip İlhaner VAN 30 Ekim 2015 PKK, Abdullah ÖCALAN’ın ölmesi için adeta gün sayıyor. Öcalan’ın ölümü ile PKK tepesi (Cemil BAYIK-Bese HOZAT) bir fırsat yakalayacağını düşünüyor. PKK, Bağımsız Birleşik Sosyalist Kürdistan hedefli olarak, savaşa devam etmek istiyor. Bunun önündeki en büyük engel olarak da, Abdullah ÖCALAN’ı görüyor.
03.11.2015
30.10.2015
Kandil'den seçimde hile var talimatı: Milat Gazetesi Manşeti Galip İlhaner VAN 30 Ekim 2015
PKK’dan HDP’ye Talimat: Seçimlerde Hile Yapıl(acak)dı Propagandası Yapın. Galip İlhaner VAN 29 Ekim 2015 PKK TEPESİNDEN HDP’YE ÜLTİMATOM/TALİMAT; SEÇİMLERDE HİLE YAPILACAK PROPAGANDASI YAPARAK KAMUOYUNU HAZIRLAYIN PKK’dan HDP’ye talimat, şimdiden seçimlerde hile yapılacak propagandasına başlayın. PKK, HDP’nin ciddi bir oy kaybına uğrayacağını bildiği için, şimdiden seçimlere hile karıştırıldı propagandası yaparak, kamuoyunu hazırlayın ültimatomunu verdi. HDP oyları düşük çıktığında, biz seçimden önce hile yapılacağını zaten söylemiştik diyecekler. SEÇİMDE HİLE YAPILDI HDP oylarında ciddi bir düşüş var. Kürt Halkı HDP’nin barış getiremeyeceğini gördü. Kürt Halkı HDP’nin iç savaşa, kardeş kavgasına çanak tuttuğunu gördü.
30.10.2015
29.10.2015
AK PARTİ, 1 KASIM SEÇİMLERİNDE GÜNEYDOĞU’DA NASIL BAŞARILI OLABİLİR? – 15.09.2015
27.10.2015
23.10.2015
Bombalı eylemler seçim çalışması sayılıyor Bombalı eylemler HDP’nin 1 Kasın seçimleri öncesi imdadına yetişti diyen İlhaner “Kürtler, PKK’nın çözüm sürecini bitiren taraf olduğunu beliyorlar. PKK’nın nereyse her gün yaptığı serhıldan (isyan) çağrısında karşılık vermemeye başladılar. Bombalı eylemler HDP’nin imdadına yetişti. HDP’ye yakın çevreler Türkiye’deki diğer terör örgütleri ile işbirliği yaparak kaos çıkarmaya ve buradan mitingler yapmadan HDP’nin oyunu artırmasının çalışması içindeler” dedi.
19.10.2015
13.10.2015
PKK’nın Yeni Hedefi; Zihinsel Kopuş – Galip İlhaner 10 Ekim 2015 PKK’nın HEDEFİ; ZİHİNSEL KOPUŞ, VATANDAŞI DEVLETTEN TAMAMEN KOPARMAK PKK tamamen zihinsel bir kopuş hedefliyor. Bölgede % 80 oranında sadece PKK’ya yakın kanallar izlenmektedir. Belli bir kitle % 7 civarı tamamen kopmak üzeredir. Kendi gündemine göre hareket etmekte ve devlet diye bir aygıtın olmadığını varsaymaktadır. % 7 civarında kitle için TC diye bir ülke yok. PKK bundan böyle askerlik yaptırmama dahil her yola başvuracaktır. TSK’da ciddi bir firar ve disiplinsizlik hedeflemektedir. PKK; Yüksekova gibi bazı ilçelerde, yerli olmayanlar ilçeyi terk etsin talimatı göndermiştir. Bu yeni bir duruma işaret etmektedir.
12.10.2015
10.10.2015
Ya Onurlu Ateşkes (Çatışmasızlık) Ya Seçimler Yapılamaz Duruma Getirilecek Galip İlhaner VAN 16 Eylül 2015 PKK’nın YENİ HEDEFİ : SEÇİMLERİ YAPILAMAZ HALE GETİRMEK Kış yaklaştığı için PKK ateşkes de ısrarcı olacak. HDP oyları bölgede ciddi bir düşüş yaşıyor. PKK; HDP Onurlu bir ateşkes, karşılıklı tahkim edilmiş bir çatışmasızlık, yaptıramazsa seçimleri yapılamaz hale getirecek. YSK, güvenliğin sağlanamayacağı yerlerde sandık kurmamalıdır. YDG-H çetelerinin hakim olduğu mahalle, ileçe, köy,… seçim sandığı kurulmamalıdır. PKK artık, Kürtler’in temsilciliğinden Kürt devleti temsilciliğine geçiş yapıyor. Sadece bir halkın temsilcisi olarak değil, bir devletin temsilcisi olarak da görülmek istiyor.
PKK seçimi ve HDP’nin seçimlere katılmasını istemiyor mu? Bence bu olayların, özellikle Dağlıca ve Iğdır gibi büyük saldırıların, ya da Cizre’deki gibi silâhlı “özyönetim” (yani düpedüz iç savaş) ilânlarının ve onları izleyen şiddetli sokak çatışmalarının artık aslî amaçlarından biri, seçimleri yapılamaz kılmak. PKK’nın seçim istediği kanısında değilim. HDP’nin de seçime girmesini istemiyor. Buna önce bağımsız Kürt aydınlarından Galip İlhaner dikkat çekti. Ben onun verdiği bilgilere dayanarak 11 Ağustos’ta televizyonda söyledim. Ahmet Hakan’ın yaptığı bir röportajda Altan Tan doğruladı. Ardından Yeşiller Partisi’nden, Avrupa’da Demirtaş’la görüşen Cem Özdemir doğruladı. Son olarak da PKK Yürütme Komitesi’nden Muzaffer Ayata, 10 Eylül’de Özgür Gündem’de yayınlanan bir yazısında CHP ve HDP’yi seçimleri boykot etmeye çağırdı. Çünkü bir, başlattıkları savaşa doğrudan doğruya Kürt halkının ne kadar tepki duyduğunun ve bunun doğuracağı oy kaybının görülmesini istemiyorlar
17.09.2015
15.09.2015
'Vicdani ret kabul edilemez' 05.09.2015 04:35 Kürt siyasetçi Galip İlhaner, ‘Uluslararası Vicdani Ret Sempozyumu’ hakkında açıklamalarda bulundu. İlhaner, “Vicdani ret, TSK’yı milli bir ordu olmaktan çıkarma projesidir. Irak ve Suriye orduları milli birer ordu olma vasıflarını kaybettikleri için, Irak ve Suriye toplumlarını bir arada tutmak, neredeyse imkansız hale gelmiştir. Vicdani ret bu şartlarda Türkiye’de uygulanırsa, Kürtlerin ve diğer unsurların askerlik yapmaması için her şey yapılır ve Kürtler TSK’dan arındırılır. Bu şekilde, TSK milli bir ordu olmaktan çıkar. TSK, Irak ve Suriye orduları gibi milli bir ordu olmaktan çıkar” diye konuştu.
06.09.2015
05.09.2015
Çözüm Sürecinin Amacı Nedir? : Çözüm sürecinin amacı; PKK’ya silah bıraktırmaktır. Ama, çözüm sürecinin stratejisi, PKK’nın yurtiçindeki bütün elemanlarının silahları ile birlikte alınması üzerine kurulmadığı için, baştan eksik başlamıştır. PKK’nın Amacı Nedir? : PKK’nın amacı; Bağımsız Birleşik Sosyalist (Komünist) Kürdistan devletidir. PKK, Türkiye, İran, Irak ve Suriye’den koparacağı topraklarla, Bağımsız Birleşik Sosyalist (Komünist) Kürdistan Devleti kurmayı hedeflemektedir. PKK, 2 ana guruba ayrılmaktadır. 1. Direkt, bağımsız Kürdistan taraftarları. Cemil BAYIK ve peşinden gideler. BAYIKÇILAR 2. Önce Özerklik (Demokratik Özerklik), sonra bağımsızlık taraftarları. ABDullah ÖCALAN ve taraftarları. ÖCALANCILAR Çözüm Süreci Neden Biitti? : ÇÖZÜM SÜRECİ ; PKK, Bağımsız Birleşik Sosyalist (Komünist) Kürdistan hedefinden vazgeçmediği için bitti. Bundan dolayı PKK, yurtiçindeki elemanlarını sınırdışına çekmedi ve yurtiçinde daha fazla örgütlendi.
Son 2 ay içinde; 1000’e yakın Kürt çocuğunun, yüze yakın asker ve polisin kaybedilmesine sebep olan, Kandil/PKK’nın tepesindeki sorumsuzlar , Cemil BAYIK ve Bese HOZAT ikilisi,… Diyarbakır’ın özel semtler’inde eylem yaptırmazlar. Diyarbakır’da zengin, savaşın rantından beslenen, beyaz Kürtler olduğu için, huzurları bozulsun istemezler. Diyarbakır merkezde olay yaptırmazlar. Çocuklarını özel okullarda okuturlar. İzmir, Antalya, İstanbul,… gibi yerlerde villaları, yatırımları vardır. Tatillerini; Antalya, İzmir gibi yerlerde geçirirler. Eroinden , haraçtan, ihalelerden beslenirler. Ranttan, kandan,.. beslenen baronlar. Savaşın bitmesini isterler mi?
04.09.2015
03.09.2015
TÜRKİYE’nin PKK Sendromu (Hastalık), PKK’sız Yaşayamamak – Galip İlhaner VAN 1 EYLÜL 2015 TÜRKİYE; neredeyse bir bütün olarak, neredeyse bütün toplum kesimleri, PKK hastalığına (sendrom) yakalanmış durumda. Devlet de PKK bitsin istemiyor, vatandaş da,… PKK’ya silah satan ülkeler (ABD, İsrail, İngiltere, Almanya, Fransa, İran, Suriye,…), PKK’yı adeta bir taşeron olarak kullanan güçler, PKK bitsin istemiyor. Kimse PKK bitsin istemiyor. PKK’nın bitmesini isteyen en fazla % 10 gariban kesim var. Türkiye’nin % 90 kesimi PKK bitsin istemiyor. Çünkü PKK hastalığına yakalanmış durumdayız. PKK’sız bir Türkiye düşünemiyoruz. Bu bir sendrom, bu bir hastalık,… Kürtçüler (PKK/HDP/DBP,…) : PKK biterse Kürtler biter anlayışında. MHP: PKK olmasa ne üzerinden siyaset yapacak? Sorusuna net bire cevap yok. AK Parti, CHP, BBP, Saadet Partisi, Cemaatler, Tarikatlar, Korucular, Aleviler, Ermeniler, Hüda-Par, … kısacası kimse PKK’nın bitmesine hazır değil.
1 KASIM SEÇİMLERİ PKK (HDP)’DAN KURTULMAK İÇİN BİR FIRSATTIR KONU İLE İLGİLİ, AĞUSTOS AYI TWİTTER MESAJLARI PKK'dan kurtulmak için; 1 KASIM'da, bütün KÜRTLER'İ boykota çağırıyorum. Oy kullanma ya da HDP dışındakilere oy vererek, PKK'dan kurtulalım. Kürt Halkı; ancak, PKK (HDP) dışında partilere oy vererek, kendisini PKK'dan kurtarabilir. 1 KASIM Kürtler için PKK'dan kurtulma fırsatıdır. Kürt Halkı; HDP (PKK) dışındaki partilere oy vererek, kendisini de, Türkiye'yi de, PKK'dan kurtarabilir. Kürt Halkı; PKK'dan kurtulmalıdır Yoksa,daha önce olduğu gibi, yıllarca acı çekmeye mahkum olacak. Bu fırsat 1 KASIM seçimleri ile gelmiştir.
01.09.2015
30.08.2015
PKK, ERGENEKONCULARIN POLİTİKASINI SÜRDÜRÜYOR Örgütün ve bölgenin nabzını tutan Kürt siyasetçi Galip İlhaner, Akit’e yaptığı açıklamada, PKK’nın Saddam ve Esed rejimini örnek alarak bölgede bir diktatörlük kurmak istediğini söyledi. Bölge halkının göç politikasına direnmeye çalıştığı ancak yalnız kaldığı için de çok başarılı olamadığını aktaran İlhaner, “PKK, sözde demokratik özerliği kabul etmeyenleri göçe zorluyor. Örgüt, bölgede bir etnik temizlik yapıyor. Özellikle Müslüman Kürtleri bölgeden uzaklaştırarak, faşist bir devlet yapılanması oluşturmak istiyor. Geçmişteki Ergenekoncuların söylediğini ‘Ya sev ya terk et’ politikasını şimdi PKK uyguluyor. Göç etmeye gücü yetenler göç etmeye başladı. Ancak ekonomik durumu yeterli olmayanlar PKK baskısı altında eziliyor” dedi.
PKK Kendisinden Başka Kimseye Eroin Sattırmıyor – Galip İlhaner VAN 30 Ağustos 2015 UYUŞTURUCU TEKELLERİNDE Öte yandan PKK’ya yakın yayın organlarında çıkan, ‘PKK, uyuşturucu tacirlerine operasyon düzenliyor’ şeklindeki haberlerin ise aslı ortayı çıktı. Buna göre, PKK bölgedeki uyuşturucu ticaretini kendi tekeline almak için diğer uyuşturucu satıcılarını ortadan kaldırmaya çalışıyor. Örgüt kendi denetimi dışında bir başkasının uyuşturucu satmasını engellemek amacıyla bu tür faaliyetler gerçekleştiriyor. Kürt halkının gözünü boyamak için ise ‘uyuşturucuya karşıyız’ imajı oluşturulmak isteniyor.
30.08.2015
30.08.2015
PKK HDP'yi Seçimde Veto Edebilir - Galip İlhaner VAN - 26 Ağustos 2015
28.08.2015
24.08.2015
Edi Bese Hareketini (www.edibese.org) Destekliyoruz - Galip İlhaner VAN 24 Ağustos 2015
24.08.2015
22.08.2015
Öte yandan benim sorduğum soruya tek anlamlı yanıt Van’dan, Kemal Burkay’ın başkanı olduğu Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK – PAR) mensubu, Selâm Anadolu’yu çıkaran Galip İlhaner’den geldi. İlhaner’in cevabının tamamını, yakın zamandaki diğer yazılarından özetleri ve ilk cevabına sonradan yolladığı ekleri, artık kendisinden izin de almış olarak, umarım gelecek sefer daha kapsamlı biçimde yayınlayacağım. Şimdilik sadece şu kadarını söyleyeyim: bölgeyi, Kürtleri ve PKK-HDP hareketini en iyi tanıyan isimlerden biri olarak İlhaner’in bütün söyledikleri, PKK’nın “özerklik” adı altında devletleşme peşinde koştuğuna ilişkin benim kendi tahminlerimi tamamen doğruluyor.
PKK tepesindeki maceraperest ikili; Cemil BAYIK ve Bese HOZAT (Hülya ORAN), Kürt çocuklarının ölüm fermanını imzaladılar ve içsavaşın fitilini yakıp 1 hafta ortadan kayboldular. PKK yüzünden yıllardır Kürt Halkı acı çekmeye devam etmektedir. PKK Türkiye’ye karşı silah bırakıp Suriye’ye çekilmediği müddetçe de acı çekmeye devam edeceğiz. PKK’nın tepesindeki öngörüsüz, kapasitesiz,… maceraperest ikili Cemil BAYIK ve Bese HOZAT, izledikleri yanlış politikalarla Kürt çocuklarının ölümüne sebep oldular. Bundan sonra ölen her Kürt çocuğu, PKK tepesindeki maceraperestler yüzünden ölecektir. PKK çözüm sürecini açık bir şekilde sabote ederek, çatışmasızlık (ateşkes) durumunu bozdu. Kürt Halkı, PKK tepesindeki bu maceraperestlere karşı tavır almalı ve bunlardan hesap sormalıdır. Kürt Halkı; devleti eleştirdiği kadar PKK'yı da eleştirmezse, PKK'ya Türkiye'ye karşı silah bırak baskısı yapmazsa, evlatlarını ölüme göndermeye devam edecektir.
22.08.2015
18.08.2015
İŞTE ASIL AMAÇLARI PKK ve siyasi uzantılarının belirledikleri hedefler doğrultusunda, özerklik ilanlarının yanında terör örgütü PKK da silahlı eylemlerini arttırarak devam edecek. Ayrıca Kürt halkı çeşitli provokasyonlarla ayaklandırılmaya çalışılacak. Bu gelişmelerle beraber ülkede bir koas ortamı oluşturulmak istendiği ve gelişecek süreçte de uluslararası güçlerin Türkiye’ye müdahale etmesinin amaçlandığı aktarılıyor. Son olarak Suriye ve Irak’ta olduğu gibi fiili bir durum oluşturularak, sözde Türkiye Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin ilan edilmesi hedefleniliyor. Sözde yönetimin başkanı olarak ise terörist başı Abdullah Öcalan düşünülüyor.
PKK 2015 seçimlerinden önce Demokratik Özerklik ilan etmeyi planlamıştı. Fiili olarak bütün belediyeler demokratik özerkliğe geçecekti. Ancak, hazırlıklar yetişemediği için bu plan uygulanamamıştı. Şimdi isyan çıkarıp, Türkiye’yi Suriye gibi bir içsavaşa sürükleyerek, fiili durum oluşturup, BM, AB, NATO,… gibi uluslar arası kuruluşları da krize dahil etmeye çalışıyor. Bunun için haklı bir talep olarak lanse edeceği, Kürtler özerklik istiyor provokasyonunu devreye koymaya hazırlanıyor. Bütün DBP belediyeleri eş zamanlı olarak büyük bir provokasyona hazırlanıyor. Türkiye Kürdistan Bölgesel yönetimi ilan etmeye hazırlanıyorlar. PKK, Türkiye’yi Suriye gibi bir içsavaşa sürüklüyor. Kürt Halkı bunun farkında ve PKK % 90 oy aldığı yerlerde bile halkı sokağa çekemiyor. PKK, halkı sokağa çekebilmek için çocukları ve kadınları kullanacak Halk PKK’nın çözüm sürecine ihanet ettiğini, çözüm sürecini sabote ettiğini ve Suriye gibi bir içsavaş istediğinin farkındadır.
18.08.2015
16.08.2015
KÜRT HALKI SÜRECE DESTEK VERMELİ Kürt halkını sürece dahil olmadan ülkeye barışın gelmeyeceğini belirten İlhaner, ''Otuz yıldır devam eden kardeş kavgasının sona ermesi için hükümet önemli adımlar attı Atılan adımların sonuç getirmesi için sürece Kürt halkının destek vermesi gerekiyor. Kürt halkı terörden en büyük zararı kendilerinin gördüğünü unutmamalıdır'' dedi. İlhaner, Kürt halkının silah bırakması için PKK'ya çağrı yapma zamanının geldiğini belirten İlhaner, ''Kürt halkı olaya el koyarak, PKK'nın işlediği günahlara ortak olmaktan kurtulmalıdır'' diye konuştu.
“PKK BİZİM ADIMIZA SİLAH KULLANAMAZ” Çözüm Süreci’nin yeniden başlatılmasını isteyen Kürt halkı, yeni dönemde sürecin halkla beraber yürütülmesini istedi. Kürtlerin temsilcisinin PKK olmadığının vurgulandığı açıklamada, “Yaklaşık olarak 30 yıldır devam eden kardeş kavgasının bitmesi için, hükümetimiz önemli adımlar atmıştır. Atılan önemli adımların yerini bulması için, bu adımların Kürt halkı tarafından desteklenmesi gerekiyor. Kürt halkı sürece dâhil edilmeden, başarılı olunamaz. Herkes sürece dâhil olmalı ve PKK’nın silah bırakması gerektiğini, kesinlikle deklare etmelidir. Kürt halkı, PKK’nın işlediği günahlara artık ortak olmamalıdır. Kürt halkı olarak, net tavrımızı ortaya koymalıyız. Net tavrımız ise şudur; PKK, kesinlikle bizim adımıza silah kullanmamalı / kan dökmemeli ve silah bırakmalıdır” denildi.
14.08.2015
14.08.2015
Anadolu Barışı Benim Adıma Silah Kullanma Silah Bırak! Çocuklarımızı Geri Verin Derneği (ÇOGEV-DER) öncülüğünde; Benim Adıma Silah Kullanma, Silah Bırak’ Eylemleri; Sosyal Medya (facebook, twitter,… ) ve - www.pkksilahbiraksin.com – internet sitesi üzerinden imza formu açılarak başlamış olup, PKK silah bırakana kadar devam edecektir. Yapacağımız eylemler, www.selamanadolu.com internet sitesi üzerinden duyurular yapılarak ilan edilecektir.
11.08.2015
 2