Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret326953
 Merkez Kitabevi - Galip İLHANER 

Anasayfa

 
 
 
 • 1
 •  
 • 2
 •  
 • 3
 •  
 • 4
 •  
 • 5
 •  
 • 6
 •  
 • 7
 •  
 • 8
 •  
ABDullah ÖCALAN ve PKK’nın Son Şansı; Kamu Düzeni Sağlanarak Erken Seçime Gidilmesi – Galip İlhaner VAN 9 Ağustos 2015 Kamu Düzeni Sağlanarak Erken Seçime Gitmek. Devlet (MİT,…), AK Parti ve ERDOĞAN: ABDullah ÖCALAN ve PKK’ya son bir şans vermeye hazırlanıyor. ABDullah ÖCALAN; ERDOĞAN, devlet ve AK Parti’nin kendisine vereceği şansın/fırsatın son şansı olduğunun farkındadır. Bu şansını son derece iyi bir şekilde (PKK’ya silah bırakma kongresi ile Türkiye’ye karşı kesin silah bırakma ve bağımsız Kürdistan hedefinden vazgeçme, ERDOĞAN’ı başkanlıkta destekleme,…) değerlendiremeye çalışacaktır.
AVRUPA PKK’YI KULLANIYOR “Avrupa Türkiye’ye karşı çifte standart uyguluyor. PKK başta olmak üzere birçok marjinal sol terör örgütlerine en büyük desteği Avrupa ülkeleri veriyor. Hem silah hem siyasal hem medya hem de finansal alanda birçok yardım yapıyorlar. Türkiye ve Ortadoğu’daki menfaatleri için maşa olarak kullandıkları örgütlerin bitirilmesini istemiyorlar.” ZAYIFLAMASIN İSTİYOR “Türkiye’yi rahatsız edecek her örgütü destekliyorlar. O yüzden çözüm sürecinin devam etmesi yönündeki açıklamaları PKK’nın güçlenmesi, zayıflamaması ve bir aktör olarak Türkiye’yi rahatsız edecek konumda olmasını sağlamak içindir.”
09.08.2015
09.08.2015
Suriye Ölüm Raporu - Galip İlhaner VAN - 9 Ağustos 2015 Türkiye nüfusu: 78 - 80 milyon- Suriye nüfusu : 21 - 22 milyon arası Türkiye bir içsavaş yaşarsa; Suriye'nin en az 3 katı bedel öderiz. Suriye Ölüm Raporu; Ona göre düşünelim. Yağmalanan tarih ve ölen insanlık. Türkiye nüfusu 78 - 80 milyon, Suriye Nüfusu, 21 ile 22 Milyon arasında gösteriliyor. 6 milyon mülteci, göçmen,... tecavüze uğrayan, bir mal gibi satılan,... kadınlar ve çocuklar. Yerle bir edilen kentler, Halep, Kobani, Şengal, Humus, Şam,... Toplam Ölü : 240 Bin Sivil Ölü : 71 Bin Çocuk Ölü : 12 Bin Suriye Ordusu Ölü : 88 Bin Suriye Muhalif Ölü : 42 Bin Yabancı Cihatçı Ölü : 34 Bin
09.08.2015
08.08.2015
İÇ KARIŞIKLIK ÇIKARTILACAK PKK’nın siyasi uzantısı HDP’lilerin anlattıklarına göre, ilk olarak bölge halkı isyana teşvik edilerek Türkiye’de iç karışıklık çıkartılacak. Suriye’ye benzer gibi bir duruma dönüştürülecek Türkiye, uluslararası-emperyalist güçlerin müdahalesine hazır hale getirilecek. Yangın yerine dönecek Türkiye’de, Irak ve Suriye’de olduğu gibi Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı Doğu ve Güneydoğu’da fiili bir sınır çizilecek. HERKES KENDİ SINIRINI ÇİZECEK PKK yandaşlarına göre, söz konusu durumun gerçekleşmesi halinde ise ayrılmak istemeyen Kürtler de ses çıkartamayacak. Suriye’de kimse, ‘ülkenin birliğini sağlayalım’ demediği gibi Türkiye’de de böyle bir durum oluşacak. Herkes kendi sınırını çizecek ve ülke bütünlüğü olmayacak. Örgüt yandaşları büyük uluslararası güçlerin Türkiye’ye karşı kendi yanlarında olduklarını da belirtiyor.
PKK; çözüm sürecini bitirmeyi, SEÇİM SONUÇLARI AÇIKLANDIKTAN 1 gün sonra kararlaştırmıştır. HDP’nin barajı aşması, 80 milletvekili ile meclise girmesi, PKK üst yönetimini memnun etmemiştir. PKK üst yönetimi, çözüm sürecini bitirmek için bahane aramış ve bunun için 30 Haziran MGK toplantısı yapılana kadar beklemiştir. MGK’yı bahane etmeyi düşünmüş, ancak bunda başarılı olamamıştır. MGK toplantısı bitiminde, çözüm sürecini bitiren bir karar çıkmadığı için, bu bahane ortadan kalkmıştır. PKK, bu arada AK Parti – MHP koalisyonunun kurulması için eylemlerini de arttırmıştır. AK Parti – MHP koalisyonunun kurulacağını düşünmüş ve MHP üzerinden, savaş hükümeti kuruldu, çözüm sürecini devlet, AK Parti ve MHP koalisyonu bitirdi bahanesine sarılmak istemiş ama, bunda da başarılı olamamıştır.
04.08.2015
03.08.2015
Kürt Sorunu Bitmiştir : AK Parti yapmış olduğu reformlarla Kürt Sorunu’nu bitirmiştir. Fakat, Kürt Halkı’nı da Kürt sorununun bittiğine inandırmak gerekmektedir. Kürt sorunu bitmedi diyenlerin derdi, Türkiye’yi bölmektir. Bu anlayışa göre, Türkiye bölündüğünde bile Kürt sorunu bitmez. Şu anda Türkiye bölünmüştür ve parçalanmaya doğru gitmektedir. Kürtler arasında ayrılma düşüncesi sürekli pompalanmakta, hormonlu bir Kürt ulusalcılığı oluşmakta ve Kürtler’de ayrılma, bağımsız olma düşüncesi % 50’nin üzerine çıkmış durumdadır. İnsanlar annesinden, babasından, kardeşinden, hatta hayat arkadaşı karısından bile (boşanarak) ayrılabilmektedir. Kim tahmin edebilirdi ki Suriye bu hale gelecek. Kim tahmin edebilirdi ki, CEMAAT – AK Parti bu şekilde birbirlerini yok etmeye çalışan birer düşman olacaklar.
ERKEN (TEKRAR) SEÇİM Erken seçime gidilecekse eğer, seçim sisteminin değiştirilmesi lazımdır. Aksi takdirde özellikle Güneydoğu’da değişen fazla bir şey olmayacaktır. Seçimlere Anadolu-Kent ve Merkez Muhtarlık (Başkan) Sistemi ile girilmelidir. Merkez Muhtarlık (Başkan)/köy/Mahalle Başkanı Sistemi Türkiye’nin yeni bir muhtarlık sistemine ihtiyacı vardır. Muhtarlık sistemi bu haliyle verimli işlememektedir. Köy muhtarlıkları, demokratik bir sistemle yeniden düzenlenmelidir. ANADOLU – KENT MODELİ: Anadolu – Kent; Belli sayıda köylerin bir araya getirilmesiyle merkez muhtarlık çatısı altında, alt yapısı tamamlanmış, ilçeden küçük şehir yapılanmasıdır. Anadolu – Kent modeliyle hem halkın demokratik katılımı sağlanacak, hem de alt yapı yatırımları daha ekonomik bir şekilde yapılacaktır. MERKEZ MUHTARLIK (Başkan Muhtarlık)
02.08.2015
29.07.2015
29.07.2015
26.07.2015
PKK Yeniden Radikal Bağımsızlıkçı Bir Hedefle Formatlandı Galip İlhaner VAN 29 Haziran 2013
PKK Ölü Bir Öcalan İstiyor – Galip İlhaner VAN 14 Temmuz 2013
26.07.2015
26.07.2015
PKK’nın Halka Dağıttığı (Bölgedeki) Bütün Silahlar Toplanmalıdır - Galip İlhaner VAN 24 Temmuz 2015 . “... Halka Dağıtılan Silahlar : PKK’nın devrimci halk savaşı için halka dağıttığı onbinlerce silah, devlet güçlerine teslim edilmelidir….” ABDullah ÖCALAN 2015 Newruz Mektubunun İçeriği (Konuları) - Galip İlhaner – VAN - 18 MART 2015 : http://www.selamanadolu.com/?Syf=26&Syz=408148
İstiklal Marşı ve HDP/PKK - Galip İlhaner VAN - 25 Haziran 2015
24.07.2015
23.07.2015
HDP Bölünerek Bölecek Galip İlhaner VAN - 9 Temmuz 2015
23.07.2015
23.07.2015
20.07.2015
16.07.2015
Öcalan mesajlı Newruz şovları ve Kobani olayları ile bölgede oluşturulan korku, Kobani Kürt Kurtuluş Savaşı geçmişinin oluşması ile de birlikte de Hormonlu Faşist Kürt ulusalcılığı tavan yaptı. Oluşan atmosfer Batı illerinde yaşayan, bütün Türkiye’de yaşayan Kürtleri de etkiledi. Kürt Halkı (Batı illerinde yaşayanlar dahil) 6/7 Ekim Kobani - Büyük Kürt İsyanı (30. İsyan Kürt Baharı) Provası ile korkutuldu. PKK, Türkiye’yi Suriye’den daha beter bir duruma sokarım mesajını bu Serhıldan (isyan) ile vermişti. Hormonlu Kürt ulusalcılığı ile zehirlenen halk PKK’ya tamamen teslim olmak zorunda kaldı. Kürtler bu korku ile seçimlere gitti ve PKK/HDP Türkiye’yi Suriye’ye çevirmesin korkusuyla, HDP’ye yüklendi, oy verdi ve barajı aştırdı. PKK 2015 seçimlerinde bütün Kürtler’in oyunu almayı hedeflemişti.
Kürt Sorunu Bitmiştir : AK Parti yapmış olduğu reformlarla Kürt Sorunu’nu bitirmiştir. Fakat, Kürt Halkı’nı da Kürt sorununun bittiğine inandırmak gerekmektedir. Kürt sorunu bitmedi diyenlerin derdi, Türkiye’yi bölmektir. Bu anlayışa göre, Türkiye bölündüğünde bile Kürt sorunu bitmez. Şu anda Türkiye bölünmüştür ve parçalanmaya doğru gitmektedir. Kürtler arasında ayrılma düşüncesi sürekli pompalanmakta, hormonlu bir Kürt ulusalcılığı oluşmakta ve Kürtler’de ayrılma, bağımsız olma düşüncesi % 50’nin üzerine çıkmış durumdadır. İnsanlar annesinden, babasından, kardeşinden, hatta hayat arkadaşı karısından bile (boşanarak) ayrılabilmektedir. Kim tahmin edebilirdi ki Suriye bu hale gelecek. Kim tahmin edebilirdi ki, CEMAAT – AK Parti bu şekilde birbirlerini yok etmeye çalışan birer düşman olacaklar. Demek ki olabiliyor. Türk – Kürt de pekala aralarına fitne sokularak ayrılabilir, bölünebilir. Onun için bu ihtimalin önüne geçmek gerekiyor.
16.07.2015
14.07.2015
12.07.2015
10.07.2015
10.07.2015
07.07.2015
Kobani 6-7 Ekim 30. Kürt isyanı (ERDOĞAN İle Bir İlgisi Yok) Provası -Galip İlhaner VAN – 06.07.2015 Kobani olayları en az 2 ay önceden planlanmış, Büyük Kürt (Baharı) Serhıldan (isyan)’ı yani, 30. KÜRT İsyanı’nın bir provasıdır. Kobani bahane olarak kullanılmış ve 7 Ekim günü Erdoğan’ın Gaziantep’te yapmış olduğu konuşmadan cımbızla çekilen “Kobani de düştü düşüyor.” Cümlesi istismar edilerek, bölge adeta ateşe verilmiştir. Aldığım duyumları olaydan 13 gün önce 25 Ekim günü “PKK, TÜRK – KÜRT SAVAŞINA OYNUYOR - Galip İlhaner – VAN – 25 Eylül 2014” başlıklı makalemde ifade ettim ve twitter’da da paylaştım. PKK/HDP, Kobani üzerinden bir algı çalışması yapmış, AK Parti ve ERDOĞAN’ı Kürt düşmanı olarak göstermeyi büyük ölçüde başarmıştır. Kobani’den dolayı, Kürtler arasında ERDOĞAN nefreti adeta tavan yapmış ve ERDOĞAN bir nefret objesi haline getirilmiştir. Seçimlere bu şekilde gidilmiş ve PKK’nın halk üzerindeki doğal (silah) baskısı da eklenince, AK Parti bölgede ciddi bir oy kaybına uğramıştır.
07.07.2015
06.07.2015
PKK- HDP BÖLÜNEREK BÖLECEK (BÖLÜNEREK BÖLME STRATEJİSİ) PKK, biz bölünüyorsak Türkiye’de bölünecek. PKK, başta Ermeniler olmak üzere bütün etnik, mezhebi, dini,… yapıları HDP üzerinden büyük bir tuzağa çekiyor. PKK beyni ABD ve İsrail, ayakları ise; gariban Kürt, Ermeni, Alevi,… lerden oluşan bir ittifaktır. ABD-İsrail ikilisi PKK/HDP’ye, ne olursa olsun ERDOĞAN (BARZANİ’de PKK’nın hedefinde)’ı bitirin talimatını vermiştir. OHAL, darbe ortamı oluşturmak dahil her şeyi yapacaklar. Tek hedefleri ERDOĞAN ve BARZANİ. PAROLALARI : Batı’da Gezi Doğu’da Serhıldan (İsyan) hedef ERDOĞAN ABD ve İSRAİL’in hedefi; hem Türkiye hem de İran Hedefte TÜRKİYE ve IRAN var. Suriye Kürdistan’ı ile TÜRKİYE’yi bölmeye çalışacaklar. Irak Kürdistan’ı ile de IRAN’ı bölmeye çalışacaklar. Türkiye ve İran, ABD ve İsrail’in planlarına karşı işbirliği yapmalıdır.
HDP İÇİNDE BİRBİRİNE ZIT GRUPLAR VAR Yeni Akit’e konuşan Selam Anadolu Hareketi Başkanı Galip İlhaner, “HDP içerisinde çok sayıda grup var. Bunların başında Kandil eksenli Marksist grup geliyor. Bir de Öcalancılar diye tabir edilen İmralı grubu, DHKP-C’ye yakın Ermeniciler gurubu var. Bu gruplar kendi içinde çatışma halinde. HDP’de çatlak seslerin önümüzdeki günlerde artacağını tahmin ediyorum. İlk bölünme Meclis Başkanlığı seçimlerinde yaşandı ama bu bölünmenin yeni bir partiyle sonuçlanması da mümkün.” dedi.
04.07.2015
03.07.2015
KÜRTLER İSLAM’DAN UZAKLAŞIYOR PKK yıllardır Kürtler’i İslam’dan uzaklaştırmaya çalışıyordu. PKK; Kürt ulusalcılığı (faşist ırkçı milliyetçilik), Zerdüştlük, NEWROZ/Nevruz, kadın,… üzerinden Kürtler’i kısmen sekülerleştirmeyi (laiklik) başardı. Kürtler artık dindar bir halk değil. Kürtler İslam’dan uzaklaşmış bir halktır artık. Fakat Kürt Halkı özüne dönecektir. Kürtler’in Kürtçülükten, ırkçılıktan uzaklaşarak İslam’a (dindarlık) geri dönmesi uzun bir zaman da almayacaktır. Hem Kürt ulusalcılığı hormonludur hem de hem de PKK’nın Kürtleri islam’dan uzaklaştırması geçici bir durumdur.
PKK Silahları Bırakma Kongresi’nde; a. PKK kendi kendisini feshettiğini ilan etmelidir. b. PKK PYD’ye katıldığını ilan edip, bundan sonra terörü bıraktığını ilan etmelidir. c. PKK, Türkiye’yi bölmekten (bağımsızlık) vazgeçtiğini ilan etmelidir. d. PKK Demokratik Özerklik BAAS Diktatörlük Sisteminden vazgeçtiğini ilan etmelidir. e. PKK, KANDİL Kampı dahil bütün kamplarını boşaltarak, Suriye’ye çekileceğini ilan etmelidir. f. PKK, dört ülkenin (Türkiye, İran, Irak, Suriye) toprak bütünlüğünü kabul etmelidir. g. PKK, insanlık suçu olan eroin ticaretini bıraktığını ilan etmelidir. 5. PKK eğer DAİŞ/IŞİD ile savaşacaksa; KANDİL Kampı dahil bütün kamplarını boşaltarak Suriye’ye geçmelidir. 6. Türkiye genelinde ruhsatsız olan bütün silahlar toplanmalıdır. 7. Türkiye genelinde bütün belediyeler inceleme altına alınmalı ve yasadışı terör örgütlerine kaynak aktarılması araştrılmalıdır.
25.06.2015
22.06.2015
2015 Seçimlerinin en özgür yapıldığı yerlerde, HDP % 99 altında çok düşük bir oy aldı. - Galip İlhaner VAN 20.06.2015 HDP 2015 Seçimlerinde % 99 altında çok düşük bir oy aldı. Aslında % 99 oy alması gerekiyordu. PKK baskısı hiç olmadı. Halk özgürce oyunu kullandı. Devlet baskısından dolayı da % 99 oy çıkmadı. Bu oy oranlarını en son; Saddam HÜSEYİN, Beşşar ESED, Abdülfettah el-Sisi … gibi demokratlar bu kadar oy alabildi.
PKK’nın Amacı: Kürtler’i Filistinliler Gibi Perişan Etmektir. Galip İlhaner VAN – 19 Haziran 2015 PKK’NIN AMACI : Birleşik (Türkiye, İran, Irak, Suriye) Bağımsız Kürdistan. PKK, bu amaca ulaşmak için, Kürtler’i Filistinliler gibi perişan edecek. PKK; ABD, İsrail, İngiltere, Almanya, Suudi Arabistan, … gibi güçleri arkasına almış durumda. PKK yüzünden Kürtler’in tamamı Kuzey Irak’a sürülüp perişan edilecek. PKK yüzünden; Türk, Arap, Fars,… halkları Kürtler’e düşman olacak. Öncelikli hedef; Suriye PKK Kürdistan (SBKY)’nını kurmak, daha sonra İran ve Türkiye Kürdistanlarını kurup, Birleşik Bağımsız Kürdistan’a ulaşmak. 1. TKBY - Türkiye Kürdistan Bölgesel Yönetimi (Demokratik Özerklik). Adım adım kurumları kurarak fiili özerkliğe geçmek.
20.06.2015
19.06.2015
HDP % 15 Oy Aldık (Hile Var) Provokasyonuna Hazırlanıyor - Galip İlhaner VAN 31 Mayıs 2015 HDP seçim akşamı barajı aştık % 15 oy aldık, seçimlere hile karıştı provokasyonuna hazırlanıyor. Seçim sonuçlarını oylar sayılmaya başladığı anda ilan edecekler. Baraj altında kalırlarsa ortalığı ateşe verecekler. En az 5 gün boyunca II. Kobani kalkışması gibi bir kalkışma yaşanacak. Bu sefer AK Parti, Hüda-Par,… büroları ve devlet kurumları hedefte olacak. HDP barajı aşsa da aşmasa da Türkiye’yi zor günler bekliyor. HDP barajı geçerse PKK daha tehlikeli olur. Barajı geçmezse marjinalleşir. Barajı aşan bir HDP, çok daha tehlikeli bir partiye (terör örgütü) dönüşebilir. Barajı aşamazsa zamanla marjinalleşir. HDP barajı aşamazsa, Kürtçü siyasetin etkisi oldukça azalacak. HDP Barajı Aşıyor (% 11-12) HDP Barajı Aşamıyor (% 8-9)
Suriye’de Kim Kiminle Neden Savaşıyor - Galip İlhaner VAN 30 Mayıs 2015 ABD başta olmak üzere; Avrupa ülkeleri (Fransa, İngiltere, Almanya,…) , Çeçenistan, Ortadoğu Ülkeleri,…. CIA, MOSSAD,,… aracılığı ile Kendi ülkelerindeki sorunlu insanları, bütün psikopatlarını,… Suriye’ye IŞİD saflarında ya da IŞİD’e karşı savaşa gönderiyorlar. Bu şekilde kendi psikopatlarından da kurtulmuş oluyorlar. Türkiye’de 50 binin üzerinde Kobanili var, 2 milyonu aşan Suriyeli var. Suriyeliler, Kobanililer,… Türkiye’de kamplarda, şehirlerde yaşarken; Vanlı, Diyarbakırlı, Bingöllü, Hakkarili, Konyalı,… gidip Suriye’de IŞİD saflarında ve PKK (PYD) saflarında birbirleriyle savaşıyorlar. Suriye’de 3 milyondan fazla Kürt varken; Vanlı, Diyarbakırlı, Bingöllü, Hakkarili,…. Gidip hem IŞİD saflarında hem de PKK (PYD) saflarında birbirlerine karşı savaşabilmektedir. ABD vatandaşı olanlar PKK saflarında savaşabilmektedir. AB (Avrupa Birliği) vatandaşı olanlar IŞİD saflarında savaşabilmektedir.
31.05.2015
30.05.2015
HDP Kime Kazandıracak Kime Kaybettirecek Kürt siyasetçi Galip İlhaner “HDP barajı geçerse; Kürt/Kürtler kaybedecek, Marks/Marksistler kazanacak” dedi. Vanlı siyasetçi ve Selam Anadolu Hareketi lideri Galip İlhaner’in dikkat çeken açıklaması şöyle: “Kürt Halkı, HDP’ye barajı aştırırsa; ABDullah ÖCALAN’ın öngörüsü gerçekleşecek. Kürt Halkı kendi değerlerinden, İSLAM inancından uzak HDP’ye oy verirse; Öcalan’ın felsefesi kazanacak. ABDullah ÖCALAN; Sümer Rahip Devletinden Halk Cumhuriyeti’ne Doğru MEM Yayınlarından çıkan kitabında C.II, S. 253’de, “Muhammed Kaybetti Marks Kazandı” diyor. HDPKK,… Öcalan’ın Muhammed Kaybetti Marx Kazandı felsefesini dindar Kürt toplumuna dayatıyor.
HDP/DBP Milletvekilleri, Çocuklarını Özel Okullarda Okutur, Gariban Kürtleri Dağlara,Ölüme Gönderir. Galip İlhaner VAN 28.05.2015 HDP Milletvekillerinin, DBP Belediye Başkanlarının Çocukları Özel Okullarda Okuyorlar, Gariban Kürt Çocuklarını İse Dağlara, Ölüme Gönderiyorlar. Galip İlhaner VAN 28 Mayıs 2015 Ağrı DBP Belediye Başkanı Sırrı SAKIK’ın Kardeşi, Namık Sakık Diyor ki ; 35 vekilleri var... Hiçbirinin çocuğu dağda değil!.. İngiltere’de, Kıbrıs’ta okuyorlar!.. Ben, Kürdistan için oğlumu öldürtmem!..”
29.05.2015
28.05.2015
“…KÜRT ULUSALCILIĞI OLUŞTURULDU HDP’nin son dönemde oyunun bu oranda artmış olması, açılım sürecine bağlanıyor. Kürt kökenli Stratejist Galip İlhaner, Çözüm Süreci’nin HDP'ye yaradığını, süreç sayesinde HDP’nin psikolojik eşiği aştığını söyledi. İlhaner “Doğu ve güneydoğu giremedikleri her yere her eve girdiler çünkü bu rahatlık sağlanmış oldu. 'Bölge bize bırakıldı' diye halkı korkuttular. 1 buçuk milyon kişilik Nevruz etkinlikleri ile Kürt ulusalcılığı arttırıldı. Kobani ile beraber uluslararası güçler, Kürt Kurtuluş Savaşı geçmişi oluşturdu. Bu üç gelişme sonucunda hormonlu Kürt ulusalcılığı oluşturuldu. Dolayısıyla hem halk arasında belli bir itibarı sağladılar hem de tehditle halkı sindirdiler. Bu seçimlerde AK Parti'ye oy verebilecek büyük bir kitle tehditle sandığa gitmemeye zorlanıyor. Bölgede çok büyük oranda oy kullanmama durumu olacak. Sanmıyorum fakat HDP barajı geçer ise kazanan Kürtler değil marksistler olacak" dedi….” http://www.gazetevahdet.com/acilim-yaradi-21937h.htm : 25.05.2015 08:00
25.05.2015
24.05.2015
HDP Seçim Beyannamesine Göre Erkek Erkek ile Kadın Kadın ile Evlenebilecek – Galip İlhaner VAN 20 Mayıs 2015 HDP Müjdesi ; gey evlilik, lezbiyen evlilik, homoseksüel evlilik, eşdeğer evlilik geliyor. HDP PARTİ PROGRAMINDA KONU İLE İLGİLİ BÖLÜMLER “Partimiz cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği çeşitliliğini inkar eden, görmezden gelen ve hakim olan heteroseksüelizm üzerinde yükselen düzene karşı cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği temelli ayrımcılık ve baskıyı ortadan kaldırarak LGBTİ’lerin eşit ve onurlu yaşam sürdürebilmelerini sağlayacak.” “Türkiye halklarını ve bu coğrafyada yaşayan tüm farklılıkları tanıyan yeni bir anayasa, LGBTİ’lerin eşitliğini tesis etmek için elzemdir. HDP, LGBTİ’lerin tanınma sorununu önemli bir problem olarak görerek eşit yurttaşlığı anayasal güvence altına alacak adımları gerçekleştirecek ve bununla birlikte homofobik ve transfobik toplumsal kültürün dönüşümü yönünde yürütülen mücadeleyi geliştirecek.”
24.05.2015
20.05.2015
PKK Neden Çözüm Sürecini Sabote Edecek Eylemlere Başla(ya) mıyor? Galip İlhaner VAN 3 MAYIS 2015 Kürt Halkı çözüm sürecini destekliyor ve PKK’ın kan dökmesine karşıdır. ABDullah ÖCALAN hapistedir. PKK, Irak ve Suriye ile meşguldür. PKK, silahsız da bazı isteklerine ulaşabilmektedir. PKK, henüz Türkiye’yi Suriye gibi derinleşmiş bir savaşa çekebilecek güçte değildir. PKK, henüz bağımsızlığa, hatta özerkliğe bile hazır değildir. PKK, yeteri kadar Kürtçe bilmemektedir. PKK’nın resmi dili Türkçedir. yazışmalarını Türkçe yapmaktadır ve arşivini Türkçe tutmaktadır. PKK, henüz TÜRKİYE topraklarında bağımsız bir KÜRDİSTAN için, dış destek sağlayabilmiş değildir. PKK’nın gücü yeterse, Türkiye’yi bir hafta içinde Suriye gibi derinleşmiş bir iç savaşa çeker. PKK, çözüm sürecini sabote etmek istemektedir ama, buna şimdilik gücü yetmemektedir.
Dev Yol “kır gerilla birliği” üyesi Mahmut Memduh Uyan Ankara 2. Bölge 1. Sıra’dan, Banka soygununa karışmış, 19 yıl hapis yatmış, Dev Genç yöneticilerinden Aydın Çubukçu 3. Sıra’dan, Yukarıda üye sayısı verilen SDP eski genel başkanı Filiz Koçali Aydın 1. Sıra’dan, Rıdvan TuranAdana 1. Sıra’dan, Bugün DHKP-C’ye dönüşmüş olan Dev Sol’un kurucularından Bülent Uluer İstanbul 1. Bölge, 5. Sıra’dan, EMEP’in eski genel başkanı Levent Tüzel İstanbul 3. Bölge 3. Sıradan, THKP-C kurucularından, Mahir Çayan’ların öldürüldüğü Kızıldere’den yaralı kurtulan Ertuğrul Kürkçü İzmir 1. Bölge 1. Sıra’dan, THKO kurucusu, dağ çatışmasında yaralı yakalanmış Mustafa Yalçıner 4. Sıra’dan, MLKP’den evrilen ESP’nin eski genel başkanı Figen Yüksekdağ Van 1. Sıra’dan aday CHP’den, Celal Doğan
03.05.2015
02.05.2015
ABDullah ÖCALAN; Sümer Rahip Devletinden Halk Cumhuriyeti’ne Doğru MEM Yayınlarından çıkan kitabında C.II, S. 253’de, “Muhammed Kaybetti Marks Kazandı” diyor. HDPKK,… Öcalan’ın Muhammed Kaybetti Marx Kazandı felsefesini dindar Kürt toplumuna dayatıyor. PKK,HDP, Selahattin DEMİRTAŞ,… Kürt Halkı’nı ALLAH’tan - İSLAM’dan uzaklaştırarak, Marksistleştirerek Türkiyeleştirmeye çalışıyor. HDP İslam’dan uzaklaşarak, Kürtleri de İSLAM’dan uzaklaştırarak Türkiyeleşme numarası yapıyor. İstisnalar haricinde; eroinciler, kaçakçılar, dinsizler, kurban keserek tekbirlerle genel ev açtığı iddia edilenler, Marksistler,… HDP listelerinden milletvekili adayları. Kürt çocukları dağlarda ölürken, mağaralarda çürürken; HDP pembe donlu artistleri, eroincileri, dinden uzak dinsizleri, Marksistleri aday göstermiştir. HDP/PKK,… Kürt toplumunda karşılığı sıfır olanları aday göstermiştir.
Kürt Halkı çözüm sürecini, 2 nedenle desteklemiştir. 1. PKK baskısından, hatta PKK’dan tamamen kurtulmak. 2. Devlet baskısından kurtulmak Çözüm sürecinin gelmiş olduğu aşamada; Kürt Halkı devlet baskısından (daha çok PKK yüzünden yapılmış/yapılan baskı) neredeyse tamamen kurtulmuştur ama, PKK baskısından kurtulamamıştır. Çözüm süreci PKK’ya yaramıştır ve Kürt Halkı PKK’ya devlet eliyle adeta itilmiştir. Abdullah ÖCALAN’nın itibarı artmıştır. Abdullah ÖCALAN için bu kadar büyük bir itibar Türkiye için de Kürtler için de fazladır ve tehlikelidir. ABDullah ÖCALAN, Kürtçü bir gurubun lideri iken, gittikçe bütün Kürtler’in lideri olmaya doğru gitmektedir. ABDullah ÖCALAN devlet eliyle, adeta zorla ATAKÜRT olmaya doğru gitmektedir. Kandil’in tepesi şımarmıştır, kendilerini dev aynasında görmektedirler.
26.04.2015
21.04.2015
HDP/PKK,… seçim stratejisi : PKK dışındaki terör örgütlerini de meclise taşımak – Galip İlhaner – VAN 18 NİSAN 2015 HDP/PKK,… seçim stratejisi : PKK dışındaki terör örgütlerini de meclise taşımak. Barajı aşmak ve bütün Kürtler’in oyunu almak üzerine kurulu. Seçimlerde ÖCALANCILAR daha baskın olacak. ÖCALANCILAR Türkiye içinde BAYIKÇILAR’DAN daha güçlüler. KANDİL’de ve PKK silahlı kadroları üzerinde de BAYIKÇILAR daha güçlüdür. BAYIKÇILAR; KANDİL/PKK/BAYIK,... bu gurup için baraj aşılsa da aşılmasa da önemli değil. Biz yolumuza devam ederiz anlayışındalar. Silahlı guruplarla zaman zaman gövde gösterisi yapacaklar. PKK kongresi gündemden çıkarılmış durumda. Seçimlerden sonra BAYIK tasfiyeye yine direnecek. ÖCALANCILAR; Bu gurup için, ABDullah ÖCALAN’ı özgürleştirme ve Demokratik Özerklik Sistemini kurma seçimidir.
11 Nisan 2015 tarihinde Ağrı ilimizde, beklenen bir çatışma meydana geldi. PKK Silahlı Propaganda Timleri (SPT) ile Jandarma/asker arasında bir çatışma çıktı. PKK 2015 seçimleri için daha önce Silahlı Propaganda Timleri (SPT) oluşturmuştu. Bu timler Cizre olaylarında bir prova da yapmıştı. Bu SPT’ler belirlenen strateji doğrultusunda, HDP’nin bağımsız (bağımsız adaylarla seçimlere girmek ÖCALANCILAR’ın stratejisiydi) adaylarına oy istemek (seçim bahanesiyle PKK propagandası yapıp eleman kazanma) için şehirlere inip çalışacaklardı. HDP seçimlere BAYIKÇILAR (PKK/KANDİL)’ın baskısıyla parti olarak girince, SPT’lerin hedefi de buna göre yeniden belirlendi.
18.04.2015
12.04.2015
PKK/KANDİL/HDP/DBP/YDG-H ÇETESİ, Bayık-DEMİRTAŞ, … gibi bütün Kürtçü oluşumların, çözüm sürecine takoz olmamaları için yapılması gereken en hayati konu, YURT İÇİNDEKİ BÜTÜN PKK ELEMANLARININ, MOBİL KARAKOLLAR VASITASIYLA, YURTDIŞINA ÇIKMADAN SİLAH BIRAKMALARIDIR. Yurt içinde tek bir PKK elemanı kalmamalıdır. Ayrıca PKK’nın devrimci halk savaşı/isyanı için halka dağıttığı on binlerce silah, devlete teslim edilmelidir. PKK seçimlere kısa bir zaman kala kanlı karakol baskınları dahi yapabilir. KÜRT SORUNU BİTMİŞTİR - Kürt Sorunu dediğimiz müddetçe bu sorun bitmez. Kürt sorunu AK Parti ile birlikte resmen bitmiştir. Türkiye’nin sorunu demokratikleşme sorundur. Demokratikleşme ise bir süreçtir. Kürt Halkı çözüm sürecini büyük ölçüde; 1. Devletin baskısından kurtulmak - 2. PKK’dan kurtulmak için desteklemiştir. PKK ABDULLAH ÖCALAN’I DİNLEMİYOR – ÖCALAN’IN GÜCÜ PKK’YA SİLAH BIRAKTIRMAYA YETMİYOR
05.04.2015
22.03.2015
ABDullah ÖCALAN 2015 Newruz Mektubunun İçeriği (Konuları) - Galip İlhaner – VAN - 18 MART 2015 ABDullah ÖCALAN’ın 21 MART 2015 Pazar Günkü Kürtçe Mektubunun Konuları Ne Olmalıdır? Konjoktür değişmiştir. Türkiye PKK’ya silah bıraktırma fırsatını malesef kaçırmıştır. Dış güçlerin müdahalesi ve IŞİD faktörü, PKK’ya tamamen silah bıraktırmayacak bir durum oluşturmuştur.Bu gerçekler ışığında olaya yaklaşmak gerekmektedir.Abdullah ÖCALAN 21 Mart 2015 tarihinde, PKK’nın Türkiye’ye karşı silahsızlanma kongresini toplaması çağrısıyla yapılacaktır. KANDİL Kampı’na Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı : PKK, Kandil Kampı’na Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı’nı dikmelidir. Bütün kamplarını boşaltarak Suriye’ye çekilmelidir. Demokratikleşme Süreci : Bütün bu adımlara karşılık ise, Türkiye demokratikleşecektir. Demokratikleşme ise bir süreçtir.
20.03.2015
18.03.2015
Büyük Kürdistan için Siyonist model Kürt siyasetçi Galip İlhaner, terör örgütü PKK’nın 12. Kongre’de tıpkı İsrail gibi 50 yıllık bir plan üzerinde çalışmalara başlayacağını öne sürdü. İlhaner’e göre nihai hedef ‘Büyük Kürdistan Devleti’… A.BAHADIR ÇALIK/İSTANBUL TERÖR örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın ‘silah bırakma’ çağrısının ardından terör örgütü PKK’nın toplayacağı 12. Kongre’nin, 1897’de Theodor Herlz liderliğinde yapılan Birinci Siyonist Kongresi’ne benzer bir konseptle yapılacağı iddia edildi. 50 YILLIK PLAN İddiayı gündeme getiren Kürt siyasetçi Galip İlhaner, PKK Kongresi’nin, tıpkı ilk Siyonist kongre gibi 50 yıllık bir plan üzerinde çalışacağını söyledi. Kongrede, ‘Büyük Kürdistan’ yönünde çalışmalar yapılacağını ekleyen İlhaner, “PKK kongre için çalışmalarını hızlandırdı. 50 yıllık bir plan üzerinde çalışılacak. PKK kongresinin, Siyonistlerin çalışmalarını andırması dikkat çekici…” şeklinde konuştu.
17.03.2015
15.03.2015
Bayık Gurubu (KCK/PKK/Kandil) ABDullah ÖCALAN (ölmesini istiyor)’ı Kalp Krizinden Öldürecek – Galip İlhaner – VAN – 16 MART 2015 ÖCALANCILAR ve BAYIKÇILAR asla silahlar bırakılmayacak konusunda aynı görüşteler. ÖCALANCILAR, PKK şimdilik Demokratik Özerklik Öz Savunma Gücü olmalıdır görüşündeler. BAYIKÇILAR, PKK Kürt ordusudur ve silahlar asla bırakılmayacak görüşündeler. Seçimlerde her türlü provokasyon yapılacak. HDP barajı aşsa da aşmasa da provokasyon yapacaklar. Seçimden sonra Türkiye’nin Srilanka Modelini uygulayacaklarından korkuyorlar. BAYIK ekibi ile ÖCALAN ekibi HDP konusunda uzlaşırsa; Güneydoğu cehenneme dönebilir. HDP dışındaki partiler propaganda yapamaz hale gelebilir. Seçimler yapılamaz (ertelenebilir, iptal edilebilir) duruma gelebilir. BAYIKÇILAR, ABDullah ÖCALAN’dan kurtulmak istiyor. Bunun en iyi yolu ise; ABDullah ÖCALAN’ın İmralı’dan sağ değil ölü çıkmasıdır. Devlet (MİT- TSK – MGK, AK Parti,…) ise; ABDullah ÖCALAN’ın İmralı’dan ölü olarak değil sağ çıkmasından yana.
ERDOĞAN – ABDULLAH ÖCALAN BAŞKANLIK SEÇİMLERİNDE RAKİP Mİ? - Galip İlhaner – VAN – 15 MART 2015 ABDullah ÖCALAN, kellesini kurtarmak için her şeyi yapmaya hazırdır. PKK/KANDİL/DBP/DTK,… gibi bütün Kürtçü bileşenler de bunun farkında. Cemil BAYIK ve ekibi; ABDullah ÖCALAN’sız bir PKK tasarladı, ÖCALAN’ı İmralı’dan sağ çıkarmamaya çalıştı, ÖCALAN’a darbe yapmaya çalıştı, dış destekle ÖCALAN’a rakip olmaya (Selehattin DEMİRTAŞ’ı kullanarak) çalıştı, Suriye Kürdistan’ını kurmaya ve oradan da Büyük Kürdistan’a (AKDENİZ’e açılma) ulaşma hesapları yaptı. BAYIK büyük hayallere (ütopik) kapıldı. Gücünün üzerinde bir projeye alet oldu. ABDullah ÖCALAN da Kürtçü bileşenleri çok iyi tanıyor. ÖCALAN, Devleti (AK Parti – MİT,…) arkasına aldı ve BAYIK ve ekibini tasfiye etmeye çalışıyor. ABDullah ÖCALAN büyük bir risk alarak, silahsızlanma kongresini PKK (BAYIK)’ya devlet desteği ile dayattı.
15.03.2015
15.03.2015
Bilindiği gibi I. Siyonist Kongre, 29 Ağustos 1897 yılında Basel'de Theodor Herzl liderliğinde toplanmış ve kongreye tüm dünyadan yaklaşık 200 delege katılmıştır. Burada bir Yahudi devleti kurulması bir stratejik hedef olarak kabul edilmiştir. PKK 12 Kongresi de böyle bir konseptle yapılacak. Bu konsept aklı ise; PKK aklı değildir. Kürt Halkı’nı perişan edecek, son derece büyük bir oyun oynanıyor. PKK 12. kongresi (II. Theodor Herlz) 50 yıllık bir plan üzerine yapılacak. PKK 12. KONGRESİ (THEODOR HERLZ) GÜNDEM KONULARI 1. KÜRTLER’İN GELECEĞİ - 2. TOPRAK TALEBİ - 3. SİLAH BIRAKMA (SİLAHSIZLANMA) - 4. ABDullah ÖCALAN’ın DURUMU - 5. GENEL AF VE SİCİL AFFI - 6. KÜRDİSTAN BAYRAĞI - 7. PKK’NIN GELECEĞİ - 8. TAZMİNAT TALEBİ - 9. KÜRTÇE DİLİNİN DURUMU - 10. KÜRDİSTAN’IN BAŞKENTİ (DİYARBAKIR -ŞANLIURFA –VAN) - 11. PKK SURİYE KÜRDİSTAN DEVLETİ - 12. DİĞER KONULAR - 13. MADDE,… : - Kısacası; II.İSRAİL temelleri atılıyor. Kürt Halkı büyük acılarla dolu bir maceraya sürükleniyor.
12.03.2015
10.03.2015
ABD başta olmak üzere; İngiltere, İsrail, AB ( Almanya, Fransa,…) gibi büyük emperyalist güçler, Ortadoğu haritasının değişmesine karar vermiş durumdalar. Bu güçler, hem PKK hem de BARZANİ ailesine oynamaktadırlar. Konjoktür hangisi için uygun olursa BÜYÜK KÜRDİSTAN onundur. KÜRT DEVLETİ İSVİÇRE Mİ OLACAK FİLİSTİN Mİ OLACAK? Bundan sonraki mesele; kurulan Kürdistan’ların kimin yönetiminde olacağı, bölünme sırasının İran’da mı yoksa Türkiye’de mi? Olacağıdır. Daha da önemlisi; BÜYÜK KÜRDİSTAN İsviçre mi olacak yoksa Filistin mi olacak? Ya da bütün Kürtler (İran, Irak, Suriye,…) Türkiye ile mi birleşecek? Dört ülke (Türkiye, İran, Irak, Suriye,…) ile sorunlu; Türk, Arap, Fars,… halklarıyla sürekli çatışma halinde olacak bir bölge, FİLİSTİN’den bile beter bir durumda olur. Kürt Halkı ya toprak bütünlüğü içerisinde dört ülke halklarıyla barış içerisinde yaşayacak ya da dört ülkeyi bölüp Filistinliler gibi yıllarca acı çekmeye mahkum olacak.
07.03.2015
01.03.2015
Örgütün CHP ile de ittifak arayışlarını sürdürdüğünü ifade eden İlhaner şöyle konuştu: YABANCI İSTİHBARATLA... “PKK Abdullah Öcalan’ın yol haritası yerine uluslararası istihbarat örgütleriyle hazırladıkları ‘Özerk Kürdistan’ yol haritasını dayatıyor. Örgüt üst yönetimi Demirtaş’a Öcalan’ın ‘önderlik koltuğu’nu vaat ediyor. Ya Cemil Bayık ile Diyarbakır KCK ekibi veya Demirtaş tasfiye olacak ya da Abdullah Öcalan.” DARBE ORTAMI HAZIRLIĞI “Seçimler son derece gergin geçecek. Şubatta PKK üst yapısında değişim yaşanacak. AK Parti’yi deviremeseler bile darbe ortamı oluşturmak için çalışacaklar. Bunun için CHP ile gizli ittifaklar yapmak dahil her yolu deneyecekler.”
18.02.2015
26.01.2015
…“ABDullah ÖCALAN İÇİN YAPILAN İMZA KAMPANYALARI Devlet 40 yıldır ABDullah ÖCALAN’ı Kürt Halkı’nın lideri yapmaya çalışmakta ama, bir türlü bunu başaramamaktadır. ABDullah ÖCALAN şu anda Kürt Halkı arasında eskiye oranla daha popüler bir hale gelmiş durumdadır. Birkaç yıl önce ÖCALAN bu kadar tutulmuyordu. SON birkaç yıldır ABDullah ÖCALAN Kürt Halkı arasında daha fazla ilgi görüyor. PKK ve kuyrukları (HDP/DTK/DBP,…)’nın iyi çalışmaları sonucu, ÖCALAN’ın Kürtler (bütün Kürtler’in lideri – ATAKÜRT) arasında kabulünün artması noktasında önemli bir aşamaya gelindi. ÖCALANCILAR – (ERDOĞAN 2. ATATÜRK – ÖCALAN ATAKÜRT)’A GÖRE ÖCALAN, BÜTÜN KÜRTLER’İN LİDERİ OLARAK KABUL EDİLMELİDİR ALLAH’ı inkar eden ABDullah ÖCALAN, dindar Kürt Halkı’nın lideri olarak kabul görmek üzere.
İMRALI Posta Heyeti, Bayık ve ÖCALAN Arasında Arabuluculuk Yapıyor - Galip İlhaner – VAN - 23 OCAK 2015 ABDullah ÖCALAN ve Cemil BAYIK ikilisi; Cemil BAYIK ve ekibinin (Selahattin DEMİRTAŞ da dahil) tasfiyesi, PKK’nın kongre tarihi , PKK’nın başına kimin geçeceği, seçimlere parti olarak mı yoksa bağımsız adaylarla mı girileceği?, milletvekili adayları listesi ve ÇÖZÜM SÜRECİ konularında anlaşamıyorlar. ABDullah ÖCALAN, 12. PKK Kongresinin 2015 seçimlerinden önce, mümkünse 21 MART Nevruzu’ndan önce yapılmasını istiyor. ABDullah ÖCALAN, Nevruz’a ve seçimlere yeni PKK ile girmek istiyor. Hem ÖCALANCILAR’ın hem de BAYIKÇILAR’ın kafası karışık. Henüz hiçbir şey netleşmiş değil. İMRALI Postacı Heyeti, BAYIK ve ÖCALAN ekiplerini uzlaştırmak için yoğun çaba harcıyor. PKK’nın başına sürpriz bir isim (Nurettin DEMİRTAŞ, Zübeyir AYDAR, Hatip DİCLE) getirilebilir. Murat KARAYILAN ile de devam edilebilir.
24.01.2015
23.01.2015
15 ŞUBAT ÖNDERLİĞE ÖZGÜRLÜK SERHILDANI (Cemil BAYIK - ABDullah ÖCALAN rekabeti) - Galip İlhaner - VAN - 18 OCAK 2015 15 ŞUBAT SERHILDANI’na (Cemil BAYIK - ABDullah ÖCALAN rekabeti) Doğru - Galip İlhaner - VAN - 18 OCAK 2015 15 OCAK SERHILDANI’NA HAZIRLIK – CEMİL BAYIK TASFİYEYE DİRENİYOR ABDullah Öcalan, Cemil BAYIK ve ekibini tasfiye etme kararı aldı. Cemil BAYIK; uzlaşmak yerine, tasfiyeye direnerek, PKK’nın başında kalmak istiyor. PKK (Cemil BAYIK), ABDullah ÖCALAN’ın Türkiye’ye getiriliş günü olan 15 OCAK tarihinde büyük bir provokasyon hazırlığı planlıyor. ABDullah ÖCALAN ismi kullanılarak ABDullah ÖCALAN’a komplo kurulacak. 13 – 19 ŞUBAT arası planlanan ÖNDERLİĞE ÖZGÜRLÜK SERHILDANI, 6-7 EKİM KOBANİ olayları kadar etkili olabilir.
18.01.2015
14.01.2015
Terör Örgütleri Listesi PKK = IŞİD - Galip İlhaner – VAN - 12 OCAK 2015 Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı’nın belirtmiş olduğu Türkiye’deki terör örgütleri şunlardır: 1) Devrimci Halk Kurtuluş Partisi/Cephesi (DHKP/C) 2) MKP (Maoist Komünist Partisi) 3) TKP/ML – KONFERANS 4) Marksist Leninist Komünist Parti (MLKP) 5) PKK/KONGRA-GEL (Kürdistan Halk Kongresi-KHK) 6) Kürdistan Devrim Partisi (PŞK) 7) Kürdistan Demokrat Partisi/Bakur (PDK/Bakur) 8) Hizbullah 9) Hilafet Devleti (HD) 10) İslami Büyük Doğu Akıncılar Cephesi (İBDA/C) 11) Tevhid-Selam (Kudüs Ordusu) 12) El Kaide Terör Örgütü Türkiye Yapılanması
13.01.2015
12.01.2015
11.01.2015
10.01.2015
PKK'yı Suriye'ye Çektirme Planı - Galip İlhaner - VAN - 9 OCAK 2014. PKK SURİYE’YE ÇEKTİRİLEBİLİRSE PKK Suriye’ye çektirilebilirse; PKK’nın bütün kampları (KANDİL dahil) boşaltılmalıdır. Bu kamplar belli bir süre Türkiye’nin gözetiminde (askeri üs gibi) bulunmalıdır. PKK bu şekilde Suriye’ye çektirilebilirse; Türkiye için tehdit olarak kalmaya devam edecektir. Fakat, PKK, Suriye kazanımlarını kaybetmemek için, Türkiye’ye karşı daha temkinli olacaktır. NOT : Cemil BAYIK ekibi, ABDullah ÖCALAN’ın yol haritasını kabul ediyoruz açıklaması yapmakla birlikte, kendi yol haritalarını ÖCALAN’a dayatıyorlar. Ayrıca kongre tarihi ve Cemil BAYIK ve ekibinin tasfiye edilmesi, PKK’nın başına BAYIK’tan sonra kimin geçeceği, ABDullah ÖCALAN’ın Cemil BAYIK – Selahattin DEMİRTAŞ ikilisini tasfiye etme planı da çözüm sürecini ve diğer gelişmeleri etkileyecektir.
Abdullah ÖCALAN’ın eşi Kesire şu anda İSVEÇ’te yaşamaktadır. Kesire PKK kurucularından biridir. Türkiye hiçbir zaman Kesire’yi İSVEÇ hükümetinden/devletinden istememiş ve sorgulamamıştır. Belki de Kesire hala devletten maaş bile almaktadır. Abdullah ÖCALAN’ın var olduğu söylenen oğlu nerededir ve ne iş yapmaktadır. Öcalan ile ilgili sayısız sorular cevap beklemektedir. Öcalan devletin tapu kadastro memuruydu ve 1978 yılına kadar yani PKK kurulana kadar askerliği tecil edilmiştir. Ayrıca, şiddete bulaşmadığı halde binlerce Kürt vatandaşlıktan çıkarıldığı halde, Abdullah ÖCALAN hiçbir zaman T.C. vatandaşlığından çıkarılmamıştır. Abdullah ÖCALAN aynı zamanda, MİT ajansı olan FİKİR AJANSI’nda çaycı olarak çalışmıştır.
09.01.2015
06.01.2015
AK Parti (ERDOĞAN)’nin samimiyetle başlattığı çözüm süreci istismar ediliyor. Çözüm süreci PKK (BAYIK EKİBİ) tarafından istismar ediliyor. PKK, 2015 seçimleri öncesi AK Parti’yi de zor durumda bırakacak adımlar atmaya hazırlanıyor. PKK, yol haritasını açıklama (tehdidi), DBP belediyelerinin eş zamanlı Demokratik Özerklik BAAS Diktatörlüğü ilanı gibi, çözüm sürecini zora sokacak ve AK PARTİ’yi de zor duruma düşürecek adımlar atmaya hazırlanıyor. BDP (BARIŞ VE DEMOKRASİ PARTİSİ) Demokratik Özerklik BAAS Diktatörlük sistemini oturtmak için, DBP’ye yani DEMOKRATİK BÖLGELER PARTİSİ’ne dönüştürüldü. Kürtler’in BAAS tipi bir diktatörlüğe izin vermeyeceğini bilen PKK, Özerkliği (DEMOKRATİK ÖZERKLİK BAAS DİKTATÖRLÜĞÜ) Kürtler’den değil devletten (AK Parti,…) istiyor. PKK; sorunsuz, Kürt Halkı’nı BAAS tipi diktatörlüğü altında yönetebileceği, anahtar teslimli bir özerklik istiyor devletten (AK PARTİ). Demokratik Özerklik isteyen PKK’nın ÖCALANCILAR kanadıdır.
PKK’da Kim Tasfiye Olacak? ABDullah ÖCALAN mı Cemil BAYIK mı? - Galip İlhaner - VAN – 1 OCAK 2015 Laikçi ve Laik Kürt Ulusalcıları (KCK/PKK/DTK/DBP/HDP/YPG/PJAK,…) sürekli kurumsallaşarak, taban genişleterek,… devletleşmeye doğru gidiyorlar. Laikçi/Laik ulusalcılar bazı konularda ayrışmakla birlikte temel hedefleri: Bağımsız Birleşik Kürdistan’dır. Laikçi PKK Hareketi, Kuzey Irak Kürdistan’ın bağımsız olmasına karşıdır. Bütün Kürtleri birleştirme hakkının kendilerinde oluğunu düşünmektedirler. Laikçi PKK Hareketi, acele etmeleri gerektiğine inanmaktadırlar. Kuzey Irak Kürdistan’ı bağımsız olmadan, Suriye Kürdistan’ını bağımsız Kürdistan yapmaya çalışmaktadırlar. PKK, 12. Kongrede ciddi bir krizle karşı karşıya. Cemil BAYIK ve ekibi tasfiye ediliyor. PKK 2’ye bölünmüş durumda. 1. Cemil BAYIK ve ekibi (Bağımsız Kürdistancılar) LAİKÇİ 2. ABDullah ÖCALAN ve ekibi (Demokratik Özerklikçiler = Önce özerklik sonra bağımsızlık) LAİK
03.01.2015
01.01.2015
CİZRE OLAYLARI; Cemil BAYIK ABDullah ÖCALAN’A MEYDAN OKUYOR, TASFİYEYE DİRENİYOR - Galip İlhaner – VAN - 30 ARALIK 2014 CİZRE olayları; Cemil BAYIK ve ekibinin tasfiyeye direnişidir. Örgüt içi bir hesaplaşmadır. ABDullah ÖCALAN’a meydan okumadır. Derin adam Cemil BAYIK ve derin ekibi, ABDullah ÖCALAN tarafından PKK’nın 12. Kongresinde tasfiye edilecek. HÜDA-PAR bir bahanedir. PKK çözüm sürecini HÜDA-PAR üzerinden sabote ediyor. Selahattin DEMİRTAŞ’da BAYIK ekibindedir ve o da tasfiye edilecektir. Ortada örgüt içi bir hesaplaşma vardır. PKK’nın tepesinde kalma mücadelesi vardır. Abdullah ÖCALAN – Cemil BAYIK ekiplerinin kapışması vardır. CİZRE OLAYLARI (BAŞKA PROVOKASYONLAR DA OLACAK) - PKK İKİYE BÖLÜNMÜŞ DUURMDA : BAYIKÇILAR; Bağımsız Birleşik KÜRDİSTAN diyor. ÖCALANCILAR; önce Demokratik Özerklik sonra Bağımsız Birleşik KÜDRSİTAN diyorlar. PKK’nın tepesine dengeleyici bir unsuz olarak Nurettin DEMİRTAŞ,… ya da başka bir isim getirilebilir.
30.12.2014
28.12.2014
Türkiye PKK'ya Silah Bıraktırma Fırsatını Kaçırdı - Galip İlhaner - 25 Aralık 2014 – VAN PKK’NIN SİLAH BIRAKMASI ZORLAŞTI Türkiye PKK’ya silah bıraktırma fırsatını kısmen de olsa yakalamıştı. 2013Nevruz bu fırsatın yakalandığı önemli bir tarihti. Fakat, PKK ABDullah ÖCALAN’ın “sınır dışına çıkın” talimatını yerine getirmedi. AK Parti Hükümeti ise; çözüm sürecini, seçimleri almak için bir araç olarak kullandı. Hükümet bir terör örgütünün sözünü yerine getireceğine inandı ve bunda büyük bir hata yaptı. Hükümet, PKK’nın sınır dışına çekilmesi için baskı uygulayacaktı ama, bunu yapmadı. Olayı zamana yaydı. Sonuçta PKK zamanında sınır dışına çıkmadı. Konjoktür değişti ve IŞİD belası ortaya çıkartıldı. PKK SİLAH BIRAKMAZ, ANCAK SURİYE (ROJAVA, KOBANİ,…)’YE ÇEKİLEBİLİR PKK artık silah bırakmaz. Ancak PKK, Türkiye’ye karşı silah kullanmayacağı kararı alarak Suriye (Rojava,…)’ye çekilebilir. PKK artık Suriye Kürt özerkliğinin öz savunma gücü olmaya doğru gidiyor.
HDP VE PKK, İKİYÜZLÜ DAVRANIYOR HDP ve PKK’nın gerçekten samimiyse provokasyonlara müsaade etmemesi ve olayları körüklememesi gerektiğini vurgulayan Kürt Siyasetçi Galip İlhaner, “Uludere olayının yıldönümü yaklaşıyor ve bununla ilgili şehirlerde eylemler yapılacak. Ortada bir çözüm süreci var ama bunlar faaliyetlerine devam ediyor. Bunun yanında 2015 seçimleri yaklaşıyor. Örgüt bunun için özel birlikler kurdu. Bunlar silahlı birlikler. Bu birlikler köylere, ilçeler inecekler ve HDP için seçim propagandası yapacaklar. Bir taraftan çözüm süreci için kamera karşısına geçerlerken, diğer taraftan farklı olayların içine giriyorlar. HDP ve PKK, süreç konusunda kesinlikle samimiyetsiz. Özellikle de Kandil. Şubat kongresinde PKK’nın tepesi değişmezse mümkün değil süreç başarıya ulaşamaz. Şuan Kandil, işlerine geldiğinde dinliyorlar. Amaç Öcalan’sız bir Kandil. HDP ise postacılığa devam ediyor. Asıl muhatap Cemil Bayık ve ekibidir” dedi.
25.12.2014
25.12.2014
Kandil savaş baronları Kürt çocuklarını Kobani’ye ölüme gönderirken, kendileri de Kandil tepesinde Avrupa, ABD,… basınına ha bire demeç veriyor. Kobani’ye gidip savaşma cesareti gösteremiyorlar. Kandil Savaş Baronları; Cemil BAYIK, Murat KARAYILAN, Duran KALKAN, Mustafa KARASU, Fehman HÜSEYİN… Korkudan Kandil’den çıkmıyorlar. Kürt kızlarını Kobani’de ölüme gönderip kendileri de Kandil’de kahramanlık nutukları atıyorlar. PKK Eş fingirdeşme (eş başkan) başkanı Bese HOZAT Kandil tepesinde hava atıyor ama hemcinsleri Kobani’de ölüyor. *** Roboski/Uludere katliamını yapanlar ve Bingöl, Dağlıca, Aktütün, Reşadiye, İskenderun,SİLVAN, ... katliamlarının emrini veren (Öcalan, Karayılan, Bayık,...) PKK üst yönetimi birlikte yargılanmalıdır. ROBOSKİ (Uludere) olayında suçlu olanlar elbette yargılanmalıdır. Roboski katliamının emrini verenler elbette yargılanmalıdır. Aynı şekilde PKK üst yönetimi de verdikleri katliam emirlerinden dolayı yargılanmalıdırlar.
23.12.2014
17.12.2014
Selam Anadolu Derneği Başkanı Galip İlhaner: Vahdet gazetesinin, Türkiye'nin ve İslam ülkelerinin birlik ve beraberliğini büyük katkı sağlayacağının düşünüyorum. Anadolu insanının ve dünyadaki tüm Müslümanların sesi olacağına inancım büyük. Hayırlı, uğurlu olsun.
PKK Selahattin DEMİRTAŞ’a; ya tasfiye olacaksın ya da kaos oluşturarak çözüm sürecini bitireceksin talimatı mı gönderdi? Uluslararası istihbarat örgütleri Abdullah ÖCALAN’sız bir PKK planlıyor. Öcalan’sız bir PKK bağımsız Kürdistan hedefiyle yola devam edecek planları yapılıyor. Selahattin DEMİRTAŞ bu oyunun bir parçası olmaya mı itiliyor? Yoksa buna gönüllü mü? Cemil BAYIK ve derin ekibi ile Selahattin DEMİRTAŞ tasfiye olmadan çözüm süreci başarıya ulaşamaz. Durum bunu gösteriyor. PKK Selahattin DEMİRTAŞ’a ya tasfiye olacaksın ya da kaos oluşturacaksın mı diyor? Dış güçleri arkasına alan Cemil BAYIK ve derin ekibi ile KCK Diyarbakır gurubu çözüm sürecini sabote etmeye çalışıyor. Kürt Halkı çözüm sürecini sabote edeni affetmez. Kürt Halkı, Çözüm süreci başarısız olursa Suriye gibi derinleşmiş bir içsavaş yaşarız inancında. PKK da bunu çok iyi biliyor.
17.12.2014
10.12.2014
HDP Milletvekillerini Uyarıyorum. DBP Belediye Başkanlarını Uyarıyorum. İki partinin ileri gelenlerini, yöneticilerini Uyarıyorum. Kürt toplumu patlamak üzeredir. PKK’nın baskıları gün geçtikçe artıyor. Özellikle köy korucularına karşı yapılanlar. Haraç almalar, Çocuk kaçırmalar, Tehditler, Şantajlar, Yol kesmeler, Kepenk kapattırmalar, Bölge halkını öfkelendiriyor. Bölge halkı endişeli. PKK’nın IŞİD terör örgütü gibi hareket etmesi, PKK’nın vandallığı,… Büyük bir patlamaya yol açmak üzeredir. HDP Milletvekilleri, DBP Belediye Başkanları, iki partinin ileri gelenleri, yöneticileri,… Kürtçü siyasetçilerin hepsini uyarıyorum. Kürt Halkı’ndaki bu öfke patlaması size yansır. Kürtçü siyasetçilere karşı şiddet uygulayabilirler. Kürtçü siyasetçilere karşı suikastler düzenlenebilir. Çözüm süreci bu şekilde tehlikeye girebilir. Kürtçü siyasetçilerin sorumlu olması gerekir. Aksi halde ağır bir fatura ödemek zorunda kalabilirler.
Çözüm sürecine karşı olan derin adam Cemil BAYIK ve derin ekibi tasfiye olmadan barışın gerçekleşmesi zor görünüyor. ŞUBAT ayında yapılması planlanan PKK kongresi için derin güçler devrede. Derin güçler, Abdullah ÖCALAN liderliğini bitirmeye ve çözüm sürecini sabote etmeye çalışıyor. Kandil’in tepesi, istihbarat örgütlerinin bürolarına dönüşmüş durumda. Abdullah Öcalan’sız bir PKK planlanıyor. PKK’nın Abdullah ÖCALAN olmadan daha güçlü olacağı, bağımsız Kürdistan için savaşacağı,… tezi üzerinde çalışılıyor. PKK’da örgüt içi bir darbe gerçekleşebilir. PKK’nın ŞUBAT (28 Şubat günü planlanıyor) kongresi son derece önemlidir. Ya Abdullah ÖCALAN tasfiye olacak ya da Cemil BAYIK ve ekibi tasfiye olacak. Abdullah ÖCALAN, PKK’nın tepesini değiştirmek zorundadır. Değiştiremezse kendisi tasfiye olacaktır. Nurettin DEMİRTAŞ, Hatip DİCLE, Osman ÖCALAN,… Gibi bir isim PKK’nın başında getirilebilir. Aksi takdirde PKK, Abdullah ÖCALAN olmadan yoluna devam edebilir.
09.12.2014
03.12.2014
Kandil ekibinin üzerinde en çok tartıştığı senaryo ise; HDP tek başına seçimlere girmeli senaryosu. HDP baraj altında kalırsa, PKK tek başına kalıyor. Yarı legal HDP bu şekilde pasifleşiyor ve PKK tek başına kalıyor. HDP barajı aşarsa, 60 civarı milletvekiliyle meclise giriyor ve AK Parti tek başına iktidar olamıyor, HDP ile koalisyon yapmak zorunda kalıyor. PKK eğer CHP ile HDP ittifakı gerçekleşmezse, seçim barajını aşamayacak olan HDP’ye, seçimlere tek başına girmeyi dayatıyor. Bu şekilde HDP’yi meclis dışında tutmak istiyor. PKK, Kürtler’in tek temsilcisi haline gelmek ve PKK’yı terör örgütü listelerinden çıkarmak için tek başına kalmak istiyor. HDP, seçimlere bağımsız adaylarla girerse, Kobani olaylarının etkisinden dolayı istediği sayıda milletvekiline ulaşamayabilir. Kobani olayları özellikle bölgede PKK/HDP/DBP,… bileşenlerinin karizmasını fena halde çizdi.
“Kandil, Abdullah ÖCALAN’ı tehdit ediyor, Abdullah ÖCALAN Kandil ekibini tehdit ediyor. Abdullah Öcalan, Selahattin Demirtaş’ı kıskanıyor. Abdullah Öcalan, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde başarılı olan Selahattin Demirtaş’ı tasfiye etmeye çalışıyor. Abdullah Öcalan, kendisini İmralı’ya ölüme terk etmek isteyen Cemil Bayık ve ekibini tasfiye etme planları yapıyor. Cemil Bayık ise; Abdullah Öcalan’ın İmralı’dan sağ çıkmaması için uğraşıyor.” KANDİL’İN SİLAH BIRAKMA GİBİ BİR PLANI YOK Kürt siyasetçi Galip İlhaner, Cemil Bayık ve ekibinin silah bırakma gibi bir planlarının olmadığını vurgulayarak, “Cemil Bayık ve ekibine verilen görev; büyük bir Kürt isyanı çıkarıp Türkiye’yi bölmek. PKK, ölü bir Öcalan istiyor. PKK, Abdullah Öcalan’ın İmralı’dan ölü olarak çıkmasını istiyor. PKK, Abdullah Öcalan’ın ölümünden sonra, bağımsız Kürdistan stratejisiyle yola devam etmenin planlarını yapıyor. Çünkü, PKK’nın arkasındaki güçler de bunu istiyor” dedi.
27.11.2014
25.11.2014
PKK ve HDP/DBP karmakarışık bir durumda. Birbirlerine komplo kuruyorlar. Kandil, Abdullah ÖCALAN’ı tehdit ediyor, Abdullah ÖCALAN Kandil ekibini tehdit ediyor.Abdullah ÖCALAN, Selahattin DEMİRTAŞ’ı kıskanıyor.Abdullah ÖCALAN, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde başarılı olan Selahattin DEMİRTAŞ’ı tasfiye etmeye çalışıyor.Abdullah ÖCALAN, kendisini İmralı’ya ölüme terk etmek isteyen Cemil BAYIK ve ekibini tasfiye etme planları yapıyor.Cemil BAYIK ise; Abdullah ÖCALAN’ın İMRALI’dan sağ çıkmaması için uğraşıyor. Cemil BAYIK ve ekibinin silah bırakma gibi bir planları yok. Cemil BAYIK ve ekibine verilen görev; büyük bir Kürt isyanı çıkarıp Türkiye’yi bölmek.PKK, ölü bir ÖCALAN istiyor.PKK, Abdullah ÖCALAN’ın İmralı’dan ölü olarak çıkmasını istiyor. PKK, Abdullah Öcalan’ın ölümünden sonra, bağımsız Kürdistan stratejisiyle yola devam etmenin planlarını yapıyor.Çünkü, PKK’nın arkasındaki güçler de bunu istiyor.
Diyarbakır merkezli bir gurup, Abdullah ÖCALAN’sız bir PKK için çalışmaktadır. Bu gurup son Kobani olaylarını organize etmiştir. Diyarbakır gurubu, uygun konjoktürü beklemektedir. PKK Öcalan ile mi? Yoksa PKK Öcalan olmadan mı? Yoluna devam etmeli üzerinde çalışıyorlar. Diyarbakır gurubu KANDİL’den Cemil BAYIK ile de temas halindedir. Diyarbakır gurubu aynı zamanda DBP ve HDP yöneticilerinin yapacakları programları, gezileri,… de yönlendirmektedir. Diyarbakır gurubunun sözcülüğünü geçici olarak, Aysel TUĞLUK yapmaktadır. ************* PKK, 2015 SEÇİMLERİ İÇİN SİLAHLI PROPAGANDA TİMLERİ (SPT) OLUŞTURUYOR
25.11.2014
20.11.2014
Çözüm süreci, Türkiye’nin iç barışının sağlanması sürecidir. Çözüm süreci, Türkiye’nin bölgesel güçten dünyanın (süper güç) liderliğine doğru yürüyüş sürecidir. Çözüm süreci, Kürt Halkı’nı PKK teröründen kurtarma sürecidir. PKK bir terör örgütüdür. PKK, IŞİD terör örgütünden daha acımasız bir terör örgütüdür. PKK, çözüm sürecini sabote etmek için elinden gelen her şeyi yapmaktadır. PKK, Türkiye’yi Suriyelileştirmeye, Lübnanlaştırmaya,… çalışmaktadır. PKK, Türkiye’yi OHAL (Olağanüstü Hal) şartlarına, sıkıyönetim şartlarına, hatta darbe ortamına götürmeye çalışıyor. PKK, ancak darbe olursa, Demokratik Özerklik BAAS Diktatörlük Sistemi’nin kabul edilebileceğini düşünüyor. PKK bundan böyle Türkiye’nin darbe sürecine sürüklenmesi için kullanılacaktır.
Kürt siyasetçi Galip İlhaner, PKK'nın hükümetle anlaşmış gibi göstererek sahte bir yol haritası açıklayacağını ve ardından "plana uymadılar" diyerek seçimler öncesinde Türkiye'yi kana bulayacaklarını ileri sürdü. Kürt siyasetçi ve Selam Anadolu Hareketi lideri Galip İlhaner, Kobani bahanesiyle siyasi uzantısı HDP aracılığıyla yandaşlarını sokaklara döken terör örgütü PKK’nın çözüm sürecini sabote etmeye çalıştığını söyledi. Terör örgütünün AK Parti hükümetiyle anlaştığını iddia ettiği bir yol haritasını açıklamaya hazırlandığını aktaran İlhaner, “PKK, hükümetle anlaşmadığı uydurma bir yol haritası açıklamayı planlıyor. PKK, AK Parti hükümetini zorda bırakacak bir yol haritası açıklayarak seçimler öncesinde Türkiye’yi kaosa sürüklemeyi planlıyor. ABD, İsrail ve İngiltere gibi güçleri arkasına alan PKK/HDP, AK Parti’nin devrilmesi için gereken her şeyi yapacak. 2015 seçimlerinden önce bütün DBP belediyeleri, eş zamanlı olarak ‘Demokratik Özerklik BAAS Diktatörlük Sistemi’ne geçiş yapacak” dedi.
14.11.2014
10.11.2014
PKK’dan sahte yol haritası – Yeni Akit Manşeti - Galip İlhaner – VAN – 10 Kasım 2014
Kürt siyasetçi ve Selam Anadolu Hareketi lideri Galip İlhaner, Kobani bahanesiyle siyasi uzantısı HDP aracılığıyla yandaşlarını sokaklara döken terör örgütü PKK’nın çözüm sürecini sabote etmeye çalıştığını söyledi. Terör örgütünün AK Parti hükümetiyle anlaştığını iddia ettiği bir yol haritasını açıklamaya hazırlandığını aktaran İlhaner, “PKK, hükümetle anlaşmadığı uydurma bir yol haritası açıklamayı planlıyor. PKK, AK Parti hükümetini zorda bırakacak bir yol haritası açıklayarak seçimler öncesinde Türkiye’yi kaosa sürüklemeyi planlıyor. ABD, İsrail ve İngiltere gibi güçleri arkasına alan PKK/HDP, AK Parti’nin devrilmesi için gereken her şeyi yapacak. 2015 seçimlerinden önce bütün DBP belediyeleri, eş zamanlı olarak ‘Demokratik Özerklik BAAS Diktatörlük Sistemi’ne geçiş yapacak” dedi.
10.11.2014
10.11.2014
ABD, İSRAİL, İngiltere,… gibi güçleri arkasına alan PKK/HDP,… AK Parti’nin devrilmesi için gereken her şeyi yapacak. 2015 seçimlerinden önce bütün DBP belediyeleri eş zamanlı olarak Demokratik Özerklik BAAS Diktatörlük Sistemine geçiş yapacak. PKK, DBP üzerinden Özerk Kürdistan ilan etmeye hazırlanıyorlar. Seçimlerden önce özerklik ilan ederek, fiili durum oluşturup seçimleri yapılamaz hale getirmeyi planlıyorlar. Birleşmiş Milletler’i devreye sokmaya çalışacaklar. PKK’nın iddia ettiği yol haritası maddeleri; - Yol haritasında Abdullah ÖCALAN 2019 öncesinde serbest kalıyor ve 2019 seçimlerinde aday oluyor. - Cumhuriyetin 100. Yılında yani 2013 de genel af ilan ediliyor. - Abdullah ÖCALAN cumhurbaşkanı adayı olabilecek. - Türkiye 2023 yılında eyalet sistemine geçiyor ve Demokratik Özerklik kabul ediliyor. - PKK elemanları Demokratik Özerklik BAAS diktatörlük sisteminin öz savunma güçleri olarak silahlı bir şekilde görev yapacak. - Bütün PKK elemanları ailelerine tazminat ödenecek.
PKK ve IŞİD, Hapislerin (Diyarbakır - El Gureyb Hapishaneleri) Büyüttüğü Terör – Galip İlhaner – VAN – 2 Kasım 2014 PKK : Diyarbakır Askeri Cezaevi'nin büyüttüğü bir terör örgütü. IŞİD : El Gureyb Cezaevinin büyüttüğü bir terör örgütü. IŞİD Terör Örgütü : İsmi (İslam Devleti), Logosu (Peygamber Mührü ve Tevhid), Amacı (Halifelik), Gelecek Vaadi (İslam Hilafet Devleti),... ile muhteşem bir zekanın ürünüdür. IŞİD Terör Örgütü, Muhteşem bir stratejinin ürünüdür. IŞİD Terör Örgütü, ABD, İSRAİL, İngiltere,… gibi güçlerin Ortadoğu’da haritaları değiştirmek için kullandıkları bir örgüttür.
08.11.2014
02.11.2014
ABD,İSRAİL,İngiltere,… 3 K (Kürt Kobani Kurtuluş) Savaşı – Galip İlhaner – VAN - 1 Kasım 2014 KOBANİ KÜRT KURTULUŞ (3 K) SAVAŞI ABD, İSRAİL, İngiltere,…gibi güçler; IŞİD ve PKK terör örgütlerini bir CIVA madeni gibi kullanarak, Ortadoğu’yu (su, petrol gibi madenler ve etnisite, mezhep üzerinden) yeniden dizayn ediyorlar. Dış güçler PKK ve siyasi uzantılarına; Kürtler bağımsız olacak, siz ayaklanın, Kürt Baharı başlatın, Demokratik Özerklik BAAS Diktatörlük Sistemini ilan edip fiili durum oluşturun, biz de sizi destekleyelim bağımsız olacaksınız vaadinde bulunuyorlar. Batılı ülkeler; IŞİD terör örgütü üzerinden, kendi ülkelerindeki psikolojik bozukluğu olan bütün psikopatları Ortadoğu’ya ihraç ederek, hem onlardan kurtulmuşlar oluyor hem de Ortadoğu’da istediği haritayı değiştirmek için onları kullanıyor. KÜRT KURTULUŞ DESTANI
Bölge halkı PKK’nın gerçek yüzünü bir kez daha 6-7 Ekim vandallığıyla gördü. Kobani bahanesiyle yapılan vandallık sonucu, HDP/PKK,.. cephesi bölge halkı tarafından büyük bir tepkiyle karşılandı. HDP/PKK,… ciddi bir prestij kaybına uğradı. IŞİD terör örgütünden bir farkları olmadığı, IŞİD’den daha acımasız oldukları, bir kez daha ortaya çıktı. Yapılan işkence ve insanlık dışı muamele bölge halkı tarafındna büyük tepki çekti. Kendilerinden olmayanlara gösterilen tahammülsüzlük bölge halkını ciddi endişelendirdi. PKK’nın Demokratik Özerklik BAAS Diktatörlük kurma hayalleri büyük sekteye uğradı. Bölge halkı Demokratik Özerklik lafını bile duymak istemiyor artık. 1 Kasım Kobani günü eylemleri; Demokratik Özerklik BAAS Diktatörlük sistemine karşı oluşan halkın tapkisini bastırmaya ve 6-7 Ekim vandallığını unutturmaya yönelik bir propaganda faaliyeti olacaktır.
01.11.2014
29.10.2014
Abdullah ÖCALAN, İkili Oynuyor – Galip İlhaner – VAN – 27 Ekim 2014 *** İlhaner: DBP’li belediyeler özerklik ilan edecek 22 Eki 2014 15:03 Samanyolu Haber Selam Anadolu Hareketi’nin kurucusu ve HAK-PAR Genel Başkan Adayı Galip İlhaner, DBP’li belediyelerin 2015 seçimleri öncesi demokratik özerklik ilan edeceğini söyledi. Çözüm süreci, Doğudaki gelişmeler, PKK üzerine araştırmalar yapan Kürt siyasetçi Galip İlhaner, Kobani olaylarının bir deneme olduğunu belirtti.İlhaner, 2015 seçimleri öncesi DBP’li belediyelerin demokratik özerklik ilan edeceğini kaydetti. Hükümetin tehditlerle bu durumu geçiştirmeye çalışacağının altını çizen İlaher, PKK’nın da Öcalan çok fazla dinlemediğine dikkat çekti. Öcalan’ın ikili oynadığını vurgulayan İlhaner, Demirtaş’ın cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüksek oy almasını Öcalan’ın hazmedemediğini belirtti. Bu nedenle ya tasfiye edilmesini, ya da ortalığı karıştırmak için eylem çağırısı yapmasını isteğini vurguladı. CİHAN
IŞİD Terör Örgütüne Halifelik İlan Ettirilecek - Galip İlhaner - VAN - 25 Ekim 2014 16 Haziran 2014 Tarihinde; twitter üzerinden, İŞİD'e Hilafet (terör) devleti kurdurarak, Hilafet'i Türkiye'nin liderliğinden çıkarma hedeflenmektedir. Demiştik. 29 Haziran 2014 tarihinde bu gerçekleşti. Türkiye üzerine büyük oyunlar oynanıyor. Türkiye, Suriye gibi derinleşmiş bir içsavaşa çekilmek isteniyor. Bunun için PKK = IŞİD terör örgütleri kullanılıyor. PKK, üzerinden Kürt Halkı, IŞİD üzerinden Türkiye tuzağa çekiliyor. Türk - Kürt savaşı çıkarılmak isteniyor. Bu tuzaklara düşmemek gerekiyor. Tarihin hiçbir döneminde Türk - Kürt olmamıştır ve tarihin hiç bir döneminde de Türk - Kürt savaşı olmayacaktır.
27.10.2014
25.10.2014
İSTANBUL (CİHAN)- Selam Anadolu Hareketi’nin kurucusu ve HAK-PAR Genel Başkan Adayı Galip İlhaner, DBP’li belediyelerin 2015 seçimleri öncesi demokratik özerklik ilan edeceğini söyledi. Çözüm süreci, Doğudaki gelişmeler, PKK üzerine araştırmalar yapan Kürt siyasetçi Galip İlhaner, Kobani olaylarının bir deneme olduğunu belirtti. İlhaner, 2015 seçimleri öncesi DBP’li belediyelerin demokratik özerklik ilan edeceğini kaydetti. Hükümetin tehditlerle bu durumu geçiştirmeye çalışacağının altını çizen İlaher, PKK’nın da Öcalan çok fazla dinlemediğine dikkat çekti. Öcalan’ın ikili oynadığını vurgulayan İlhaner, Demirtaş’ın cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüksek oy almasını Öcalan’ın hazmedemediğini belirtti. Bu nedenle ya tasfiye edilmesini, ya da ortalığı karıştırmak için eylem çağırısı yapmasını isteğini vurguladı.
Çözüm süreci, Doğudaki gelişmeler, PKK üzerine araştırmalar yapan Kürt siyasetçi Galip İlhaner, Kobani olaylarının bir deneme olduğunu belirtti. İlhaner, 2015 seçimleri öncesi DBP’li belediyelerin demokratik özerklik ilan edeceğini kaydetti. Hükümetin tehditlerle bu durumu geçiştirmeye çalışacağının altını çizen İlaher, PKK’nın da Öcalan çok fazla dinlemediğine dikkat çekti. Öcalan’ın ikili oynadığını vurgulayan İlhaner, Demirtaş’ın cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüksek oy almasını Öcalan’ın hazmedemediğini belirtti. Bu nedenle ya tasfiye edilmesini, ya da ortalığı karıştırmak için eylem çağırısı yapmasını isteğini vurguladı.
22.10.2014
22.10.2014
IŞİD, PKK’ya Silah Bıraktırmıyor – Galip İlhaner – 22 Ekim 2014 PKK (ÖCALAN, Bayık, Karayılan, Aydar, Ok,…)’nın Yeni Lideri Kim? Öcalansız bir PKK’ya doğru gidiyoruz. IŞİD, PKK’ya silah bıraktırmıyor. Çünkü; IŞİD, çözüm sürecini sabote etme görevi almıştır. IŞİD, Sünni Kürtler ile neden savaşıyor? IŞİD, PKK’yı meşrulaştırıyor, PKK, IŞİD’i meşrulaştırıyor. IŞİD ve PKK aynı merkezden, aynı güçler tarafından yönetilen terör örgütleridirler. Türkiye IŞİD’i destekliyorsa; IŞİD neden PKK’nın silah bırakmasını engelliyor, PKK’yı meşrulaştırıyor?
22.10.2014
 3