Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret326946
 Merkez  Kitabevi - Galip  İLHANER 

Basında Selam Anadolu

Basında Selam Anadolu

.
  Galip İLHANER - Yeni Akit Haber
.
 Galip İLHANER - Yeni Akit Haber
.

  Galip İLHANER - Yeni Akit Haber
.
  Galip İLHANER - Yeni Akit Haber
.
  Galip İLHANER - Yeni Akit Haber
.

 Yeni Akit Gazetesi Manşet-4 - Kürt halkı PKK’ya ‘yeter’ diyor - Galip  İLHANER / VAN
.

Kürt Halkı PKK'ya yeter Diyor - Galip  İLHANER/VAN
.

Çözüm sürecine rağmen PKK’nın gençleri dağa götürmesine Kürt halkı da büyük tepki gösteriyor. Kürt kökenli siyasetçi, “Kürt halkı PKK’ya net bir şekilde karşı çıkarak ‘yeter’ diyor. PKK ve BDP çocukları dağa götürmeyi sürdürürse, şiddetle karşılık görebilirler” şeklinde konuştu.

FURKAN ALTINOK / SİNAN KAYA/ANKARA

Her fırsatta devleti ve askeri hedef alan BDP’lilerin, PKK’nın hem de böylesi bir süreçte dağa adam çıkarmaya çalışması nedeniyle yaşanan silahlı kavgada 8 Kürt vatandaşının ölmesi olayıyla ilgili sessizliği ise sürüyor. 

Diyarbakır’ın Hazro ilçesinde, Tekin ile Uğurlayan aileleri arasında yaşanan ‘çocuklarımızı dağa çıkardınız’ kavgasında 5’i kadın 8 kişi ölmüştü. Uğurlayan ailesinden 2 genç, terör örgütü PKK’nın silahlı eyleme başlamasının yıldönümü olan 15 Ağustos’ta dağa çıkarılmış; ailesinin, BDP’li il genel meclis üyesi Ömer Tekin’i olaydan sorumlu tutması üzerine iki aile arasında başlayan tartışma önceki gün katliama dönüşmüştü.

İLHANER’DEN ÇARPICI SÖZLER 

Selam Anadolu Hareketi lideri Kürt kökenli siyasetçi Galip İlhaner, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Kürt halkının artık PKK’ya karşı çıkabildiğini ifade ederek, “Kürtler artık PKK’ya net bir şekilde karşı çıkıyor. Dağa kaçırılan çocukların aileleri, BDP üst yönetimindekilere şiddet uygulayabilirler” dedi.
 
KÜRT HALKI ÇOCUKLARINI  PKK’YA GÖNDERMEK İSTEMİYOR

Kürt halkının Diyarbakır’daki olay gibi BDP yöneticileri ve  milletvekillerine de hesap sorma yoluna gidebileceklerini belirten İlhaner, şunları söyledi: “PKK Oslo sürecinde de dağa adam götürdü, bunu bir fırsata çevirdi. ‘Memur olacaksınız, bölge bize veriliyor’ yalanlarıyla.. Şimdi de çözüm sürecinde aynı olayı tekrarlıyor. PKK ve BDP bu şekilde dağa çocuk götürmeye devam ederlerse; bu sert  tepkiler BDP üst yönetimine  yapılabilir. BDP’nin bu konuya duyarlı olması lazım. Aksi takdirde faturasını ödemek zorunda kalabilirler. Kürt halkı çocuklarını PKK’ya göndermek istemiyor. Mesele bu kadar net.”

BİR REKAT NAMAZ KILMIŞ MIDIR, BİR GÜN ORUÇ TUTMUŞ MUDUR?

İlhaner ayrıca, özellikle PKK ve elebaşısı Öcalan’ın Müslüman Kürt halkının temsilcisi olamayacağını ifade ederek, şunları kaydetti: “Kürt halkı Müslüman bir halktır ve İslam dinine de son derece bağlı bir halktır. Öcalan 14 yıldır bir rekat namaz kılmış değil. Bir gün oruç tutmuş değil. Ama Müslüman bir halkın lideri olarak gösterilebilmektedir. Yazdığı yazılarda, kitaplarda Allah’ı açık bir şekilde inkar ediyor. Yani Öcalan aslında Müslüman da değil. Çünkü Allah’ı inkar etmektedir. Öcalan demokrat da değil. Kendisini eleştiren dava arkadaşlarını çok rahat harcayabilmiştir. Öcalan’ın talimatıyla binlerce Kürt çocuğu öldürülmüştür. Öcalan aslında ideolojisiz bir kişiliktir.”


BAL: PKK’NIN DAĞ KADROSUNU YENİLEDİĞİNİN KANITIDIR 

Akit’e konuşan AK Parti Kütahya Milletvekili İdris Bal, “Dağa çıkmaların, PKK’nın hâlâ dağ kadrosunu yenilediğinin kanıtıdır. Olayın üstü örtülecek bir tarafı kalmamıştır. Hem bölgede hem de örgüt içinde çözüm sürecine engel olmak isteyenlerin varlığının da en bariz işareti olmuştur. Ülkede barış süreci varsa her iki tarafın da samimi olması gerekir” değerlendirmesinde bulundu.

İdris Bal şunları söyledi: “Bir taraftan sınır dışına çıkan örgüt, öbür taraftan da mevcut dağ kadrosuna yeni takviyeler yapıyor. Burada bir çelişkili durum var. Olumlu giden çözüm süreci burda sekteye uğratılmak isteniyor. Herkes üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapmalı. Gerek bölge milletvekilleri, gerek bölgenin siyasi kuruluşlar ve halk önderleri bu olayın detaylarını ortaya çıkarmalılar.” Olayın nahoş bir gelişme olduğunu kaydeden Bal şöyle devam etti: “Oradaki masum çocuklar dağa kaçırılıyor. Buna karşı çıkan vatandaşlarımız ölüyor. Bir yandan terör örgütü sınır dışına çekilirken, öbür yandan neden hâlâ dağa eleman kazandırıyor? Buradan anlaşılıyor ki, PKK örgütü çözüm sürecinde samimi durmuyor.” Meselenin Türklük-Kürtlük meselesi olmadığını da söyleyen Bal, “Bu mesele bölgede yaşanan şiddet meselesidir. Başta bölge halkı olmak üzere bölgenin ileri gelenleri bu durumları endişeyle takip ediyorlar” dedi. 

“KİMSE ÇOCUKLARININ DAĞA  ÇIKMASINI İSTEMİYOR”

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Altaç ise, Hazro’daki olayın kabul edilemez bir olay olduğunu ifade ederek, “Halk artık her şeyin farkında. Kimse çocuklarının dağa çıkmasını istemiyor. Bölgede yıllarca şiddet gördük. Olumlu giden çözüm süreciyle bölge halkı rahat bir nefes aldı. Bölgede ve örgütte çözüm sürecinden rahatsız olanlar var. Bu süreç sadece bizim değil, herkesindir. İktidar partisi olarak artık bölgede kardeş kanının akmasının önüne geçmek için her şeyi yapacağız” şeklinde konuştu.
.
http://www.yeniakit.com.tr/aktuel/kurt-halki-pkkya-yeter-diyor-h4973.html#.UhNZ4tL0ETP
.

 http://www.habervaktim.com/haber/339543/kurt-halki-pkkya-yeter-diyor.html

.
.