Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret326948
 Merkez Kitabevi - Galip İLHANER 

Anasayfa

 
 
 
 • 1
 •  
 • 2
 •  
 • 3
 •  
 • 4
 •  
 • 5
 •  
 • 6
 •  
 • 7
 •  
 • 8
 •  
Seçim Sloganı : Önce İnsan – Milli Cesur Çoğunluk Seçim Sloganını; “Önce İnsan” diyerek siyasete başlayan ve seçim sloganını Cesur Türkiye için; Milli Cesur Çoğunluk olarak belirleyen Galip İlhaner, Türkiye’nin Milli hareketlere ihtiyacı olduğunu, cesur Türkiye için; Milli Kürtler olarak başlattıkları Anadolu (Selam) Barışı Hareketi’nin artık meydanlara çıkmasının zamanının geldiğini ifade etti. Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK – PAR) Genel Başkan Adayı Olan Galip İlhaner, bazı konularda açıklama yaptı. Milli Siyaset (Anadolu İmparatorluğu) : Milli Türkler, Milli Kürtler, Milli Lazlar, Milli Ermeniler, Milli Arnavutlar, Milli Çerkezler, … Hepimiz; Türküz, Kürdüz, Lazız Çerkesiz,… anlayışını savunan HAK-PAR olarak milli bir hareket olacağız. Mazlumun yanında zalimin karşısında olacağız.
SELAHATTİN DEMİRTAŞ TASFİYE EDİLMEK YERİNE KAN DÖKÜLMESİNİ TERCİH ETTİ Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde iyi bir oy alarak başarılı çıkan Selahattin DEMİRTAŞ, Abdullah ÖCALAN ve derin ekibi tarafından kıskanıldı ve ipi çekilerek tasfiye süreci başlatıldı. Taban Selahattin DEMİRTAŞ’a sahip çıkınca yeni bir yol bulundu. Selahattin DEMİRTAŞ’a Selahattin EL BAĞDADİ rolü verildi. Ya Selahattin EL BAĞDADİ olup, provokasyon yapacaksın ya da tasfiye edileceksin tercihlerinin birine zorlandı. Selahattin DEMİRTAŞ, Selahattin EYYUBİ’nin izinden gitmeyi değil, Ebubekir EL BAĞDADİ’nin peşinden gitmeyi tercih etti. Kendi makamı için insanların ölüme gitmesine sebep oldu.
18.10.2014
09.10.2014
Seçim Sloganı : Önce İnsan – Milli Cesur Çoğunluk Seçim Sloganı olarak “Önce İnsan” diyerek siyasete başlayan ve seçim sloganını Milli Cesur Çoğunluk olarak belirleyen Galip İlhaner, Türkiye’nin Milli hareketlere ihtiyacı olduğunu, Milli Kürtler olarak başlattıkları Anadolu (Selam) Barışı Hareketi’nin artık meydanlara çıkmasının zamanının geldiğini ifade etti. HAK – PAR Genel Başkan Adayı Galip İlhaner, çözüm süreciyle ilgili “Türkiye’yi bölünmeye, Suriye, Irak gibi derinleşmiş iç savaşa götürmeyecek, bölgeyi PKK egemenliğine (Demokratik Özerklik BAAS Diktatörlüğü) teslim etmeyecek bir çözüm sürecini destekliyoruz” dedi.
IŞİD üzerinden Türkiye’nin büyük bir tuzağa çekildiğini anlatan İlhaner, şunları söyledi: "Türkiye, IŞİD üzerinden Suriye bataklığına sürüklenmemelidir. IŞİD terör belası öncelikle Irak ve Suriye’nin sorunudur. Türkiye yeni bir strateji belirlemelidir. Çünkü şartlar değişmiştir. IŞİD ve PKK terör örgütleri birbirlerini meşrulaştırmaktadır. Irak ve Suriye meşru ülkelerdir. Irak ve Suriye yönetimleri belli şartlarla meşru hükümetler olarak görülmeli ve Türkiye burada bir strateji değişikliğine gitmelidir. Şartlar değişmiştir. Türkiye; Suriye ve Irak devletlerinin toprak bütünlüklerini korumak için iki ülkeyle de temasa geçmelidir. IŞİD ile mücadele Irak ve Suriye hükümetlerine bırakılmalıdır."
09.10.2014
09.10.2014
PKK, DERİNLEŞMİŞ İÇ SAVAŞA, TÜRK – KÜRT SAVAŞINA OYNUYOR PKK, son derece tehlikeli bir oyuna alet oluyor. PKK artık Türk – Kürt savaşına oynuyor. Fakat, tarihin hiçbir döneminde Türk – Kürt savaşı olmamıştır ve hiçbir dönemde de olmayacaktır. PKK; DOĞU’DA KURTARILMIŞ BÖLGELERDE, BATI’DA PROVOKASYON BÖLGELERDE EYLEMLER PLANLIYOR PKK, aslında çözüm sürecinde hiç samimi olmadı. Hep çözümü sabote etmek için bahaneler aradı. PKK beklendiği gibi çatışmasızlık durumunu bozduğunu ilan etti. Bu beklenen bir durumdu. PKK zaten bahane arıyordu. Fakat Kürt Halkı çözüm sürecine sahip çıktığı için PKK bir bahane bulamıyordu ve çözümü sabote edemiyordu. Aranan bahane; PKK gibi bir terör örgütü olan ve PKK gibi aynı merkezlerden yönlendirilen IŞİD terör örgütünün Kobani saldırısıyla bulundu.
PKK ağaları; Cemil BAYIK, Bese HOZAT, Murat KARAYILAN, Fehman HÜSEYİN, Zübeyir AYDAR, Remzi KARTAL, Duran KALKAN, Ali Rıza ALTUN, Hacer ZAGROS, Remzi KARTAL, Nurettin DEMİRTAŞ,… Ve diğerleri… Siz bunların IŞİD ile savaştıklarını duydunuz mu? Yıllardır Kürt çocuklarını ölüme gönderen savaş baronlarının savaştığını, yaralandığını duydunuz mu? HDP/DBP/DTK,… gibi oluşumların liderlerinin çocukları, Milletvekili ve belediye başkanlarının çocukları, Beyaz Kürtler (PKK işadamları)’in çocukları,… Ve diğerleri… Kürt ileri gelenleri, zenginler, PKK haraçlarından beslenenlerin çocukları,… Bunların savaştıklarını duydunuz mu?
25.09.2014
24.09.2014
PKK kaybetti. PKK başaramadı. PKK, Rojava (Suriye) Devrimi diyerek hayaller kurdu. PKK, Demokratik Özerklik BAAS Diktatörlüğü kurdu Rohava’da. PKK fırsatçılık yaptı. PKK, Arap kardeşlerini Eesed rejimine karşı yalnız bıraktı. Şimdi ihanete uğradığını söylüyor PKK. İhanet eden ihanet görür. Araplar’a İhanet etti PKK. Araplar’ı Esed rejimine karşı desteklemeyerek onlara ihanet etti PKK. Kürt Halkı Rojava (Suriye)’da PKK’nın fırsatçılığının cezasını daha uzun yıllar çekecek. PKK (PYD) ESED rejimi ile işbirliği yaparak rejimin düşmesini geciktirdi. ESED rejiminin düşmesinin gecikmesi, Ortadoğu’da yeni oluşumların gelişip güçlenmesine sebep oldu. PKK kendisini aşan hayallere kapıldı.
İSRAİL PLANI; KÜRTLER FİLİSTİNLİLER GİBİ OLMALI VE BAĞIMSIZLIK SAVAŞI VERMEK ZORUNDA KALMALI Kürt Halkı, Filistin Halkı gibi bir duruma düşürülerek bağımsızlık savaşı vermek zorunda kalmalıdır planları yapılıyor. Bu işin arkasındaki en büyük güç İSRAİL’dir. İSRAİL aynı zamanda, Yahudiler nasıl ki; dünyanın çeşitli yerlerinden göç etmek zorunda kaldıysa; aynı şekilde Kürtler de göç etmek zorunda kalmalı stratejisini uyguluyor. İsrail, Kürt Halkı yıllarca dört ülkeyle savaşmalı, dört ülkeyle sorunlu olmalı stratejisini uyguluyor. İSRAİL, bütün Kürtler’in Kuzey Irak’a sürgün edilmesini ve burada sıkışmasını planlamaktadır. IŞİD terör örgütü, bu planların uygulanması için büyütülmüştür. İSRAİL, kendi güvenliği ve çıkarları için Kürt Halkı’nı bir piyon gibi kullanmaya çalışıyor.
23.09.2014
21.09.2014
Selahattin DEMİRTAŞ’a tavsiyemiz; eğer samimiysen, önce kendi kızlarının ellerinden tutup Suriye sınırına götürüp, IŞİD’e karşı savaşmaları için YPG (PKK)’ye teslim edersin, Ondan sonra gariban Kürt çocuklarına savaşa gidin dersin. Önce samimi olduğunuzu gösterin. Ayrıca IŞİD ne kadar terör örgütüyse, PKK da o kadar hatta daha fazla terör örgütüdür. İki terör örgütü üzerinden Ortadoğu şekillendirilmeye çalışılıyor. İki terör örgütünün de ipleri başkalarının elindedir. Yani IŞİD de PKK da aynı merkezlerden yönetiliyorlar.
IŞİD BAHANESİYLE PKK AĞIR SİLAHLARLA DONATILIYOR, KÜRTLERBÜYÜK TUZAĞA ÇEKİLİYOR Silah bırakmaya niyeti olmayan PKK, IŞİD bahanesine sarılıyor. Batılı emperyalist ülkeler PKK’yı güçlü bir taşerona dönüştürmek için IŞİD bahanesiyle ağır silahlarla silahlandırmaya çalışıyor. Daha önce el altından PKK’ya silah veren emperyalist ülkeler, IŞİD kartını kullanarak PKK’ya açıktan silah vermek istiyor. Kürt Halkı PKK üzerinden büyük bir oyuna, tehlikeli bir tuzağa çekiliyor. Kürt Halkı, vatandaşı olduğu dört ülkeyle kavgalı bir duruma getirilmeye çalışılıyor. Kürt Halkı; Ortadoğu’nun II. Filistin sorunu yapılmaya çalışılıyor. Kürt Halkı vatandaşı olduğu dört ülkesiyle, yani Türkiye, İran, Irak, Suriye ile savaşmak için büyük bir tuzağa çekiliyor. Burada kullanılacak en büyük taşeron ise PKK’dır. PKK üzerinden, Kürt Halkı Ortadoğu’daki kardeş haklara, Türk, Arap, Fars,… düşman yapılmaya çalışılıyor.
20.09.2014
20.09.2014
“SÖZDE KÜRT ORDUSU KAVRAMI VAR” PKK’nın söz konusu bu emelini Suriye’deki Rojava üzerinden gerçekleştirmeye çalıştığını söyleyen İlhaner, “Orada zaten sözde polis teşkilatı kurmuşlar sözde bir ordu da söz konusu. Türkiye’de bunu yapmak zor olduğu için Türkiye’den götürüp orada yetiştiriyorlar. ‘Asker, komutan, general olacaksınız’ denilerek kurumsal bir orduya gidiyorlar. Suriye’deki Rojava üzerinden böyle bir kurumsallaşmaya gidiyorlar. ‘Suriye’de ordumuzu kurarız sıra Türkiye’ye gelir’ düşüncesindeler. Artık sözde ‘Kürt askeri ve Kürt ordusu’ kavramlarını kullanıyorlar. Daha önce ki gerilla söylemlerinin yerini bunlar aldı” dedi.
Kanser Virüsleri; PKK ve IŞİD Terör Örgütleri – Galip İlhaner – VAN – 4 Eylül 2014 Kardeş kanser virüsleri olan terör örgütleri PKK ve IŞİD,… PKK ve IŞİD Terör Örgütleri; ikisi de terör örgütü, PKK ve IŞİD Terör Örgütleri; ikisi de acımasız, PKK ve IŞİD Terör Örgütleri; ikisi de derin, karanlık,… ilişkilere sahip liderlere (El Bağdadi, Abdullah ÖCALAN,…) sahiptir. PKK ve IŞİD Terör Örgütleri; ikisi de kandan besleniyorlar, PKK ve IŞİD Terör Örgütleri; ikisi de Batılı güçlerin taşeronları, PKK ve IŞİD Terör Örgütleri; ikisi de piyon gibi kullanılıyorlar. PKK ve IŞİD Terör Örgütleri; ikisi de temsil ettiklerini iddia ettikleri kesimlere (Kürtler, Müslümanlar) zarar veriyorlar. PKK ve IŞİD Terör Örgütleri; ikisi de aynı emperyalist güçlere hizmet ediyorlar. İsrail, ABD, İngiltere,… gibi güçlere hizmet ediyorlar. Müslümanlar ve Kürt Halkı; bu kanserli yapılardan kendilerini zaman kaybetmeden kurtarmalıdırlar. Aksi takdirde büyük acılar çekecekler.
10.09.2014
04.09.2014
EN BÜYÜK KÜRT ORDUSU TSK (TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ) – Galip İlhaner – VAN – 3 Eylül 2014 Birileri Kürtler ordu kursun diyor. Kürtler’in ordusu zaten var. Kürtler’in en büyük ordusu, silahlı gücü TSK, yani Türk Silahlı Kuvvetleridir. TSK, her Türkiye vatandaşının olduğu gibi, Kürtlerin de ordusudur. Kürt Halkı, NATO’nun II. Büyük ordusuna sahiptir. Kürt Halkı, savaş uçağı, helikopter, F-16, tank, top, füze… gibi bütün gelişmiş silahlara sahiptir. Kürt Halkı, dünyanın sayılı ordularından birine sahiptir. Kürt Halkı’nın başka bir silahlı güce (PKK terör örgütü gibi) ihtiyacı yoktur. Zaten Kürt Halkı, dünyanın en güçlü ordularından birine sahiptir.
İki Terör Örgütü; PKK ve IŞİD Savaşı – Galip İlhaner – VAN – 30 Ağustos 2014 İki terör örgütü olan PKK ve IŞİD, üstelik de birbirlerine terör, çete,… diyerek savaşıyorlar. PKK, Kürtler için savaştığını iddia ediyor… IŞİD, İslam ve Halifelik için savaştığını iddia ediyor. Gerçekte ise; PKK ve IŞİD aynı merkezlerden yönetilen, yani başta İSRAİL, ABD, İngiltere,… olmak üzere aynı güçler tarafından silahlandırılan, yönetilen ve yönlendirilen terör örgütleridirler. IŞİD, Halifelik kurumunu terörize ederek itibarsızlaştırma görevi görürken, PKK, Kürt Halkı’nın tamamının Kuzey Irak Kürdistanı’na sıkıştırılıp Filistinlileştirilmesine hizmet ederek, Kürtler’in acı çekmesine zemin hazırlıyor. PKK ve IŞİD terör örgütleri, emperyalist güçler tarafından desteklenmektedirler. PKK ve IŞİD terör örgütleri, adına hareket ettikleri kesimlere acı ve gözyaşı dışında hiçbir şey veremezler.
03.09.2014
30.08.2014
PKK, çözüm sürecini sabote etmenin yollarını arıyor. PKK, büyük Kürt isyanına (Kürt Baharı) hazırlanıyor/hazırlandırılıyor. *** Kürt Halkı, çözüm sürecine sıkı sıkıya bağlı ve çözüm sürecini sabote edeni affetmeyecek. Bundan dolayı PKK, çözüm sürecini direk sabote edecek taraf olmak istemiyor. PKK, Kürt Halkı’nı karşısına almaktan çekiniyor. Çünkü; Kürt Halkı çatışma istemiyor. Bundan dolayı; PKK, kendisi dışında bir tarafın çözüm sürecini sabote etmesini istiyor. Bunun için yoğun bir şekilde çalışıyor, provokatif her yolu deniyor. PKK, devletin asker ve polisini, korucuları, Cemaat (Fethullah GÜLEN Hareketi)’i, MHP,BBP tabanını, derin yapıları, HİZBULLAH tabanını,… tahrik ederek çözüm sürecini sabote etmeye çalıştı ama, başaramadı.
EN BÜYÜK KÜRT ORDUSU TSK (TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ) Birileri Kürtler ordu kursun diyor. Kürtler’in ordusu zaten var. Kürtler’in en büyük ordusu, silahlı gücü TSK yani Türk Silahlı Kuvvetleridir. TSK, HER Türkiye vatandaşının olduğu gibi, Kürtlerin de ordusudur. Kürt Halkı, NATO’nun II. Büyük ordusuna sahiptir. Kürt Halkı, savaş uçağı, helikopter, F-16, tank, top, füze… gibi Bütün gelişmiş silahlara sahiptir. Kürt Halkı, dünyanın sayılı ordularından birine sahiptir. Kürt Halkı’nın başka bir silahlı güce (PKK terör örgütü gibi) ihtiyacı yoktur. Zaten Kürt Halkı, dünyanın en güçlü ordularından birine sahiptir.
28.08.2014
26.08.2014
PKK Eylemleri 5 Eylül’e Kadar Devam Edecek – Galip İlhaner – VAN – 23 Ağustos 2014 PKK EYLEMLERİ 5 EYLÜL’E KADAR DEVAM EDECEK PKK’nın, Kürt Halkı’nın en lanetli günü olan 15 Ağustos tarihine hazırlık yaptığı eylemler, bizzat Abdullah ÖCALAN talimatıyla öldürülen Mahsum Korkmaz heykelinin dikilmesiyle zirve yaptı ve eylemler 5 EYLÜL’E kadar da devam edecek. Abdullah ÖCALAN, 1 Eylül dünya barış günü için özel bir açıklama yapacak ve eylemler böylece Abdullah ÖCALAN talimatıyla bitirilmiş olarak gösterilecek. Fakat, eylemler bitmiş olmayacak sadece eylemlere ara verilmiş olacak. Zira çözümün hızlanacağı Eylül – Ekim aylarında daha kapsamlı ve provokatif eylemler yapılabilir. Çünkü, PKK üst yönetimi kesinlikle silah bırakmak istemiyor. Dış güçler PKK’nın silah bırakmasını istemiyor ve PKK üst yönetimini de buna ikna etmiş durumdalar.
“KORKMAZ’I, ÖCALAN BAŞKA BİR PKKLIYA ÖLDÜRTTÜ” Akit’e konuşan İlhaner, “PKK cephesinde bir sır gibi saklanan bu ölümün infazını bizzat Abdullah Öcalan vermiştir. Agit kod adlı Mahsum Korkmaz’ı kendisine rakip olarak gören Abdullah Öcalan, diğer rakip olarak gördüğü bütün lider adaylarını öldürttüğü gibi onu da öldürtmüştür. İnfaz emrini kuryeler vasıtasıyla çok güvendiği Şırnak Çetinkaya köyünden Selim kod Fevzi Aydın’a ulaştırdı. 8 Mart 1986 tarihinde 40 kişilik HRK grubuyla Gabar Dağı’nda köyüne yakın bir yerde bulunan terörist Korkmaz’ı, diğer bir terörist Fevzi Aydın bir fırsat bularak tabanca ile sırtından vurarak öldürmüştür. Bu olaydan bir yıl sonra da (1987) Fevzi Aydın örgütün İran sorumlusu yapıldı. Fevzi Aydın’ın akıbeti ise hala bilinmiyor” ifadelerini kullandı.
22.08.2014
20.08.2014
KÜRTLER HEYKELDEN RAHATSIZ – ÇOGEV-DER Başkanı : Galip İlhaner Bölge halkı gerginlik istemiyor. İslam toplumu, Müslüman Kürtler heykelden rahatsızdır. Kürt Halkı PKK tarafından kişiliksizleştirilmeye, İslam’dan uzaklaştırılmaya çalışılıyor. PKK, heykel İslam dışıdır diyen bir topluma heykel açılışı yaptırarak, Kürt toplumunu kişiliksizleştirmeye ve İslam inancından uzaklaştırılmaya çalışılmaktadır. PKK aynı zamanda bizzat Abdullah ÖCALAN talimatıyla öldürülen Masum KORKMAZ heykelini dikmiştir. PKK’nın şehitlik dediği mezarlıklar PKK içinfazlarında öldürülenlerle doludur. İçinfazlarda öldürülen PKK elemanlarını devlet öldürdü diyerek ileride olası hesap sormaların önüne geçiyor. Abdullah ÖCALAN, PKK içerisinde içinfazlarda öldürülen kişi sayısını 15bin olarak açıklamıştır. Kürt Halkı şimdi PKK tarafından içinfazlarda öldürülen Kürt çocuklarının tamamının isimlerinin açıklanmasını beklemektedir. Ha Mahsum KORKMAZ heykeli dikmişsiniz ha Esat Oktay YILDIRAN heykeli dikmişsiniz ne fark eder.
Heykel ile PKK ile siyasal uzantıları DBP ve HDP Abdullah Öcalan’ın heykellerini dikmek için zemin hazırlıyor - Galip İlhaner *** Kürt Siyasetçiden Bomba Sözler Kürt stratejist Galip İlhaner, “Söz konusu heykel ile PKK ile siyasal uzantıları DBP ve HDP aslen teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın heykellerini dikmek için zemin hazırlıyor” dedi. Terör örgütü PKK 15 Ağustos 1984'te Eruh ve Şemdinli’yi basıp 1 askeri şehit ederek silahlı terör olaylarını başlatmıştı. Eylem Sırasında orada bulunan Mahsum Korkmaz’ın heykeli, olayların 30. yıldönümünde PKK’lı teröristlerin gömüldüğü Diyarbakır Lice’deki sözde ‘Şehit Harun Şehitliği’ne dikildi. Konuyu değerlendiren Selam Anadolu Derneği Başkanı Kürt stratejist Galip İlhaner, “Söz konusu heykel ile PKK ile siyasal uzantıları DBP ve HDP aslen teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın heykellerini dikmek için zemin hazırlıyor” dedi.
20.08.2014
19.08.2014
KISKANÇ ABDULLAH ÖCALAN SELAHATTİN DEMİRTAŞ’I TEBRİK ETMEDİ Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde PKK’nın da bölgede baskı uygulamasıyla, ciddi bir oya oranı yakalayıp % 10 barajını zorlayan Selahattin DEMİRTAŞ’ın başarısı, Abdullah ÖCALAN tarafından kıskanılıyor. Seçim başarısını yine kendisine bağladı ve 30 yıllık bir mücadelenin sonucudur dedi. 30 yıllık mücadelenin sonucunda Kürtler’in anasını ağlatmaktan başka bir şey yapmayan Abdullah ÖCALAN, seçim başarısını da yine kendisine bağlamayı başardı. Başarısız olunsaydı, Selahattin DEMİRTAŞ ve ekibini tasfiye etme planını devreye sokacak olan ÖCALAN, Selahattin DEMİRTAŞ’ın başarılı olasını tebrik etmeyerek kıskanç yüzünü bir kez daha göstermiş oldu. Kendisine rakip olarak gördüğü herkesi ortadan kaldıran Abdullah ÖCALAN, Selahattin DEMİRTAŞ’ı da kendisine rakip olarak görüyor ve ilk fırsatta DEMİRTAŞ’ı tasfiye etmenin planlarını yapıyor.
PKK Elemanları: Abdullah ÖCALAN Teslim oldu, siz de silah bırakın Galip İlhaner – VAN – 15 Ağustos 2014 Abdullah ÖCALAN, Suriye’den çıkarıldıktan sonra Kandil Kampı’na gidip PKK’nın başına geçmek yerine kaçmayı tercih etti ve teslim oldu. Başta Abdullah ÖCALAN olmak üzere herkes biliyordu ki; hiçbir ülke Abdullah ÖCALAN için Türkiye’yi karşısına alamaz. Abdullah ÖCALAN tercihini yaptı ve teslim oldu. Türkiye, Abdullah ÖCALAN’ı adi bir suçlu olarak, terör örgütünün bölücübaşı olarak değil, bir lider gibi yargıladı. PKK elemanlarına silah bırak çağrısı yapıyoruz. PKK elemanları silah bırakmalı ve böylece yıllardır akan kan durmalıdır. Abdullah ÖCALAN nasıl ki; Kandil Kampı'na gidip PKK'nın başına geçmek yerine, kaçmış ve silah bırakıp teslim olmuşsa, sizler de lideriniz olan Abdullah ÖCALAN'ın yaptığını yapıp silahlarınızı bırakın.
18.08.2014
15.08.2014
PKK Sendromu - Galip İlhaner - VAN - 13 Ağustos 2014
PKK Beşikteki Çocuğu (3 Yaşındaki Kız Çocuğu Rewşen) Babasıyla Bitlikte Öldürdü – Galip İlhaner – VAN – 11 Ağustos 2014 En az IŞİD terör örgütü kadar zalim olan PKK terör örgütü, Beşikteki Çocuğu, 3 Yaşındaki Kız Çocuğu Rewşen, Babasıyla Bitlikte Öldürdü. Beşikteki çocuğu öldürenleri lanetliyoruz, kınıyoruz. Beşikteki çocuğu öldürenleri lanetlemeyenleri de lanetliyoruz, kınıyoruz. IŞİD ve PKK aynı merkezlerden (İsrail, ABD, İngiltere,…) yönetilen terör örgütleridirler. Bütün terör örgütlerine lanet olsun.
13.08.2014
11.08.2014
IŞİD terör örgütü eliyle Suriye Kürtler’i bugün, Kuzey Irak’a, yani Irak Kürdistan’ına sürülmeye çalışılıyor. Benzer bir kader, İran Kürtleri için de olabilir, Türkiye Kürtler’i için de olabilir. Suriye, Irak, İran ve Türkiye Kürtler’i, yani bütün Kürtler Kürdistan’a hapsedilebilir. Ortadoğu kaynayan kazan, tam bir bataklığa sürükleniyor. Ortadoğu bir kaosa sürükleniyor. ABD, kendisini yeniden Ortadoğu’ya çağırtıyor. IŞİD terör örgütünü Ortadoğu’ya saldırtan ABD, İsrail, İngiltere,… emperyalist ülkeleri, Biz olmadan asla diyorlar aslında. Bizi çağırmaya, adeta bizi kurtarıcı olarak görmeye mecbur kalacaksınız diyorlar. Ortadoğu’da büyük bir oyun oynanıyor. Bu oyunun piyonu olarak da Kürtler belirlenmiş durumda.
İSRAİL’in II. FİLİSTİN (KÜRDİSTAN) SORUNUNA DOĞRU İsrail II. Filistin sorununun temellerini atıyor. IŞİD/İD; İsrail, ABD, İngiltere,… gibi ülkelerin piyonudur. IŞİD, İslam dininin, medeniyetinin izlerini siliyor, Halifelik kurumunu terörle eşdeğer hale getiriyor. IŞİD, İslam = Terör algısını yerleştiriyor. İSRAİL, II. Filistin sorununun yani Kürdistan’ın temellerini yıllardır atıyor. İSRAİL; II. Filistin sorununu çıkararak, olası Filistin bağımsız devletinin kurulmasını, geciktirmeyi, BAĞIMSIZ Filistin devletinin tanınmasını geciktirmeyi hesaplıyor. İSRAİL; bağımsız Kürdistan (II. Filistin) ile, Ortadoğu’yu kaosa sürüklemeye çalışıyor. İSRAİL; Kürtler’i perişan etmeye hazırlanıyor.
07.08.2014
05.08.2014
“Hükümet üyeleri Diyarbakır’da yapılan çalıştay sonucu bir rapor hazırlamış ve silah bırakacak PKK elemanları için bazı vaatlerde bulunuyor. TOKİ ev yapacak, iş verilecek, kredi verilecek vs. Bu vaatler PKK’ya eleman kazandırır. Bunu duyan işsiz güçsüz, maceraperest lümpenler PKK’ya koşar. PKK, yine şov yaparak elemanların katılımını televizyonlarında, medya organlarında duyurur. Kürt Halkı’nın arkasında durduğunu ilan eder. Bu tür vaatler Batı kamuoyunu da rahatsız eder, provokasyonlara zemin hazırlar. İnsanlar ödedikleri vergilerden PKK elemanlarına ev yaptırılmasını ister mi? Bu bir afet olayı mı?” diye sordu. CEYLANPINAR SALDIRISI AYDINLATILMALI
PKK ve Abdullah ÖCALAN, nereye ve hangi olaya el atmışlarsa, Kürtler’in anasını ağlatmışlardır. Yıllarca Türkiye Kürtleri’nin anasını ağlattılar. PKK ve Abdullah ÖCALAN yüzünden 4 bine yakın köy yakılıp, yıkılıp, boşaltıldı. PKK ve Abdullah ÖCALAN yüzünden binlerce faili meçhul cinayet işlendi. PKK ve Abdullah ÖCALAN yüzünden yüzlerce kadın tecavüze uğradı. PKK ve Abdullah ÖCALAN yüzünden onbinlerce insan öldürüldü. PKK ve Abdullah ÖCALAN yüzünden milyonun üzerinde insan, yerinden yurdundan göç etmek zorunda kaldı ve büyükşehirlerin varoşlarında perişan oldu. Şimdilerde PKK ve Abdullah ÖCALAN, Suriye Kürtleri’nin anasının ağlaması için çalışıyorlar. Bundan böyle; PKK ve Abdullah ÖCALAN yüzünden, Suriye Kürtleri’nin anası da ağlayacak.
01.08.2014
31.07.2014
IŞİD / İD, Irak Şam İslam Devleti / İslam Devleti – İslam’ın İzlerini Siliyor – Galip İlhaner – 29 Temmuz 2014 IŞİD denen lanetli terör İslam ile savaşmaktadır. İslam dininin sembollerini yakmayı yıkmayı hedef edinmiş,… türbe ve camileri yıkmaya da devam etmektedir. IŞİD terörü İslam adını kullanmakla beraber, İSLAM olmayan, İslam’a uymayan her şeyi de yapmaktadır. Bu durum IŞİD yapılanmasının; dış detekli ve İSLAM düşmanı olduğunu, İSLAM medeniyetinin izlerini silmeyi hedef alığını, İSLAM algısını terörle irtibatlandırmayı, Halifelik kurumunu terörize ettiğini,… göstermektedir. IŞİD ya da İD terörünün; İslam ile tek ilişkisi, İSLAM adını kamufle aracı olarak kullanmasıdır. IŞİD; İSLAM dininin sembollerini, medeniyetini, değerlerini,… silemeye çalışan İSLAM dışı bir yapılanmadır. IŞİD / İD, Irak Şam İslam Devleti / İslam Devleti – İslam’ın İzlerini Siliyor – Galip İlhaner – 29 Temmuz 2014
Bedel Sendromu ve Kürtler – Galip İlhaner – VAN – 28 Temmuz 2014 Bedel Sendromu (kabullenilmiş çaresizliğin lideri Öcalan) ve Kürtler. Kürt Halkı PKK ve derin devletin damadı Abdullah ÖCALAN yüzünden çok ağır bedeller ödedi. Kürt Halkı’nın önemli bir kısmı analarını ağlatan PKK ve Abdullah ÖCALAN’a aşık olmuştur. Bu durum ancak II. Stokholm Sendromu olarak açıklanabilir. Bu durum psikolojik olarak ‘Bedel Sendromu’ kavramıyla açıklanabilir. Kürt Halkı’nın bir kısmı, PKK ve Abdullah ÖCALAN yüzünden ağır bir bedel ödediği için bir sendroma yakalanmıştır. Bu sendromun adı: ‘Bedel Ödeme Sendromu’ dur. Bedel ödeyenler PKK ve Abdullah ÖCALAN’ı sığınılacak bir liman olarak görmektedir. Abdullah ÖCALAN, bedel sendromu ile kabullenilmiş çaresizliğin zorunlu lideri olarak kabul görmektedir.
29.07.2014
27.07.2014
Demokratik Özerklik BAAS Diktatörlüğü (Kürdistan Özerkliği) kurulursa ne olur? – Galip İlhaner – VAN – 25 Temmuz 2014 1- İstanbul, Ankara, İzmir, Muğla, Antalya, Mersin, Adana,… gibi batı illerinde yaşayan Kürt Halkı Doğu’ya dönmek zorunda bırakılabilir. 2- Türkiye ciddi/derinleşmiş bir içsavaş yaşayıp Suriye gibi bir duruma düşebilir. 3- Kürtler arasında (PKK- HÜDA-PAR/HİZBULLAH,… cemaat/tarikatlar,… laik-antilaik/Şeriatçı,…) içsavaş yaşanabilir. 4- Kürt Halkı, Ortadoğu’nun II. Filistin Halkı durumuna düşebilir. 5- Kürt Halkı; Türkiye, İran, Irak, Suriye gibi dört ülke arasında perişan bir duruma düşerek, dört ülkeyle savaştırılmak zorunda bırakılabilir.
TÜRKİYE’NİN GAZZE’YE DESTEĞİNİ KIRMAYA ÇALIŞIYOR İsrail’in Kürt Halkı’nı Filistinlileştirmeye çalıştığını, Kürtleri Filistinliler gibi bir duruma savurmaya gayret ettiğini belirten İlhaner, “Filistin devletini tanımamak için benzer bir durum/ortam oluşturmaya çalışıyor. Siz Kürt devletini tanıyın biz de Filistin’i bağımsız yapalım stratejisi izliyor. Kürdistan ile II. Filistin doğuyor Ortadoğu’da. İsrail, PKK’yı cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde kullanmaya çalışıyor. Türkiye’nin Gazze olaylarına desteğini azaltmak ve Erdoğan’ı cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde zor durumda bırakmak için İSRAİL, PKK’yı eylemlere teşvik etmekte ve kullanmaya çalışmaktadır. Görünen o ki İsrail PKK’yı kullanmayı başaracak” diye konuştu.
25.07.2014
25.07.2014
Selahattin DEMİRTAŞ, dindar Kürt Halkı’nın aksine dinden uzaktır, Cuma namazlarına bile gitmeyen biridir. Ama Kürt Halkı içerisinde bir karşılığı olan ve karizması olan bir şahsiyettir. PKK ve Abdullah ÖCALAN rahat bıraksa; iyi bir siyasetçi olabilir. Başarılı bir siyasetçi olabilir. Ömrü tasfiye etmekle geçen Abdullah ÖCALAN kendi karizmasını aşan kimseye tahammül edemez. Geçmişte derin devlet tarafından kullanılan Abdullah ÖCALAN, Türk ve Kürt solundan lider olabilecek bütün hareketleri ve kişileri derin devletle işbirliği yaparak birlikte ortadan kaldırdılar, etkisiz hale getirdiler. Abdullah ÖCALAN, kendisinden başka kimseyi düşünmeyen narsist bir kişiliğe sahiptir. Kendisi için intihar eylemleri yapan, kendilerini yakan kişiler için beni bir onlar anladı diyecek kadar acımasızdır.
İSRAİL Planı, Kürtler Yahudiler gibi ezilmeli ve bir devlet kurmaya mecbur kalmalı – Galip İlhaner 16 Temmuz 2014 Lanetli, cehennemlik, terör devleti İsrail, derin oyunlar planlıyor. Kürtleri oyuna getiriyorlar. Kürtler İran, Irak, Suriye ve Türkiye’de isyana zorlanıyor. İsrail bu işlerin bu oyunların arkasındadır. Kürt Halkı’nı Filistinliler gibi bir duruma düşürüp, İslam ülkelerini birbirine düşürmeyi planlıyor. PKK’yı da kullanıyor. PKK’ya silah bıraktırmamak için elinden geleni yapıyor. Kürtler yaşadıkları ülkelerde isyan ederek Filistinlileştirilmeye çalışılıyor. Dört Kürt devleti (Türkiye, İran, Irak, Suriye) olan Kürtler, bu dört devleti bölüp bir Kürdistan kurmaya zorlanıyorlar. Kürt Halkı’nı Filistinliler gibi perişan etmeye çalışıyorlar. Filistin gibi kanayan bir yara daha açılmak üzere.
18.07.2014
16.07.2014
ABD henüz bağımsız Kürdistan devletine tamam demiyor. Çünkü şu anda Türkiye AK Parti iktidarıyla güçlü bir ülkedir. Kürdistan Türkiye’ye katılır. ABD, ERDOĞAN ve AK Parti zayıflamadan, Türkiye güçsüz bir duruma gelemden bağımsız Kürdistan devletine tamam demez. Çözüm süreci başarıya ulaşmazsa, bizi Srilanka modeli bekliyor demektir. Çözüm süreci samimiyetle başlamıştır, istismar edilmemelidir. Erdoğan ve AK Parti Hükümeti elinden geleni yapmaktadır. Çözüm sürecinin önündeki en büyük engel BDP ve eroin tüccarlarıdır. Gerçek budur.
Çözüm sürecinin başarısı için PKK bir açıklama yaparak; kimsenin bundan böyle örgüte kabul edilmeyeceğini, geleceklerin olası gelişmelerden faydalanamayacağını, örgüte eleman getireceklerin PKK ile bir ilgisinin olmadığını ve bu sorumluluğu kabul etmeyeceğini açıklamalıdır. Bundan sonra PKK’ya kimse gelmesin açıklaması yapmalıdır. Öncelikle yurtiçindeki bütün PKK elemanlarının kendilerine en yakın karakola gidip silah bırakacağı bir sürece girmeliyiz. PKK elemanlarının olduğu her ilden belli bir karakol noktası da bunun için belirlenebilir. *** PKK içinde kontrolsüz guruplar varsa; PKK bu gurupları açıklamalıdır. Bu guruplar hangi ilin sınırları içerisindeyse, sorumluları kimlerse bunları açıklamalıdır. Kontrolsüz gurupları sahiplenmeyeceğini açıklamalıdır. PKK, kontrolsüz hareket edeceklerin, bunun bedelini ödeyeceğini ilan etmelidir.
08.07.2014
05.07.2014
PKK Çocuklarımızı Geri Ver Diyen Analar KANDİL Kampına Yürümelidir – Galip İlhaner – VAN – 30 Haziran 2014 25 Mayıs 2014 günü Yeni Akit Gazetesi’nde yayınlanan haberimizde; CESUR ANALAR KANDİL’E DE YÜRÜYECEKTİR ‘İlhaner, “Cesur analar, başta Kandil olmak üzere PKK kamplarına da yürümelidir. Cesur analar, Kandil Kampı’na gidip, çocuklarını PKK’dan alıp geri getirmelidir. Cesur analar, yürekli analar bunu başaracaktır. Artık bu psikolojik eşik aşılmıştır. Bugüne kadarki anaların eylemlerini desteklediğimiz gibi, Diyarbakır’da ‘Evladımı/Çocuğumu Geri İstiyorum’ Eylemi’ni de destekliyoruz. Cesur analar, Kandil Kampı’na da yürüyecektir. Tarih bunu da yazacaktır. Ana yüreğinin önünde, hiçbir güç duramaz” dedi : http://www.yeniakit.com.tr/haber/sessiz-kalmayin-18818.html : 25 Mayıs 2014 Pazar 09:32’ Demiştik. Durum bu aşamaya doğru gitmektedir.
İŞİD'e Hilafet (terör) devleti kurdurarak, Hilafet'i Türkiye'nin liderliğinden çıkarma hedeflenmektedir. Galip İlhaner : 16 Haziran 2014 günü yazdığım bir twit’te, “İŞİD'e Hilafet (terör) devleti kurdurarak, Hilafet'i Türkiye'nin liderliğinden çıkarma hedeflenmektedir.” Demiştik.
30.06.2014
29.06.2014
Çözüm Süreci, Anadolu Barışı Modeli ve Vatana Dönüş Süreci olarak devam ediyor. AK Parti Hükümeti, barış için önemli adımlar atmaya devam ediyor. Abdullah ÖCALAN belki, “Kıbrıs Adası” gibi bir yerde ev hapsine de çıkarılabilir. PKK’nın da üzerine düşeni yapması ve şımarmaması gerekiyor. PKK üzerine düşeni yapmazsa; muhatap olmaktan çıkarılmayla karşı karşıya kalabilir. PKK büyük bir hata yaparsa; çözüm sürecini sabote edip bitirirse, Abdullah ÖCALAN’ı da bitirir, Türkiye’yi Srilanka Modeline de götürebilir. Bu da büyük acılar yaşamamız demektir. Geldiğimiz nokta da, hiç kimsenin çözüm sürecini sabote etmesine izin veremeyiz.
“EYLEMLER ARTARAK DEVAM EDECEK”- Selam Anadolu Derneği Başkanı Galip İlhaner, “PKK silah bırakana kadar cesur yürekli anaların eylemlerini devam ettireceğiz. Eylemler, 81 il ve yüzlerce ilçede, yurtdışında ve özellikle Avrupa ülkelerinde devam edecek. ‘PKK Çocuklarımızı Geri Ver Silah Bırak’ eylemlerini, 13 merkez ilde ve Avrupa’da sistemli hale getireceğiz” dedi. ... : http://m.yeniakit.com.tr/haber/baris-analari-tek-cati-altinda-19353.html : Yayın Tarihi : 31 Mayıs 2014 Cumartesi 08:01 ******** ANNELER 81 İLDE ÇADIR KURMA EYLEMİNE BAŞLAYACAK - Eren, bayramdan sonra çocukların geri gelmemesi halinde, annelerin Türkiye'nin 81 ilinde çadır eylemine başlayacağını bildirdi. Kalıcı bir barışın tesisi noktasında çocukların bir an önce geri gönderilmelerini isteyen Eren, şöyle devam etti:… http://www.sabah.com.tr/Gundem/2014/06/29/diyarbakirli-anneler-81-ilde-cadir-kuracak# : Yayın Tarihi : 29 Haziran 2014
29.06.2014
29.06.2014
“ALLAH” BİR ARAP YARIMADASI TASARIMIDIR “Bir Arabistan yarımadası tasarımı olarak Allah, milattan önce 2000’lerde ideolojik bir kimlik kazanmıştır.” (s.194) “Allah kelimesinin kökeni “el”dir, “el” eski gök tanrısıdır. Hz. İbrahim, kabilesinin birliğini sağlamak için bütün tanrıları terk edip “el”i Allah yaptı, Hz. Musa da bunu İsrail oğullarının birliği için kullandı.” (s.59,60) “Doksan dokuz tanrı sıfatı Sümer kaynaklarından gelmektedir.(s.21)” “ Doksan dokuz tanrı sıfatı bir tür ütopyadır.” (s.242) “Tek tanrı fikri, izafiyet teorisinin bilimsel olmayan, ilkel bir ön aşamasıdır.” (s.38) “İbrahim, “el”i “elohim”a dönüştürdü. Musa onu “Yahova” olarak dönüştürüp millileştirdi.” (s.158,242)
Türkiye’yi dünyanın liderliğine taşıyacak projeler üretmek, bilimsel araştırmalar yaparak topluma öncü olmak. Çocuklarını terör örgütlerine kaptırmış olan ailelere yardımcı olarak, mağdur ailelerin çocuklarını terör örgütlerinden kurtarmasına yardımcı olmak. Terör mağdurlarının sorunlarının çözümüne yardımcı olmak, onların rehabilitasyonu ve topluma kazandırılması için gerekli olan bütün çalışmaları yapmak.
27.06.2014
27.06.2014
PaxAnadolu (PaxTürkiye-PaxKürdistan) – Galip İlhaner/VAN – 26 Haziran 2014 Ortadoğu kaynıyor. Ortadoğu ateş çemberi. Oradoğu’da sınırlar değişiyor. Sykes – Picot düzeni değişiyor. Yeni devletler kuruluyor. Ortadoğu kan gölüne dönüşebilir. Cetvelle çizilen sınırlar değişiyor. Sınırlar değişiyor ama, yeni sınırlar nasıl çizilecek. Su ve petrol yeni sınırların temel belirleyenleri durumunda olacak. Ortadoğu’da kilit konumda olan halk Kürtler. Kürt Halkı, bugün itibariyle dört ülkeye sahiptir. Bu dört ülke, Türkiye, İran, Irak ve Suriye’dir. Petrol ve su konusunda kilit konumda olan Kürt Halkı üzerinde bugün büyük oyunlar oynanıyor.
Van doğumlu dernek başkanı Galip İlhaner, yaptığı açıklamada, “Çözüm sürecinin başarıya ulaşması için, barış için ÇOGEV-DER’i kurduk.” dedi. Derneğin logosu hakkında bilgi veren İlhaner, bu konuda şunları kaydetti: “Derneğimizin amblemi yeşil kırmızı renk, 1 hilal ve 5 yıldız şeklinde, beyaz zemin üzerinde yeşil ve kırmızı renkle yazılmış ‘ÇOGEV-DER’ yazısından oluşmakta. Yeşil renk barışı, kırmızı renk barışın gücünü, hilal anneyi, yıldızlar ise anaların çocuklarını temsil etmektedir.” İlhaner, derneğin merkezinin Kocaeli olduğunu yakın zamanda İstanbul, Van ve Diyarbakır’da temsilcilik açacaklarını kaydetti.
26.06.2014
25.06.2014
1993 yılında, 2013 yılını barış yılı ilan ederek yola çıkmıştık. 1993 yılında kararlaştırdığımız ve 2013 yılının 13 Mayıs’ında ÇANAKKALE – VAN (ünlü kişileri, şehit yakınları ve terör örgütünün dağ kadrosunda akrabası olan aileleri taşıyan ''barış otobüsü''yle) barış yürüyüşü, PKK’nın 8 Mayıs’ta sınır dışına çıkma kararı alması üzerine ertelemiştik. 20 yıla kadar bu kavganın biteceğini düşünerek 2013 yılını barış yılı ilan etmiştik. Şimdi bu dileğimiz gerçekleşmek üzeredir. 2013 yılını PKK’nın bütün provokasyonlarına rağmen barış yılı olarak geride bıraktık. Bundan sonra da kan dökülmemelidir.
HALKA BASKI YAPILIYOR Galip İlhaner, oy kullanılacak yerler ne kadar kalabalık olursa, baskının o kadar azalacağını vurgulayarak şunları kaydetti: “Özellikle kadınların çoğunluğu AK Parti’ye oy veriyor. Kırsal kesimde kadınlara baskı yapılıyor, hatta kadınların yerine oy bile kullanılabiliyor. PKK kırsal kesimde ciddi bir baskı gücüne sahiptir. Köylerdeki nüfus aynı zamanda aşiret yapısından dolayı şehirlerdeki bir kısım oyları da etkilemektedir. Oylar özgür kullanılırsa BDP/HDP, desteğine bir ihtiyaç kalmaz. Yeter ki özgürce oy kullandırılabilecek bir ortam oluşsun. Bunun yolu da baskıyı azaltmak için bir sistem kurmaktan geçer. Taşımalı sistemle bu yapılabilir. Her minibüs/araba taşıyacağı yolcu listesiyle taşıma yapar. Hem minibüsçülere iş çıkacağından daha etkili olur” diye konuştu.
23.06.2014
22.06.2014
CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE BOYKOT TUTAR MI? 12 Eylül boykotu gibi bir durum bu sefer söz konusu değildir. Boykot bu sefer tutmaz. BDP/PKK,… bunu çok iyi biliyor. En fazla gerginlik oluşturarak seçmeni etkileme yoluna giderler. PKK, II. Turda ciddi provokasyonlar yaparak ortamı gerginleştirecektir. Şimdiden tedbir alınması gerekiyor. CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE YENİ SİSTEM DENENMELİ
'Kürt kimliğine gerek yok'! Ben kendimi Türk'ten daha iyi Türk hissederim! Ben, öyle halis muhlis Kürt değilim. Türk'ten daha iyi Türk hissederim. Hiçbir milliyetçi Türk kendini benden daha iyi Türk saymasın. Benim tüm yaşamım, her şeyim Türkçedir. Pratik olarak en iyi bir Türküm. Ben Türk'ün bir parçasıyım ama Kürtlerle de ilgileniyorum. Çok az Kürtçe biliyorum. Ancak her şeyim Türkçe. Düşünce yapım Türkçedir. Ben Türk düşmanlığını hiç kabul edemem. Türk ulusu ağacın kökü, Kürtler dalıdır! Türkmenlerin Kürtleşmesi! Türkmen boyları Anadolu'ya geldiklerinde, Kürt aşiretleri ile tanışmışlardı. Bir kısmı Kürtleşmiştir. Benim aşiretim Bazuki de aslında Türkmen boylarına kadar gidiyor. Yani Türkmen'dir. Örneğin Karakeçililer de Türk'tür. Ziya Gökalp de böyle söylemiştir. Sonradan gelen Türkmenler Kürtleşmiştir. Yani Kürt-Türk karışımı ileri derecededir. Sonuna kadar Türkçülük! Bütün Türkiye ile demokratik birliktelik demek, Cumhuriyet demektir. Bu sonuna kadar Türkçülükle bağlantılıdır.
21.06.2014
12.06.2014
Ama şu var ki; Alparslan’ın torunları ile Selahaddin Eyyubi’nin torunları, Yavuz Sultan Selim’in torunları ile İdris-İ Bitlisi’nin torunları, Fatih Sultan Mehmet’in torunları ile Bediüzzaman’ın torunları Osmanlı’nın torunları ile Çanakkale şehitleri’nin torunları Birbirlerine asla ihanet etmeyeceklerdir. Dört Kürt Devleti (Türkiye,İran,Irak,Suriye) Bölüp Bir Kürdistan Kurmak – Galip İlhaner – VAN – 11 Haziran 2014
“BAYRAK ORTAK SEMBOLÜMÜZDÜR” Van merkezli Selam Anadolu Derneği Başkanı Galip İlhaner ise, “O bayrak hepimizin ortak değeridir. Bütün Türkiye, bayrağımızı ortak sembol olarak kabul etmiştir. Dolayısıyla ona gelecek herhangi bir saldırıda tepkisini ortaya koyar. Çözüm sürecinde örgütün barışı zedeleyecek bu tür hareketlerde bulunmasına başta Kürt anaları olmak üzere bölge halkı da büyük tepki göstermektedir. Halk artık PKK’nın barış ve huzur ortamını istemediğini kandan ve gözyaşından nemalandığını anladı” ifadelerini kullandı.
11.06.2014
11.06.2014
BÜTÜN TÜRKİYE HALKLARI MİLLİ OLMALIDIR. Bütün Türkiye halkları için ; tek devlet, tek vatan, tek bayrak, tek millet anlayışı olmalıdır. Bütün Türkiye halkları milli olmalıdır. Milli Türkler Milli Kürtler Milli Arnavutlar Milli Ermeniler Milli Rumlar Milli Lazlar Milli Boşnaklar Milli Aleviler ………….. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes/herkesim milli olmalıdır.
CESUR YÜREKLİ ANALAR AVRUPA ÜLKELERİNDE EYLEMLERE HAZIRLANIYOR Analar Avrupa ülkelerinde ‘PKK Çocuklarımızı Geri Ver’ Eylemlerine hazırlanıyor. Belçika, Fransa, Hollanda, İsveç, Norveç, Almanya, Danimarka, İngiltere, İsveç,… gibi ülkelerde ve ABD’de analar eylemlere hazırlanıyor. Analar dünyada destan yazmaya hazırlanıyor. Eylemler bundan böyle dünyanın gündeminde de olacak. ANALARIN EYLEMLERİ - ANALARIN DESTANI ADIYLA KİTAPLAŞIYOR Çocuklarımızı Geri Ver eylemlerini, Anaların destanını kitaplaştıracağız. Vampir Holding (terör) firmaları (PKK, DHKP-C,…) elinde bulunan bütün çocuklarımızı istiyoruz. Amacımız bütün terör örgütlerinin ellerinde bulunan çocukları analarına kavuşmasıdır.
09.06.2014
05.06.2014
Tek çatı altında birleşecekler - Galip İlhaner - VAN - 4 Haziran 2014 Tek çatı altında birleşecekler Kocaeli Üniversitesi'nde Yüksek Lisans yapan Kürt genci Galip İlhaner, PKK mağduru aileleri tek çatı altında toplamak için harekete geçti. YUNUS DOĞDU Çocukları kaçırılan aileleri 'Çocuklarımızı Geri Ver Derneği' ile örgütlemek isteyen İlhaner, AKŞAM'a konuştu. İlhaner, Çözüm Süreci sayesinde bölgede esen barış havasının bozulmak istendiğine vurgu yapıyor. İlhaner “Bazı aileler açıkça konuşamıyor ama biz kaçırılan çocukların sayısının 300’ün üzerinde olduğunu düşünüyoruz” dedi.
'Kürt kimliğine gerek yok'! Ben öyle halis muhlis Kürt değilim. Türk'ten daha iyi Türk hissederim. Hiçbir milliyetçi Türk kendini benden daha iyi Türk saymasın. Benim tüm yaşamım, her şeyim Türkçedir. Pratik olarak en iyi bir Türküm. Kürtler için anayasal hakları istemek anlamsızdır! Kürtler Türkiye'de azınlık değildir! Anayasa'da her şey var, bunlar bize yeterli! Kürtçeye engel yok! Ben kendimi Türk'ten daha iyi Türk hissederim! Ben, öyle halis muhlis Kürt değilim. Türk'ten daha iyi Türk hissederim. Hiçbir milliyetçi Türk kendini benden daha iyi Türk saymasın. Benim tüm yaşamım, her şeyim Türkçedir. Pratik olarak en iyi bir Türküm. Ben Türk'ün bir parçasıyım ama Kürtlerle de ilgileniyorum. Çok az Kürtçe biliyorum. Ancak her şeyim Türkçe. Düşünce yapım Türkçedir. Ben Türk düşmanlığını hiç kabul edemem.
04.06.2014
03.06.2014
Selam Anadolu Derneği Başkanı Galip İlhaner, örgütün aileleri tehdit ederek eylemlerine son vermeye çalıştığını kaydetti. “KÜRT ANALAR İSYAN EDİYOR” PKK’nın, Kürt anaların eylemini beklemediğini ve bu yüzden panik içinde olduğunu kaydedenİlhaner, “Kürt anaların susmalarını beklediler. Anaları baskı ile yıllarca susturdular. Ama artık analar isyan ediyor. Kürt analar barış istiyor. PKK’ya, ‘Yeter söz Kürt Halkı’nındır’ diyor. Kürt Analar, cesur yürekli analar destan yazıyor” ifadelerini kullandı. “EYLEMLER DEVAM ETMELİDİR”
“EYLEMLER ARTARAK DEVAM EDECEK” Söz konusu derneğin kuruluş aşamasında olduğunu vurgulayan Selam Anadolu Derneği Başkanı Galip İlhaner, “PKK silah bırakana kadar cesur yürekli anaların eylemlerini devam ettireceğiz. Eylemler, 81 il ve yüzlerce ilçede, yurt dışında ve özellikle Avrupa ülkelerinde devam edecek. ‘PKK Çocuklarımızı Geri Ver Silah Bırak’ eylemlerini, 13 merkez ilde ve Avrupa’da sistemli hale getireceğiz” dedi.
03.06.2014
01.06.2014
“KÜRT HALKI BARIŞ SÜRECİNİ SABOTE ETTİRMEYECEK” Terör örgütü PKK’nın çözüm sürecini sabote etmeye çalıştığını aktaran Başkan İlhaner, “Kürt halkı barışın tadına varmıştır. Çözüm sürecini sabote ettirmeyeceğiz. Evlatlarımızı, çocuklarımızı PKK’dan geri istiyoruz. Bugün karakollarda işkence mi var, köyler mi boşaltılıyor. Kürtler inkar mı ediliyor? Ne istiyorsunuz? Hükmünüz, rolünüz, etkiniz, nüfuzunuz bitecek diye mi çözüm sürecini sabote etmeye çalışıyorsunuz? Cumhurbaşkanlığı sürecini kaosa sürüklemeye mi çalışıyorsunuz? Hangi dış güçten ihale aldınız? Yine taşeronluk işi mi aldınız? Artık silahsız bir dünya düşünün. Silahsız projeler geliştirin. Kürt halkı şiddeti reddediyor. Çözüm süreci Kürt halkının tek evladıdır, bu evladın adı barıştır. Kürt halkı, PKK’nın barışı öldürmesine müsaade etmeyecektir. Herkes hesabını ona göre yapsın” açıklamalarında bulundu.
“EYLEMLER ARTARAK DEVAM EDECEK” Söz konusu derneğin kuruluş aşamasında olduğunu vurgulayan Selam Anadolu Derneği Başkanı Galip İlhaner, “PKK silah bırakana kadar cesur yürekli anaların eylemlerini devam ettireceğiz. Eylemler, 81 il ve yüzlerce ilçede, yurt dışında ve özellikle Avrupa ülkelerinde devam edecek. ‘PKK Çocuklarımızı Geri Ver Silah Bırak’ eylemlerini, 13 merkez ilde ve Avrupa’da sistemli hale getireceğiz” dedi.
31.05.2014
31.05.2014
2 - PKK ÇOCUĞUMU İSTİYORUM (PKK ÇOCUKLARIMIZI , ÇOCUĞUMU GERİ VER) “Kürtlerden PKK'ya One Minute … PKK’nın ancak Kürt toplumunun baskısıyla dağdan inebileceğini ifade eden İlhaner,”Devletin çağrısıyla PKK teslim olmaz.PKK,ancak Kürt Halkının baskısıyla,çocuğu örgütte olan anaların ya çocuğumu istiyorum ya da teslim olun çağrısıyla dağdan inebilir.Kürt Halkı’nın barışçıl iradesi PKK’yı dağdan indirebilir.bunu söylerken PKK’nın tamamından bahsetmiyoruz.Ana gövdeden bahsediyoruz. Yoksa Ortadoğu’da PKK’lar daha uzun zaman bitmez.” Dedi…”, http://www.sanliurfa.com/haber37064-kurtlerden-pkkya-one-minute.htm : Yayın Tarihi : Tarih : 26 Agustos 2011
PKK Çocuklarımızı Geri Ver Derneği Kuruyoruz – 30 Mayıs 2014 – Galip İlhaner – VAN Ekleme Tarihi : Saat : 09.00 - 30 Mayıs 2014 Çocuklarımızı geri ver derneği – ÇGV – Der kuruluyor PKK Çocuklarımızı Geri Ver, Bizim Adımıza Silah Kullanma Silah Bırak diyoruz. Dernekleşerek, PKK silah bırakana kadar cesur yürekli anaların eylemlerini devam ettireceğiz. Artarak yayılacak olan, 81 il ve yüzlerce ilçede, yurt dışında ve özellikle Avrupa ülkelerinde devam edecek olan ‘PKK Çocuklarımızı Geri Ver Silah Bırak’ eylemlerini, 13 merkez ilde ve Avrupa’da sistemli hale getireceğiz. PKK Çocuklarımızı Geri Ver eylemlerinin merkez illeri : İstanbul – Edirne – Bursa – İzmir- - Antalya – Konya – Ankara – Samsun – Adana – Sivas – Diyarbakır – Erzurum – Van olarak belirlenmiştir.
30.05.2014
30.05.2014
BDP/HDP, PKK’nın Kaçırdığı Çocukları Getirsin – Galip İlhaner : Tarih 26 Mayıs 2014 Pazartesi : http://www.habervaktim.com/haber/372361/cocuklari-daga-kacirilan-analara-cagri.html BDP/HDP, PKK’nın Kaçırdığı Çocukları Getirsin – Başbakan Recep Tayip ERDOĞAN : Tarih : 27 Mayıs 2014 Salı günkü gurup konuşması. : http://www.aktifhaber.com/erdogan-pkknin-kacirdigi-cocuklari-hdp-getirsin-990556h.htm
Kürt Halkı, PKK olmasaydı bu kadar ağır bir bedel ödemeyeceğini anlamıştır artık. PKK’sız daha mutlu olacağını, PKK olmazsa acı çekmeyeceğini anlamış durumda. Bu gerçek PKK’yı kahrediyor. Kürt Halkı, PKK sayesinde hiçbirşey elde etmediğini, tam tersine PKK yüzünden bütün kazanımlarının geciktiğini anlamış durumdadır. Kürt Halkı PKK sayesinde hiçbirşey kazanmamıştır. Kürt Halkı, PKK yüzünden yıllarca acı çekmiştir, kazanımları gecikmiştir ve ağır bir bedel ödemiştir.
28.05.2014
27.05.2014
BDP GENEL MERKEZİ ÖNÜNDE DE EYLEM YAPMALILAR Şu anda Van, Şırnak, Hakkari, Batman, Ağrı, Muş, Bingöl, Diyarbakır, Şanlı Urfa, Mardin, Mersin, Adana, İzmir, Antalya, Yüksekova, Çaldıran, Eruh, Şemdinli, Cizre, Silopi, Uludere, Siirt gibi birçok ilde ve ilçelerde anaların “PKK Çocuklarımızı Geri Ver” eylemine hazırlandığını vurgulayan Galip İlhaner, cesur anaların BDP/HDP Genel Merkezleri önlerinde de eylem yapması gerektiğini kaydetti.
BDP GENEL MERKEZİ ÖNÜNDE DE EYLEM YAPMALILAR Şu anda Van, Şırnak, Hakkari, Batman, Ağrı, Muş, Bingöl, Diyarbakır, Şanlı Urfa, Mardin, Mersin, Adana, İzmir, Antalya, Yüksekova, Çaldıran, Eruh, Şemdinli, Cizre, Silopi, Uludere, Siirt gibi birçok ilde ve ilçelerde anaların “PKK Çocuklarımızı Geri Ver” eylemine hazırlandığını vurgulayan Galip İlhaner, cesur anaların BDP/HDP Genel Merkezleri önlerinde de eylem yapması gerektiğini kaydetti. CESUR ANALAR KANDİL’E DE YÜRÜYECEKTİR
26.05.2014
26.05.2014
PKK’nın silah bırakması için, elindeki çocukları bırakması için, en etkili yol anaların isyanıdır. Bu isyana destek, bu eyleme destek vermek gerekiyor. Şu anda; VAN, Şırnak, Hakkari, Batman, Ağrı, Muş, Bingöl, Diyarbakır, Şanlı Urfa, Mardin, Mersin, Adana, İzmir, Antalya, Yüksekova, Çaldıran, Eruh, Şemdinli, Cizre, Silopi, Uludere, Siirt,… gibi birçok ilde ve ilçede analar PKK Çocuklarımızı Geri Ver eylemlerine hazırlanıyor. PKK çocuğumu geri ver eylemlerine hazırlanıyor analar. Cesur analar, BDP/HDP,… genel Merkezi’nin önünde de eylem yapmalıdır. Cesur analar, Başta Kandil olmak üzere PKK kamplarına da yürümelidir.
KİMLER HEDEF ALINABİLİR? Halk nezdinde, açıkça huzur bozan taraf olarak görülmeyi göze alamayan örgütün provokatif girişimlerde bulunabileceği belirtiliyor. Kürt siyasetçi Galip İlhaner, örgütün önümüzdeki süreçte ‘Cemaat’e yakın eğitim kurumları ve diğer kuruluşlara sabotaj eylemleri düzenleyebileceği, siyasi gerilimi bu yolla tırmandırmayı deneyebileceği uyarısında bulundu. Çocuklarını örgüte kaptıran ailelerin tepkilerinin yükseldiği bir dönemde örgütün bu yolla dikkatleri kendi üzerinden uzaklaştırmayı hedeflediğini kaydeden İlhaner, örgütün bir diğer hedefinin de Hüda Par olacağını söyledi.
24.05.2014
23.05.2014
ANALAR: ÇOCUKLARIMIZI GERİ VER Terör örgütünün Çözüm Süreci’ni kendi çıkarları için kullandığını ve bu süreç içerisinde eskisinden çok daha güçlü bir hale geldiğini vurgulayan tecrübeli siyasetçi İlhaner, PKK’nın verdiği sözleri yerine getirmediğini ifade etti. Örgütün bölgede şiddet olaylarını artırmaya çalıştığını aktaran İlhaner, “Kürtçü siyaset Roboski olayını istismar ederken, PKK tarafından kaçırılan çocukları ise görmezden gelme numarası yapıyorlar. PKK’nın kaçırdığı çocuklar, Roboski olayı kadar önemlidir. Akil insanlar heyetindeki herkesin bu konuya duyarlı olması gerekiyor. Cesur anaları yürekten kutluyoruz. Cesur anaların eylemlerini sonuna kadar desteklemeye devam edeceğiz. ‘PKK! Çocuklarımızı Geri Ver’ diyoruz” diye konuştu.
Yukarıdaki satırlar 2012 yılında yazıldı. Bu düşüncelerimiz gerçekleşti. Cesur analar, BDP/HDP,… genel Merkezi’nin önünde de eylem yapmalıdır. Cesur analar, Başta Kandil olmak üzere PKK kamplarına da yürümelidir. Cesur analar, Kandil Kampı’na gidip çocuklarını PKK’dan alıp geri getirmelidir. Cesur analar, yürekli analar bunu başaracaktır. Artık bu psikolojik eşik aşılmıştır. Bugüne kadarki anaların eylemlerini desteklediğimiz gibi, Diyarbakır`da `Evladımı İstiyorum` Eylemi’ni de destekliyoruz Cesur analar, Kandil Kampı’na yürüyecektir. #PkkÇocuklarımızıGeriVer - #PkkÇocuğumuGeriVer - #PkkEvladımıGeriVer - #CesurAnalarKandileYürüsün - #CesurAnalarKandileYürüyecek Diyoruz. Cesur Analar Kandil Kampı’na Yürüsün - Galip İlhaner – Van – 20 Mayıs 2014
21.05.2014
20.05.2014
Her kesim dikkatli olmalı. Özellikle sağduyu sahibi Kürler oyuna gelmemeli. Çözüm süreci biz Kürtlerin tek evladıdır, bu evladın adı barıştır. Barışın PKK tarafından öldürülmesine asla izin vermemeliyiz. Yugoslavya, Irak, Suriye dramları hala taze ve gözlerimizin önündedir. Ülkemizin değerini bilelim. Oyunlara gelmeyelim. Türkiye’ye ihanet kendi kendimize ihanettir, Kürtler’e ihanettir. Kendimize ihanet etmeyelim.
PKK, yıllardır savunduğu Demokratik Özerklik Diktatörlüğü’nün inşasına tam manasıyla başlamış durumdadır. Kendi kitlesini motive etmek için Özerk Kürdistan kavramını kullanmaktadır. Türkiye toprakları üzerinde Kürdistan olarak belirleyebileceğimiz, Sınırlarını net bir şekilde çizebileceğimiz bir bölge, bir toprak parçası yok. Ama, PKK egemenlik kuracağı bir toprak parçası istiyor. Özerk Kürdistan’dan sonra da bağımsız bir Kürt Devleti’ne doğru yol alınacağını ve zamanı gelince de bağımsız Kürt devletinin kurulacağını kendi kitlesine hedef olarak ifade ediyor.
19.05.2014
13.05.2014
NOT : Eş Fingirdeşme (Eş Başkan) Başkanlıkları (Eş Vali, Eş imam, Müdür, Kaymakam, Hakim, Savcı, Komutan, GKB, Emniyet Müdürü, Muhtar,…) Sayıları Artıyor. PKK süreci sabote etmek için bahaneler arıyor. Fiili demokratik özerkliğe geçiyor. Bu tavır Kürtler arasında da gerginliğe hatta içsavaşa yol açabilir. Bundan böyle Kürtler kendi aralarında bir mücadeleye girişebilirler. Bölgenin hakimiyeti için kardeş kanı dökülebilir. Kürdistan İslami özerklik mi? Olacak yoksa Laik özerklik mi? Olacak kavgası başlayabilir. PKK, Fiili (Zoraki) Demokratik Özerkliğe Geçiyor , http://yurthaber.mynet.com/makale-haberleri/pkk-fiili-zoraki-demokratik-ozerklige-geciyor-13-ekim-2013---892 : Yayın tarihi : 18.10.2013. http://pkksilahbiraksin.com/?Syf=26&Syz=281282&/PKK,-Fiili-(Zoraki)-Demokratik-%C3%96zerkli%C4%9Fe-Ge%C3%A7iyor--Galip-%C4%B0LHANER---VAN-%E2%80%93-17-Ekim-2013-Per%C5%9Fembe : Yayın Tarihi : 17 Ekim 2013
NOT- 2 : Roboski (Uludere) olayı uzun yıllar gündemimizi meşgul edecek. Kürtçü siyasetçiler bu olayı yıllarca istismar etmeye devam edeceklerdir. Faili meçhuller ve Roboski olayı failleri elbette yargılanmalıdır. Fakat, Roboski, faili meçhul olaylarının failleri ile Dağlıca, Aktütün, Reşadiye, İskenderun, Silvan,… gibi olayların sorumluları (Murat KARAYILAN, Cemil BAYIK,.. gibi PKK yöneticileri) birlikte yargılanmalıdır. PKK’nın işlediği faili meçhuller de aydınlatılmalıdır. Adalet ancak bu şekilde sağlanabilir. Galip İlhaner/VAN – 11 Mayıs 2014 Pazar Saat : 22.30.
12.05.2014
11.05.2014
PKK, BDP Yöneticilerini ve Çocuklarını/Yakınlarını Ateşe Atıyor - Galip İlhaner - VAN - 11 Mayıs 2014 20 Ağustos 2013 tarihinde Yani Akit Gazetesi’nde manşet olan uyarımız (“PKK ve BDP bu şekilde dağa çocuk götürmeye devam ederlerse; bu sert tepkiler BDP üst yönetimine yapılabilir. BDP’nin bu konuya duyarlı olması lazım. Aksi takdirde faturasını ödemek zorunda kalabilirler. Kürt halkı çocuklarını PKK’ya göndermek istemiyor. Mesele bu kadar net.” ) BDP üst yönetimi tarafından dikkate alındı mı? Bilmiyoruz. http://www.habervaktim.com/haber/339543/kurt-halki-pkkya-yeter-diyor.html : Yayın Tarihi : 20 Ağustos 2013 Salı 07:10
PKK’nın ancak Kürt toplumunun baskısıyla dağdan inebileceğini ifade eden İlhaner,”Devletin çağrısıyla PKK teslim olmaz.PKK,ancak Kürt Halkının baskısıyla,çocuğu örgütte olan anaların ya çocuğumu istiyorum ya da teslim olun çağrısıyla dağdan inebilir.Kürt Halkı’nın barışçıl iradesi PKK’yı dağdan indirebilir.bunu söylerken PKK’nın tamamından bahsetmiyoruz.Ana gövdeden bahsediyoruz. Yoksa Ortadoğu’da PKK’lar daha uzun zaman bitmez.” Dedi…” http://www.sanliurfa.com/haber37064-kurtlerden-pkkya-one-minute.htm : Yayın Tarihi : Tarih : 26 Agustos 2011
11.05.2014
10.05.2014
#PKKoğlumugeriver - “PKK oğlumu geri ver!” Eylemini destekliyoruz. – Galip İlhaner – VAN – 3 Mayıs 2014 12.11.2012 pazartesi günü yazdığımız makalede de belirttiğimiz gibi; “Anaların Yürüyüşü Eylemleri gerçekleştirmeliyiz.” Düşüncemiz gerçekleşti. “4) Anaların Yürüyüşü Eylemleri gerçekleştirmeliyiz. Çocukları örgütün dağ kadrosunda olan analar yürümelidir. Analar, PKK’ya çocuklarımızı istiyoruz demelidir. Analar, yüreklerini ortaya koymalı ve bu kardeş kavgasının bitmesi için ellerinden geleni yapmalıdır. 5) Yakınları PKK dağ kadrosunda olanlar, PKK’ya silah bıraktırmak için eylemler yapmalıdır. Kürt Halkı PKK’ya silah bıraktırmak için elinden gelen herşeyi yapmalıdır. Cumhuriyetin en uzun yılı 2013 : http://yurthaber.mynet.com/makale-haberleri/cumhuriyetin-en-uzun-yili-2013---398 : Yayın Tarihi : 12.11.2012 #PKKoğlumugeriver - “PKK oğlumu geri ver!” Eylemini destekliyoruz. – Galip İlhaner – VAN – 8 Mayıs 2014
Çocuğu PKK’da olan bütün analara sesleniyorum! Anaların yürüyüşü eylemleri yapınız. Çocuğumu geri ver eylemleri yapınız. PKK’ya silah bırak eylemleri yapınız. Anaların yüreği PKK’ya silah bıraktıracak güçtedir. PKK’ya silah bıraktıracak güç; Cesur, yürekli anaların itirazı olacaktır. Anaların gücünün önünde hiçbir güç duramaz. PKK en ağır yenilgisini yaşadı, Anaların gücü PKK’yı yendi – Galip İlhaner – VAN – 5 Mayıs 2014
08.05.2014
05.05.2014
#PKKoğlumugeriver - “PKK oğlumu geri ver!” Eylemini destekliyoruz. – Galip İlhaner – VAN – 3 Mayıs 2014 12.11.2012 pazartesi günü yazdığımız makalede de belirttiğimiz gibi; “Anaların Yürüyüşü Eylemleri gerçekleştirmeliyiz.” Düşüncemiz gerçekleşti. “4) Anaların Yürüyüşü Eylemleri gerçekleştirmeliyiz. Çocukları örgütün dağ kadrosunda olan analar yürümelidir. Analar, PKK’ya çocuklarımızı istiyoruz demelidir. Analar, yüreklerini ortaya koymalı ve bu kardeş kavgasının bitmesi için ellerinden geleni yapmalıdır. 5) Yakınları PKK dağ kadrosunda olanlar, PKK’ya silah bıraktırmak için eylemler yapmalıdır. Kürt Halkı PKK’ya silah bıraktırmak için elinden gelen herşeyi yapmalıdır. Cumhuriyetin en uzun yılı 2013 : http://yurthaber.mynet.com/makale-haberleri/cumhuriyetin-en-uzun-yili-2013---398 : Yayın Tarihi : 12.11.2012 #PKKoğlumugeriver - “PKK oğlumu geri ver!” Eylemini destekliyoruz. – Galip İlhaner – VAN – 3 Mayıs 2014
Dinsiz ve imanlı bileşenler (KCK, PKK, BDP, HDP, DTK,…) Yine kaybedecekler. Dinsiz ve imanlı bileşenler; KCK, PKK, BDP, HDP, DTK,… Abdullah ÖCALAN’ın aşağıdaki düşüncelerine açıklık getirsinler önce. Demokratik İslam Kongresi’ne katılacaklar önce bu kongrede; Abdullah ÖCALAN’ın yazdığı ve ALLAH’ı inkar ettiği ; “Sümer Rahip Devletinden Halk Cumhuriyetine Doğru” kitabını konuşsunlar. Dinsiz ve imanlı bileşenler (KCK, PKK, BDP, HDP, DTK,…) bakalım Abdullah ÖCALAN’a DİK - lenebilecekler mi? Abdullah ÖCALAN Kürt Halkı’na İslam konusunda hep DİK – lendi. Bakalım Kürt Halkı Abdullah ÖCALAN’a DİK – lenebilecek mi? PKK,KCK,… Şeriat Getirecek (Dinsiz ve İmanlı Bileşenler) – Galip İlhaner – VAN – 2 Mayıs 2014
03.05.2014
02.05.2014
BDP'yi Tasfiye Hareketi - Galip İlhaner - VAN - 30 Nisan 2014 Abdullah Öcalan İmralı’dan tasfiye hareketini sonuçlandırıyor. Osman Baydemir, Silahlar miadını doldurdu deyince Abdullah Öcalan kendisine hakaret etmiş, Kendisini çizmiş ve tasfiye etmeye karar vermişti. Öcalan kendi karizması üstünde bir karizmaya tahammül etmiyor. Leyla Zana’yı da pasifize etti ÖCALAN. Şimdi tasfiye sırası Selahattin Demirtaş’ta. Abdullah ÖCALAN kendisine rakip olarak gördüğü Selahattin Demirtaş’ı da tasfiye ediyor.
Eş Valilik (Eş Fingirdeşen Vali) Geliyor – Galip İlhaner – VAN – 29 Nisan 2014 PKK çevreleri Eş Başkanlık (Eş Fingirdeşme) Modelini genişletiyor. Her köşe başına eş başkanlar atayan PKK çevreleri, halkayı genişletiyor. Demokratik özerklik BAAS diktatörlüğü altyapısını kuruyorlar. Bundan böyle valiyi de halk seçsin diyecekler. Artık bir valilik krizimiz de var. Hem de Eş Valilik krizi. Eş Fingirdeşen Vali krizi. Feshedilmeyen BDP, Güneydoğu'da valilik seçimleri hazırlığı yapıyor. HDP oyalama politikası güdecek, BDP Demokratik Özerkliği inşa edecek. PKK, Fiili valiler atayarak özerkliği dayatacak. PKK, Demokratik Özerklik Diktatörlüğünün, Eş Fingirdeşme (Eş Vali) Valilerini belirliyor. Gergin bir Türkiye bekliyor bizi. Türkiye, Suriye’ye doğru gidiyor.
30.04.2014
29.04.2014
ÖMER GÜNEY–SAKİNE CANSIZ BAĞLANTISINI PKK AÇIKLAMALI PKK çevrelerinin Paris suikastlerini AK Parti ve MİT üzerine yıkmaya çalıştığını hatırlatan Kürt Siyasetçi Galip İlhaner, “Paris suikastında rol aldığı öne sürülen Ömer Güney, hangi PKK üst düzey yöneticisinin talimatı ve referansıyla Sakine Cansız’ın koruması olmuştur? Bunu PKK’nın açıklaması lazım” dedi. Terör örgütünün Paris olayını önümüzdeki günlerde provokasyon için bahane olarak kullanmaya hazırlandığını öne süren İlhaner,“Erdoğan ve Fidan’ın Paris suikastı ile ilişkisi olduğuna dair propaganda yapıyorlar” dedi.
PANİK VE ENDİŞE İÇERİSİNDELER Kürt halkının gelinen nokta itibariyle çözüm sürecinin sabote edilmesine izin vermeyeceğini belirten Kürt siyasetçi Galip İlhaner ise, “Çocuğu dağa gönderilen aileler artık çocuklarını geri istiyor. Çok sayıda aile BDP’nin kapısına dayanmış durumda. Hatta BDP yöneticilerini ‘Bu çocuklar geri gelecek! gelmezse bedelini ödersiniz’ diyerek tehdit ediyorlar” dedi. Bu durumun terör örgütü çevrelerinde panik ve endişe oluşturduğunu kaydeden İlhaner, PKK’nın çatışma ortamı oluşturmak için askeri tahrik ettiğini ve bahane aradığını, son eylemlerin de bu doğrultuda değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.
29.04.2014
29.04.2014
İLK PKK EŞ BAŞKANLAR’ı ( Eş Fingirdeşme Başkanları) : Abdullah ÖCALAN ile MİT Ajanı Mehmet Ali YILDIRIM’ın kızı Kesire Yıldırım ÖCALAN İlk Eş Fingirdeşenler Abdullah Öcalan ve Kesire Yıldırım Öcalan çiftidir.PKK ilk kurulduğunda Eş Fingirdeşme yapısıyla kurulmuştur.MİT Ajanı Mehmet Ali YILDIRIM’ın kızı Kesire Yıldırım,derin güçler adına eş başkan (Eş Fingirdeşme) olmuş ve Abdullah Öcalan ile birlikte PKK’yı yönetmişlerdir.Eş Fingirdeşme Başkanlığı, PKK’nın ilk yıllarında derin devletin, daha sonra da Abdullah Öcalan’ın Demokles’in Kılıcı olmuştur. Eş Fingirdeşme başkanlığının temel sebebi ise;ikili bir yapı oluşturularak, egemen gücün, Abdullah Öcalan ve PKK üzerinden belirlediği politikaların dışına çıkılmasını engellemektir. Burada aynı zamanda kadın sizin namusunuzdur ona sahip çıkın mesajı da verilmektedir.
HAC için Laleş Vadisi’ne giden Ahmet TÜRK, Dini siyasete alet için Gavur (Kafır/Kafir) Abdullah ÖCALAN’dan da hızlı çıktı. Abdullah ÖCALAN 15 yıldır İmralı’da. Kaç kere Kelime-i Şehadet getirmiş? Kaç rekat namaz kılmış? Kaç oruç turmuş? Kaç tane Kuran ayeti okumuş da İslam Kongresi düzenleme talimatı veriyor. Abdullah ÖCALAN Müslüman mıdır ki? İslam Kongresi talimatı veriyor.
22.04.2014
20.04.2014
PKK’nın kuruluş toplantılarının yapıldığı ev sahibinin (Pilot Necati) MİT elemanı olduğunu, MUMCU’nun Öcalan – MİT ilişkisini araştırırken öldürüldüğünü, Abdullah ÖCALAN’ın Ülkü Ocakları’na kayıtlı olduğunu, Aşireti Bazukiler’in Türk olduğunu söylediğini, anadilinin Türkçe olduğunu, Abdullah ÖCALAN’ın hiçbir zaman Türk vatandaşlığından çıkarılmadığını biliyor muydunuz?
“DİN İSTİSMARI POLİTİKALARINA BAŞLADILAR” Kürt halkının Peygamber sevgisini istismar edip Kutlu Doğum etkinliğini dahi siyasi amaçlarına alet eden söz konusu çevrelere tepki gösteren Kürt kökenli siyasetçi ve Selam Anadolu Derneği Başkanı Galip İlhaner “Zerdüşt KCK/DTK/BDP/PKK; din istismarı politikalarına ağırlık vermeye başladı. Yıllardır İslam Dini’ne adeta düşmanlık yapan, Kandil’de namazla alay eden, namaz kılanı cezalandıran, Zerdüşt ateşi yakan, İslam’ın Kürtler’i ezdiğini iddia eden PKK ve uzantıları, Kutlu Doğum etkinlikleri düzenleyecek” dedi.
19.04.2014
19.04.2014
Kürtçü siyasetin sonunu getirecek çok önemli etkenler bulunuyor: 1. Derin devlet projesi olan ve İslam’dan uzak HDP başarısız oldu. 2. Eş Başkanlık (Eş-fingirdeşme) sistemiyle; kadını acemice kullanarak, Kadın – Erkek eşbaşkanlık sistemi ile kadını siyasette bir araç olarak kullanmak zamanla çok ciddi sorunlara yol açacak. 3. Zerdüşt’ün ateşine koşarak, Kürt Halkı’nı İslam’dan uzaklaştırmak. Gibi etkenler Kürt ırkçılığı (KCK/PKK/BDP,…) üzerine siyaset yapan yapıyı tasfiye edecektir. BDP/DTK,… Abdullah ÖCALAN’a Müslüman Ol Çağrısı Yapsın Önce
İstanbul Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı / Adaylarının Aldıkları Oylar. – Galip İlhaner
14.04.2014
03.04.2014
İstanbul Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı / Adayları – Galip İlhaner - 23 Mart 2014 Bağımsız Adayı / Adayları : 1 – Galip İlhaner – 1977 - VAN 2 - Elif Selen Gülün 3 - Nihal Kaya 4 - Burcu Deniz 5 - Halit Aslan 6 - Ömer Coşkun 7 - Ümit Kadir Özdemir 8 - Erdal Karasu 9 - Ersin Baş 10 - Kaya Mutlu 11 - Celal Çam 12 - Şafak Tanrıverdi 13 - Fatma Ragibe Kanıkuru Loğoğlu 14 - Süleyman Gök Milliyet Gazetesi Anketi İçin Tıklayınız : http://secim2014.milliyet.com.tr/istanbul-belediye-baskan-adaylari
Aşağıdaki ifadeler Abdullah Öcalan’a aittir. “Sümer Rahip Devletinden Halk Cumhuriyetine Doğru” Mem Yayınları 1. Baskı. “İnsanlığın ilk atası maymunlardır. İnsan, 20 milyon yıl önce Doğu Afrika’nın iklim koşullarında oluşan ve iki ayağı üstünde yürüyen yaratıkların evrim geçirilmiş biçimidir.”(s.17) “Din, afyondur ve imha, işkence, açlık, hastalık gibi sorunların kaynaklarındandır.”(s.39) “Bir Arabistan yarımadası tasarımı olarak Allah, milattan önce 2000’lerde ideolojik bir kimlik kazanmıştır.” (s.194) “Doksan dokuz tanrı sıfatı Sümer kaynaklarından gelmektedir.(s.21)” “ Doksan dokuz tanrı sıfatı bir tür ütopyadır.” (s.242) “Muhammed’in kişiliği, özce dile getirilen dönemin etkisi altında oldukça çelişkili bir gelişim göstermektedir. ” (s.209) “İslamiyet, gerici bir dindir.” (s.218)
24.03.2014
02.03.2014
“Yukarıda Tanrı olsaydı, beni yine yanlış yola sevk edecekti. Allah da Kürtler için değildir, Kürtleri şaşırtıyor. Kürtlerin Allah'ı da onları yanlış yola sevk ediyor. Bunun için ben kendi kendimin tanrısıyım.” Abdullah ÖCALAN; Sanat ve Edebiyatta Kürt Aydınlanması” Sayfa:153 “Lise dönemlerinde büyük felsefik bunalımı yaşadım. Tanrı ile savaşı verdim, bu savaştan başarı ile çıktıktan sonra yarı Tanrı oldum.” Abdullah ÖCALAN; Özgür Yaşamla Diyaloglar, Sayfa: 257 “Namazın kendisi de genel anlamda bir tiyatrodur” Abdullah ÖCALAN; Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa” Cilt:1., Sayfa: 354
17.02.2014
12.02.2014
ABDULLAH ÖCALAN’IN BU SÖZLERİNDEN SONRA, KİMSEYE CAHŞ (HAİN, İŞBİRLİKÇİ, AJAN,…) DİYEMEZSİNİZ ARTIK - KÜRT HALKI’NDAN ÖZÜR DİLEYİN Galip İLHANER/VAN – 11 Şubat 2014 KCK,PKK,BDP,HDP,… Kimseye CAHŞ (Hain, İşbirlikçi, Ajan Diyemezsiniz Artık. Başta Abdullah ÖCALAN olmak üzere, KCK/PKK/BDP/HDP/DTK,… Abdullah ÖCALAN’ın bu sözlerinden sonra; Artık hiç kimseye CAŞH (hain, işbirlikçi,…) diyemezsiniz. PKK’nın Kürt Halkı’na yapacağı en büyük; ilk, tek ve son iyiliği, silah bırakıp Kürt Halkı’nın daha fazla acı çekmesinin önüne geçmek ve Kürt Halkı’ndan Özür dilemektir.
Abdullah ÖCALAN Hain mi?, Kürtler’e İhanet mi etti? - Galip İLHANER/VAN - 10 Şubat 2014 Abdullah ÖCALAN : "devlete hizmet etmek istiyorum, biz taşeronuz" bu sözler APO’ya ait. Aydınlık gazetesi ve Ulusal Kanal'ın yayınladığı kasetlerde; Abdullah ÖCALAN'ın söylediklerine benzer ifadeler kullanan (Kürtler) insanlar, PKK/KCK,BDP... tarafından hain, işbirlikçi ilan edilip öldürülüyordu. Şimdi; Abdullah ÖCALAN / BDP/ KCK / PKK / Kandil, ... bunlara montaj diyerek yalan söylüyorlar. ALLAH'ın adaleti tecelli ediyor. Hain dedikleri insanlardan daha ağır sözler kullanmışlar. Devletin PKK’yı bitirmek istemediği de anlaşılıyor. Öcalan; PKK’yı size teslim edeyim diyor ama, devlet buna kayıtsız kalmış. Öcalan’a geri çekilirken elemanların hepsini çekmeyin 500 kişiyi Türkiye'de tutun diyorlar, Öcalan ve PKK da onların dediğini yapıyor. İşbirliğine bak...
11.02.2014
10.02.2014
PKK içindeki bir gurup, Örgüt içi bir darbe ile Abdullah Öcalansız Bir Döneme Hazırlanıyor. Galip İlhaner/VAN – 9 Şubat 2014 PKK’da örgüt içi Darbe Hazırlığı PKK içindeki bir gurup, Abdullah Öcalansız bir döneme hazırlanıyor. PKK/KCK,… içindeki bir gurup, Abdullah ÖCALAN ile ilgili, onun itibarını sarsacak belgeleri sızdırmaya hazırlanıyor. PKK içindeki bir gurup, Türkiye’yi Suriye gibi derinleşmiş bir içsavaşa çekmeye çalışıyor. PKK içindeki bir gurup, Kürt Halkı’na rağmen, Öcalan’a rağmen,… hatta PKK üst yönetimine rağmen, Bizi, geri dönüşü imkansız bir yere doğru götürmeye çalışıyor. Elimizi çabuk tutmalıyız ve çözüm sürecini en kısa zamanda sonuçlandırmalıyız. Bir an önce yurtiçindeki PKK elemanlarına kesinlikle silah bıraktırmalıyız.
Seçim Sloganı : Önce İnsan – Cesur Çoğunluk (Anadolu Milleti) – Bağımsız Şehir İstanbul Seçim Sloganını; Önce İnsan – Cesur Çoğunluk (Anadolu Milleti) – Bağımsız Şehir İstanbul olarak belirleyen İlhaner, “İstanbul dünyanın başkentidir, barışın ve medeniyetin şehridir. Dünyanın Başkenti İstanbul bağımsız yönetilmelidir.” Dedi.
09.02.2014
01.02.2014
OY KULLANMA SİSTEMİ DEĞİŞTİRİLMELİDİR 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde oy kullanma sistemi değiştirilmelidir. Aksi takdirde halkın tercihi seçim sandıklarına yansımayacaktır. Özellikle kırsal kesimde bu daha önemlidir.Kırsal kesimde ve küçük ilçelerde PKK’ya direnmek çok daha zordur. En az 3 (üç) köy bir köyde oy kullanmalıdır.Küçük ilçelerde de aynı şekilde birkaç mahalle birlikte oy kullanmalıdır. Taşımalı sistemle bu model uygulanabilir.
YAZIKLAR OLSUN Kuracağımız parti bütün Türkiye’yi kucaklayacak. Abdullah Öcalan’ın HDP’sinin, Mahir Çayan’ın mirası üzerine kurduğu parti değil Selahaddin Eyyubi’nin mirası üzerine kurulacak bir parti olacak. Kürt halkı eğer Selahaddin Eyyubi’nin mirası üzerine olanları değil de, Mahir Çayan’ın mirası üzerine hareket edenlere oy verirse yazıklar olsun. HDP ile seçimlere girmek Kürtçü siyasetin sonu olacak, HDP’nin de BDP’nin de sonu olacak.” Galip İlhaner, 2007 yılında Van bağımsız milletvekili adayı, 2009 yılında Van Muradiye bağımsız belediye başkan adayı ve 2011 yılında da LDP’den Van milletvekili adayı oldu.
01.02.2014
31.01.2014
PKK, Silah Bırakmak İsteyen Elemanlarını Öldürüyor. Galip İLHANER/VAN- 5 Aralık 2013
07.12.2013
 4