Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret326946
 Merkez Kitabevi - Galip İLHANER 

Anasayfa

 
 
 
 • 1
 •  
 • 2
 •  
 • 3
 •  
 • 4
 •  
 • 5
 •  
 • 6
 •  
 • 7
 •  
 • 8
 •  
Yaklaşan yerel seçimler Türkiye tarihinin en önemli seçimleri olacak. PKK bu seçimleri ayrışmanın en önemli adımı olarak görüyor. PKK 30 Mart 2014 seçimlerine, Kürdistan sınırlarını çizmek için giriyor, zoraki Demokratik Özerklik ilanı için giriyor. PKK, 2014 Mart seçimlerinde; Demokratik Özerklik BAAS diktatörlüğü için kan dökmek dahil, her şeyi yapacak. Seçimler başlamadan tehdit ve şantajlara başlanmış durumda. Özellikle AK Parti ve HüdaPar adaylarına büyük bir baskı söz konusu. OY KULLANMA SİSTEMİ DEĞİŞTİRİLMELİDİR 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde oy kullanma sistemi değiştirilmelidir. Aksi takdirde halkın tercihi seçim sandıklarına yansımayacaktır. Özellikle kırsal kesimde bu daha önemlidir. Kırsal kesimde ve küçük ilçelerde PKK’ya direnmek çok daha zordur. En az 3 (üç) köy bir köyde oy kullanmalıdır.
1977 VAN Doğumlu, Kocaeli Üniversitesi Yüksek lisans öğrencisi Galip İlhaner, İstanbul Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacağını açıkladı. Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü 2001 Mezunu ve Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Uluslar Arası İlişkiler Ana Bilim Dalı, Siyasi Tarih Programı Yüksek Lisans Öğrencisi olan Galip İLHANER, İstanbul’a en yakışan adayın bağımsız olması gerektiğini söyledi.
04.12.2013
03.12.2013
Sonuç olarak; 1. PKK, Büyük Kürt İsyanı planlıyor. 2. PKK, yerel seçimlerde, istediği sonucu aldığında ise; Kürdistan’ı ilan edecek. 3. PKK, Türkiye’yi Suriye gibi bir bataklığa götürmenin planlarını yapmaktadır. 4. PKK, İran ve Suriye tarafından, Türkiye’de iç savaş çıkartması şartıyla desteklenmektedir. 5. PKK, Hizbullah (Hüda – Par) bahanesiyle çözüm sürecini sabote etmek için fırsat kollamaktadır. 6. PKK, çözüm sürecini sabote etme bahanesi olarak, Fethullah GÜLEN hareketini bahane etmeye çalıştı ama başaramadı. PKK, Gülen hareketini şiddete çekmeye çalıştı ama başaramadı. Görünen o ki; PKK, Hizbullah hareketini şiddete çekmeyi başaracak. PKK, Büyük Kürt İsyanı’na (Kürdistan’ı ilan etmeye) Hazırlanıyor. Galip İLHANER/VAN – 4 KASIM 2013
Benim Adıma Savaşma Radikal Gazetesi - Galip İLHANER - 4 Mayıs 2012
04.11.2013
29.10.2013
PKK’nın yurtiçindeki elemanları silah bırakmalıdır. Galip İLHANER – VAN – 27 EKİM 2013 PAZAR PKK’nın yurtiçinde bulunan bütün elemanları, kendilerine en yakın karakola gidip silah bırakmalıdır. Ya da, Devletin kolluk kuvveti gidip onları mağaralardan/bulundukları yerlerden almalıdır. Çözüm süreci büyük bir risk altındadır. Hem dışarıda hem içeride, çözüm sürecini sabote etmek isteyenler bulunmaktadır. 2014 yerel seçimleri sürecin sabote edilmesine zemin hazırlamaktadır. Sürecin sabote edilmesinin önüne geçmek için, yapılması gereken en makul ve mantıklı olay; yurtiçindeki PKK elemanlarının, zaman kaybetmeden silah bırakmasıdır. PKK eğer çözüm ve barış için samimiyse; bunu bu şekilde ispat etmelidir. Türkiye’nin bütün aydınları; Başta Kürt aydınları olmak üzere, Barıştan ve çözümden yana olan herkes bunu savunmalıdır.
HDP ile Seçimlere Girmek; hem BDP, hem de HDP'nin sonu olacak. Galip İLHANER/VAN - 24 EKİM 2013
27.10.2013
24.10.2013
PKK, zoraki olarak demokratik özerkliğe geçiş hazırlıkları yapıyor. Kürt Halkı’na kabul ettiremediği Demokratik Özerklik diktatörlüğünü, zorla uygulamaya geçirmek için hazırlıklar yapıyor. Yerel seçimlerden önce Ortamı gererek bahaneler arıyor. Bunun için de yerel seçimlerden önce, Demokratik Özerklik BAAS diktatörlüğüne geçiş yapacak. Çözüm sürecini sabote etmek için elinden gelen tahrikleri yapan PKK, çözüm sürecini sabote edemeyince başka arayışlara girdi. PKK, en büyük provokasyona hazırlanıyor. Bu provokasyonun adı; Demokratik Özerklik BAAS diktatörlüğü olacak.
Evet Abdullah ÖCALAN yine öldü. PKK, yıllardır Öcalan’ı öldürüyor. PKK, Öcalan’ı öldürerek bir araç haline getirerek kullanıyor. Abdullah Öcalan PKK’ya çekilin dedi ama, PKK çekilmeyi durdurdu. PKK, Öcalan’ı dinlemiyor. Öcalan, PKK için kullandığı bir araca dönüştü. PKK, Öcalan’ı öldürüyor, Devlet Öcalan’ı diriltiyor. Bu kısır döngü yıllardır devam ediyor. Devlet yıllardır Öcalan’ı Kürt Halkı’nın lideri yapmaya çalışıyor ama, bir türlü de bunu başaramıyor.
17.10.2013
12.10.2013
Anadolu Barışı Benim Adıma Silah Kullanma Silah Bırak! Selam Anadolu Bilimsel Araştırmalar Derneği PKK'nın silah bırakması için imza kampanyası başlattı. Selam Anadolu Bilimsel Araştırmalar Derneği (SelamDer) Öncülüğünde; Benim Adıma Silah Kullanma, Silah Bırak’ Eylemleri; 13 Ekim Pazar günü Sosyal Medya (facebook, twitter,… ) ve - www.pkksilahbiraksin.com – internet sitesi üzerinden imza formu açılarak başlayacak ve PKK silah bırakana kadar devam edece. Yapılan eylemler, site üzerinden duyurular yapılarak ilan edilecek.
Cesur Çoğunluk Êdî Bese Diyecek : Hükümet üzerine düşeni yapmıştır. Artık üzerine düşeni yapma sırası Kürtler (Biz) dedir. Kürt sorunu artık bitmiştir. Kürt Halkı olarak, Kürt Sorunu’nun bittiğini ilan ediyoruz. Artık Kürt Halkı'nın en büyük sorunu PKK'dır. PKK, demokratikleşmenin önündeki en büyük engeldir. PKK'nın silah bırakmaması için, tek bir neden dahi yoktur. Kürt Halkı PKK'ya silah bıraktıracaktır. PKK, silah bırakmadan barışın gelmesi zordur. PKK’ya Silah bırak demeyen hiç kimse, bizim (Kürtler) dostumuz değildir. PKK’ya Silah Bırak Demeyen Herkesin, ALLAH Belasını Versin.
12.10.2013
10.10.2013
Anadolu Milleti (Cesur Çoğunluk)’ne Çağrımızdır. Hükümet üzerine düşeni yapmıştır. Artık üzerine düşeni yapma sırası Kürtler (Biz) dedir. Kürt sorunu artık bitmiştir. Kürt Halkı olarak, Kürt sorunu’nun bittiğini ilan ediyoruz. Artık Kürt Halkı'nın en büyük sorunu PKK'dır. PKK, demokratikleşmenin önündeki en büyük engeldir. PKK'nın silah bırakmaması için, tek bir neden dahi yoktur. Kürt Halkı PKK'ya silah bıraktıracaktır. PKK, silah bırakmadan barışın gelmesi zordur. PKK’ya Silah bırak demeyen hiç kimse, bizim (Kürtler) dostumuz değildir. PKK’ya Silah Bırak Demeyen Herkesin, ALLAH Belasını Versin.
Kürt Halkı'nın en büyük problemi, PKK terör örgütünün silah bırakmamasıdır. PKK silah bırakmadan barış gelmez. Kürt Halkı Olarak Barış İstiyorsak; PKK'ya silah bıraktıracağız. Başka Yolu Yok. İrademiz Öcalan değil TBMM, Statümüz Demokratik Özerklik Diktatörlüğü Değil, Eşit Yurttaşlıktır, Yani Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığıdır. Galip İLHANER / VAN 2 Ekim 2013
07.10.2013
02.10.2013
1- Türkiye sınırları içerisinde bulunan bütün PKK elemanları kendilerine en yakın karakola gidip silah bırakmalıdırlar. 2- PKK, bütün kadın ve çocukları serbest bırakmalıdır 3-Seçimlerden önce yurtdışında bulunan kamplardaki PKK elemanlarının önemli bir kısmı gelip silah bırakmalıdır. 4-PKK ve BDP, Kürt Halkı’nın da karşı olduğu demokratik özerklik denen diktatörlük düşüncesinden vazgeçtiğini ilan etmelidir. Kürt Halkı’nın iradesi TBMM ve statüsü ise eşit yurttaşlıktır. Bunun dışında irade ve statü aramak Kürt Halkı’na yapılacak en büyük ihanettir.
ANADİL KONUSU SİLAH BIRAKMANIN ŞARTI OLAMAZ Sürecin az sorunlu gitmesi için; 1. PKK’nın Türkiye içindeki elemanlarının en yakın karakollara gidip silah bırakmaları gerekiyor. 2. PKK, örgütteki kadın ve çocukları serbest bırakmalıdır 3. Seçimlerden önce en az 1000 (Bin) PKK elemanı gelip silah bırakmalıdır. 4. Anadilde eğitim, yerel yönetimlerin yetkilerinin arttırılması, seçim barajı silah bırakmanın şartları olamaz. 5. PKK/BDP, demokratik Özerklik denen BAAS diktatörlük sisteminden vazgeçmelidir. Kürt Halkı Demokratik Özerklik denen diktatörlüğü kabul edemez. Kürt Halkı olarak PKK’nın eğitim boykotuna da serhıldan eylemlerine de katılmıyoruz. Halkımızı da katılmamaya çağırıyoruz. Galip İLHANER / VAN - 13 Eylül 2013 Cuma
29.09.2013
15.09.2013
PKK Siyasi Parti Oluyor – Galip İLHANER - VAN Mart ayında (22 Mart 2013 tarihinde attığımız bir twit ile) Kısaltması PKK olan yasal bir parti kurulabilir demiştik. Şimdi bunun emareleri ortaya çıktı. PKK siyasi parti oluyor. KCK, PKK ismiyle bir parti kurulması için hazırlıklar yapıyor. Öcalan’ın HDP çatısı altında seçimlere girin önerisini kabul etmeyen KCK, Batı’da HDP, Doğu’da ise BDP çatısı altında seçimlere girme kararı aldı. Genel seçimlere ise PKK ismiyle girilmeye çalışılacak. En azından kısaltması PKK olan bir parti ismi kullanılacak.
Kürt Sorunu bitmiştir : Kürt Halkı olarak, Kürt Sorunu’nun bittiğini ilan ediyoruz. Artık Kürt Halkı'nın En Büyük Sorunu PKK'dır. PKK, Demokratikleşmenin önündeki en büyük engeldir. PKK'nın Silah Kullanması İçin, Tek Bir Neden Dahi Yoktur. Kürt Halkı PKK'ya Silah Bıraktıracaktır. PKK, Silah Bırakmadan Barış Gelmez. Kürt Halkı'nın PKK'ya Borcu Yoktur, PKK'dan Alacağı Vardır. Kürt Halkı, Demokratik Özerklik BAAS Diktatörlüğünü Asla Kabul Etmez. PKK/BDP,… Demokratik Özerklik Denen BAAS Tipi Diktatörlük Sistemini, Zorla Kürt Halkı’na Dayatmaktan Kesinlikle Vazgeçmelidir. PKK’ya Silah Bırak Demeyen Hiç kimse Bizim (Kürtler) Dostumuz Değildir. PKK’nın özümü Tekrar Sabote Etmeye Gücü Yetmeyecektir. ************* PKK’ya Silah Bırak Demeyen Herkesin, ALLAH Belasını Versin.
11.09.2013
07.09.2013
DERİN ADAM CEMİL BAYIK Cemil Bayık derin ilişkileri olan, uluslar arası istihbarat servisleri tarafından kullanılan/yönlendirilen biridir. Süreci sabote etmeye çalışmaktadır. Öcalan’ı da tehdit etmektedir. Öcalan’ın liderliğini sorgulamaktadır. ÖCALAN YENİ GÖRÜŞMEDE ÇOK HASTAYIM DERSE Öcalan önümüzdeki günlerde yapılacak görüşmelerde ‘çok hastayım’ diyecek ve ortalığı karıştırma mesajı verecek. Öcalan sözünün Bayık tarafından ve PKK tarafından dinlenmediğini anlamış durumda. Hastayım diyerek Cemil Bayık’ın eylemlere başlarız tehdidine ben de sana katılıyorum diyerek kerhen destek verecek. Böylece liderliğinin sorgulanmasının önüne geçmiş olacak. Öcalan ben hastayım derse bu sizinle aynı fikirdeyim, ortalığı karıştırın mesajıdır.
Benim Adıma Silah Kullanma, Silah Bırak!- Galip İLHANER / VAN – 13 Ağustos 2013 . Benim Adıma Silah Kullanma, Silah Bırak! Etkinliklerimiz 13 Ekim 2013 Tarihinde Başlayacak ve PKK Silah Bırakana Kadar Devam Edecektir. Kürt Halkı'nın En Büyük Sorunu PKK'dır. PKK'nın Silah Kullanması İçin, Tek Bir Neden Dahi Yoktur. Kürt Halkı PKK'ya Silah Bıraktıracaktır. PKK, Silah Bırakmadan Barış Gelmez. Kürt Halkı'nın PKK'ya Borcu Yoktur, PKK'dan Alacağı Vardır. Kürt Halkı, Demokratik Özerklik Diktatörlüğünü de Kabul Etmez. Cesur Demokrat Çoğunluk = Anadolu Milleti (Türk, Kürt, Çerkes, Laz, Ermeni, …) Selam Anadolu Bilimsel Araştırmalar Derneği Galip İLHANER / VAN – 13 Ağustos 2013
06.09.2013
28.08.2013
KÜRT HALKI ÇOCUKLARINI PKK’YA GÖNDERMEK İSTEMİYOR Kürt halkının Diyarbakır’daki olay gibi BDP yöneticileri ve milletvekillerine de hesap sorma yoluna gidebileceklerini belirten İlhaner, şunları söyledi: “PKK Oslo sürecinde de dağa adam götürdü, bunu bir fırsata çevirdi. ‘Memur olacaksınız, bölge bize veriliyor’ yalanlarıyla.. Şimdi de çözüm sürecinde aynı olayı tekrarlıyor. PKK ve BDP bu şekilde dağa çocuk götürmeye devam ederlerse; bu sert tepkiler BDP üst yönetimine yapılabilir. BDP’nin bu konuya duyarlı olması lazım. Aksi takdirde faturasını ödemek zorunda kalabilirler. Kürt halkı çocuklarını PKK’ya göndermek istemiyor. Mesele bu kadar net.”
KÜRT HALKI ÇOCUKLARINI PKK’YA GÖNDERMEK İSTEMİYOR Kürt halkının Diyarbakır’daki olay gibi BDP yöneticileri ve milletvekillerine de hesap sorma yoluna gidebileceklerini belirten İlhaner, şunları söyledi: “PKK Oslo sürecinde de dağa adam götürdü, bunu bir fırsata çevirdi. ‘Memur olacaksınız, bölge bize veriliyor’ yalanlarıyla.. Şimdi de çözüm sürecinde aynı olayı tekrarlıyor. PKK ve BDP bu şekilde dağa çocuk götürmeye devam ederlerse; bu sert tepkiler BDP üst yönetimine yapılabilir. BDP’nin bu konuya duyarlı olması lazım. Aksi takdirde faturasını ödemek zorunda kalabilirler. Kürt halkı çocuklarını PKK’ya göndermek istemiyor. Mesele bu kadar net.”
21.08.2013
20.08.2013
Mısır gençliği askerlikten firar etmelidir. Bu şekilde ordu çökertilebilir. Galip İLHANER / VAN - http://www.selamanadolu.com
Abdullah Öcalan’ın anadili ne olabilir? Öcalan annesinin Türk olduğunu söylemektedir. Demek ki Abdullah Öcalan’ın ana dili Türkçe’dir. Öcalan anadilde eğitim istediğine göre; bunu da silah bırakmanın şartlarından biri saydığına göre, demek ki sorun çözülmüştür. Türkiye’de zaten Türkçe anadilde eğitim yapılmaktadır. Anadili Kürtçe olmayan biri Abdullah Öcalan. Abdullah ÖCALAN, 14 yıldır İmralı Adası’nda o kadar boş zamanı olmasına rağmen bir mektup (Kürtçe) yazacak kadar Kürtçe öğrenememiş. Abdullah ÖCALAN, ancak bir turist kadar Kürtçe bilmektedir Öcalan.
17.08.2013
17.08.2013
15 Ağustosun Kürtler için anlamı: 15 Ağustos’ta PKK kanlı eylemelerine başlamıştır. Teröre başlamıştır. Kenan Evren cuntası ile işbirliği yapan Öcalan ve PKK 12 Eylül sürecinde hiçbir eylem yapmamış ve Özal iktidar olunca eylemlere başlamıştır. Aynı zamanda Öcalan ve PKK 12 Eylül darbesinin ortamının oluşmasında da üzerine düşeni fazlasıyla yapmıştır. Darbe ortamının en baş hazırlayıcılarından biri olmuştur. 12 Eylül öncesinde derin devletle işbirliği yaparak Kürt liderleri ortadan kaldırmış ve derin devletle baş başa kalmıştır. PKK derin devlet tarafından Kürtler için tek seçenek olarak sunulmuştur. Öcalan, 12 Eylül generallerinin, ‘eşlerimiz bile darbeden haberdar değildi’ dedikleri askeri müdahaleden hernasılsa haberdar olmuş ve arkadaşlarını da bırakarak Suriye’ye kaçmıştır.
Öcalan derin KCK/PKK/BDP tarafından tehdit ediliyor. Öcalan’a bize uyacaksın diyorlar. Yoksa seni çizeriz diyorlar. Halk senin hata yaptığını düşünüyor diyorlar. Halk senin davaya ihanet ettiğini, davayı ucuza sattığını düşünüyor diyorlar. Konjoktür bizden yana diyorlar. Gezi olaylarını doğuya yayıp büyük bir isyan başlatabiliriz diyorlar. Önümüze büyük bir fırsat çıkmış bunu değerlendirelim diyorlar. Çekilmeyi geciktiriyorlar. Çözümü sabote etmek için bahane arıyorlar. KCK/PKK/BDP,… artık Öcalan’ı çizmeye hazır durumda. Öcalan, kendisine hain denilmesini kaldıramaz. Dışarıdan gelen bu tehditler karşısında paniğe kapılıp hata yapabilir. KCK/PKK/BDP,… artık sağ bir Öcalan’ın değil İmralı’da ölen bir Öcalan’ın daha çok işe yarayacağını düşünüyor. KCK/PKK/BDP,… bizi bir maceraya sürüklüyor. Kürt Halkı olarak bu maceraya izin vermemeliyiz. Çözüm sürecinin sabote edilmesine izin vermemeliyiz.
15.08.2013
30.07.2013
Ortadoğu Barışı için Türk – Kürt Birliği (İttifakı) Şarttır. Ortadoğu’nun kalıcı bir barışa ihtiyacı var. Ortadoğu’yu bekleyen en büyük tehlikelerden biri de su sorunudur. Mısır darbesiyle Ortadoğu düzenine müdahale edilmiş ve yeni plan uygulama aşamasına geçilmiştir. Mısır ve Suriye olayları artık petrol ve su merkezli olarak şekillenecektir. Ortadoğu sınırları ikinci değişimini yaşamaya doğru gidiyor. Yeni sınırların belirlenmesinde su belirleyici olacak. Su ve petrol yine sınırları değiştirmeye aday. Ortadoğu’da Türk – Kürt birliğine ihtiyaç var. Yeni bir Misak-ı Milli anlayışına ihtiyaç var. Türk – Kürt birliği aynı zamanda su (Türk) ve petrol (Kürt) birliği demektir. Türk – Kürt birliği aynı zamanda Alevi – Sunni çatışmasının önüne geçmek demektir. Türk – Kürt birliği aynı zamanda Ortadoğu barışı demektir.
PKK PROVOKASYON YAPIYOR, ÇÖZÜM SÜRECİNİ SABOTE ETMEK İÇİN BAHANE ARIYOR. “PKK’daki üst yapı değişimi; Ortadoğu’da Alevi Sünni çatışmasının planının bir parçasıdır” diyen İLHANER, “Yeni bir PKK kuruluyor ve bu olay BDP,Öcalan hatta PKK’yı aşan bir olaydır. PKK’nın tepesindeki değişiklik yalnızca Öcalan ve PKK ile açıklanamaz. Bu işin içinde dış güçler ve derin güçler de var. Özellikle bölgedeki dini yapıları tasfiye etmek istiyorlar. Bağımsızlıkçı bir PKK anlayışı ile Gülen Hareketini tamamen bölgeden kazımayı amaçlamaktadırlar. PKK’nın üst yönetiminin alevilere bırakılması artık alevi sünnü çatışması üzerinde çalışıldığını gösteriyor. Kürtleri artık savaştırmaya zorlanıyorlar. Bundan böyle Alevilik üzerinden hareket edecekler. PKK artık bir Alevi örgütü olmaya doğru gidiyor. Ortadoğu’daki gelişmelerle bağlantılıdır bu. Alevi kardeşlerimizin de süreçte dikkatli olması gerekiyor.” Dedi.
22.07.2013
12.07.2013
Kürt Halkı PKK/BDP diktatörlüğü altında yaşamayı kabul etmez. Kısacası, İrademiz; Öcalan değildir. İrademiz T.B.M.M’dir. Statümüz; Demokratik Özerklik Diktatörlüğü değildir. Statümüz, T.C. Vatandaşlığı, yani eşit yurttaşlıktır. PKK/BDP,… süreci sabote etmenin planlarını yapmaktadır. Süreci sabote etmek için bahane aramaktadırlar. Çözüm sürecini kerhen desteklemektedirler ve her an süreci sabote edebilirler. Karakol yapımları bir bahane olarak kullanılmaktadır. Askeri tahrik edip, süreci sabote edecek büyük bir olay çıkarma peşindedirler. Askere hata yaptırmak istiyorlar. Bu şekilde süreci sabote eden taraf olarak görünmek istemiyorlar. Askeri zorlayarak, süreci devletin sabote ettiği kozunu elde etmek istiyorlar.
Her şeyden önce; bir insan, bir Müslüman ve bir Kürt olarak, tarihte Kürt Halkı’na en büyük zararı vermiş olan Abdullah Öcalan gibi bir suçlunun, serbest kalmasının kesinlikle adil bir durum olmadığını düşünüyorum. Eğer 1999 yılından beri, PKK kan dökmemiş olsaydı ve demokratik talepler şiddetsiz savunulsaydı, kamuoyu bazı acılarını unutmuş olurdu ve bugün bu tartışma yapılabilirdi. BDP, PKK,… gibi Kürtçü siyaset sözcüleri stratejik hareket edebilselerdi, çözüm üretebilselerdi, Türkiye kamuoyunu belli bir duruma getirmeyi başarabilselerdi, bugüne kadar Öcalan’ı serbest bıraktırabilirlerdi.
07.07.2013
02.07.2013
“BDP VE PKK MUHATAPLIĞI BECEREMEDİLER Kürt Halkı olarak sürecin sabote edilmesine izin vermeyeceğiz. Ülkemizi çakallara böldürmeyeceğiz. Kürt Halkı Türkiye’yi bölünmeye götürecek hiçbir talebi kabul etmez. Süreç derin devlet ve PKK tarafından saboteye uğratılmaya çalışılıyor. PKK’nın ve derin devletin süreci sabote etmesine izin vermeyeceğiz PKK/BDP’nin bir kanadı ile derin devlet PKK’nın silah bırakmasını istememektedir. Eroinciler, sigara, mazot,… kaçakçıları PKK’nın silah bırakmasını istememektedir.”
Kürtler’in statüsü meselesi, PKK/BDP tarafından bir dayatma olarak zaman zaman gündeme getirilmektedir. Kürtler’in statüsü için düşünülen formül ise, Demokratik Özerklik denen BAAS diktatörlük sistemi. Kürt Halkı’nın, PKK’nın önerdiği diktatörlük sistemini kabul edeceği varsayımı gerçekçi bir yaklaşım değildir. Kürt Halkı, PKK’nın diktatörlüğü altında yaşama düşüncesinde de hiç değildir. Kürt Halkı için statü ancak eşit vatandaşlıktır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı, Kürtler için bir statüdür ve bunun dışında bir statü Kürt Halkı için geçerli değildir.
02.07.2013
01.07.2013
Sürecin az sorunlu gitmesi için; 1. PKK’nın Türkiye içindeki elemanlarının en yakın karakollara gidip silah bırakmaları gerekiyor. 2. PKK, örgütteki kadın ve çocukları serbest bırakmalıdır 3. Seçimlerden önce en az 1000 (Bin) PKK elemanı gelip silah bırakmalıdır. 4. Anadilde eğitim, yerel yönetimlerin yetkilerinin arttırılması, seçim barajı silah bırakmanın şartları olamaz. 5. PKK/BDP, demokratik Özerklik denen BAAS diktatörlük sisteminden vazgeçmelidir. Kürt Halkı Demokratik Özerklik denen diktatörlüğü kabul edemez.
PKK yerine yeni bir örgüt kurulmaya çalışılıyor. İşin içerisinde derin (iç ve dış) güçler, PKK’nın rahatsız kesimi ile BDP’nin rahatsız kesimi bulunmaktadır. BDP tabanı üzerinden bağımsızlık amaçlı yeni bir örgütün temelleri atılıyor.. PKK’nın tepesinden birilerinin de işin içinde olma olasılığı yüksektir. Yeni PKK’nın amacı; Bağımsız bir Kürdistan, ve Cemaat (Gülen Hareketi) in bölgeden tamamen çıkarılmasıdır.
30.06.2013
28.06.2013
Öcalan yılardır selam gönderiyor. Kişi ve guruplara, Öcalan için intihar ederek, kendilerini yakıp hayatlarını mahvedenlere,… Ama en önemli kişiyi (karısı Kesire) hep es geçiyor. Beka vadisinden, Suriye’deki havuzlu villadan, birçok yerden selam gönderiyordu. Şimdi de; Mit karargahı olan İmralı’dan selam gönderiyor. Diyarbakırlı gençlere, Batmanlılara, Mersin Akdenizli gençlere,… ve özel olarak seçtiği kişiler de var. Hasan Cemal’e selamlarımı gönderiyorum Cengiz Çandar’a selamlarımı gönderiyorum Ahmet Altan’a selamlarımı gönderiyorum Yasemin Çongar’a selamlarımı gönderiyorum Ertuğrul Kürkçü’ye selamlarımı gönderiyorum Kadınlara selamlarımı gönderiyorum Fethullah Gülen’e selamlarımı gönderiyorum Liste böyle uzayıp gidiyor.
Dünya insanlığı bugüne kadar birçok izm ile tanışmıştır İzim’lerin çoğunun (teorisyenleri tarafından) amacı, kendi düçüncelerine göre bir dünya, bir toplum kurmaktır. Selamizim de, bugüne kadar ortaya çıkan izm’lerden biridir. Selamizim, barış,selamet, esenlik,.. gibi anlamlara gelen ‘Selam’ kelimesinden gelmektedir. 1985 yılında ortaya çıkmıştır. Hilal, Gül ve Terazi, Selamizim’in sembollerindendir.
24.06.2013
23.06.2013
Müzakere için bazı kurallara uyulması gerekir. Herşeyden önce samimi olunmalıdır. PKK, bu süreci örgüte eleman kazandırmak için kullanmamalıdır. PKK, bu süreci örgüte adam kazandırma aracına dönüştürmemelidir. Devlet memuru olacaksınız, Demokratik Özerklik BAAS Diktatörlüğünün memurları olacaksınız, Yeni statüler elde edeceksiniz, Demokratik Özerklik BAAS sistemi içerisinde öz savunma gücü olacaksınız, gibi sahte vaatlerle örgüte yeni katılımlar sağlanabilir. Bunun örneklerini OSLO sürecinde yaşadık. Kesinlikle bunun önüne geçilmelidir. Süreç başladığı andan itibaren, PKK’ya gidenlerin olası gelişmelerden faydalandırılmayacağı açıklanmalıdır.
Şuana kadar BDP/PKK,… çevrelerinden herhangi bir açıklama da yapılmamıştır. PKK'yı, Silopi Belediye Başkanı ve iki belediye meclis üyesini kaçırmışsa, kınıyoruz ve kaçırılanların serbest bırakılmasını istiyoruz. Selam Anadolu Bilimsel Araştırmalar Derneği Başkanı Galip İLHANER / VAN
15.06.2013
07.05.2013
PKK, Kadın ve Çocukları Serbest Bırakmalıdır - Galip İLHANER Daha önce yaptığımız değerlendirmelerde PKK, kadın ve çocukları serbest bırakmalıdır demiştik. ************************** http://www.habervaktim.com/haber/320441/stk-temsilcisi039nden-pkk-cagrisi.html : Erişim Tarihi : 02 Nisan 2013 Salı 09:28 http://www.habervaktim.com/haber/324410/ocalan-icin-en-guvenli-yer-imralidir.html : 30 Nisan 2013 Salı 00:20 ****************** Bugünkü sabah gazetesindeki haber: PKK çocuk götüremeyecek http://www.sabah.com.tr/Gundem/2013/05/02/pkk-cocuk-goturemeyecek
2013 Yılı Barış Yılı Olacak - 13 Mayıs 1993 - Galip İLHANER / VAN
02.05.2013
01.05.2013
PKK, Kürt Halkına Borçlu - Galip İLHANER
Terör örgütü PKK’nın 8 Mayıs itibariyle çekilmeye başlayacağını açıklarken, silah bırakmaları için Öcalan’ın serbest bırakılması gibi şartlar ileri sürmesi tartışılıyor. Bu arada Kürt kökenli siyasetçilerin 13 Mayıs’ta Çanakkale’den Van’a düzenlenmesini planladıkları, ‘Benim Adıma Kan Dökme! Silah Bırak!’ yürüyüşü de ertelendi.
30.04.2013
30.04.2013
Kendilerine ‘Milli Kürtler’ diyen Selam Anadolu Hareketi sözcüsü ve Selam Anadolu Bilimsel Araştırmalar Derneği Başkanı Galip İLHANER; tam 20 yıl önce , yani 13 Mayıs 1993 yılında, 13 Mayıs 2013 tarihinde, PKK’ya silah bıraktırmak için ve bunun için de kamuoyu oluşturmak için, Çanakkale’den Van’a ‘Benim Adıma Kan Dökme ve Silah Bırak Barış Otobüsü’yle bir yürüyüş düzenleme planı yaptığını açıkladı.
Aşağıda kaynakları belli olarak verilmiş olan yazılar incelendiğinde; hem hükümetin attığı bazı adımlar, hem de Öcalan/BDP’nin attığı bazı adımların, bizim yazdıklarımızla çok önemli benzerlikler taşıdığı görülmektedir. Benzerliğin olduğu konulardan bazıları: 1 - 2013 yılının açılım yılı olacağını 20 yıl önce söyledik. 2 - Demokratik Özerklik 3 - Demokratik Özerklikten vazgeçme beyanı 4 - Akil adamlar listesi 5 - Öcalan’ın mektubu 6 - Misak-I Milli 7 - Çanakkale vurgusu 8 - İslam vurgusu 9 - Rehinlerin serbest bırakılması 10 - PKK’nın Suriye Kürt Özerkliğinin öz savunma gücü olması 11 - PKK, kadın ve çocukları serbest bırakmalıdır: 12 - Öcalan’ın devletsiz çözüm formülü 13 - ………………………..
27.04.2013
13.04.2013
Kürt kökenli STK Temsilcisi Galip İlhaner:“Çözüm süreciyle ilgili olarak; yurtiçinde bulunan PKK elemanları sınır dışına çıkmak yerine, kendilerine en yakın karakola gidip teslim olmalı ve silah bırakmalıdırlar” dedi. Terör örgütü PKK ve ilintili çevrelerle yürütülen müzakere süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Selam Anadolu Derneği Başkanı Galip İlhaner, barış sürecine destek verdiklerini ancak bir takım çekinceleri olduğunu bildirdi
Yurtiçindeki PKK Elemanları, Kendilerine En Yakın Karakola Gidip Silah Bırakmalıdır Yurtiçindeki kamplarda ve mağaralarda bulunan PKK elemanları, kendilerine en yakın karakola gidip silah bırakmalıdır. Daha sonra da PKK, bütün kadın ve çocukları serbest bırakmalıdır. Çözüm/Barış süreci ancak bu şekilde ilerleyebilir. Aksi takdirde, barış süreci saboteye uğrar.
02.04.2013
02.04.2013
İlhaner, Çözüm süreciyle ilgili olarak; yurtiçinde bulunan PKK elemanları kendilerine en yakın karakola gidip silah bırakmalıdır.Bu şekilde barış süreci daha sorunsuz yürüyecektir.Ayrıca ilk olarak, PKK’nın kadın ve çocuk yaştaki elemanlarını serbest bırakması gerekir dedi. Yıllardır bu anı beklediklerini ifade eden İlhaner; barış süreci için çalışacaklarını ve bazı eylemler yaparak barış sürecine katkı yapacaklarını ifade etti. SelamDer Başkanı Galip İLHANER; “Türkiye’nin dünyanın lider ülkesi olabilmesi için, PKK sorununu çözmesi gerekiyor” dedi.
Mayıs ayında Çanakkale’den başlayacak Barış Yürüyüşü yapacaklarını dile getiren Başkan Galip İlhaner, İç Anadolu ve Karadeniz üzerinden devam edecek projenin son durağının Van olacağını söyledi. İlhaner, “Ülkemizin kana değil, barışa ihtiyacı var. Söz konusu projenin çok benzerini yıllar önce gündeme getirmiş, kan dökerek bir yerlere varılamayacağını beyan etmiştik. Barış için biz Kürt halkına da büyük sorumluluklar düşüyor. Ülkemizi karış karış gezerek Türk ve Kürt halkının kardeşliğini anlatacağız” dedi.
01.04.2013
26.03.2013
Kandil'e bayrağımızı Dikelim - Galip İLHANER Çözüm süreci; Kandil dağına, ay yıldızlı bayrağımızı dikmekle, sonuçlanacaktır. Galip İLHANER – 22.03.2013 / VAN – Selam Anadolu Cesur Çoğunluk Hareketi – www.selamanadolu.com - Anadolu Barışı (Aşıti Anadolu) Benim Adıma Kan Dökme Hareketi
Sıra Kürtler (Biz) de: Kardeş kavgasının bitmesi için, Türkiye önemli adımlar atıyor. Atılan önemli adımların yerini bulması için, Bu adımların Kürt halkı tarafından desteklenmesi gerekiyor. Aksi halde bu işin en önemli ayağı olan halk (Kürtler) ayağı, eksik kalmış olur. Kürt Halkı sürece dahil edilmeden, kesinlikle başarılı olunamaz. Siyasetçiler,sanatçılar,imamlar,din adamları,stklar,... Herkes sürece dahil olmalı ve PKK’nın silah bırakması gerektiğini, kesinlikle deklare etmelidir. Kürt Halkı’nın meydanlara inmesinin zamanı artık gelmiştir.
22.03.2013
13.03.2013
PKK barış İstiyorsa PKK barış İstiyorsa, PKK kardeş savaşı baronları, samimiyse ve gerçekten barış istiyorlarsa, ellerindeki rehinleri hemen serbest bırakmalıdırlar. PKK, barış istiyorsa, bugün Türkiye içerisinde yer alan mağaralarda yaşayan örgüt elemanları, en yakın karakola gidip silah bırakmalıdır. Barış da ancak bu şekilde gelebilir. Aksi takdirde, Yeni süreç de barışı getiremeyebilir. Barışın en kesin yolu ise; Kürt halkı’nın, PKK’ya silah bıraktırmasıdır. Gittikçe, bu ilk (son) yapılması gerekene (Kürt halkı’nın PKK’ya silah bıraktırması) yaklaşıyoruz.
Uzun zamandır, PKK'nın mağaralarda rehin tuttuğu insanlar var. Bu insanların akıbeti henüz net olarak bilinmemektedir. Barış sürecine girildiğine göre, PKK, bu rehinleri serbest bırakmalıdır. Barış sürecindeki samimiyet ve güven için, PKK, elindeki rehinleri serbest bırakmalıdır. BDP, bu konuda bir çağrı yapabilir. Sivil toplum kuruluşları çağrı yapabilir. ya da, Hükümet bu yönde bir şart ileri sürerek, Rehinleri serbest bıraktırabilir.
21.02.2013
20.02.2013
Yaklaşık 30 yıldır devam eden kardeş kavgası, Kürt Halkı’nı ikiye bölmüştür. 1. Barış isteyen Kürtler 2. Savaş isteyen Kürtçüler PKK/BDP,… ve çevresi, şiddeti hak aramanın aracı olarak görerek, kan dökmeyi denedi. Yani şiddetin yolunu seçti. Şiddeti hak aramanın yolu olarak görmeyenler de, ne olursa olsun barış ve kardeşlikte ısrarcı oldu. Biz barış isteyen tarafta olmayı seçtik. Sadece barış istiyoruz. Barış ortamı sağlandıktan sonra, kim neyi savunuyorsa savunsun.
Demokratik Özerklik BAAS Diktatörlüğü safsatası ile; başbakan,general,vali,... gibi mevki makam hayalleri kuran PKK’nın tepesi, silah bırakmaya henüz hazır değildir. İç ve dış konjoktür de buna müsait görünmemektedir. PKK savaş baronlarının, silah bırakıldığında bir hiç olmaya razı olmaları son derece zordur. Barışın önündeki en büyük engellerden biri de budur. Barış için bu engellerin aşılması gerekmektedir. Kürt Halkı, PKK savaş baronlarının üzerinde baskı kurmalı ve birkaç kişinin mevki makam hayalleri ve statülerinin barışın önüne geçmesine kesinlikle izin vermemelidir. Kürt analar, çocuklarını uluslararası istihbarat örgütlerinin kiralık taşeronlarının ellerinden kurtarmak için mücadele etmelidir.
04.02.2013
08.01.2013
BDP, Uludere – Roboski olayını bizzat Başbakan ERDOĞAN’ın üzerine yıkmaya çalışmaktadır. Belkide derin yapı, ERDOĞAN’a şantaj yapmaktadır. Bu olayı ortaya çıkaramazsın diyerek. Olayı ortaya çıkarırsan, seni bu operasyona ortak ederiz diyerek.
Çocuklarımız birkaç kişinin, mevki makam sevdasına, generallik hülyalarına, milletvekili hayallerine, belediye başkanlığı koltuklarına oturma sevdasına, kurban gitmektedir. Çocuklarımız bir kaç soytarının, birkaç ibinenin, zengin olması uğruna ölüme gönderilmektedir. Çocuklarını; doctor,öğretmen,… yapanların,… bizim çocuklarımızı ölüme gönderme ibineliğine karşı çıkmanın zamanı artık gelmiştir. PKK, artık içeride bir rant elde etme aracına, dışarıda ise uluslararası istihbarat örgütlerinin oyuncağına dönüşmüştür. Kürt Halkı olarak, bizi birbirimize düşürmeye çalışan, ibne dış güçlere karşı çıkmak, kendi ülkemize ihanet etmeyeceğimizi bütün dünyaya ilan etmek, boynumuzun borcudur. Kürt Halkı’nın PKK’ya hiçbir borcu yoktur. Tam tersine; Kürt Halkı’nın PKK’dan alacağı vardır.
24.12.2012
22.12.2012
PKK bugün büyük bir holdinge dönüşmüş durumda. Bu holdingde çalışan onbinlerce hatta yüzbinlerce rantçı vampir var. Kürt kanından beslenen bu vampirler,bu asalaklar,… Kürt çocuklarının kanı üzerinde dans ediyor,Kürt çocuklarının hayatları üzerinde kumar oynuyorlar. BDP/PKK,Kürtleri sadece ölmeye ve öldürmeye yarayan bir toplum haline getirmiştir. Kürtler,canlarını birkaç kişinin milletvekili olması,belediye başkanı olması için harcamaktadır. Bazı kişilerin de sözde general rölünün devam etmesi için, Kürt çocukları hayatlarının baharında ölüme gitmektedir. Bu savaş bizim savaşımız değil,kendi kendimizle savaşmayı bırakalım.
Adnan Kahveci'nin eşi ve kızıyla kaza geçirerek hayatlarını kaybetmelerinin üzerindeki esrar perdesi hala kalkmadı.1993'ün bazı karanlık olayları şöyle: 24 Ocak 1993: Uğur Mumcu bombalı suikastal öldürüldü. 5 Şubat 1993: Devlet Bakanı Adnan Kahveci Bolu-Gerede yakınlarında trafik kazası geçirdi. Kahveci'nin yeni yapılan otobanda ters yola girdiği kayıtlara geçti. Kahveci'nin çarptığı otomobilin sürücüsü Murat Demir de öldü. 17 Şubat 1993: Orgeneral Eşref Bitlis'in içinde bulunduğu uçak düştü, Bitlis hayatını kaybetti. 17 Nisan 1993: Özal öldü.
20.12.2012
18.12.2012
Uludere olayı,Uludere Katliamı,Roboski Katliamı,Uludere Operasyonu,... ya da ... Çok boyutlu, çok derin bir olay. Roboski Olayı; derin devletin, PKK’nın siyah suratının siyah yanaklarına kondurduğu, bir buse olmuştur. Roboski, PKK’ya tekrar hayat verdi. Kürt ırkçılığı yapanlara (PKK/BDP) bekledikleri fırsatı verdi. Kürt ırkçılığı yapanlara (PKK/BDP) yıllarca kullanacakları geniş bir alan açtı. AK Parti’nin hanesine ise; kara bir leke sürülmesine sebep oldu. Sorunun çözümü için, samimiyetle mücadele eden AK Parti, zor durumda kaldı. Bu olayla, sorunun çözümüne karşı çıkanlar, istismar edecekleri önemli bir fırsat yakaladılar.
Çözümün yolu PKK’nın silah bırakmasıdır. PKK’nın silah kullanamsı ya da silah bırakmaması için tek bir neden dahi yoktur. Türkiye, demokratikleşem yolunda ilerlerken, PKK’nın şiddeti ve BDP’nin sorumsuzluğu, Demokartikleşme yolunda tıkanmaya yol açıyor ve atılan adımları sabote diyor. Bundan böyle PKK’ya silah bırak demeyen hiçbir çözüm önerisi sonuca ulaşmayacaktır. Barışın ve sorunun çözümünün yolu bellidir. Bu yol da, PKK’ya silah bıraktrırma ve PKK’nın tasfiye dilmesidir. Gerisi, insan ve zaman kaybından başka hiçbirşey değildir.
03.12.2012
28.11.2012
Barış seferine; Alparslanın torunları ile Selahaddin Eyyubi’nin torunları, Osmanlı’nın torunları ile İdris-i Bitlis-i’nin torunlarının, Kıyamete kadar sürecek kardeşliği için çıkıyoruz. Hepimiz; Türküz, Kürdüz, Çerkesiz, Lazız,… hepimiz Anadoluyuz…
Öcalan olmasaydı; PKK, olamsaydı, Kesinlikle, Kürt Halkı bu kadar acı çekmeyecekti. Kürt Halkı, bu kadar ağır bir bedel ödemeyecekti. Türkiye, Turgut ÖZAL döneminde başlayan ileri demokrasi adımlarıyla daha fazla demokratikleşecekti. Bugün daha güçlü bir Türkiye olacaktı.
24.11.2012
21.11.2012
Türkiye’de iç çatışmaya yol açmadan somut ve köklü adımlar atılması taraftarı olduklarını belirten İlhaner, tek çözüm yolunun TBMM olduğuna dikkat çekti. 30 yıldır devam eden kardeş kavgasının bir an önce son bulmasını isteyen İlhaner, “Biz, Selam Anadolu Hareketi olarak, Üçüncü Yoluz. Ne derin devletin, ne de PKK’nın yanındayız” dedi. Yayınlanan bildiride; ‘Kürt sorunu Recep Tayyip Erdoğan ile sona ermiştir’ denildi.
ALLAH, İsrail'in Belasını Versin Hareketi Galip İLHANER - ALLAH, İsrail'in Belasını Versin Hareketi Galip İLHANER - ALLAH, İsrail'in Belasını Versin Hareketi Galip İLHANER- ALLAH, İsrail'in Belasını Versin Hareketi Galip İLHANER- ALLAH, İsrail'in Belasını Versin Hareketi Galip İLHANER
19.11.2012
19.11.2012
Bu kaosun önüne geçmek için; En azından sosyal medya üzerinden bir duyarlılık oluşturulabilir. Selam Anadolu Hareketi olarak, Anadolu Barışı ahreketi olarak, Cesur Çoğunluk Hareketi olarak, Benim Adıma Kan Dökme / Öldürme Hareketi olarak,... Sosyal medya üzerinden, Kürdüm ve açlık intiharlarına karşıyım, hareketini başlatıyoruz.
Selam Anadolu hareketi lideri, Galip İLHANER amaçlarını; ““Emr-i bil-maruf nehy-i ani'l - münker ,yani, iyiliği emretmek, kötülükten sakındırmak,Türkiye’nin iç barışının sağlanması ve Türkiye’nin dünyanın lider ülkesi olmasıdır.” Diyerek Kürtler’in Manifestosunu açıkladı.
17.11.2012
17.11.2012
Sözkonusu Kürtler’in Manifestosu’nun 13 maddesi şöyle: 1. Kürt gençleri olarak; Kürt sorununun bittiğini ilan ediyoruz. Turgut ÖZAL ile başlayan Kürt Sorunu’nun çözüm süreci, Recep Tayyip ERDOĞAN ile bitmiştir. Artık Türkiye’nin PKK terörü sorunu vardır. Bu sorun da; Türk,Kürt,Laz,Çerkez,... hepimizin ortak sorunudur.
Artık evlatları PKK’nın dağ kadrosunda olan anneler yürüyecek ve BDP’den de PKK’dan da hesap soracaktır. Artık evlatlarımızın kanı üzerinden siyaset yapmayı bırakın diyecektir. Yürekli anneler,cesur anneler,fedakar anneler,… bu mesaj için hazırlanmaktadır. Çocuklarımızı geri istiyoruz... Evlatlarımız, sizin ölüm için kullandığınız köleleriniz değil diyeceğiz.
16.11.2012
15.11.2012
Gelişmelere baktığımızda 2013 yılı cumhuriyetin en uzun yılı olacak gibi.2013 ylı en uzun yıla aday ama, barış yılı olamaya da aday.2013 yılı içerisinde Anadolu (Türkiye) barışının temelleri atılabilir.Suriye krizinin iyi yöneten bir Türkiye, imparatorluk yolunda, dünya liderliğine gidebilir.
Evet artık Kürt sorunu bitmiştir.Kürt Sorunu olarak adlandırdığımız sorun çok sebepli olmakla birlikte,Özünde bir demokrasi sorunuydu.Türkiye’nin demokratikleşmesi sorunuydu.Merhum Özal ile birlikte Kürt Sorunu yeni bir evreye girmişti.Kürt sorunu Özal ile birlikte çözüm yoluna girmişti.
11.11.2012
11.11.2012
Kürt Halkı’nın yüksek sesle hesap sormaya başlaması PKK’yı telaşlandırmıştır.Bundan dolayı da PKK, hapislerde zorla açlık grevini başlatarak bu tepkiyi bastırmaya çalışmakta ve azalan desteği arttırmaya çalışmaktadır.PKK/BDP, derin güçlerle hareket ederek Türkiye’yi içsavaşa götürmeye ve darbe ortamı hazırlamaya çalışmaktadır.KCK/BDP/PKK; suç işleme özgürlüğü istiyor,içsavaş istiyor,kaos istiyor,Kürt halkı bu oyunu bozacaktır.Kürt Halkı, Türkiye’nin bir içsavaşa gitmesine izin vermeyecektir.Kürt halkı kendi ülkesine asla ihanet etmeyecektir.
Kürt Halkı sizi, kendi çocuklarının katili olarak anacaktır.Öcalan’ın serbest kalmasını istemeniz makul bir istek değildir.Öcalan için ölüme gidenler;Birileri Şeriat,Komünizm,Faşizm,… ilan edilmezse Hatta Öcalan yeniden yargılanıp idam edlimezse diyerek açlık grevi yaparsa,Herkes hapisteki yakını için açlık gerevi yaparsa,Ne olacak bu işin sonu?Bu iş içinden çıkılamaz bir hale gelmeden,kimse henüz ölmemişken,…Gelin sadece ve sadece ALLAh’tan korkun,tövbe edin ve bu intihara son verin.
10.11.2012
03.11.2012
ALLAH rızası için;Kendi çocuklarınızın hayatını kurtarmak için harekete geçin.ALLAH bunun hesabını size soracak.Elinizden geleni yapmak zorundasınız.Yoksa, tarih sizi,Çocuklarının ölümünü seyreden,vicdansız,sorumsuz,acımasız,köle,... analar olarak anacaktır.Bu intihara son vermek, yürekli annelerin elindedir.Söz konusu insan hayatı ise,gerisi teferuattır.Cesur olun,Köle olmayın,Yürekli olun,Yüreğinizi PKK’ya ipotek etmeyin,ettirmeyin.Vicdanlı olun ve ALLAH’tan korkun....
Açlık Grevine (ÖCALAN,Ahmet Türk,Demirtaş,Tuğluk,KARAYILAN,…) Davet Ediyoruz - Madem ki açlık grevini destekliyorsunuz, buyurun siz de açlık grevine katılın. BDP’lilerin özel okullarda okuyan çocukları da açlık grevine katılsın,….Ben bu ülkenin yetkili birisi olsaydım,Öcalan’ı Kenya’dan alıp Türkiye’ye getirme hatasını yapmazdım.Öcalan’ı Kenya’dan getirirken,ivedilikle Kandil Dağı’na bırakıp gelirdim. Ben bu ülkenin yetkili birisi olsaydım,hemen şu anda,Öcalan’ı Skorski Helikopteriyle götürüp,Kandil Dağı’na bırakıp gelirdim.Öcalan’a savaşmak mı istiyorsun,buyur savaş derdim. Öcalan için en büyük ceza;lüksten uzak kalmak,mağaralarda yaşamak zorunda bırakılmak,savaşmak zorunda bırakılmak,.. olurdu.
01.11.2012
30.10.2012
Anaların Yürüyüşü Eylemleri gerçekleştireceğiz. Çocukları örgütün dağ kadrosunda olan analar yürüyecekler, PKK’ya çocuklarımızı istiyoruz diyecekler, yüreklerini ortaya koyacakler ve bu kardeş kavgasının bitmesi için elleriden geleni yapacaklardır.
Statümüz; Demokratik Özerklik Denen Diktatörlük (BAAS) Sistemi Değildir, Statümüz Türkiye Cumhuriyeti Devleti Vatandaşlığıdır, İmza hareketini başlatıyoruz.
22.10.2012
18.10.2012
“Demokratik Özerklik” denen diktatörlük sisteminin, PKK'ya bir savaş gerekçesi oluşsun diye ortaya atıldığını kaydeden İlhaner, “Derin güçlerin, Kürt Halkı'na dayatmaya çalıştığı, Öcalan ve BDP üzerinden gündeme getirilen Demokratik Özerklik denen BAAS rejimi, Kürt Halkı'nın köleleştirilmesi demektir. Kürt Halkı, Ortadoğu'da diktatörlükler devrilirken, Demokratik Özerklik denen Pol Pot rejiminde yaşamayı kabul edemez” ifadelerini kullandı.
İlhaner açıklamasında “BDP’ye oy veren her Kürt, dolaylı olarak da olsa PKK’yı ve örgütün katliamlarını desteklemiştir. Bundan dolayı büyük bir vebal altındadırlar. BDP’ye oy veren herkes tövbe etmelidir. BDP’ye oy vermiş olan herkes PKK’nın işlediği cinayetlerden dolayı Allah’tan af dilemelidir. PKK’nın kan dökmesi için tek bir neden dahi yokken buna karşı çıkmayanlar da büyük bir vebal altındadırlar” ifadelerini kullandı.
15.10.2012
15.10.2012
“KENDİ ÜLKEMİZE İHANET ETMEYECEĞİZ” PKK üzerinden Türk-Kürt savaşı çıkarmaya çalışanların emellerine hiçbir zaman ulaşamayacağını ifa­de eden İlhaner, “Tarihimizde hiçbir zaman Türk-Kürt savaşı olmadı ve bundan sonra olmayacaktır” dedi. Türkiye'nin Kürtlerin de vatanı olduğunu kaydeden İlhaner, “Kürt halkı olarak kendi ülkemize as­la ihanet etmeyeceğiz” dedi.
BDP’ye Oy Verenler Tövbe Etmelidir. BDP’ye oy veren her Kürt, dolaylı olarak da olsa PKK’yı ve katliamlarını desteklemiştir. Bundan dolayı büyük bir vebal altındadırlar. BDP’ye oy veren herkes tövbe etmelidir. BDP’ye oy vermiş olan herkes PKK’nın işlediği cinayetlerden dolayı ALLAH’tan af dilemelidir. PKK’nın kan dökmesi için tek bir neden dahi yokken buna karşı çıkmayanlar da büyük bir vebal altındadırlar.
15.10.2012
13.10.2012
Alparslan ve Selahaddin Eyyubi'nin torunları,İdris-i Bitlis-i ve Osmanlı'nın torunları;birbirlerine asla ihanet etmeyecektir. Galip İLHANER / VAN
Yeni Akit Gazetesi Manşet Haber-2 Galip İLHANER - Benim Adıma Kan Dökme Selam Anadolu Hareketi 2012-08-28
08.10.2012
05.10.2012
Yeni Akit Gazetesi Manşet Haber-1 Galip İLHANER - Türkiye'ye İhanet Kürtler'e İhanettir. Selam Anadolu Hareketi 2012-08-23
Türkiye’yi Suriye gibi bir iç savaşa sürüklemek isteyenlere bu fırsatı vermeyeceğiz. Kürt Halkı olarak kendi ülkemize asla ihanet etmeyeceğiz…
05.10.2012
02.10.2012
Yakında; İrademiz Meclis (TBMM)' dir. İrademiz KCK/PKK,... değildir imza hareketini başlatıyoruz. - Galip İLHANER
16 Eylül 2012 Pazar günü,organizasyonunu Selam Anadolu Hareketi Diyarbakır Gurubunun yaptığı "2013 Türkiye (Anadolu) Barışı Yılı" toplantısı yapılmıştır. Toplantının sonuç bildirisi ve 2013 yılı Selam Anadolu Hareketi'nin yol haritası yakında açıklanacaktır. Cesur (Benim Adıma Kan Dökme) Çoğunluk adına - Galip İLHANER
29.09.2012
20.09.2012
Türkiye bugün birkaç ülke tarafından sarılmış,kuşatılmış durumdadır. Bu kuşatılmada güvendikleri araç Kürt Halkı ve Hatay’daki Alevi vatandaşlarımızdır. Kürt Halkı’nın ve Antakya Alevileri’nin Türkiye’ye ihanet etmesini beklemektedirler.Bunun için yerli işbirlikçi aramakta ve PKK’yı da taşeron bir örgüt olarak kullanmaktadırlar. Bu büyük oyunun önüne geçmemiz gerekmektedir. Bütün Türkiye tek yürek olmalı ve bu oyunu bozmalıdır. Herkes elinden geleni yapmalıdır.
İlhaner, sözlerini şöyle sürdürdü: “PKK’nın en zayıf halkası Kürtlerdir. En güçlü halkaları ise İsrail’dir, Suriye’dir, ABD’dir, AB ülkeleri ve bazı komşularımızdır. PKK’nın Öcalan üzerinden tasfiye edilmesi neredeyse imkansızdır. Biz bu şekilde zaman kaybediyoruz. Çatışma uzuyor ve insanlarımızı kaybediyoruz. PKK, bugün Kürtlerin elinden çıkmış, Suriye istihbaratının elemanı olan, Kürt olup olmadığı bile belli olmayan Nusayri Fehman Hüseyin’in eline geçmiştir. Suriyeli birinin Vanlı, Diyarbakırlı, Şırnaklı,..kardeşlerime emir vererek, Konyalı, Antalyalı, Trabzonlu,...kardeşlerimize kurşun sıkmasına seyirci kalamayız. Bu oyun Kürt halkının iradesiyle bozulacaktır.”
06.09.2012
30.08.2012
PKK'nın yapmış olduğu bütün katliamlardan, ölümlerden,… dolayı,bütün Türkiye halklarından ve Bütün Kürtler adına özür diliyoruz… Derin Devlet (JİTEM) in Türkiye Halklarına karşı yapmış olduğu (özellikle Kürtlere karşı) bütün haksızlıkları,katliamları,… lanetliyoruz…"
Van’ın Kürt kökenli siyasetçilerinden İlhaner, “Birileri bizi isyana teşvik ediyor. Türkiye’yi karıştırıp dış müdahalelere açık hale getirmeyi planlıyorlar. Kürt halkı olarak kendi ülkemize asla ihanet etmeyeceğiz. Türkiye’ye ihanet kendimize ihanettir” dedi.
29.08.2012
23.08.2012
Efendim nedir Öcalan’ın vizyonu?Adeta Kürt halkından intikam alan soyadına parallel bir vizyon.Öcalan’ın vizyonunun özeti:Güvenlik (nedeniyle) bahanesiyle 4 bine yakın Kürt köyünün yakılıp yıkılmasına,boşaltılmasına,… sebep olmak.PKK içinde 15 binin üzerinde Kürt çocuğunun iç infazlarda kurban gitmesine sebep olmak.Onbinlerce faili meçhule (JİTEM’den fazla faili meçhule sahip bir geçmişi var PKK’nın) gitmesine sebep olmak.Onbinlerce Kürt çocuğunun mağaralarda çürümesi,Yine onbinlerce Kürt çocuğunun zindanlarda çürümesi,Yine onbinlerce Kürt çocuğunun uyuşturucu bataklığına sürüklenmesi,Kişiliksizleştirilmiş bir halk,
Birileri Kürt Baharı diyerek biz (Kürtler)'i kendi ülkemiz (Türkiye)'e karşı ayaklandırmaya çağırıyor.Birileri bizi isyana teşvik ediyor. Kürt Halkı olarak Bu oyuna gelmeyeceğiz.Türkiye asla Suriye ya da Libya gibi olmayacaktır.Bunun için ne gerekiyorsa yapacağız.Kürt Halkı olarak kendi ülkemize asla ihanet etmeyeceğiz.Türkiye'ye ihanet kendimize ihanettir.Bizim devletimiz vardır ve o devlet Türkiye Cumhuriyeti'dir. Biz (Kürtler)'im kendi ülkemize ihanet edeceğimizi düşünenler yanılacaklardır.
20.08.2012
12.08.2012
Türkiye,Anadolu İmparatorluğu yolunda giderken… Türkiye,PaxAnadolu (Anadolu Barışı) Vizyonu’na doğru giderken…Türkiye,dünyanın liderliğine doğru giderken…Kürt Halkı’nın kendi ülkelerine (Türkiye) ihanet edebilceğini düşünenler avuçlarını yalayacaktır.Tarihte hiçbir zaman Türk–Kürt savaşı olmadı,hiç bir zaman da Türk-Kürt savaşı olmayacaktır.Türk ve Kürt Halkları, kıyamete kadar birlikte yaşayacak iki kardeştir.
AK Ortadoğu (Halifelik-Arap Uyanışı) Baharı aynı zamanda Ortadoğu’daki bütün Türkler’in ve Bütün Kürtler’in ortak (tek/yek devlet-Tek Türkiye) sınırlar içerisinde ve birlikte ve kardeşçe yaşamasına sebep olacaktır.Türkler’in ve Kürtler’in tek bir devleti olacaktır. Hatta tek devletin sınırları genişleyecektir. Azerbaycan,Kıbrıs,... ile birleşme bile gerçekleşebilir.Halifelik kurumu bu süreçte gündeme gelecek ve İslam Dünyası’nın sembolik bir halifesi olacaktır.Suriye bugün uzatmaları oynayan diktatör Beşşar Esed’in devrilmesiyle ortadoğu’nun kaderini en çok etkileyen ülke olacaktır.Suriye sürecin sonunda tam bir AK Bahar yaşayacaktır.En çok Türkiye’den etkilenen ülke Suriye’ydi.Fakat,Esed bunu anlayamadı.Demokratik adımlar atarak AK Ortadoğu Baharı’nın mimarı olmayı başaramadı.
31.07.2012
15.07.2012
21.Yüzyıla Girerken makalesi,Kocaeli Üniversitesi’nde 2000 yılında yayınladığımız “Hariciye (Dışişleri) Dergisi”nde yayınlandı. 2000 yılında yapmış olduğumuz değerlendirmeler ,bugüne de ışık tutmaktadır.Özellikle Ortadoğu ile ilgili öngörülerimiz,Kalkınma Ajansları,Demokratik Özerklik ve Ak Deniz Birliği’nin kurulması,... ve daha birçok olay,... net bir şekilde gerçekleşti. (Hariciye Dergisi,yıl.2,sayı.2,s.3-15,Yıl,2000)
Erdoğan ve Zana görüşmesinden önceki olaylar ve olası gelişmelere bakıldığında Kürt Halkı’nın harekete geçmesi gerektiği görülmektedir.
03.07.2012
03.07.2012
Kürtlerden PKK'ya One Minute haberi 26 Ağustos 2011 tarihinde bizim sitemiz www.selamanadolu.com dışında bir çok sitede ve www.sanliurfa.com sitesinde de duyurulmuştu.ERDOĞAN ve Leyla ZANA görüşmesinden sonra; www.sanliurfa.com sitesinde bizimle ilgili yapılan haber önem kazandı.Belki de tam zamanıdır.Barış için,ERDOĞAN-ZANA görüşmesini desteklemek için,Kürt Halkı olarak meydanlara çıkıp,EDİ BESE (Yeter Artık) demenin zamanıdır.O günkü tespitlerimizin bugün gerçekleştiğini görüyoruz...
Başbakan Erdoğan ve Leyla ZANA görüşmesi öncesi umutluyuz yine.PKK,bize kötü bir sürpriz hazırlamamışsa eğer,umutlarımız devam edecek... PKK 1993 yılında,Bingöl’de 33 askeri şehit ettiğinden beri artık Kürt Sorunun en büyük Sebebidir,çözümün önündeki en büyük engeldir.Bir kere daha görüldü ki PKK Kürt sorununun çözümünün önündeki en büyük engeldir.Bu cümle 1993 yılında Bingöl saldırısından önce de söylendi.Silvan ve Yeşiltaş saldırılarından önce de söylendi.
01.07.2012
30.06.2012
MERKEZ MUHTARLIK:Her köyün bir muhtarı ve Köy Kurultayı (13 kişilik) bulunacak.Köy muhtarları,Merkez Köy (3-5-7 köy arası) olarak belirlenen Merkez (Başkan Muhtar) Muhtarlık’a bağlı olacaklar.Köy (Köy Başkanı) muhtarları aynı zamanda,Merkez Köy Meclisi’nin üyeleri olarak da görev yapacaklardır. Mahalle Muhtarları ise;Mahalle (Mahalle Başkanı) Temsilcileri olarak belediye (Merkez İl/İlçe) meclisinin üyeleri olarak görev yapacaklardır.
Ortadoğu’daki bütün Türkler ve Kürtler aynı sınırlar içerisinde yaşayacaktır/yaşamalıdır.
29.06.2012
27.06.2012
Bugün PKK’nın çatışması/savaşması için tek bir neden dahi yoktur.PKK,Bingöl’de 33 eri şehit ettiğinden beri artık Kürt sorununun sebebidir.PKK’nın faili meçhulleri JİTEM’den daha fazladır.
22.06.2012
 5