Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret327174
 Merkez  Kitabevi - Galip  İLHANER 

Basın Bildirileri


Basın Bildirileri - Galip  İLHANER

 Basın Bildirileri - Galip  İLHANER

Basın Bildirileri - Galip  İLHANER


BASIN  BİLDİRİSİ (4 Mayıs 2012 Pazar - Gebze)
 
“Cesur  Çoğunluk  Yürüyüşleri

"Ey  İman Edenler, Topluca Barışa Girin." (el-Bakara, 208)


         13 Mayız 2012 Pazar Günü (Saat: 13.13 - 14.13) Taksim Meydanı'nda  Anadolu Barışı Cesur Çoğunluk (Benim Adıma Çatışma/Savaşma)  Yürüyüşleri bir basın açıklamasıyla ilan edilecektir. Cesur Çoğunluk  Barış Yürüyüşleri; İstanbul – Edirne – Bursa – İzmir- Antalya – Konya –Ankara – Samsun – Adana – Trabzon (Sivas) – Malatya (Diyarbakır) – Erzurum –Van gibi iller başta olmak üzere 13 Merkez İlde ve bazı ilçelerde düzenlenecektir.
 
PKK’ya;bizim (Kürtler) adımıza çatışma/savaşma,kayıtsız şartsız silah bırak,kendi kendini tasfiye edip teslim ol çağrısı yapılacaktır.

Tek Yol Barış…

Neredeyse son 30 yıldır kendi kendimizle savaşıyoruz (çatışma).Kendi insanımızla, kendi kardeşlerimizle,kendi halkımızla, kendi ülkemizle savaşıyoruz. Kendi kendimizle savaşmaya alışmışız ve kimse bu gidişe dur demiyor / diyemiyor. Neredeyse her gün bu ülkenin çocukları birbirlerini öldürüyor. Kirlenmiş, anlamsızlaşmış, insan hayatını değersizleştirmiş bu savaşı durdurmanın zamanı artık gelmiştir. Bana ne,sana ne,... demenin zamanı değil artık.Bizim elimizden bir şey gelmez demenin de zamanı değil. Gün bugündür, gün barışı istemenin ve barış için mücadele etmenin hatta barış için bedel ödemenin günüdür. Bu gerçeklikten hiç kimse kaçma hakkına sahip değildir. Bugün Kürt Halkı olarak önümüzde iki seçenek bulunmaktadır.

1- Kendi kendimizle,kardeşlerimizle,ülkemizle  savaşmaya devam ederek sonu belirsiz bir tarihe kadar acı çekmeye devam etmek.

2- Kaderlerimizi birleştirerek  barış içerisinde yaşamak ve Türkiye’yi dünyada barış tesis eden dünyanın lider ülkesi yapmak.

Her ikisi de Kürt Halkı’na bağlıdır. Ya kaderimizi kardeşlerimizle (geçmişte birleştirdiğimiz gibi)  birleştirerek yolumuza barış ve kardeşlik içerisinde devam edeceğiz. Ya da bizi birbirimize düşürmek isteyenlerin oyununa gelip birlikte yaşamaktan vazgeçeceğiz. Şüphesiz ki Kürt Halkının büyük bir çoğunluğu birlikte yaşamaktan yanadır.Fakat,birlikte yaşamaktan yana olmak yetmemektedir.Birlikte yaşama taraftarlarının inisiyatif alıp bu çatışmayı bitirmesi gerekmektedir.İşte bunun için Cesur Çoğunluğa ihtiyaç vardır.Cesur Çoğunluk ancak bu savaşın önüne geçebilir. Artık kendi geleceğimiz için,çocuklarımızın geleceği için,... bu kardeş kavgasını durdurmak için cesur olmanın zamanıdır. Cesur Çoğunluğun amacı;


1-  Anadolu (Sebep Asabiyeti) Barışının Sağlanması ve Türkiye’nin dünyanın lider  (PaxAnadolu) ülkesi olmasıdır.

2 -Dünyadaki  bütünTürkler’in ve Kürtler’in kardeşliğidir.

3 - Ortadoğu’daki bütün Türkler’in ve Kürtler’in aynı sınırlar içerisinde  birleşmesidir.
 
VAN  Minit

PKK’ya Yeter Artık (One  Minute = Edi  Bese) demenin zamanı gelmiştir. Bunun için de,Benim adıma savaşma / öldürme diyecek bir “Cesur Çoğunluk”a  ihtiyaç var.

“Söz konusu “Barış (Selam)” ise, gerisi teferuattır.

Anadolu Barışı "Cesur Çoğunluk" Yürüyüşleri, hiç kimse bu iççatıçmada ölmesin diye yapılacaktır. Benim için savaşma / ölme ve öldürme diye yapılacaktır. Silahların susması için, kardeşlik, birlik ve beraberlik için yapılacaktır. Toplumsal barış için yapılacaktır.

2013 Yılını “ Anadolu (Türkiye) Barışı” yılı olarak ilan ediyoruz.

TÜRKİYE’yi bölünmeye götürecek,Türkiye’nin iç barışını zedeleyecek olan her düşünceye (ister etnik özerklik, ister etnik federalizm,…) lanet olsun. Biz, etnik özerkliğe de etnik federalizm’e de karşıyız.

İç çatışma iç savaşa dönüşmeden,küçük ateş büyüyüp büyük ateşe dönüşmeden bu çatışmayı dudurmalıyız. Bu bir savaş değil,bir çatışmadır.İki devlet ya da iki halk savaşmamaktadır. Bu Türk–Kürt savaşı değildir. Türk–Kürt savaşı hiçbir zaman olmamıştır,hiçbir zaman da olmayacaktır. PKK’nın en zayıf halkası Kürtlerdir. En güçlü halkaları ise İsrail’dir, ABD’dir, AB ülkeleri,...başta Suriye olmak üzere bazı komşularımızdır.

PKK,bugün önemli ölçüde Kürtlerin elinden çıkmış, Suriye istihbaratının elemanı olan, Kürt olup olmadığı bile belli olmayan Fehman Hüseyin gibilerin  kontrolüne  geçmiştir. Suriyeli birinin Vanlı, Diyarbakırlı, Şırnaklı,... kardeşlerime emir vererek, Konyalı, Antalyalı, Trabzonlu,… kardeşlerimize kurşun sıkmasına seyirci kalamayız.
Yürüyüşlerimizde;Türkiye Cumhuriyeti devleti bayrağı dışında hiç bir bayrak, sembol,... kullanılmayacaktır. Yeşil, Kırmızı, Siyah ve Beyaz renkler,barışın renkleri olarak belirlenmiştir. Bu renkler yürüyüşlerimizde  ağırlıklı olarak kullanılacaktır. Yeşil renk barışı,Kırmızı renk barışın gücünü, Siyah ve Beyaz renkler de barışa olan kararlılığımızı ve şiddete olan karşıtlığımızı net bir şekilde belli etmek için kullanılacaktır. 


Yürüyüşlerimizde YeşilKırmızıSiyah ve Beyaz renk, şapka tespih,kravat, başörtüsü,gömlek, takke,puşi,atkı, … ve üzerinde Yeşil, Kırmızı, Siyah, Beyaz renklerle barış yazılmış olan,Cesur  Çoğunluk yazılmış olan Barış bandajları,şapkaları,…, kullanılacaktır. Barış (Muhabbet) Fedaileri olarak, kendimizi belli edeceğiz. Sakal bırakarak,Yeşil, Kırmızı,
Beyaz, Siyah,… renk ağırlıklı giyinerek  kendimizi belli edeceğiz. Edirne’den Van’a kadar Anadolu (Türkiye Kardeşliği) Kardeşliği Barış Zinciri oluşturulacaktır. Barış yürüyüşlerinin düzenleneceği  Merkez İl ve ilçelerde Barış Konvoyları oluşturulacaktır.

“CESUR ÇOĞUNLUK YÜRÜYÜŞLERİ” İÇİN HER TÜRLÜ ÖNERİYE AÇIĞIZ : 

Bu bir barış ve kardeşlik çağrısıdır. Birlik ve beraberlik çağrısıdır.Türkiye Halkları kardeşliği çağrısıdır. Hangi isim altında yapıldığı,kimlerin (Anadolu Barışı Hareketi) bu organizasyonu yaptığı önemli değildir.Gelebilecek öneriler doğrultusunda her türlü değişilik yapılabilir.Bu bir Türkiye organizasyonudur.Her türlü düşünceye, katkıya, öneriye,… açıktır. Eleştiri Bizim İçin Büyük Bir Nimettir. Saygılarımla…

www.selamanadolu.com   -   Galip  İLHANER (1977 - VAN)”[1]

 
.................................................................... 


Taksim Meydanı Basın Bildirisi
 
Anadolu Barışı Basın (Barış) Bildirisi (13 Mayıs 1012 Taksim Meydanı)
 
Cesur Çoğunluk Yürüyüşleri

"Ey  İman Edenler,Topluca Barışa Girin." (el-Bakara, 208)

         13 Mayız 2012 Pazar Günü (Saat: 13.13 - 14.13) Taksim Meydanı'nda Anadolu Barışı Cesur Çoğunluk (Benim Adıma Çatışma/Savaşma) Yürüyüşleri bir basın açıklamasıyla ilan edilecektir. Cesur Çoğunluk  Barış Yürüyüşleri;İstanbul – Edirne – Bursa – İzmir- Antalya – Konya –Ankara – Samsun – Adana – Trabzon (Sivas) – Malatya (Diyarbakır) – Erzurum –Van gibi iller başta olmak üzere 13 Merkez İlde ve bazı ilçelerde düzenlenecektir.
 
PKK’ya;bizim (Kürtler) adımıza çatışma/savaşma, kayıtsız şartsız silah bırak, kendi kendini tasfiye edip teslim ol çağrısı yapılacaktır.

Tek Yol Barış…

Neredeyse son 30 yıldır kendi kendimizle savaşıyoruz (çatışma).Kendi insanımızla, kendi kardeşlerimizle,kendi halkımızla,kendi ülkemizle savaşıyoruz. Kendi kendimizle savaşmaya alışmışız ve kimse bu gidişe dur demiyor/diyemiyor. Neredeyse her gün bu ülkenin çocukları birbirlerini öldürüyor. Kirlenmiş, anlamsızlaşmış, insan hayatını değersizleştirmiş bu savaşı durdurmanın zamanı artık gelmiştir.Bana ne,sana ne,... demenin zamanı değil artık. Bizim elimizden bir şey gelmez demenin de zamanı değil. Gün bugündür,gün barışı istemenin ve barış için mücadele etmenin hatta barış için bedel ödemenin günüdür. Bu gerçeklikten hiç kimse kaçma hakkına sahip değildir. Bugün Kürt Halkı olarak önümüzde iki seçenek bulunmaktadır.

1- Kendi kendimizle, kardeşlerimizle, ülkemizle savaşmaya devam ederek sonu belirsiz bir tarihe kadar acı çekmeye devam etmek.

2- Kaderlerimizi birleştirerek  barış içerisinde yaşamak ve Türkiye’yi dünyada barış tesis eden dünyanın lider ülkesi yapmak.

Her ikisi de Kürt Halkı’na bağlıdır. Ya kaderimizi kardeşlerimizle (geçmişte birleştirdiğimiz gibi)  birleştirerek yolumuza barış ve kardeşlik içerisinde devam edeceğiz.Ya da bizi birbirimize düşürmek isteyenlerin oyununa gelip birlikte yaşamaktan vazgeçeceğiz. Şüphesiz ki Kürt Halkının büyük bir çoğunluğu birlikte yaşamaktan yanadır. Fakat,birlikte yaşamaktan yana olmak yetmemektedir.Birlikte yaşama taraftarlarının inisiyatif alıp bu çatışmayı bitirmesi gerekmektedir. İşte bunun için Cesur Çoğunluğa ihtiyaç vardır.Cesur Çoğunluk ancak bu savaşın önüne geçebilir.Artık kendi geleceğimiz için,çocuklarımızın geleceği için,...bu kardeş kavgasını durdurmak için cesur olmanın zamanıdır. Cesur Çoğunluğun amacı;

1-  Anadolu (Sebep Asabiyeti) Barışının Sağlanması ve Türkiye’nin dünyanın lider  (PaxAnadolu) ülkesi olmasıdır.

2 -Dünyadaki  bütünTürkler’in ve Kürtler’in kardeşliğidir.

3 - Ortadoğu’daki bütün Türkler’in ve Kürtler’in aynı sınırlar içerisinde  birleşmesidir.

VAN  Minit

PKK’ya Yeter Artık (OneMinute = EdiBese) demenin zamanı gelmiştir.Bunun için de,Benim adıma savaşma/öldürme diyecek bir “Cesur Çoğunluk”a ihtiyaç var.

“Söz konusu “Barış (Selam)” ise, gerisi teferuattır.

Anadolu Barışı "Cesur Çoğunluk" Yürüyüşleri, hiç kimse bu iççatıçmadaölmesin diye yapılacaktır. Benim için savaşma / ölme ve öldürme diye yapılacaktır. Silahların susması için, kardeşlik, birlik ve beraberlik için yapılacaktır. Toplumsal barış için yapılacaktır.

2013 Yılını “ Anadolu (Türkiye) Barışı” yılı olarak ilan ediyoruz.

TÜRKİYE’yi bölünmeye götürecek,Türkiye’nin iç barışını zedeleyecek olan her düşünceye (ister etnik özerklik, ister etnik federalizm,…) lanet olsun. Biz,etnik özerkliğe de etnik federalizm’e de karşıyız.

İç çatışma iç savaşa dönüşmeden,küçük ateş büyüyüp büyük ateşe dönüşmeden bu çatışmayı dudurmalıyız. Bu bir savaş değil, birçatışmadır. İki devlet ya da iki halk savaşmamaktadır. Bu Türk–Kürt savaşı değildir.Türk–Kürt savaşı hiçbir zaman olmamıştır, hiçbir zaman da olmayacaktır. PKK’nın en zayıf halkası Kürtlerdir. En güçlü halkaları ise İsrail’dir, ABD’dir, ABülkeleri,... başta Suriye olmak üzere bazı komşularımızdır.

PKK,bugün önemli ölçüde Kürtlerin elinden çıkmış, Suriye istihbaratının elemanı olan, Kürt olup olmadığı bile belli olmayan Fehman Hüseyin gibilerin kontrolüne  geçmiştir. Suriyeli birinin Vanlı, Diyarbakırlı, Şırnaklı,.. kardeşlerime emir vererek, Konyalı, Antalyalı, Trabzonlu,…kardeşlerimize kurşun sıkmasına seyirci kalamayız.

Yürüyüşlerimizde;Türkiye Cumhuriyeti devleti bayrağı dışında hiç bir bayrak, sembol,... kullanılmayacaktır. Yeşil, Kırmızı, Siyah ve Beyaz renkler,barışın renkleri olarak belirlenmiştir. Bu renkler yürüyüşlerimizde  ağırlıklı olarak kullanılacaktır. Yeşil renk barışı, Kırmızı renk barışın gücünü, Siyah ve Beyaz renkler de barışa olan kararlılığımızı ve şiddete olan karşıtlığımızı net bir şekilde belli etmek için kullanılacaktır. 


Yürüyüşlerimizde YeşilKırmızıSiyahve Beyaz renk, şapka tespih, kravat, başörtüsü, gömlek, takke, puşi, atkı, … ve üzerinde Yeşil, Kırmızı, Siyah, Beyaz renklerle barış yazılmış olan, Cesur  Çoğunluk yazılmış olan Barış bandajları, şapkaları,… kullanılacaktır. Barış (Muhabbet) Fedaileri olarak, kendimizi belli edeceğiz. Sakal bırakarak,Yeşil, Kırmızı,

Beyaz,Siyah,…renk ağırlıklı giyinerek  kendimizi belli edeceğiz. Edirne’den Van’a kadar Anadolu (Türkiye Kardeşliği) Kardeşliği Barış Zinciri oluşturulacaktır. Barış yürüyüşlerinin düzenleneceği  Merkez İl ve ilçelerde Barış Konvoyları oluşturulacaktır.

“CESUR ÇOĞUNLUK YÜRÜYÜŞLERİ” İÇİN HER TÜRLÜ ÖNERİYE AÇIĞIZ : 

Bu bir barış ve kardeşlik çağrısıdır. Birlik ve beraberlik çağrısıdır. Türkiye Halkları kardeşliği çağrısıdır. Hangi isim altında yapıldığı, kimlerin (Anadolu Barışı Hareketi) bu organizasyonu yaptığı önemli değildir.Gelebilecek öneriler doğrultusunda her türlü değişiklik yapılabilir.Bu bir Türkiye organizasyonudur. Her türlü düşünceye, katkıya, öneriye,… açıktır.
Eleştiri Bizim İçin Büyük Bir Nimettir.Saygılarımla…


Cesur Demokrat Çoğunluk – Selam Anadolu Barış Platformu - Galip İLHANER